Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sergserg

Oceanusy łączcie się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;

oto moja przypadkowo nabyta trójeczka (100, 101 i 105).

Siedzę w zupełnie innej tematyce - tu zaskoczyły mnie świetne wykonanie (szczególnie bransoleta) zakręcana koronka i pancerne szkło.

Aż szkoda, że muszę się z nimi rozstać...

post-49000-0-25198400-1492076380_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę.

Mam Protreka i jestem z niego bardzo zadowolony. Świetny zegarek w góry, czy inne wakacyjne wędrówki. Pomyślałem ostatnio, że warto było by mieć i Oceanusa na inne niż turystyczne okazje.

Spodobał mi się bardzo OCW-S3400D-2AJF.

I tu pierwsza wątpliwość. Największy mój zegarek ma 42 mm średnicy, a tu widzę że Manta ma 43,6 mm. Chyba podobnie jak Cachalot [który też mi się podoba i jest alternatywą]. Według pomiarów, mam obwód nadgarstka ok 20/21 mm. Przeczytałem, że Oceanusy świetnie leżą na ręce, ale mimo to chciałbym się upewnić i spytać, co sądzicie o moim pomyśle. Czy nie będzie za duży? Bo obawiam się że w Polsce nie ma miejsca, gdzie można by go przymierzyć.

Drugie pytanie, to pytanie o sklep, gdzie najkorzystniej można kupić ten zegarek?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie za duży.

Zakupy chyba tylko z Japonii ( zwykle +VAT ), albo ebay czy amazon ale tam też głównie japońskie sklepy..

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będzie za duży.

No nie wiem, czy nie będzie za duży : ..."mam obwód nadgarstka ok 20/21 mm"...  :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o pomoc staram się zdobyć oceanusa 650 ocw jeśli ktoś ma chetnie go kupię i na prawdę dobrze zapłacę oto mój nr504503253

 

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem szczęśliwym użytkownikiem oceanus ocw-s100 od roku go mam i jest niesamowity. Uwielbiam go ale ostatnio zastanawiam się co się stanie jak rząd wprowadzi tylko czas letni tj nie będzie w Polsce zmian czasu tak jak w UE, a dokładniej w Niemczech skąd nadawany jest sygnał do synchronizacji. Nie moge znaleźć instrukcji a nie wiem jak ewentualnie poradzic sobie z tym problemem. Zegar atomowy bedzie synchronizował za każdym razem czas zimowy, którego nie będzie w pl. Czy zmiana strefy czasowej rozwiąże problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość wyłączenia czasu letniego w s100, synchronizacja powinna wtedy normalnie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu wygląda na ori, tym bardziej, że Ocki są chyba raczej rzadko podrabiane. Bardziej bym się martwił znikomą ilością komentarzy sprzedającego (6) w tym jednym negatywem. No i to Bułgar :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCW-T były jakiś czas temu podrabiane, w opakowaniach Edifice, gdzieś wcześniej w wątku było trochę na ten temat, samego zegarka nie miałem w ręce ale nawet na zdjęciach widać było inne wykonanie. Model od dawna niedostępny a tu nowy. W tej aukcji nie ma zdjęć rzeczywistego towaru, żadnych informacji - ja bym nie ryzykował jeśli licytacja dojdzie do kwoty zbliżonej do realnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie warto licytować czy to jakiś Bułgarski ryż ? :D https://www.ebay.pl/itm/Casio-Oceanus-OCW-T1000D-Watch-BRAND-NEW-WITH-BOX/253257476944?hash=item3af7526b50:g:TgUAAOSwy0JZ7OUf jeśli nie ten temat proszę o przeniesienie.

 

To zdjęcie najpewniej jumnięte z sieci i przedstawia oryginał.

Natomiast co będzie wysłane to dopiero zagadka...bo sprzedawca wydaje się być mało wiarygodny.


Time is tickin away, youve gotta - live your life - day by day

happy or sad, good or bad, life is too short youve gotta - keep your head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie najpewniej jumnięte z sieci i przedstawia oryginał.

Natomiast co będzie wysłane to dopiero zagadka...bo sprzedawca wydaje się być mało wiarygodny.

Wolałem się upewnić dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś po ile można zakupić taką Mantę s3000 a najchętniej s3001 ;)

Ktoś może jakoś pomóc w sprowadzeniu i zakupach?? Jest ktos może na forum kto mieszka w Japonii??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam pewnych sklepów z Ockami made in Japan. Ktoś coś gdzieś może polecić?

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Fanów Ocków i mam pytanie do znających się na tych wszystkich opcjach jakie mają te modele.

Mam Ocka dosyć stary model ocw600 z mechanizmem 4331.

Zegarka używam dosyć rzadko i 2 ostatnie lata przeleżał w szufladzie.

Zawsze wkurzało mnie w tym modelu że wskazówka sekundowa na dużej tarczy stoi na 12 a sekundy odmierza inna na małej tarczy.

Zawsze myślałem że nie da się nic z tym zrobić, ale ostatnim razem jak go wyciągnąłem z szuflady i naładowałem jakimś cudem wskazówka ruszyła i odmierzała sekundy normalnie przez kilka tygodni aż zegarek trafił do szuflady. Może wcisnąłem coś przypadkiem?

Nie był to stoper bo wtedy na małej tarczy odmierza 0,1 sek. I kręci się szybko a tak nie było. Zegarek działał normalnie jak każdy inny z sekundnikiem co mnie bardzo ucieszyło.

Wczoraj znowu trafił na słońce i rękę ale nie jestem w stanie powtórzyć akcji ze wskazówką sekundową na dużej tarczy, sekundy odmierza znowu mała na małej tarczy . Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo fajny, gratulacje :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. :) Przez ten zegarek zaczęły mi chodzić po czaszce głupie, bardzo głupie myśli... ;)

A na cholerę mi automaty? :P:D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.