Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sergserg

Oceanusy łączcie się

Rekomendowane odpowiedzi

Mam i ja :)

 

Rozczarowałem się trochę, bo nie widzę opcji kalibracji wskazówek względem indeksu. Zrezygnowali z tego?db61f1befa7b11de4a129dac319f77b4.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję :)

...
Rozczarowałem się trochę, bo nie widzę opcji kalibracji wskazówek względem indeksu. Zrezygnowali z tego?

Jak nie ma jak jest ... do aplikacji zaglądałeś :)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@djmarco jak poszło z VATem i dodatkowymi opłatami? Ile dołożyłeś do ceny z ebaya?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję :)

Jak nie ma jak jest ... do aplikacji zaglądałeś :)

Zaglądałem. Gdzie to jest?

@djmarco jak poszło z VATem i dodatkowymi opłatami? Ile dołożyłeś do ceny z ebaya?

417 PLN musiałem zapłacić VATu bo otworzyli paczkę i zweryfikowali co jest w środku.

 

Edit: znalazłem.

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez djmarco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tomasz, no przecież, że za duży :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaglądałem. Gdzie to jest?

W aplikacji ustawienia (tryb w prawym górnym rogu)

Potem wybrany zegarek i masz różne ustawienia jak home position czy find my phone  ;)

1.jpg

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po kilku dniach od zakupu Oceanusa S100.

 

Próbuję zachować zimną krew. Żeby nie było jak z zakochaniem - najpierw zauroczenie, a później różnie bywa.

 

Ale muszę powiedzieć, że jest to sztos, jak młodzież kiedyś gadała, bo teraz nie wiem za bardzo jak raczy mówić.

 

Wygoda: 10/10. Nie czuć prawie na ręce - wiem, dla części zegarkomaniaków to nie jest atut. Dla mnie jest, chociaż kocham stalowe automaty i ich odznaczanie się na przegubie.

 

Te czary z precyzją, "świrującymi" wskazówkami. Super. A jeszcze nie znam wszystkich funkcjonalności.

 

Krótko podsumowując, naprawdę nie spodziewałem się takiej jakości po Casio. Decyzja o zakupie porządnego kwarca była strzałem w dziesiątkę. Wprawdzie marzyłem i wciąż marzę o GS lub The Citizen, ale ten Oceanus zrobił na mnie takie wrażenie, że tak naprawdę nie wiem, jak odebrałbym tę najwyższą półkę. W czym ona byłaby lepsza, biorąc pod uwagę różnicę ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w T200S zmienić by zegarek synchronizował czas radiowo a nie przez telefon? Sparowałem go z telefonem i teraz jak chce synchronizować czas to zawsze chce łączyć się z telefonem.

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w T200S zmienić by zegarek synchronizował czas radiowo a nie przez telefon? Sparowałem go z telefonem i teraz jak chce synchronizować czas to zawsze chce łączyć się z telefonem.

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Musisz odparować telefon jak chcesz ręcznie zsynchronizować po radiu.

Automat będzie działał radiowo po nieudanych BT

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Rozłączyłem zegarek z telefonem. Wyłączyłem BT w telefonie a zegarek dalej przy synchronizacji pokazuje na C a nie na RC. Co jest?

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz ile czasu i nerwów zajęło mi ustalenie tego :D - trzeba zresetować parowanie od strony zegarka - odciagnij koronkę na max i przytrzymaj przycisk przez 10s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz ile czasu i nerwów zajęło mi ustalenie tego :D - trzeba zresetować parowanie od strony zegarka - odciagnij koronkę na max i przytrzymaj przycisk przez 10s

Czyli jednak nie wystarczy samo odłączenie od BT. Szkoda, że nie można jednocześnie korzystać z jednej i drugiej opcji. Jak nie ma BT to żeby korzystał z radia.

 

Dziękuję ci.

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak nie wystarczy samo odłączenie od BT. Szkoda, że nie można jednocześnie korzystać z jednej i drugiej opcji. Jak nie ma BT to żeby korzystał z radia.

 

Nie ma sprawy :)

 

Nie wystarczy, bo jak rozłączysz z telefonem to musisz go jeszcze rozparować. Jako że w aplikacji rozparowanie następuje po rozłączeniu to zegarek nie wie, że został rozparowany i przy wciśnięciu przycisku do synchronizacji, automatycznie próbuje połączyć się z telefonem.

 

Zegarek 4x dziennie próbuje zsynchronizować się po BT, jeżeli mu się nie uda przez dobę, to od kolejnego ranka zacznie synchronizować się po radiu (nie przerywając prób łączenia się z telefonem). Więc nawet jak przestaniesz korzystać z BT i nie rozparujesz go od strony zegarka to po jednej dobie zacznie codziennie synchronizować się po radiu. Jedyna, rzecz której nie da się zrobić w czasie jak jest sparowany z telefonem to wywołanie ręcznej synchronizacji po radiu. No i żeby chciał połączyć się radiowo musi nie mieć możliwości połączenia z telefonem przez ponad dobę.

Można więc korzystać z dobrodziejstw obu technologii na raz, tyle że bez możliwości wymuszenia przyciskiem synchronizacji po radiu.

 

Udało mi się częściowo to ustalić po korespondencji z japońskim serwisem za pośrednictwem serwisu europejskiego i dalej po konsultacji ustaleń z Tomkiem doszliśmy do tego jak to działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Michał, wspólnymi siłami się udało :D

Obecnie rozparowałem zegarek i korzystam tylko z RC, dobra wiadomość jest taka że ustawienie automatycznej aktualizacji przy rozparowanym telefonie nie próbuje połączyć przez BT tylko codziennie przez radio i brak próby połączenia z tel. nie skutkuje utraty znacznika "Y" po nocnej udanej aktualizacji przez RC :)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wstać przed 6 rano tj. przed pierwszą próbą łączenia z telefonem a po synchronizacji radiowej i sprawdzić czy się zsynchronizował po radiu :)

Po 6 rano mimo poprawnej synchronizacji w nocy z RC przy próbie sprawdzenia poprawności sekundnik wskaże N - jako ostatnia nieudana próba połączenia z telefonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież jak on ma blututa to jest bee - Tomasz jak mogłeś, przerabialiśmy to już w dziale kostek - hahaha

 

Dopytam, bo temat mnie męczy: czemu jest be? Ja uważam, że to zaleta, zwłaszcza że mieszkam w punkcie, który DCF77 chyba omija (za mocny nadajnik Ojca Dyrektora?, budynki w okolicy?) - ustawianie budzika przypomina "szukanie pola" w Idei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po kilku dniach od zakupu Oceanusa S100.

 

Próbuję zachować zimną krew. Żeby nie było jak z zakochaniem - najpierw zauroczenie, a później różnie bywa.

 

Ale muszę powiedzieć, że jest to sztos, jak młodzież kiedyś gadała, bo teraz nie wiem za bardzo jak raczy mówić.

 

Wygoda: 10/10. Nie czuć prawie na ręce - wiem, dla części zegarkomaniaków to nie jest atut. Dla mnie jest, chociaż kocham stalowe automaty i ich odznaczanie się na przegubie.

 

Te czary z precyzją, "świrującymi" wskazówkami. Super. A jeszcze nie znam wszystkich funkcjonalności.

 

Krótko podsumowując, naprawdę nie spodziewałem się takiej jakości po Casio. Decyzja o zakupie porządnego kwarca była strzałem w dziesiątkę. Wprawdzie marzyłem i wciąż marzę o GS lub The Citizen, ale ten Oceanus zrobił na mnie takie wrażenie, że tak naprawdę nie wiem, jak odebrałbym tę najwyższą półkę. W czym ona byłaby lepsza, biorąc pod uwagę różnicę ceny.

 

No więc miłość trwa w najlepsze.

 

Oceanus bez przerwy na ręce, automaty czekają na swoją kolej.

 

Zegarek pierwsza klasa! 

 

Wygoda, dopasowanie, lekkość noszenia. No i proste piękno. O to mi chodziło.

 

Najgorzej wypada w słabym, sztucznym świetle. Jest taki przyciemniony i sprawia wrażenia plastikowego. Ale reszta wrażeń - bezbłędna.

 

Cieszy tak jak pierwszy poważny zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Czy jakas dobra dusza moglaby mnie oswiecic dlaczego Oceanusów ni ma w polskiej, oficjalnej dystrybucji (albo o czyms nie wiem)? :) fajne macie te zegarki, fajne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Europejczycy się nie znają, więc Japończycy nie będą tu sprowadzać swoich świetnie wykonanych zegarków, skoro mało kto to doceni. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do tematu OCW-S100, którego posiadam od kilkunastu tygodni. Przepraszam, ale to jest killer innych zegarków. Od kiedy go mam, to inne wskoczyły na nadgarstek na 1 dzień, to wszystko. Żaden zegar wcześniej mną tak nie owładnął. Jestem o krok od wyprzedaży - żeby zostawić tego Oceanusa, SARX045 - bo piękny, a resztę sprzedać i ewentualnie nabyć jakiegoś garnitura/EDC z jasną tarczą. A mogłem tego ocka nie kupować, i byłby spokój ;)  

Edytowane przez Horizon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz ile czasu i nerwów zajęło mi ustalenie tego :D - trzeba zresetować parowanie od strony zegarka - odciagnij koronkę na max i przytrzymaj przycisk przez 10s

Ktoś mi wytłumaczy co zle robie? Wyciągam koronę na maksa (2 kliki) potem przytrzymuje przycisk przez 10 sekund i sekundnik ustawia się na C i tyle. Jak puszczę przycisk po chwili przeskakuje na godz 00:03 i nic się nie zmienia. Próbowałem koronką przestawić na RC ale reakcji.

 

Edit: zadziałało!

Edytowane przez Morion

Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.