Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sergserg

Oceanusy łączcie się

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszę się, że nie poraziłem :)

Ja tak raczej po sokratejsku nie mam kłopotu z przyznawaniem się do niewiedzy :)

Fotek jest tu pełno i każda ma swój urok - ja wrzuciłem swoją 25.03.

Za to chętnie obejrzałbym t200s bez dekla - ale to nie na moje zdolności by go ściągać. Może ktoś ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jorik napisał:

Cieszę się, że nie poraziłem :)

Ja tak raczej po sokratejsku nie mam kłopotu z przyznawaniem się do niewiedzy :)

Fotek jest tu pełno i każda ma swój urok - ja wrzuciłem swoją 25.03.

Za to chętnie obejrzałbym t200s bez dekla - ale to nie na moje zdolności by go ściągać. Może ktoś ma?

 

A jak bardzo wymaga czyszczenia Twój t200? Pokaż fotkę jak możesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
13 minut temu, jorik napisał:


Jeżeli masz dostęp do ultrasonica, to wypnij bransę i spokojnie możesz ją wyprać 😎

Zegarek szczoteczką. Potem dobrze wypłukać.

 

PS. Złamałeś rękę w nadgarstku?  😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę dopiero kupić ultrasonica i szukam jego zastosowań bo od tego zależy jego klasa. Głównie będzie zatem pod okulary :)

Bransy ściągnąć nie umiem. Może nie będzie to trudne ale przy powrotnym założeniu zapewne będzie wymagana precyzja, która jest dla mnie trudno dostępna.

Pozostaje mi czyszczenie całości w zalecany sposób.

 

P.S. Ręki nie złamałem. Bransę noszę na tyle luźno by jej nie regulować zależnie od pór roku. Na potrzeby zdjęcia chciałem nieco napiąć nadgarstek i bransę by się nie ruszały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, jorik napisał:

Chcę dopiero kupić ultrasonica i szukam jego zastosowań bo od tego zależy jego klasa. Głównie będzie zatem pod okulary :)

Bransy ściągnąć nie umiem. Może nie będzie to trudne ale przy powrotnym założeniu zapewne będzie wymagana precyzja, która jest dla mnie trudno dostępna.

Pozostaje mi czyszczenie całości w zalecany sposób.

 

P.S. Ręki nie złamałem. Bransę noszę na tyle luźno by jej nie regulować zależnie od pór roku. Na potrzeby zdjęcia chciałem nieco napiąć nadgarstek i bransę by się nie ruszały :)

 

Moim zdaniem, a doświadczenie mam całkiem duże, bransa w T200 jest bardzo łatwa do zdjęcia/zalozenia. Takze warto spróbować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
46 minut temu, Vonziej napisał:

 

Moim zdaniem, a doświadczenie mam całkiem duże, bransa w T200 jest bardzo łatwa do zdjęcia/zalozenia. Takze warto spróbować


W porównaniu do np. Sumo - to zabawa. Warto spróbować. 
Nie przeceniałbym również ultrasonika. Mam w pracy do czyszczenia filtrów i takich tam i... są lepsze sposoby.

Szczoteczka + środek myjący i będzie wporzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultrasonic jest bezpieczny dla powłok na optyce?
One wydają się delikatne.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję się zachęcony :)

Przy moich (trzęsących się, niestety) rękach jest to spore wyzwanie. Pamiętam jak regulowałem bransoletę (na zatrzasku) i zajęło mi to sporo nerwów i czasu.

Zerknąłem na jakieś poradniki na yt. Wygląda prosto. Może skoro i tak zamówię myjkę to i odpowiednie narzędzie do bransy przy okazji :)

T200 noszę na co dzień, do pracy. Dokładność pomiaru czasu, design (prostota) i bezobsługowość cenię w nim najbardziej (w tej kolejności). Nadal się nim zachwycam, jest w pełni wart tej ceny. 

Lorus który wcześniej pełnił jego funkcje wygląda dla mnie teraz jak zabawka.

Zaraził mnie też chęcią do nabywania kolejnych zegarków ale dopiero poznaję ten świat :) Spokojnie rozglądam się za garniturowcem (w tym samym budżecie) z klasyczną białą tarczą i na pasku. Znajdę gdzieś takiego Ocenausa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Zdjecia robione tosterem niestety.
Lepsze foto za tydzien, jak wroce do chaty.
Sikor.thumb.jpg.638cca25ddd08876fae80563e1582581.jpg


no ładny, graty:-)

ps: miałem rację;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
4 minuty temu, plszcto napisał:


no ładny, graty:-)

ps: miałem rację;-)


Dzięki.

😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
Godzinę temu, jorik napisał:

Spokojnie rozglądam się za garniturowcem (w tym samym budżecie) z klasyczną białą tarczą i na pasku. Znajdę gdzieś takiego Ocenausa?

 

Oceanusa nie znajdziesz. Ale znajdziesz mnostwo ciekawych zegarkow innych firm.

Np. taki Citizen

 

http://www.dutyfreeislandshop.com/pl/citizen-nk0000-10a-mechanical-automatic-elegant-japan-gents-watch

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź.

W gust trafiłeś. Czułem, że pytając "Oceanowców" się nie zawiodę :)

Szkło mineralne nieco mnie odrzuca ale to to w końcu ma być garniturowiec więc nie stanowi.

Kończąc off-top zapytam o to cudo:

https://www.zegarmistrz.com/pl/p/Zegarek-Tissot-Visodate-Automatic-T019.430.16.031.01-T0194301603101/623?gclid=EAIaIQobChMI8vKGhduM7QIVhLWyCh0g_g_sEAQYAiABEgIq_fD_BwE

Spełnia potrzeby: dokładność pomiaru czasu, design (prostota) i bezobsługowość?

 

Wątpliwości mam z uwagi na wypukłe szkło (lubię to płaskie w t200) i brązowy pasek (urzekło mnie jednak zapięcie - niby pasek a wygoda jak w bransie, dostanę takie czarne?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Jeżeli Ci się podoba ten Tissot, to tylko brać. Cena wydaje się dobrze skalkulowana. Pasek czarny z takim samym zapięciem dostaniesz w każdym sklepie netowym, który handluje paskami.

 

Info dla posiadaczy ocw-s100 🙂

Na wusie znalazłem info, że pasuje guma od Edifice:

https://www.amazon.com/Casio-10447496-Editifice-Genuine-Replacement/dp/B00FA7N70I
 

a tu oryginalny post:

https://www.watchuseek.com/threads/the-official-casio-oceanus-thread.4761827/page-77#post-52620063

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, już kiedyś o tym pisałem. Ale mimo wszystko dla mnie ocki najlepiej leżą na bransie.

Kończąc off-top zapytam o to cudo:
https://www.zegarmistrz.com/pl/p/Zegarek-Tissot-Visodate-Automatic-T019.430.16.031.01-T0194301603101/623?gclid=EAIaIQobChMI8vKGhduM7QIVhLWyCh0g_g_sEAQYAiABEgIq_fD_BwE
Spełnia potrzeby: dokładność pomiaru czasu, design (prostota) i bezobsługowość?

Visodate to klasyka gatunku. Nie raz chwalony na forum. Możesz brać w ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu! Fajny rarytas! Graty! Wrzuć więcej zdjęć. Swego czasu sam go szukałem, ale bezskutecznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest OCW-S100TD, czy jakoś tak? Ostatnio oglądałem w jakimś sklepie w Japonii i się zastanawiałem, jaka jest różnica między nim a OCW-S100. Ktoś podpowie? Doszukałem się, że ten powyżej jest Titanium Hardened, czego nie piszą o zwykłym S100, ale nie wiem, czy w tym rzecz.

BTW, coraz bardziej mnie ciągnie w kierunku OCW-S100. Na początku w ogóle nie brałem go pod uwagę, spoglądając przychylnym okien na T200, ale mi się odmieniło. Może przez ich ilość na forum, ale T200 zaczął mi się wydawać nieco nudnawy - właściciele T200, nie bijcie, ale jest on do bólu poprawny, przez co nieco oklepany ;)

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blisko, to ocw-T100TD-1AJF.

Pamiętaj tylko Maćku, że s100 jest mniejsze, tytanowe, więc wbrew pozorom podatniejsze na ryski, za to jest wygodne, ultra lekkie. A i nie bardzo jest jak paskować, a i jeszcze nie ma BT. Jeśli ww rzeczy Ci nie przeszkadzają, a wręcz przeciwnie, tak jak mi, to polecam. Masz foto na zachętę.
afcd66b21227c699791e75a39deb5531.jpg&key=aab68f7f3fe6dfef159404d66f6670027c2498d260d2424003a18e918ecbd5c0



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
11 minut temu, p.r.p. napisał:

Blisko, to ocw-T100TD-1AJF.

Pamiętaj tylko Maćku, że s100 jest mniejsze, tytanowe, więc wbrew pozorom podatniejsze na ryski, za to jest wygodne, ultra lekkie. A i nie bardzo jest jak paskować, a i jeszcze nie ma BT. emoji16.png Jeśli ww rzeczy Ci nie przeszkadzają, a wręcz przeciwnie, tak jak mi, to polecam. Masz foto na zachętę. emoji6.png


Jest świetny. Też przyjdzie u mnie na niego pora 🙂 Po t3000 muszę chwilę odczekać. A jeszcze jest w głowie jedna Attesa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest świetny. Też przyjdzie u mnie na niego pora 🙂 Po t3000 muszę chwilę odczekać. A jeszcze jest w głowie jedna Attesa...

Szalejesz. T3000 jest extra, zazdroszczę i jeszcze raz gratuluję. Choć za mną chodzi też stare s2000, no i oczywiście s5000E (na "C" mnie nie stać niestety, tzn. stać, ale aż tyle za ocka nie dam. ).
Jestem ciekaw tej Attesy i pierwszych wrażeń przede wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, clusca napisał:

BTW, coraz bardziej mnie ciągnie w kierunku OCW-S100. Na początku w ogóle nie brałem go pod uwagę, spoglądając przychylnym okien na T200, ale mi się odmieniło. Może przez ich ilość na forum, ale T200 zaczął mi się wydawać nieco nudnawy - właściciele T200, nie bijcie, ale jest on do bólu poprawny, przez co nieco oklepany ;)

 

T200 nie aż tak wiele jest na forum ale fakt mógł już się opatrzyć z racji częstego jego pokazywania przez "co niektórych" 😜 , nie byłbym zaskoczony gdyby S100 było więcej ale skitranych w pudełkach 😉.

Generalnie którego byś nie wybrał to będziesz zadowolony , Ocki to naprawdę świetne zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
6 minut temu, p.r.p. napisał:


Szalejesz. emoji16.png T3000 jest extra, zazdroszczę i jeszcze raz gratuluję. Choć za mną chodzi też stare s2000, no i oczywiście s5000E (na C mnie nie stać niestety).
Jestem ciekaw tej Attesy i pierwszych wrażeń przede wszystkim. emoji6.png


Długo wahałem się pomiędzy s5000E a t3000 + Citek Ray Mears. Wybrałem dwa zamiast jednego. Na s5k też przyjdzie czas...

Attesa ciągle wierci mi dziurę w brzuchu 😆

 

 

4DE9DEF7-B9C2-4231-9D29-5BB2067D3B3A.jpeg

AA5AA17F-4FE1-47F0-ADF5-2ADCDFD685DA.jpeg

DB4C6ACA-BC51-4058-989E-6E58BE01152D.jpeg

1 minutę temu, GTB napisał:

...mógł już się opatrzyć z racji częstego jego pokazywania przez "co niektórych" 😜 


🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł , absolutnie nie miałem na myśli ciebie ... ani siebie 😂😂😂😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Attesa i mnie męczy. Jest petarda. A jeszcze bardziej CC4005-63L.
P. S. Wrzucił byś więcej zdjęć tego BN0118-12L. Miałem wersję royla marines przez chwilę w łapach. Mega zegar. Choć trochę wydawał się za mały.. Ale dziś, kto wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.