Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sergserg

Oceanusy łączcie się

Rekomendowane odpowiedzi

1. czy ktos mial moze to cacko juz w reku i moze naocznie stwierdzic, ze prezentuje sie tak samo jak na reklamowkach? boje sie kupowac zegarek bez "dotkniecia" go i stad moje pytanie. wiem ze to sprawa subiektywna ale jednak...

 

Osobiście nie miałem, widziałem tylko na filmach. Niemniej jest ten zegarek na mojej liście potencjalnych zakupów, więc może za jakiś czas ... :)

 

2. rozumiem, ze ten zegarek mozna kupic tylko w Japonii. czy ktos moze mi podpowiedziec jak to najlepiej zrobic? oczywiscie dochodzi jeszcze clo i VAT, tak?

 

Ponieważ to nowy zegarek, to pozostają "międzynarodowi" sprzedawcy japońscy: Seiya, Chino. Można (i należy) z nimi negocjować. Warto poprosić o wpisanie niższej ceny w deklaracji (aczkolwiek UC potrafi poprosić o kopię przelewu). Cło to kilka procent, do tego od całości (wartość, koszt przesyłki + cło) płaci się VAT (czyli 23%).

 

2. zegarek w granicach ponad 3000zl (+clo +VAT) i zastanawiam sie czy naprawde wart jest tych pieniedzy. z tego co rozumiem to placi sie tutaj bardziej za nazwe Oceanus, bo mechanizm jest taki sam jak na przyklad w serii Edifice. No i wyglad:)

 

Do Edifice nie trafiają mechanizmy Oceanusów, jeśli już, to do równie drogich G :D Nie ma w Edifice mechanizmów najnowszych (dostępnych od 1.5 roku) zawierających ToughMvt. Nawet najnowsze Edifice nie są w nie wyposażane (i pewnie nie będą, albo nieprędko). Porównując do znanych mi Seiko i Citizena - to mechanizmy Casio stosowane w Oceanusach są najlepsze pod względem skomplikowania przy jednoczesnym zachowaniu niskiej grubości zegarka.

Wygląd Oceanusów to idea "Elegance and Technology". I faktycznie trudno znaleźć bardziej eleganckie zegarki od Casio. Porównując do Edifice, to te drugie mają być dynamiczne i sportowe.

Trzecia rzecz, to użyte do konstrukcji zegarka materiały - tutaj również Oceanusy nie mają powodu do wstydu przy konkurentach (Citizenach Attesa, Seiko Brightz'ach). Tytan jest lekki, a jednocześnie bardzo twardy (naprawdę ciężki do zarysowania) i mocno jasny (ciężko powiedzieć, że to tytan :) ). Szafir jest klasy faktycznie nierysującej. Jakość wykonania detali - pierwszorzędna. Nie zdarzają się Ocenusy, gdzie coś byłoby nieprecyzyjnie poumieszczane na tarczy, lub sekundnik nie zgrany z indeksami. Luminova też jest pierwszorzędna, patrząc na moje zegarki, to Oceanusy "świecą" najdłużej i mocno.

Dla Casio Oceanusy to najwyższa półka - więc trafia tam wszystko, co najlepsze. Ewentualnie można jeszcze podzielić Oceanusy na Manta i resztę, Manta jest taką najwyższym poziomem na tej Oceanusowej półce.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sergserg, dziekuje za odpowiedz.

 

mam jeszcze jedno pytanie.

jak wyglada sprawa z gwarancja jezeli kupilbym w Japonii. z tego co wiem, to gwarancja honorowana jest tylko tam gdzie sie kupilo. jezeli tak to troche slabo. ale z drugiej strony, tak jak piszesz sa to zegarki z najwyzszej polki i z najlepszymi podzespolami wiec teoretycznie nie powinno byc z nimi problemow. nie znam statystyk jezeli o to chodzi, ale z tego co widze to duze grono "forumowiczow":) ma doswiadczenie z tymi zegarkami i moze mogliby podzielic sie doswiadczeniami z zakresu problemow.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyglada sprawa z gwarancja jezeli kupilbym w Japonii. z tego co wiem, to gwarancja honorowana jest tylko tam gdzie sie kupilo.

 

Odnośnie gwarancji to warto wiedzieć o dwóch rzeczach:

1. są dealerzy, którzy dają gwarancję międzynarodową, zawsze warto zapytać przy zakupie o coś takiego

2. jeśli nawet do zegarka jest gwarancja japońska, to warto pytać producenta, bo w końcu to on "daje gwarancję" wcale nie wymaganą przez prawo (z prawa wynika rękojmia)

Z mojego własnego doświadczenia odnośnie Citizena HEQ, którego chciałem podregulować w serwisie, napisałem bezpośrednio do Citizena w JP, dostałem info od nich, że taką usługę mogę przeprowadzić w niemieckim serwisie i że gwarancję japońską uznają, wysłałem forward tego maila do Niemiec, potwierdzili, że uznają takie działanie w ramach gwarancji. Podali adres pod który wysłać zegarek, poprosili o wydrukowanie i dołączenie do przesyłki tej korespondencji z JP.

Wynika z tego, że to Japończycy "dyktują warunki" dla własnej sieci serwisowej (co jest normalne) no i wcale nie zależy im na niezadowolonych klientach, lub żeby utrudniać komuś życie (co niestety w naszym kraju bywa częste).

W najgorszym przypadku zawsze można zegarek odesłać do JP, z tym, że jest z tym trochę zabawy (trzeba to robić w ramach odpowiedniej procedury celnej, żeby uniknąć ponownej opłaty celnej przy powrocie zegarka).

 

Co do jakości, to wszystkie Oceanusy przechodzą przez szczegółowy system kontroli - nie ma tutaj przerzucenia tej czynności na klienta. Przez moje ręce przeszło do tej pory naście zegarków Oceanus, z żadnym ani wtedy, kiedy miałem je u siebie, ani do tej pory (nie dostałem takich sygnałów) nie było kłopotów.

Ale muszę też napisać, że nie było też kłopotów z żadnymi innymi japońskimi zegarkami, od Seiko i Citizena, z tym, że nie miałem styczności z zegarkami z niskiej półki (czyli tym, co stanowi większość japońskiego asortymentu polskich sklepów).

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety zauważyłem w swoim Oceanusie 650 lekkie przesunięcie sekundnika chronografu o jakieś 1/2 może 1/3 mm w prawo. Ta wskazówka praktycznie ciągle jest na godz 12 gdzie są dwa grube znaczniki na tarczy i widać to przesunięcie. Ciekawe że po potrząśnięciu zegarkiem da się to zniwelować - tak jakby wskazówka była luźna, ale po włożeniu na rękę po jakimś czasie wraca do lekkkiego odchylenia. Niby nie jest to jakas tragedia ale w takiej linii zegarków wypadało by żeby było idealnie.

Nie mam pojęcia czy w ogóle kwalifikuje się to pod serwis, a mając w pamięci zdjęcia z fabryki oceanusów nie wiem czy poznański mini serwis zibi sobie z tym poradzi?

Co radzicie, próbować z serwisem, czy zapomnieć o sprawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety zauważyłem w swoim Oceanusie 650 ...

 

Wielokrotnie o tym pisałem, także w tym wątku, że te jakościowe Oceanusy zaczynają się gdzieś w okolicach modelu OCW-M700 (a poprawnie, pierwszym takim modelem był OCW-M7000 - jako pierwszy Oceanus posiadał tytan pokryty utwardzoną warstwą z węglika tytanu).

Wcześniejsze modele należy traktować jako pewną zapowiedź/namiastkę tego, do czego ewoluowały późniejsze Oceanusy i niestety jakiejś specjalnej jakości po tych wcześniejszych modelach nie należy się spodziewać. Owszem, jest to kawał solidnego zegarka w swojej klasie cenowej, ale do poziomu Oceanusów produkowanych w przeciągu kilku ostatnich lat - ciężko to porównać. Model OCW-650 był na swój 2005 rok niewątpliwie atrakcyjnym zegarkiem, ale jak by nie patrzeć, to 6 lat do tyłu zarówno w japońskich technologiach zegarkowych jak i możliwościach i pozycji samej marki Casio.

Przełom w Oceanusach to rok 2007, gdzie faktycznie zaczynają to być zegarki luksusowe, pojawia się pierwsza Manta OCW-S1000 (ceramiczny bezel, niecałe 10mm grubości):

manta1.jpg

 

i Cachalot OCW-P500 (pierwszy Oceanus, którym Casio chwali się na BaselWorld 2008)

03_pt_01.jpg

 

I to jest mniej więcej początek Oceanusów jako linii "Elegance i Technology".

Wcześniejsze Oceanusy są na poziomie aktualnej linii Edifice.

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle "oceanusowa" wiedza kolegi sergserg godna pozazdroszczenia ;) Nowy Oceanus OCW-T1000 cudny - dla mnie wersja z białą tarczą idealna ale to temat na przyszłość :lol: Odnośnie jakości Oceanusów to jestem szczęśliwym posiadaczem Manty OCW-S1000 od prawie roku. Jest on z rynku wtórnego ale przy intensywnym użytkowaniu wygląda cały czas jak nowy, kwestia oczywiście wysokiej klasy materiałów. Wydaje mi się, że Oceanus to dobra zegarkowa inwestycja :lol:


Pozdrawiam,

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast się chwalić :lol: Mantą, to zrobiłbyś jej jakieś fajne zdjęcia do tego wątku. Ta Manta to chyba unikat w skali PLu, zegarek trudny do przebicia nawet wśród Oceanusów, w sumie to trochę zaczynam żałować, że już nie jest u mnie. Jakbyś się Mantą znudził, to daj info :lol:

 

Na okrasę wygrzebałem jakieś stare zdjęcie:

IMGP3206b.JPG

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji ożywienia wątku o Oceanusach - warto odnotować pojawienie się modelu OCW-T100 w nowej kolorystyce:

 

OCW-T100TB-1AJF.jpg

 

OCW-T100TB-1AJF

 

Poedytowałem także pierwszy post wątku, uaktualniając informacje. Dodałem także kalendarium Oceanusów, mam nadzieję, że pozwoli to lepiej zorientować się, co się kupuje.

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle "oceanusowa" wiedza kolegi sergserg godna pozazdroszczenia :D Nowy Oceanus OCW-T1000 cudny - dla mnie wersja z białą tarczą idealna ale to temat na przyszłość :rolleyes:

 

 

Faktycznie zegarki z biala tarcza maja "cos w sobie". jest ich coraz wiecej na rynku i wyglada na to ze to jakis taki trend. osobiscie chyba jednak wole czarna tarcze, ale nie jestem na 100% przekonany:)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety zauważyłem w swoim Oceanusie 650 lekkie przesunięcie sekundnika chronografu o jakieś 1/2 może 1/3 mm w prawo. Ta wskazówka praktycznie ciągle jest na godz 12 gdzie są dwa grube znaczniki na tarczy i widać to przesunięcie.

 

Próbowałeś przeprowadzać operację ustawiania pozycji zerowej wskazówek? (ang. "Adjusting the Home Positions).

To specjalny tryb, będący podstawą w zegarkach nie posiadających automatyki (ToughMvt) do usuwania przesunięć wskazówek powstałych w efekcie bezwładnościowym (wskazówki nie są sztywno osadzone w mechanizmie zegarka i działając odpowiednio dużą siłą można je przesunąć).

Do tego trybu w Oceanusach przed-ToughMvt-owych wchodzi się przez wciśnięcie i przytrzymanie A, a następnie wciśnięcie i przytrzymanie C. Czekamy na bipnięcie, po którym sekundniki ustawią się na 12-tą. Przyciski można puścić.

Od tego momentu C - przełącza wskazówki (lub wskaźnik daty), które pozycjonujemy, B i D - przesuwa pozycjonowaną wskazówkę, przez A wychodzi się z tego trybu. Dążymy do tego, żeby wskazówki były ustawione pionowo, a wskaźnik daty wskazywał "1".

 

Wspomnę, że taka cykliczna kontrola/korekta jest o tyle istotna, że takie przesunięcie wskazówek nie jest usuwane w efekcie synchronizacji radiowej. Po prostu zegarek "myśli", że ma wskazówki ustawione inaczej i po synchronizacji robi korektę względem tego, co "myśli". To człowiek, dysponujący okiem, może ocenić, gdzie faktycznie są wskazówki. Rzecz jasna zegarek wyposażony w ToughMvt potrafi sam sprawdzić, gdzie są wskazówki godzin, minut i sekundnik - i od razu skorygować ich położenie - taką operację przeprowadza raz na godzinę.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia zrobię jak tylko znajdę trochę czasu :D Manta nie na sprzedaż :D A świadomość, że jest ich w naszym pięknym kraju tak niewiele - bezcenna :rolleyes:


Pozdrawiam,

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś przeprowadzać operację ustawiania pozycji zerowej wskazówek? (ang. "Adjusting the Home Positions).

To specjalny tryb, będący podstawą w zegarkach nie posiadających automatyki (ToughMvt) do usuwania przesunięć wskazówek powstałych w efekcie bezwładnościowym (wskazówki nie są sztywno osadzone w mechanizmie zegarka i działając odpowiednio dużą siłą można je przesunąć).

Do tego trybu w Oceanusach przed-ToughMvt-owych wchodzi się przez wciśnięcie i przytrzymanie A, a następnie wciśnięcie i przytrzymanie C. Czekamy na bipnięcie, po którym sekundniki ustawią się na 12-tą. Przyciski można puścić.

Od tego momentu C - przełącza wskazówki (lub wskaźnik daty), które pozycjonujemy, B i D - przesuwa pozycjonowaną wskazówkę, przez A wychodzi się z tego trybu. Dążymy do tego, żeby wskazówki były ustawione pionowo, a wskaźnik daty wskazywał "1".

 

Wspomnę, że taka cykliczna kontrola/korekta jest o tyle istotna, że takie przesunięcie wskazówek nie jest usuwane w efekcie synchronizacji radiowej. Po prostu zegarek "myśli", że ma wskazówki ustawione inaczej i po synchronizacji robi korektę względem tego, co "myśli". To człowiek, dysponujący okiem, może ocenić, gdzie faktycznie są wskazówki. Rzecz jasna zegarek wyposażony w ToughMvt potrafi sam sprawdzić, gdzie są wskazówki godzin, minut i sekundnik - i od razu skorygować ich położenie - taką operację przeprowadza raz na godzinę.

 

Niestety ustawienie pozycji zerowej nic nie daje bo każde naciśnięcie przesuwa wskazówkę + 1 sekundę a u mnie przesunięcie nie jest aż tak duże.

Edytowane przez ibizpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ustawienie pozycji zerowej nic nie daje bo każde naciśnięcie przesuwa wskazówkę + 1 sekundę a u mnie przesunięcie nie jest aż tak duże.

 

Sprawdziłem na jakimś Oceanusie u siebie, faktycznie, skoki są co 1 sekundę. No to sam raczej nic z tym nie zrobisz. Choć jak masz gwarancję, to warto spróbować. Ale może się okazać, że "ten typ tak ma" i po prostu moduł z 2005 roku nie zawiera pewnych funkcjonalności, odpowiedzialnych za "pilnowanie" wskazówki.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na jakimś Oceanusie u siebie, faktycznie, skoki są co 1 sekundę. No to sam raczej nic z tym nie zrobisz. Choć jak masz gwarancję, to warto spróbować. Ale może się okazać, że "ten typ tak ma" i po prostu moduł z 2005 roku nie zawiera pewnych funkcjonalności, odpowiedzialnych za "pilnowanie" wskazówki.

 

Ciekawe czy mechanizm ToughMvt w tych nowszych Oceanusach tez działa na zasadzie+- 1 s cz regulacja jest płynna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy mechanizm ToughMvt w tych nowszych Oceanusach tez działa na zasadzie+- 1 s cz regulacja jest płynna.

 

Ta ręczna synchronizacja jest dokładnie taka sama.

Natomiast w automatycznej (ToughMvt) dioda LED błyska 16x na sekundę dla zlokalizowania otworków wyciętych w kołach zębatych połączonych ze wskazówkami, czyli można to rozumieć jako dokładność do 1/16 sekundy dla sekundnika.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przywitam sie w watku Oceanus'owym choc jestem userem takiej biedy jak 520.

Przesledzilem watek - sporo sie dowiedzialem.

W sumie trafilem tu bo zainteresowalo mnie "dziadzienie" tytanu a nosze troche bizuterii wykonanej z niego.

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przywitam sie w watku Oceanus'owym choc jestem userem takiej biedy jak 520.

 

 

Witamy, od czegoś trzeba zacząć, a Oceanus to dobry start, mocno zawyża poprzeczkę dla kolejnych zegarków.

 

Zajrzałem na dedykowaną, japońską stronkę Oceanusów, warto odnotować nowy model

 

ocw_t1000b_1ajf01_l.png

nowa, 3-cia kolorystyka T1000, czyli OCW-T1000B-1AJF

 

Pojawiło się kilka aplikacji na iPhone'a

http://oceanus.casio.jp/apps/index.html


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, za jakieś dwa lata jak żona przetrawi ostatnie moje zakupy zegarkowe pewnie się skuszę, model z białą tarczą już siedzi w głowie o robaczek szaleństwa swoje robi :) Czy są już jakieś komentarze odnośnie nowego sposobu "sterowania" zegarkiem OCW - T1000 ?

Edytowane przez bumak

Pozdrawiam,

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są już jakieś komentarze odnośnie nowego sposobu "sterowania" zegarkiem OCW - T1000 ?

 

Zacząłem czegoś szukać na WUSie w tej materii i natknąłem się na pokazywanego na BaselWorld 2011 pierwszego Edifice z system Smart Access, model EQW-A1000. Wątek o Oceanusach, ale pokażę :)

 

409958d1300964472-edifice-eqw-a1000-smart-access-000l.jpg

409959d1300964507-edifice-eqw-a1000-smart-access-003l.jpg

410632d1301062715-edifice-eqw-a1000-smart-access-014l.jpg

 

Na jesień ma być w niemieckiej (Casio Germany) ofercie (a Time Trend jest podpięty pod Casio Germany).

Zgodnie z polityką Casio - bez ToughMvt.

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to Edifice bardzo bogaty :) Niebieski z tyłu może być ciekawy. Ja mam zresztą sentyment do Edifica, mój pierwszy Casio to Edifice i służy już 10 lat bezawaryjnie - na chwilę obecną strasznie zaniedbywany.


Pozdrawiam,

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia organizacyjna, w ciągu ostatnich dni poddałem głębokiej edycji post nr 1 w tym wątku. Prosiłbym chętnych o recenzję, wyłapanie literówek, oraz sugestie co zmienić lub o co uzupełnić zawarte tam informacje. Żeby nie zaśmiecać tego wątku - najlepiej przez PW.

Z góry dzięki.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, co powiecie o Oceanusie z naszego bazarku, kolegi Lownowerman - http://zegarkiclub.pl/forum/topic/56107-casio-oceanus-davosa-pares-luminox-evo-seal/

Nie znam się na tych zegarkach kompletnie, ale ujął mnie swoją stylistyką. Jak on się plasuje w Waszej hierarchii Oceanusów? Warto kupić, nawet jeśli będzie zakładany raz do roku?


pozdrawiam, Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, co powiecie o Oceanusie z naszego bazarku, kolegi Lownowerman - http://zegarkiclub.pl/forum/topic/56107-casio-oceanus-davosa-pares-luminox-evo-seal/

Nie znam się na tych zegarkach kompletnie, ale ujął mnie swoją stylistyką. Jak on się plasuje w Waszej hierarchii Oceanusów? Warto kupić, nawet jeśli będzie zakładany raz do roku?

 

Zachęcam do lektury pierwszego postu w tym wątku, powinno co nieco się wyjaśnić. A czy warto - kwestia ceny. Dla porównania poważniejsze Oceanusy zaczynają się od 1500zł+ (rynek wtórny). Najnowsze modele z ToughMvt to już kwestia $1200+. Jest do czego wzdychać :lol:

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opracowanie na pierwszej stronie :lol: . Nowy OCW-T1000B-1AJF świetnie wygląda. Szczerze strasznie żałuję sprzedaży M700 , będę musiał pomyśleć nad jakąś alternatywą dla niego :o .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze strasznie żałuję sprzedaży M700 , będę musiał pomyśleć nad jakąś alternatywą dla niego :lol: .

 

A to jest pewna prawidłowość, że niektóre zegarki docenia się po ich sprzedaży :o

Zauważyłem też u siebie samego takie cykle na poszczególne zegarki - nie da rady nosić za długo jednego. Ale po jakimś czasie jak się wraca do dawno nienoszonego - to jest podwójna przyjemność. No a te, co przez kilka miesięcy leżą - wszystko wskazuje, że są "nadmiarowe" :)

 

Właśnie po odkryciu tej zależności uchował się jeden z moich "podstawowych" Oceanusów, jak miałem fazę na Seiko:

IMGP7625b.JPG

Cachalot (czyli nurek) OCW-P500TDJ-1A1?JF

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.