Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sergserg

Oceanusy łączcie się

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie kłopot bo SAGA001 to chyba z 2007 i  w normalnych sklepach na pewno nie będzie. Z oceanusów OCW-S1100PJ-1AJR była zrobiona na czarny + złoty, i chyba jakaś z s1200/1300. ale to wszystko starsze modele. W obecnych kolekcjach chyba nic nie ma, seiko nie mają radyjek na EU, może coś w nowszych attesach by było, ale też nie przychodzi mi do głowy na tą chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dostępny SAGA174 albo 141, mają złotko i brylanciki :-)

Czy jeśli na bezelu jest LON/PAR to znaczy że model ma radio na EU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Mozesz sobie łatwo/szybko zmienić czas na przykładowy LON/PAR ale synchro nie będzie działąć . Seiko z radiem na Eu miały na tarczy opis DCF77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś oglądałem. Moje stare Seiko ma DCF77, nowe już nie, za to mają Chińskie radio.

Są za to nowe Oceanusy z GPSem np. OCW-G1000-1AJF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, wyjaśnijcie mi sprawę ustawiania zegarka (Oceanus) w pozycji AUTO - STD i DST - tego w instrukcji nie mogę wyczytać dokładniej.

Wydawało mi się, że jak mam ustawione na AUTO DST \wcześniej niż ma nastąpić zmiana czasu\- to w momencie przechodzenia na czas letni (chociażby teraz co było z soboty na niedzielę) - zegarek sam się przestawi o godzinę w przód.

Zresztą jak macie ustawiony czas w zegarku - rozumiem, że na strefę Paryża a nie Londynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, wyjaśnijcie mi sprawę ustawiania zegarka (Oceanus) w pozycji AUTO - STD i DST - tego w instrukcji nie mogę wyczytać dokładniej.

Wydawało mi się, że jak mam ustawione na AUTO DST \wcześniej niż ma nastąpić zmiana czasu\- to w momencie przechodzenia na czas letni (chociażby teraz co było z soboty na niedzielę) - zegarek sam się przestawi o godzinę w przód.

Zresztą jak macie ustawiony czas w zegarku - rozumiem, że na strefę Paryża a nie Londynu.

Możesz też ustawić na Berlin a co do reszty to jeśli ustawione było na AUTO to powinno się samo przestawić tak mi się wydaje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też ustawić na Berlin a co do reszty to jeśli ustawione było na AUTO to powinno się samo przestawić tak mi się wydaje :-)

Właśnie się nie przestawiło. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są za***iste. Duże ale pomimo tego że mam chudą łapkę, to nie przytłaczają. Wykonanie jak w Seiko - wszystko super. Oglądałem również nowe GPS-owe Oceanusy (proszę mnie nie linczować - w końcu to temat o Ockach ;) ) i Seiko bardziej mi się podoba. Ocek przy Seiko jest takim cichym ubogim krewnym. To oczywiście tylko moja subiektywna opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu poprzedniego postu pomyślałem, że jego wydźwięk nie jest do końca odpowiedni.

Ocki są po prostu mniej krzykliwe, bardziej stonowane, natomiast Seiko w tym super jaskrawym oświetleniu po prostu bardziej przemawają do mnie swoimi "złoceniami" i "srebrzeniami". A najciekawsze jest to, że nigdy (do wczoraj) nie brałem pod uwagę "niebieskiego" Seiko (SBXB005), który jest połączeniem Ocka cichego dystyngowanego ? Ocka i Krzykliwego dużego SEIKO :).

 

Eh Osiołkowi w żłobie dano ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś foteczki dał byś radę zrobić ?

ten model SBXB005 faktycznie jest bardzo fajny kolorystycznie

A miałeś na ręku ocki GPsowe ? bo zastanawia mnie jak z grubością którą jest o wiele większa niż zwykły oceanus

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia zrobiłem telefonem, więc są takie sobie. Jak wrócę do kraju to spróbuję wstawić. Co do grubości to nigdy nie miałem Ocka na ręku to trudno mi porównać, ale dla mnie jest ok. Z tym ze lubię duże zegarki, więc nie do końca jestem miarodajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu poprzedniego postu pomyślałem, że jego wydźwięk nie jest do końca odpowiedni.

Ocki są po prostu mniej krzykliwe, bardziej stonowane, natomiast Seiko w tym super jaskrawym oświetleniu po prostu bardziej przemawają do mnie swoimi "złoceniami" i "srebrzeniami". A najciekawsze jest to, że nigdy (do wczoraj) nie brałem pod uwagę "niebieskiego" Seiko (SBXB005), który jest połączeniem Ocka cichego dystyngowanego ? Ocka i Krzykliwego dużego SEIKO :).

 

Eh Osiołkowi w żłobie dano ...

 

"Jednemu podoba się lato a innym zima" - nigdy się nie dogodzi. Sprawy mają się tak, że gdzie są przynajmniej dwie osoby - to tam mogą być rózne zdania.

Jestem pod wrażeniem Oceanusów i sam taki noszę - on ma mi pokazywać godzinę, mam mieć z nim jak najmniej problemów i ma się nie rzucać "w oczy". Co do innych zegarków, nawet ten "krzykliwy" Seiko, jak to sam określiłeś, też mi się podoba, ale ja już bym go nie nosił, dlatego, że jest "za krzykliwy". Nie noszę zegarków jako "świecidełek" i takie jest moje zdanie. B)

A co rzucania się w oczy - zachciało mi się kiedyś kupić sportową 2-drzwiową Mazdę Coupe - kupiłem - no i miałem od razu kontrol z wiadomego urzędu - "przetrzepali mi" aż 3 lata. Być może to był zbieg okoliczności :(

Jak porobisz zdjęcia - chętnie też popatrzę.

Edytowane przez Marc_42

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ocw s100-7ajf :)

 

C360_2015_04_01_10_54_56_602.jpg
C360_2015_04_01_10_58_37_185.jpg
C360_2015_04_01_10_59_55_797.jpg
C360_2015_04_01_11_00_11_221.jpg
 
Ma tylko jedną wadę - jak dla mnie...mógłby być ciut większy :)
Ale w sumie Japończycy drobnej budowy są, więc JDM rzadko robią pod gusta innych  :rolleyes:
 

ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SBXB005 piękny tylko ta cena, i świadomość faktu że połowa tej ceny to GPS który mi średnio potrzebny, i cały czas kosztuje jak nowość.

Z niebieskich to marzyłoby mi się coś SAGA023/ SBDM001/ SBDM011 niestety nie maja radyjek na Europę a do tanich bynajmniej nie należą :(

 

Cezar to nie zegarek za mały , to Ty za duży ! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, parę dni temu kupiłem na rakutenie t2500b. I bawiąc się dziś stoperem, stwierdziłem, iż wskazówka godzinowa nie pokrywa się czasem z wskazówką 24h (upper dial hand). Następuje przesunięcie wskazówki godzinowej w lewą stronę o jedną pozycię. Dodatkowo gdy lekko udarzam zegarek (poprzez "pstryknięcie" palcami) to wskazówka godzinowa bardzo łatwo zmienia położenie w zakresie mniej więcej 1 min na indeksie (tj. 12+-1 min). Oczywiście wykonywałem kalibrację wszystkich wskazówek manualnie do pozycji "domowej". W związku z powyższym, chciałbym zapytac czy ktoś już może reklamował zegarek na rakutenie i jak taka reklamacja wygląda? Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cezar - faktycznie zegareczek super, gdyby jeszcze miał budzik i był troszeczkę większy.

A swoją drogą kto Wam robi te zdjęcia, są niemalże profesjonalne.

Edytowane przez Marc_42

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uwielbiam mojego S2000 ....pomimo, że przestał datę wskazywać :(

TOM_1510_cr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt!

Mam pytanie do znawców tematu. Casio nigdy mnie nie interesowało, ale w końcu zobaczyłem oceanusy. Piękne ! Każdy coś w sobie ma, interesuje mnie ocw s2400-1AJF i ocw s3000-1AJF. Ceny różne, nie wiem czym się różnią poza wyglądem.

Droższa alternatywa to astron gps sast009g. Ale dużo większe, droższe mają wieczny kalendarz. Jak wypaada w waszych oczach konfrontacja tych zegarków.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom wykonania jest bardzo podobny czy będzie to seikowe gps czy klasyczny ocek , główna różnica to rozmiar i użyta technologia w środku

Co ci bardziej pasuje , nowsze Astronomy są już szczuplejsze mają ok 13 mm bo te starsze to straszne grubasy tak jak nowe Oceanusy GPSowe

 

Jak bym miał coś polecić to kupił bym raczej klasycznego ocka z niebieskimi akcentami

Technologicznie to np w ocw S3xxx upchnęli 6 silniczków

 

Pozdr.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt!

Mam pytanie do znawców tematu. Casio nigdy mnie nie interesowało, ale w końcu zobaczyłem oceanusy. Piękne ! Każdy coś w sobie ma, interesuje mnie ocw s2400-1AJF i ocw s3000-1AJF. Ceny różne, nie wiem czym się różnią poza wyglądem.

Droższa alternatywa to astron gps sast009g. Ale dużo większe, droższe mają wieczny kalendarz. Jak wypaada w waszych oczach konfrontacja tych zegarków.Pozdrawiam

Cenowo są porównywalne, wszystkie trzy ok. 1000 dolarów przed opłatami.

Astron jest o połowę grubszy i o połowę cięższy, bo stalowy - Manty są tytanowe.

Podejrzewam że radio w Seiko nie działa w Europie, w Oceanusach działa wszędzie.

Wygląd to kwestia gustu, Ocki są bardziej finezyjne. Warto obejrzeć filmiki od Tanaki żeby to docenić, jeśli nie masz możliwości zobaczyć na żywo.

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenowo są porównywalne, wszystkie trzy ok. 1000 dolarów przed opłatami.

Astron jest o połowę grubszy i o połowę cięższy, bo stalowy - Manty są tytanowe.

Podejrzewam że radio w Seiko nie działa w Europie, w Oceanusach działa wszędzie.

Wygląd to kwestia gustu, Ocki są bardziej finezyjne. Warto obejrzeć filmiki od Tanaki żeby to docenić, jeśli nie masz możliwości zobaczyć na żywo.

 

Bugs - jak juz piszesz o cenach to dopisz w jakich  sklepach wysyłkowych te ceny widziałes.

Jeszcze wczoraj patrzyłem na stronie Shopping In Japan.NET (Rakuten wg mnie jest tańszy) i te ceny były niestety wyższe (przed opłatami) - nie wspominając o Polsce - gdzie są wzięte chyba "z kosmosu" - ponad 6 tys. zł.

A filmiki od Tanaki są wspaniałe - potrafią zainteresować każdym produktem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shoppinginjapan jest drogie, chociaż obsługa przemiła - ale to powszechne w japońskich sklepach.

Pisałem właśnie o cenach na Rakuten, różne sklepy, trzeba poszukać.

 

Przykładowo:

 

http://global.rakuten.com/en/store/somania/item/casiow-ocw-s3000-1ajf/

 

http://global.rakuten.com/en/store/nanaple/item/sast009/?s-id=borderless_recommend_item_en

 

W Polskich sklepach nie ma sensu kupować bo tylko dopłacasz haracz. Kupuj bezpośrednio z Japonii i niestety dolicz opłaty ( 23% VAT i groszowe celne ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.