Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sergserg

Oceanusy łączcie się

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marian Koniuszko

To już najlepiej przygotować się na te 3tyś. z ogonkiem i ogonek zapłacić UC,przy odbiorze paczki. W każdym razie wydając 1000USD na przesyłke z Japonii lepiej dopłacić parę stówek i mieć jakieś zabezpieczenie,niż wyszukiwać jak najtaniej i się zdziwić gdy paczka zaginie "gdzieś w dzungli na filipinach'... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Japonii raczej ciężko wysłać pocztą H-K. ;)

Nie wiem, nie bywam w tamtych stronach :)

Aczkolwiek w czasach globalizacji specjalnie by mnie to nie zdziwiło. W takim razie jaki operator najkorzystniejszy przy wysyłce z Japonii? Ewentualnie czy znajdę solidny sklep z Azji ale spoza Japonii prowadzący oceanusa, oferujący standartową wysyłkę pocztową z monitoringiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam EMS - tracking pełny jest... tylko trzeba mieć odpowiednią fakturę ;)


Time is tickin away, youve gotta - live your life - day by day

happy or sad, good or bad, life is too short youve gotta - keep your head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie żywotności baterii słonecznej w Oceanusach ( jak i innych wyzszej klasy Japończykach od Seiko i Citka). W wyższych modelach są lepsze ogniwa niż zwykłych kwarcach, czy raczej to samo i nie ma co liczyć na więcej niż powiedzmy 8 lat?

Druga sprawa która się nasuwa dotyczy wymiany takiego ogniwa. W tańszych modelach raczej bezproblemowo byle zegarmistrz to zrobi, a w wyższych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogniwa słonecznego się nie wymienia. Wymieniamy akumulator. Jak się skończy to robimy wymianę.


GW-1400DU, GW-7900B, GLX-5600, DW-6900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienia się tak samo, akumulatory też najprawdopodobniej są te same.

 

Jeśli kupisz względnie nowy egzemplarz, w którym akumulator nigdy nie został całkowicie rozładowany i będziesz go prawidłowo eksploatował, to spokojnie powinien wytrzymać dłużej niż 8 lat. Stare Casio na gorszych akumulatorach wytrzymują po kilkanaście lat (i "licznik" bije nadal ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o akumulatory w Casio to kiedyś korzystali z ogniw manganowo litowych ML2016, potem z kobaltowo tytanowo litowych CTL1616, a w nowszych modułach z CTL1025, idąc z trendem miniaturyzacji. Według Casio akumulator powinien wytrzymać tak samo długo jak cały zegarek. O ile można znaleźć w sieci przypadki problemów z CTL1616 (albo z układem ładowania tychże), to o konieczności wymiany CTL1025 na razie internet milczy, co albo dobrze o nich świadczy, albo jest to na tyle nowy produkt że nie zdążyły się jeszcze zużyć.

 

Co do wymiany to zaleca się uważać na wyładowania elektrostatyczne, i wymieniać je pęsetą antystatyczną, albo przynajmniej w rękawiczkach. Ponadto nie sprawdzać napięcia miernikiem, bo można doprowadzić w ten sposób do uszkodzenia ogniwa. Nie każdy zegarmistrz może o tym wiedzieć, a zdarzają się tacy którzy o zgrozo zastępują akumulator zwykłą guzikową baterią litową o podobnych parametrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Ponadto nie sprawdzać napięcia miernikiem, bo można doprowadzić w ten sposób do uszkodzenia ogniwa ...

 

Litości !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic ostatnio nie nabył z ocków ???- temat delikatnie widzę nam leży

mój ocek też w zasadzie kisi w pudełeczku aż oszczędzanko załączył

muszę go jutro przewietrzyć

stop.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez lukaspl21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przywitam sie w watku Oceanus'owym choc jestem userem takiej biedy jak 520.

Przesledzilem watek - sporo sie dowiedzialem.

W sumie trafilem tu bo zainteresowalo mnie "dziadzienie" tytanu a nosze troche bizuterii wykonanej z niego.

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Mija czas a moja 520ka ma sie coraz lepiej...oprocz problemow z synchronizacja (zachod mam mocno zasloniety) to jest naprawde swietny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolejna odmiana Manty S2400 w czerwcu wchodzi do sprzedaży (oczywiście tylko w Japonii). Nie pasują mi rzymskie indeksy do tego zegarka...

 

GbQJc7g.jpg

Edytowane przez Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolejna odmiana Manty S2400 w czerwcu wchodzi do sprzedaży (oczywiście tylko w Japonii). Nie pasują mi rzymskie indeksy do tego zegarka...

 

GbQJc7g.jpg

A może będzie ładnie. Luma z tymi cyframi może być ciekawa.

Edytowane przez arturecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza zdecydowanie przeładowana , te rzymskie indeksy ni z gruchy ni z pietruchy , już boję sie co zrobią z S3000

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indeksy rzymskie w takim modelu? :wacko: Jak można tak skrzywdzić zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, w tym modelu Casio chyba po raz pierwszy wśród sterowanych elektronicznie modułów zespoliło wskazówkę sekundową z minutową (a także godzinową z datownikiem, który przez to działa teraz jak w zegarku mechanicznym). Dzięki temu ruch wskazówki minutowej jest płynny zamiast skoków co 10 sekund, jednak z drugiej strony porusza się ona w trakcie pracy sekundnika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przepraszam że napiszę tutaj.

Jakby ktoś chciał sie rozstać z ockiem rozważę możliwość kupna.

Szczególnie coś w tym stylu 

 

OCW- T100TB-1AJF

OCW-S100-7AJF

Stan min. 8/10. Max 3 letni od daty zakupu.

 

Pozdrwiam

Edytowane przez Jar20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój T-100.

Nowy prosto z Japonii  ;)

Przepraszam za paprochy, to już użytkowany ocek (mogłem wyczyścić)   :).

Jestem zadowolony, wart pieniędzy.

 

af8d46ef4e618585m.jpg

 

ffaf2db72a8118c9m.jpg

 

a924215250e0ed10m.jpg

 

f7463f5ab25cb267m.jpg

 

3352f69a40e3fbc3m.jpg

 

4e0198847f99136em.jpg

Edytowane przez Jar20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.