Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sergserg

Oceanusy łączcie się

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy ktoś z Was dysponuje może widokiem rozstrzelonym (exploded view) do zegarka OCW-S100? Byłbym zobowiązany, gdyby zechciał się podzielić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podzielić się z Wami moją recenzją Oceanusa OCW-S100-1AJF, której nie miałbym możliwości popełnić, gdyby nie uprzejmość kolegi Marcina, jednego z widzów mojego kanału.

 

https://youtu.be/U0loQHkOf2s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki dzięki za film i pokazanie Oceanusa.

Znowu chce do niego wrócić.

 

Z jakiego języka jest Twoja wymowa Oceanus?

Czy nie powinieneś wymawiać tego słowa po Polsku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

(...)Z jakiego języka jest Twoja wymowa Oceanus?

Czy nie powinieneś wymawiać tego słowa po Polsku?

Wydawało mi się, że z angielskiego... Np. Random Rob wymawia podobnie:

 

https://youtu.be/eV5vm_OY9SA

 

Po polsku wydaje mi się, że brzmiałoby dziwnie, bo nazwa nie jest polska. Podobnie, jak nazwę submarki G-Shock wymiawiamy "dżi-szok", a nie "gie-szok".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakochuję sięde48c0c268bcfeae4e1bc5f6713df166.jpge798526a006d2a7cb8b3699414756236.jpge7076df795be7efa909516827dca4ad6.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCW-S1000BJ-1AJF

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Ci nikt nie powie, bo na forum nie wyceniamy zegarków. Każdy zegarek jest wart tyle, ile jest w stanie za niego zapłacić kupujący.

Jeżeli podoba Ci się i stan jest ok, to bierz, to Twoja decyzja.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sprzedać zegarek Oceanus OCW-500DE. Zegarek jest sprawny, koperta i bransoleta posiada drobne zarysowania, szkiełko szafirowe jest jak nowe. Ile wart jest ten zegarek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sprzedać zegarek Oceanus OCW-500DE. Zegarek jest sprawny, koperta i bransoleta posiada drobne zarysowania, szkiełko szafirowe jest jak nowe. Ile wart jest ten zegarek ?

Tysiąc rupii, ale nie pamiętam których  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco ponad 10 lat temu prawdopodobnie jako pierwszy na forum odważyłem się kupić Oceanusa, który jak na Casio wydawał się absurdalnie drogi ( link ). Oceanusy wkrótce zyskały należny im szacunek i uznanie forumowiczów, którzy nie cierpią na kwarcowstręt. Do dziś stanowią one przykład perfekcyjnego wykonania i zaawansowanych technologii implementowanych w zegarkach. Szkoda, że ponad 10 lat zajęło firmie wypuszczenie modelu, który nie jest wykonany z tytanu, lecz z utwardzonej stali. Niedawno taki model wreszcie się pojawił, i do tego emanuje moją ulubioną prostotą.

 

gallery_8249_369_5105207.jpg

 

gallery_8249_369_3244314.jpg

 

gallery_8249_369_213698.jpg

 

 

gallery_8249_369_3460486.jpg

 

gallery_8249_369_630009.jpg

 

 

Jak na razie nie ma zbyt wielu filmowych recenzji tego modelu, ale tutaj jest materiał, na którym widać go dość dobrze.

Edytowane przez Robi One Kenobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco ponad 10 lat temu prawdopodobnie jako pierwszy na forum odważyłem się kupić Oceanusa, który jak na Casio wydawał się absurdalnie drogi ( link ). Oceanusy wkrótce zyskały należny im szacunek i uznanie forumowiczów, którzy nie cierpią na kwarcowstręt. Do dziś stanowią one przykład perfekcyjnego wykonania i zaawansowanych technologii implementowanych w zegarkach. Szkoda, że ponad 10 lat zajęło firmie wypuszczenie modelu, który nie jest wykonany z tytanu, lecz z utwardzonej stali. Niedawno taki model wreszcie się pojawił, i do tego emanuje moją ulubioną prostotą.

 

[...]

 

Jak na razie nie ma zbyt wielu filmowych recenzji tego modelu, ale tutaj jest materiał, na którym widać go dość dobrze.

 

Przepraszam bardzo, jeśli odpowiedź na moje pytanie jest trywialnie oczywista, ale bardzo proszę mi wytłumaczyć, dlaczego woli Pan utwardzoną stal w tym przypadku? Czy aby utwardzony tytan nie jest tym lepszym - trwalszym i lżejszym - materiałem w zegarku? Czy chodzi tutaj o, mówiąc kolokwialnie, "łapanie" rys przez jeden i drugi materiał?

Edytowane przez FDZ_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu miłośników zegarków nie lubi tytanu twierdząc, że czuję się go "zabawkowo" i niepoważnie. Ja nie mam aż takich odczuć, tym bardziej, że tytan w Oceanusach jest naprawdę dobrej jakości (co w przypadku tytanowych zegarków wcale nie jest takie częste). Odpowiedź na pytanie jest również trywialna: po prostu wolę stal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, jeśli odpowiedź na moje pytanie jest trywialnie oczywista, ale bardzo proszę mi wytłumaczyć, dlaczego woli Pan utwardzoną stal w tym przypadku? Czy aby utwardzony tytan nie jest tym lepszym - trwalszym i lżejszym - materiałem w zegarku? Czy chodzi tutaj o, mówiąc kolokwialnie, "łapanie" rys przez jeden i drugi materiał?

 

Akurat w Oceanusach utwardzenie tytanu jest słabiutkie i nawet Manty łapią bardzo szybko rysy, naprawdę dobry to jest citizenowski Duratect.

Model fajny ale wygląda że raczej budżetowy ( nie OCW-S... ), ciekaw jestem jakości wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam, że jakość wykonania stoi na wysokim poziomie. Utwardzenie tytanu w Oceanusach jest moim zdaniem również bardzo dobre, choć faktycznie Duratect Citizena jest lepszy. Określenie go jako "słabiutkie" jest krzywdzące. Tytan w Oceanusach jest lepszy niż Diashield w Seiko i o niebo lepszy niż tytan w szwajcarskich czy niemieckich zegarkach. To jednak dyskusja akademicka, w której nic nie możemy sobie udowodnić. To moja subiektywna opinia na podstawie wieloletnich obserwacji i będę się jej trzymał. 

Określenie "budżetowy" ma tu oczywiście uzasadnienie, bo jest to model stosunkowo tani. Mój wybór nie był natomiast podyktowany ceną, lecz brakiem popularnej "zadymy" na tarczy w postaci niezliczonych komplikacji, które nie są mi do niczego potrzebne i po prostu ich nie trawię. Z oczywistych powodów takie zegary są również znacznie droższe. Rozumiem, że niektórych takie bajery "rajcują" i szanuję to. Ten model jest czytelny i skromny, czyli taki, jak lubię. Przed wydaniem opinii o jego budżetowym wyglądzie proponuję jednak zobaczyć zegar na żywo. Jest spora szansa, że taka opinia ulegnie zmianie. Zegarek jest naprawdę świetnie wykonany, a utwardzona stal jest tu lepsza od tytanu (np nie rysuje się bolcem od teleskopu). Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na obecność modułu BT w tej konstrukcji. Jest to fantastyczne rozwiązanie dla tych, którzy często podróżują do innych stref czasowych (czyli np dla mnie), albo dla tych, którzy mają problem z zasięgiem potrzebnym do synchronizacji radiowej. Rozwiązanie takie działa w tym zegarku błyskawicznie i nie wymaga przedzierania się przez kombinację przycisków w czasomierzu. To jak na razie moje pierwsze wrażenia z użytkowania tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi, świetny jest ten Ocen, gratuluję i zazdroszczę  :)

Znasz może dobre źródełko jego zakupu?

Z chęcią bym ponosił  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.