Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hiob

Rolex Explorer II

Rekomendowane odpowiedzi

Ja napisalem ze samemu nie ma mozliwości wykonac to prawidłowo i nadal to podtrzymuję - prawidłowo znaczy tak jak było w oryginale - czyli prosto względem osi i w odpowiednim miejscu nad wskazaniem daty etc , choc zapewne zrobił bym identycznie - czyli przykleił gdyż pogorszyć sytuacji juz się nie da w zasadzie. Przepraszam za niepotrzebną bezsensowną dyskusję B) .

 

Wszystko OK. Pozdrawiam.

 

A jak się źle przyklei, to można przecież powtórzyć zabieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt:"Twój sarkazm jest zupełnie niepotrzebny" - Staruszek z definicji jest sarkastyczny :)

 

więc nie ma się czym przejmować B).pzdr Michał

MOD EDIT

Staruszek przepraszał czytających gdyż z racji wieku powinien być mądrzejszy i nie wdawać się w takie dyskusje które niczemu nie służą - a wyszło ze jest głupszy :) - zresztą nie pierwszy raz !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję hiobie odwagi i determinacji. Lupkę można zawsze przykleić ( jak Ci się wzrok pogorszy B) ) a zadowolenie z zegarka i osiągnięcia celu - bezcenne.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hiob - dobra robota. Bez lupki wyglada o wiele lepiej.

Skutek dla wartości przy odsprzedaży - znikomy lub żaden. Jednak nie ma to znaczenia bo kolega, jak wynika z treści, jest do niego przywiązany, nie ma zamiaru się z nim rozstawać, a dostosowanie do swojej wizji zadowoliło go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze opinie. Chwilowo Omega powędrowała do szuflady, a Rolex na rękę. Po paru dniach noszenia go z nowej szacie jeszcze bardziej jestem zadowolony. Wygląda, moim zdaniem, dużo bardziej elegancko i bardzo się cieszę, że się zdecydowałem na ten "zabieg".

 

Cieszę się także, że nic przy okazji nie zepsułem. Cały zegarek się trochę nagrzał w czasie odlepiania lupki, ale nie do takiego stopnia, by parzył. Jednak pewnie powinienem go oddać do czyszczenia i naolejenia, zwłaszcza, że nigdy tego jeszcze nie robiłem, a ma on już 10 lat. Pewnie zdecyduję się na to w Krakowie, bo nie bardzo wierzę amerykańskim "zygarmistrzom", że to potrafią zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze opinie. Chwilowo Omega powędrowała do szuflady, a Rolex na rękę. Po paru dniach noszenia go z nowej szacie jeszcze bardziej jestem zadowolony. Wygląda, moim zdaniem, dużo bardziej elegancko i bardzo się cieszę, że się zdecydowałem na ten "zabieg".

 

Cieszę się także, że nic przy okazji nie zepsułem. Cały zegarek się trochę nagrzał w czasie odlepiania lupki, ale nie do takiego stopnia, by parzył. Jednak pewnie powinienem go oddać do czyszczenia i naolejenia, zwłaszcza, że nigdy tego jeszcze nie robiłem, a ma on już 10 lat. Pewnie zdecyduję się na to w Krakowie, bo nie bardzo wierzę amerykańskim "zygarmistrzom", że to potrafią zrobić.

 

...dobrze, że Twój punk widzenia "make you happy" B) ...jeśli o mnie chodzi to ten zabieg (mimo, że w słusznej sprawie, bo sam nie jestem za okularem na szkiełku) to jednak wiejski tuning! ...uważam, że jeśli chce się mieć Rolex'a bez lupy to można wybrać coś innego z ich oferty... a nie "dłutem i przecinakiem" porawiać fabrykę, historię, legendę itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...jeśli o mnie chodzi to ten zabieg (mimo, że w słusznej sprawie, bo sam nie jestem za okularem na szkiełku) to jednak wiejski tuning! ...uważam, że jeśli chce się mieć Rolex'a bez lupy to można wybrać coś innego z ich oferty... a nie "dłutem i przecinakiem" porawiać fabrykę, historię, legendę itp...

 

Cóż, dla mnie zegarek nie jest ani "historią", ani "legendą". Na pewno nie podchodzę do niego w sposób "dogmatyczny". Nie wiem, czy jest to "wiejski tuning", czy "miastowy", to zawsze pozostanie kwestia gustu. Generalnie każdy tuning jest poprawianiem fabryki. Nikt jednak nie neguje faktu, że zmienienie chipa w BMW zwiększającego za grosze o 20% jego moc nie jest głupią rzeczą.

 

Dla mnie akurat ta lupka jest "wiejskim" elementem Rolexów, których producent zapewne myśli, że tylko stare dziadki stać na ich produkt, a stare dziadki zazwyczaj niedowidzą. A ja co prawda też już się zaczynam do nich (dziadków) zaliczać i od kilku lat muszę nosić okulary, ale ta lupka jest tak beznadziejna, że wcale nie ułatwia zobaczenia daty. Nie spełnia więc ona ani użytecznej, ani ozdobnej roli.

 

Co więcej, ponieważ Rolex jest bez wątpienia najbardziej podrabianą marką, to ta lupka kojarzy się bardziej z chińskimi podróbkami, niż z prawdziwym Rolexem. Tymczasem teraz mam zegarek, który na podróbkę wcale nie wygląda, bo nie widziałem jeszcze podróbki Explorera nie mającej bąbelka na szkiełku. B):)

 

Poza tym... Mój Rolex i moja decyzja. Na dodatek coraz bardziej jestem z niej zadowolony. Niemal tak, jakbym dostał w prezencie nowy zegarek. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym... Mój Rolex i moja decyzja. Na dodatek coraz bardziej jestem z niej zadowolony. Niemal tak, jakbym dostał w prezencie nowy zegarek.

Gdybym posiadał taki zegarek zrobiłbym to samo, ta lupka to jakieś nieporozumienie moim zdaniem. Gratuluję pozytywnie przeprowadzonego zabiegu, wygląda o wiele lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że bez lupki wygląda lepiej. Natomiast ja bym takiego zabiegu na swoim zegarku nie przeprowadził, co więcej jakbym miał wybierać podczas zakupu używanego z lupką lub bez wybrał bym z lupką, pomimo iż bez lupki bardziej mi się podoba. :D W samochopdach też nie lubie tuningu (zewnętrznego).

Najważniejsze natomiast ,że właściciel jest zadowolony i cieszy się jak z nowego zegarka. Przy okazji gratuluję "odwagi" (palnik B) )


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie wyszło i okazuje się że dosyć prosta sprawa. Dzięki za informacje i gratuluję Rolexa !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified
ta lupka kojarzy się bardziej z chińskimi podróbkami, niż z prawdziwym Rolexem. Tymczasem teraz mam zegarek, który na podróbkę wcale nie wygląda, bo nie widziałem jeszcze podróbki Explorera nie mającej bąbelka na szkiełku.

Zdziwiłbyś się ;)

A co do pomysłu ze zdjęciem lupy - każdy ma własną wizję. Grunt że Twoja Ci odpowiada, no i że się powiodła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem za wersja bez lupki tez mam zamiar kupic rolexa i zrobie to samo znaczy wymienie szkielko zeby miec lupke jak by co.

Dobra robota hiob.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój najnowszy filmik o tym zegarku:  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem za wersja bez lupki tez mam zamiar kupic rolexa i zrobie to samo znaczy wymienie szkielko zeby miec lupke jak by co.

Dobra robota hiob.

Patrząc z perspektywy czasu i zdobytego doświadczenia i opatrzenia z "lupka" nie zrobił bym tego a nawet jestem przeciwnikiem! ;) To tak jak by z klasycznego jaguara lub mercedesa zdjąć wystający znaczek z maski! ;):D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze czytam I nie wierzę. Czy to przykład polskiego druciarstwa czy może gdzieś tkwiący homosovietus? Żeby w rolexie lupkę palnikiem wycinać!! Dać chłopu zegarek ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem Hiob że jesteś na tym forum :D Piękny Rolex, co do bąbelka, to moim zdaniem fajnie wygląda, kojarzy się z luksusowymi zegarkami :D Biedny bąbelek :/

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze czytam I nie wierzę. Czy to przykład polskiego druciarstwa czy może gdzieś tkwiący homosovietus? Żeby w rolexie lupkę palnikiem wycinać!! Dać chłopu zegarek ☺

Lupy na całym Świecie ludzie zdejmują, nie tylko w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale moim zdaniem Hiob zrobiłeś bardzo dobrze, jeżeli Ci to przeszkadzało, a zegarek ma być do noszenia a nie gablotki, to musi być jak najbardziej wygodny ;) Swoją drogą masz piękne zegarki, ogląda się Ciebie z wielką ciekawością :)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze czytam I nie wierzę. Czy to przykład polskiego druciarstwa czy może gdzieś tkwiący homosovietus? Żeby w rolexie lupkę palnikiem wycinać!! Dać chłopu zegarek ☺

 

Każdy robi ze swoim zegarkiem co mu się podoba i my to szanujemy więc oszczędź sobie swoich mądrości kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc z perspektywy czasu i zdobytego doświadczenia i opatrzenia z "lupka" nie zrobił bym tego a nawet jestem przeciwnikiem! ;) To tak jak by z klasycznego jaguara lub mercedesa zdjąć wystający znaczek z maski! ;):D

 

Znaczek Rolexa jest na tarczy, a lupka nie jest żadnym "znakiem towarowym zastrzeżonym" przez Rolexa. Inne zegarki także mają lupki, podobnie jak niektóre modele Rolexa są bez szkiełka powiększającego. 

 

O kurcze czytam I nie wierzę. Czy to przykład polskiego druciarstwa czy może gdzieś tkwiący homosovietus? Żeby w rolexie lupkę palnikiem wycinać!! Dać chłopu zegarek ☺

 

Polskiego? Akurat pomysł na usunięcie lupki znalazłem na forum WatchUSeek.com , gdzie raczej naszych rodaków zbyt wielu nie uświadczysz. Ale reakcje podobne - wielu krytykuje, inni popierają. Jak w życiu. Ja na szczęście już jestem w takim wieku, że przestałem się sugerować opiniami innych i ponieważ wiem, że nigdy nie zadowolę każdego, staram się zadowolić sam siebie. 

 

"But it's all right now, I learned my lesson well. You see, ya can't please everyone, so ya got to please yourself."

 

Nie sądziłem Hiob że jesteś na tym forum :D Piękny Rolex, co do bąbelka, to moim zdaniem fajnie wygląda, kojarzy się z luksusowymi zegarkami :D Biedny bąbelek :/

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

Jestem tu "od wieków". :D 

 

Ale moim zdaniem Hiob zrobiłeś bardzo dobrze, jeżeli Ci to przeszkadzało, a zegarek ma być do noszenia a nie gablotki, to musi być jak najbardziej wygodny ;) Swoją drogą masz piękne zegarki, ogląda się Ciebie z wielką ciekawością :)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

Thx.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę o coś prosić, to poproszę o więcej odcinków z Twojej kolekcji :D Zwłaszcza Omega i śliczny Atlantic przypadły mi do gustu, no i oczywiście Rolek ;)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.