Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sergserg

Casio - funkcjonalność

Rekomendowane odpowiedzi

w watku co masz dziś na reku, pokazałem na paru fotkach co nosze,ano to- g2310r ,..a tu tylko dodam,ze tak jak jest ladny i przyjemny w dotyku, to dosłownie tak samo ma nieciekawe dla osob z normalnymi paluchami, paskudne przyciski, ciężko je się wciska, za male i za gleboko osadzone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak kilka slow o GW7900-1ER, co do wyglądu to każdy oceni po swojemu,a wiec nie narzucam swojej opinii,w każdym razie jak dla mnie jest dobrze, no, może #upy nie urywa ale ok.Natomiast co do funkcjonalności- na plus

-skrzydełka faktycznie ratunek dla chudych rak,

-kontrast i czytelności wyświetlacza, mniej więcej zbliżony do m5610, g2900, a wiec jest prawie idealny, sama wielkość cyfr tez ujdzie chociaż moglby być odrobine grubsze.

-pasek i klamra bez zastrzezen, a dodatkowo zabki na wewnętrznej stronie paska w GW7900 sa lepiej wyprofilowane niż w innych G.nie hacza przy zapinaniu.

-automatyczna kalibracja bez problemów, jedynie uwaga zegarek musi lezec na plasko i  rownolegle do nadajnika, polozony na bocznej krawędzi nie zalapal sygnalu.

-jeden minus jest wysoki, pod ciasnym rękawem wygląda nie za bardzo, no i te srubki, może nie odpadną, ale to nie był najlepszy pomysl na ich tak wysokie umieszczenie.

-obsluga jest na tyle latwa ze nawet nie wymaga wczytywania się w instrukcje, menu jest dosyć intuicyjne,

 

suma summarum, zegarek godny polecenia, mimo troche jakby surowego wyglądu, a jego wielkim plusem jest fakt, ze to najtańszy multiband z solarem i pływowo/księżycowym grafem, jaki można w ogole kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze ostatnio wpadly mi trzy zegarki majace graf faz księżyca i plywow podam jak one maja się do funkcjonalnasci dla przeciętnego polskiego użytkownika,w sumie informacja o przypływach i odpływach morskich niewiele daje,bo one same licza się dosłownie w centymetrach, nie przychodzi mi do glowy ani jeden sposób wykorxystnia takiej wiedzy, natomiast księżyc i jego fazy ważne mogą być dla wędkarzy, astrologow i ..chyba tyle.

ustawia się to wszystko stosunkowo latwo, idąc krok po kroku za instrukcja, a w przypadku gw7900  wystarczy ustawić home city (Berlin) i tyle, a zegarek sam się ustawia, podobnie jest w gwx5600 tu jest jedyna roznica ,po ustawieniu home city wchodzimy w opcje 'set' i przyciskiem D wybieramy pozycje "USER' (ważne inaczej plywy nie będą wlasciwe) i gitara, wszystko jest jak trzeba, Troche więcej zachodu jest z glx5600 ale i tu idziemy tak jak nakazuje instrukcja, wszystko jest podane a na jej końcu sa dwie tabele z których wybieramy dane, w przypadku Polski to Berlin i Hamburg.

U siebie wybrałem Londyn, no bo i tu tez mieszkam, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze ostatnio wpadly mi trzy zegarki majace graf faz księżyca i plywow podam jak one maja się do funkcjonalnasci dla przeciętnego polskiego użytkownika,w sumie informacja o przypływach i odpływach morskich niewiele daje,bo one same licza się dosłownie w centymetrach, nie przychodzi mi do glowy ani jeden sposób wykorxystnia takiej wiedzy, natomiast księżyc i jego fazy ważne mogą być dla wędkarzy, astrologow i ..chyba tyle.

ustawia się to wszystko stosunkowo latwo, idąc krok po kroku za instrukcja, a w przypadku gw7900 wystarczy ustawić home city (Berlin) i tyle, a zegarek sam się ustawia, podobnie jest w gwx5600 tu jest jedyna roznica ,po ustawieniu home city wchodzimy w opcje 'set' i przyciskiem D wybieramy pozycje "USER' (ważne inaczej plywy nie będą wlasciwe) i gitara, wszystko jest jak trzeba, Troche więcej zachodu jest z glx5600 ale i tu idziemy tak jak nakazuje instrukcja, wszystko jest podane a na jej końcu sa dwie tabele z których wybieramy dane, w przypadku Polski to Berlin i Hamburg.

U siebie wybrałem Londyn, no bo i tu tez mieszkam,

Porównaj w takim razie zachowanie niektórych ludzi na pełnię księżyca i mocno się za jakiś czas zdziwisz. Będziesz miał kolejną funkcjonalność ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wierze to naciąganie rzeczywistosci, bo nawet jak księżyca nie widać,to i tak niektórym niezle szajba odbija, :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Panowie  POKUSER i starzec,prosze sie nie spierac,zwlaszcza jak obaj macie racje :)

-ja tylko dodam ze gdyby nie ksiezyc,to zycie na ziemi nie istnialo by w takiej formie,w jakiej je widzimy i co najwazniejsze - ksiezyc oddzialowuje na wszystko nawet jak go nie widzimy :)

 

jest jeszcze jedna rola naszego/naszych/ ksiezyca /ksiezycow/ - sa naturalnymi tarczami obronnymi naszej planety

 

 

ps.no to teraz czuje sie spelniony heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. a propo spełnienia, żeby już tak do końca, to dodam ze graf w GWX-ie jest najbardziej zlozony, ma więcej elementow niż pozostale z w/w trojki, np.na obraz  księżyca skalda się chyba 8 lub 10 elementow, sa bardzo male, wiec moglem nie dostrzec ile ich dokładnie jest, w każdym razie GXL ma ich juz tylko 4 i sa statyczne,w GWX-ie pulsują w sekundowym cyklu,podobnie jest wGW7900 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest gdzies baza danych/wyszukiwarka przy pomocy, których można przeszukiwać modele g-shocków po funkcjach jakie oferują ?

 

Np. Chcę zegarek z multiband 6, solar, i yyy kompas - pokaże mi modele z tymi funkcjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jeśli kogos interesuje ten dwukolorowy (black&red) model DW5600HR , to wyprzedzając pytanie, tak negatyw z...widocznoscia bez zastrzezen,..nawet przy słabszym oświetleniu fajnie kontrastuje, cyfry nie  czerwone, czy szare, a zdecydowanie biale, co przy roznych katach spoglądania robi in plus spora roznice.//reszta jak w klasycznym dw5600.

ps. jedna uwaga ten model rozmiarem jest jak zwykly dw5600 czyli odrobine większy od pozostałych z całej serii gw5610, gwx56xx, glx5600 i gls5600,..fajnie lezy na reku , ma tylko dwa przegięcia na pasku, który jest gladki,

Edytowane przez starzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. jedna uwaga ten model rozmiarem jest jak zwykly dw5600 czyli odrobine większy od pozostałych z całej serii gw5610, gwx56xx, glx5600 i gls5600,..fajnie lezy na reku , ma tylko dwa przegięcia na pasku, który jest gladki,

 

Z GWX-56XX to nie masz racji bo jest on tej samej wielkości co DW-5600 ;)  

Wiem bo było mi dane posiadać takowy :)

 

DSC09776.jpg

 

DSC09645.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

11638058_DSCF1432.JPGracja czeski blad przy pisaniu, tez mam gwx-a i pozostale które wymieniam, wiec jeszcze raz dw5600HR, dw5600 i gwx5600 sa jednakowe, w wymiarach, pozostale mniejsze od tej pierwszej trojkii,a  :D  teraz jest ok.

Edytowane przez starzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z GWX-56XX to nie masz racji bo jest on tej samej wielkości co DW-5600 ;)

Wiem bo było mi dane posiadać takowy :)

 

 

Bardzo fajne te casio.Ile bateria wytrzymuje tak srednio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś, czy jakieś inne G mają opcję alarmu podobną do tej z GD-350, czyli można włączyć alarm na stałe, bądź tylko na jednokrotne "alarmowanie"?

 

I drugie pytanie, czy jest jakiś G, który ma timer wyglądający w ten sposób, że ustawiamy datę i godzinę, a on podaje nam ile jeszcze czasu pozostało do "godziny zero"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odkryłem w swoim g-shock gb-6900b funkcję "test" po wciśnięciu kombinacji 3 przycisków tj: adjust- split-reset i start-stop. W okienku pojawia się napis "test" i przyciskiem split-reset można przewijać funkcje które mamy zamiar testować. Gdy dotrzemy po 8 naciśnięciu na "LED" i potem wciśniemy raz przycisk start-stop to pojawia się napis "exe" następnie wciskając przycisk split-reset zapala się w prawym górnym rogu czerwona dioda led. To samo odnosi się do innych zegarków z 3417 na pokładzie. Jest to niezła zagwozdka i nasuwa się pytanie - Do czego służy ta czerwona dioda LED? Wiem, że np w casio casio gmw b5000 przypomina o przegapionym alarmie. Czy ma ktoś wiedzę na temat tego przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

votec77 czerwona dioda mruga trzy razy w gmw b5000 po zapaleniu i zgaszeniu się podświetlania w dniu, gdy przypada zapisane przypomnienie. Za pomocą kodów specjalnych można też w gmw b5000 np. zmniejszyć moc sygnału bt w transmisji z telefonem, zmniejsza się przy tym odległość działania połączenia, ale chyba też zużycie baterii.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  dawno tu nie zagladalem, a ze nikt nic sensownego obecnie nie pisze, wobec tego pozwole sobie skrobnąć pare slow, jako ze obecnie nosze gd120ts (negatyw) calkiem przypadkowo i dopiero teraz odkryłem sprytna i chyba wyjatkowa funkcje tego modelu,otoz pozwala on na zaprogramowanie poza czasem domowym (timekeeping) trzech wybranych stref czasowych, a smaczek polega na tym,ze jeśli mamy już je wybrane, to sa one kolejno jedna po drugiej dostępne za jednorazowym przycisnieciem prawego dolnego przycisku, to super sprawa dla handlowcow, dyplomatów, czyli ludzi często dzwoniących poza Polske..Z tym ze wersja pozytywowa jest zdecydowanie bardziej czytelna,jednak  moja wersja TS jest...zdecydowanie ladniejsza :D

 

ps.jest jeszcze smaczek, nie wiem czy obecny w innych G, otoz cala ramka w znaczku 'shock resist' jest hologramem, 

Edytowane przez starzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz przejdziemy na letni, tak dla jasności.

naturalnym czasem dla naszego kraju jest czas zimowy i taki będziemy mieć jeśli zmiany wejdą w życie.

Tak dla jasności ;)

Edytowane przez VANT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne te casio.Ile bateria wytrzymuje tak srednio ?

 

sorki, ze tak pozno, ile bateria wytrzyma? dw5600e (w srodku) jest najstarszy, bo pięcioletni i bateria nadal ok, pozostale zblizaja się do roku, wiec stosunkowo młode,wiec nie wiem ile dociagna, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naturalnym czasem dla naszego kraju jest czas zimowy i taki będziemy mieć jeśli zmiany wejdą w życie.

Tak dla jasności ;)

 

oczywista oczywistość, pierwszy raz, co doskonale pamiętam, zmiane czasu wówczas obowiązującego (czyli czasu zimowego) na  czas letni wprowadzono wiosna w latach 70' ubw. Wiec najprawdopodobniej nastapi powrot do tamtej 'zimowej' wersji.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy lepsze wersje zegarków Casio są dostępne z mechanizmem, który nie ma obudowy plastikowej i posiada kilka kamieni? Na stronie sklepów nic o tym nie pisze, gdzie to można sprawdzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Odgrzebuję temat bo była tam poruszona ważna kwestia I gdyby ktoś to jeszcze czytał to zostałby wprowadzony w błąd

Wpisywanie grupy krwi w zegarku, telefonie, na kartce, opaski krewniaków, breloczki, na szybie samochodu itp. mija się z celem ponieważ taka informacja nie może być użyta przez lekarza

Nie jest też tak, że każdy pacjent po przyjęciu do szpitala musi mieć zrobione badanie grupy krwi

Przepisy co jakiś czas się zmieniają ale na dzień dzisiejszy są trzy dokumenty, które są dla lekarza informacją o grupie krwi pacjenta:

1. Potwierdzony wynik z Pracowni Immunologii  Transfuzjologicznej (Pracowni Serologii) autoryzowany przez diagnostę laboratoryjnego (Wykonany z dwóch niezależnych oznaczeń)

2. Krewkarta

3. Wpis o grupie krwi w legitymacji zawodowego żołnierza

 

Jeżeli lekarz dysponuje którymś z w/w wyników to nie trzeba wykonywać badania grupy krwi ponownie

Z tym dobieraniem 20 antygenów to też nie jest tak

Przed przetoczeniem krwi wykonuje się badanie  które się nazywa "próba zgodności" (dawniej "próba krzyżowa"), które określa czy krew danego dawcy może być przetoczona danemu biorcy

Rzeczywiście w niektórych przypadkach (np. wykrycie przeciwciał u biorcy) są potrzebne dodatkowe badania i odpowiednie dobranie dawcy, którego krew może być przetoczona biorcy 

Nawet jeśli do szpitala trafi pacjent np. z silnym krwotokiem, po wypadku itp. I nie miał oznaczanej grupy, to jeśli będzie takie wskazanie otrzyma krew bardzo szybko bo są na to specjalne procedury

Wiadomości pewne (dopóki przepisy się nie zmienią), ponieważ jestem diagnostą laboratoryjnym i pracuję w publicznej służbie krwi

Gdyby ktoś chciał jeszcze czegoś się dowiedzieć w tym temacie to chętnie odpowiem  ale piszcie na priv lub załóżcie temat w odpowiednim dziale i dajcie mi znać bo to wszystko jest offtopic 

 

Edytowane przez borowik1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, borowik1981 napisał(-a):

2. Krewkarta

 

Od krewkarty się odchodzi (u mnie od tego roku), bo nie jest ważna z dowodem osobistym, którego nie można odebrać pacjentowi (RODO). Pewnie by się na wewnętrzne potrzeby dało, ale za dużo zamieszania.

Ewentualnie wykorzystuję krewkartę jako 1 oznaczenie, robię 2gie i Jest wynik Grupy krwi potwierdzony

Edytowane przez petruss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.