Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sergserg

Oceanusy łączcie się

Rekomendowane odpowiedzi

Na niedawnym BaselWorld 2011 Casio z Oceanusów pokazało OCW-T1000D (i jak tak patrzę, to ta ciemna kolorystyka zaczyna się podobać):

 

461cf52f-8f2b-3025.jpg

 

Tutaj jest do pobrania charakterystyka zegarka przygotowana na wystawę:

http://www.baselworld.com/~/media/baselworld/Uploads/ProtectedArea/131193/20110323105150.ashx?fd=1

 

Z tego, co można wyczytać, to w koronce jest umieszczony synetyczny szafir, z wygrawerowanym logiem Oceanus.

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie ukrywam ze po przeczytaniu tego tematu bardzo zapragnąłem stać się szczęśliwym posiadaczem zegarka tej serii jednak po długich poszukiwaniach nie udało mi się odnaleźć żadnego dealera ani sklepu oferującego Oceanusy w Polsce.

 

Dlatego tez zwracam się z prośbą do Państwa o informacje gdzie mógłbym dostać tego typu zegarek? Równocześnie chciałbym gdzie najlepiej kupować zegarki aby ich pochodzenie było pewne a i cena atrakcyjna?

 

Z góry dziękuje za odpowiedz.

 

PS.

Czy możecie polecić inną serię zegarków innego producenta o podobnych parametrach i wyglądzie co Oceanus?

Edytowane przez Maethor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czy możecie polecić inną serię zegarków innego producenta o podobnych parametrach i wyglądzie co Oceanus?

 

Sporo droższe (głównie opłata za markę) zegarki w liniach Seiko Brightz (także brak oficjalnie w EU), Seiko Spirit, także coś w Prospex'ach. Oprócz Seiko - Citizeny World Perpetual AT, jest też trochę w liniach Attesa.

Ogólnie u tych dwóch producentów nie ma linii odpowiadającej ściśle Oceanusom, są zegarki na konkretnych kalibrach, rozrzucone po kilku liniach stylistycznych i jakościowych.

 

Tak więc trzeba szukać zegarków z kalibrami:

Seiko - 7B25, 7B26 (7B24 nie ma wsparcia dla nadajników EU, więc odpada), 8B53 (ten ma czas tygodnia i dodatkowy czas 24h)

Citizen - U600, U680 (obydwa ana-digi, więc jak kto lubi), potem H144 i H145

 

Co do Seiko, to jest ciekawa stronka, pokazująca sporo modeli, seria SAGZ:

http://www.qualitytime.org.uk/productsview.asp?searchFor=sagz

i SAGA:

http://www.qualitytime.org.uk/productsview.asp?searchFor=saga

 

Modeli jest dużo więcej, więc to bardziej poglądowo do pokazania ciekawego stylu.

Nie wszystko działa "radiowo" poza Japonią - te działające w Europie mają na tarczy, na wysokości godz. 1 napis "DCF77" (oznaczenie sygnału nadawanego przez niemiecki nadajnik).

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybka odpowiedz na 2 część pytania. Przeglądałem wskazane przez Ciebie modele jednak niestety nie przypadły mi do gustu, a i cena również spora.

 

Jedynymi interesującymi modelami są SAGA003 i SAGZ007.

 

Ehh mam nadzieje istnieje albo w najbliższym czasie pojawi się możliwość zakupu Oceanusow w Polsce.

 

Proszę nadal o odpowiedz na pierwsze pytanie.

Edytowane przez Maethor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh mam nadzieje istnieje albo w najbliższym czasie pojawi się możliwość zakupu Oceanusow w Polsce.

 

 

Oceanusy niedawno ostatecznie "wyszły" z Europy, Casio Europe wyprzedało za pół ceny magazynowe zasoby (max to była linia M700).

Zegarki (Oceanusy, Seiko) możesz nabyć właściwie tylko w Japonii - jest kilku międzynarodowych sprzedawców (w google'u można szukać Seiya, Chino, Higuchi), którzy robią wysyłkę na świat. Do tego dochodzi ebay.

Czasem coś pojawia się na bazarkach przyforumowych na najbardziej znanych forach zegarkowych (WUS, TZ) i u nas.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje jeszcze raz.

 

Wielka szkoda że wcześniej się tym nie zainteresowałem, bo seria na prawdę godna uznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje jeszcze raz.

 

Wielka szkoda że wcześniej się tym nie zainteresowałem, bo seria na prawdę godna uznania.

 

Wysłałem Ci kilka godzin temu Prywatną Wiadomość, możesz tam zerknąć (cyferka w czarnym kwadraciku na forumowym logo w prawym górnym rogu) - jest kilka dodatkowych informacji.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od środy jestem użytkownikiem Oceanusa OCW-650TDCE-9AVER (ten z żółtymi tarczami chronografu). Kupiony w sklepie internetowym TimeTrend za 1124 z groszami. Przyznam, że myślałem o innej kolorystyce, ale tylko ten model (i w takiej cenie) był w ofercie sklepu. Wszystkie inne sklepy polskie nie mają oferty Oceanusów, a po wysłaniu maila do TimeTrend, czy możliwe jest zamówienie innego modelu (kiedyś mieli OCW-M700 - nie zdążyłem zamówić) odpowiedzile, że tej serii już nie będzie i to ostatni dostępny model.

Decyzja o zakupie Oceanusa zapadła m.in. po lekturze tego forum, gdzie seria ta jest ogromnie wychwalana (głównie przez kolegę Sergserg). Wcześniej rozważałem zakup Tissota V8 lub Certiny DS Podium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto mój nowy nabytek:

 

C:\Users\Maciek\Pictures\Rozne\DSCF1276.JPG

 

I tym sposobem znowu jestem wierny produktom Casio - miałem kilka modeli tej marki, poprzednio przez kilka lat używałem Edifice EF-317 (zakup był również poprzedzony długą analizą - bardzo podoba mi się jego styl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim nowym Oceanusie zauważam jednak pewne wady (nie jest to taki ideał jak wynika z opinii).

 

1. Sekundnik stopera nie trafia idealnie w indeksy. W pozycji spoczynkowej nie jest równo na 12-tej, ale jakiś ułamek milimetra (faktycznie niewiele - trzeba się dokładnie przyjrzeć - na prawo od środkowej kreseczki). W moim poprzednim Edifice sekundnik (stopera nie było - główny sekundnik) trafiał idealnie w indeksy, więc wydawałoby się że topowy Oceanus powinien być tak samo dopracowany). Nie da się tego "poprawić" funkcją zerowania wskazówek, bo podczas tej operacji wskazówkę przestawia się o pełne sekundy (nie ma pozycjonowania precyzyjnego).

 

2. Czytelność cyferblatu. Na zdjęciach w internecie ten model wygląda na bardzo czytelny. Jednak "w naturze" tło cyferblatu jest połyskujące (jak w zegarkach ze srebrzystymi cyferblatami) i pojawiają się na nim refleksy świetlne, które czasami zlewają się ze wskazówkami. Przypuszczam, że może to być spowodowane obecnością baterii słonecznej pod tarczą - wolę osobiście matowe tarcze na których tle lepiej widać wskazówki.

 

3. Mały sekundnik trochę niepotrzebnie "zaśmiecono" dodatkowymi indeksami dla funkcji stopera - nie współliniowymi z indeksami sekund.

 

4. Papierowa instrukcja obsługi jest nie dopracowana - zarówno polska, jaki i oryginalna angielska. Niejasno opisano np. procedurę kalibracji (zerowania) wskazówek. W wersji polskiej każą przytrzymać przycisk A LUB C. W angielskiej A ORAZ C (równocześnie). Żaden z tych sposobów nie działa. Po lekturze tego forum i kilku próbach doszedłem do tego, że trzeba najpierw przytrzymać kilka sekund A, a później trzymając nadal A dodatkowo wcisnąć C.

 

Zegarek ma też oczywiście dużo zalet. Przede wszystkim technologia Wave Ceptor, zmiana daty dokładnie o północy (to mnie drażniło w poprzednim Edifice z multidatownikiem - data zmieniała się dopiero ok. 3-ciej, 4-tej rano), solidne zapięcie bransolety.

 

Time Trend dostarcza zegarek w eleganckiej szkatułce. Co ciekawe, pomimo zamknięcia w ciemnej skrzynce zegarek nie ma rozładowanej baterii. Miał tylko błędnie o 1 dzień ustawioną datę, ale skorygowałem ustawienie. Oczywiście, aby móc nosić zegarek trzeba było najpierw pójść do zegarmistrza w celu skrócenia bransolety. W tym przypadku jest to dość skomplikowane i zegarmistrz dość długo musiał się z bransoletą męczyć wybijając maleńkie tulejki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od środy jestem użytkownikiem Oceanusa OCW-650TDCE-9AVER [...]

 

Decyzja o zakupie Oceanusa zapadła m.in. po lekturze tego forum, gdzie seria ta jest ogromnie wychwalana (głównie przez kolegę Sergserg).

 

Prostuję i wyjaśniam, bo nie chcę być źle odebrany, żeby potem ktoś w oparciu o mylną interpretację moich słów dokonał nie do końca świadomego wyboru.

Akurat z seriami OCW-6xx i wcześniejszą OCW-5xx miałem tylko tyle do czynienia, co przez jednorazowe zetknięcie z 2-letnim OCW-500. Zegarek reprezentował się średnio ciekawie - nie było właściwie miejsca bez rysy (tytan bez utwardzania), styl był odmienny od tych Oceanusów, z którymi ja się wcześniej (M700, M800) zetknąłem (jeszcze sprzed "Elegance and Technology", czyli linii T).

Szczerze mówiąc, nie wiem, czy zdecydowałbym się na taki nabytek (choć w przypadku żółtego OCW-650TDCE musiałbym się mocno zastanawiać, bo zegarek w takiej kolorystyce mocno mnie kusi :rolleyes: ), prawdopodobnie wolałbym poczekać, dołożyć i kupić jednak coś minimum z M800 (albo ewentualnie model OCW-M7000) - głównie biorąc pod uwagę materiał zegarka, ale i nowsze rozwiązania technologiczne. I w tym wątku kilkakrotnie o tym pisałem.

 

Tytan jest metalem o mniejszej twardości od stali, łapie więc rysy dużo szybciej. Jak czytam na pierwszej lepszej stronce info o OCW-650TDCE:

Jakość wykonania i materiały sprawiają, że jest to zegarek prawie niezniszczalny - koperta i bransoleta wykonane z tytanu, szkiełko szafirowe.

to oprócz kwestii szafiru - nie ma w tym grama prawdy.

 

Zaletą tytanu jest jego lekkość, efekt mniejszej gęstości, ale z tej mniejszej gęstości wynika też mniejsza twardość. Stal jest prawie 2x cięższa, ale i bardziej twarda.

Połączeniem zalet obydwu jest tytan domieszkowany (zwiększana twardość przy zachowaniu niskiej wagi) do tego rozjaśniany (bo podstawowy tytan jest szary i średnio ciekawy, aczkolwiek też jest to kwestia kompozycji kolorystycznej całego zegarka) i najlepiej - z zewnątrz pokryty cienką warstwą szczególnie twardego metalu (ponieważ to tylko cienka warstwa, to nie wpływa na wagę całości). Taki proces technologiczny nie jest łatwy i w światku zegarkowym dostępny tylko dla największych graczy (w tym dla 3 głównych producentów japońskich).

 

Co do firm japońskich, to takie najbardziej znane nazwy specjalnego tytanu, to Duratect (jasny i twardy tytan Citizena), Brightz (bardzo jasny i twardy tytan Seiko - stąd pochodzi też nazwa linii zegarków Seiko Brightz). Stosowany w Oceanusach (od modelu OCW-M7000 wzwyż!!!) twardy i jasny tytan nie ma swojej nazwy handlowej (byłoby łatwiej rozpoznać, gdyby Casio zdecydowało się na jakieś określenie). Do tego często stosowane są zewnętrzne warstwy takie jak DLC (diamond-like carbon - warstwa węglowa o twardości diamentu), Diashield (specjalna warstwa stosowana przez Seiko), czy wreszcie to, co w nowszych Oceanusach: TI (albo TiC) (titanium carbide - czyli węglik tytanu, bardzo twarda powłoka). Te zewnętrzne powłoki to są materiały, którymi standardowo pokrywa się ostrza dobrej jakości narzędzi skrawających.

 

Kilka fotek (pożyczonych z WUSa) jak to działa w praktyce - z jednej strony Citizen Duratect z powłoką DLC, z drugiej klucze z brązu i ze stali:

 

IMG_0290-1.jpg

IMG_0291.jpg

IMG_0292-1.jpg

IMG_0293.jpg

IMG_0288.jpg

IMG_0289-1.jpg

 

Przy tarciu powierzchni - ścieraniu ulega to o mniejszej twardości. Klucz zachowuje się niczym kreda przy zetknięciu z dużo bardziej twardą powierzchnią DLC.

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kilka miesięcy temu znalazlem to forum oraz zobaczylem Oceanusa OCW-P500 - to jest to, pomyslałem wtedy i rozpoczalem poszukiwania (z pomoca kolegi sergserg, ktory dawal dobre rady). Od środy jest juz szcześliwym (naprawde) posiadaczem OCW-P500 sprowadzonym z USA (nie ma napisu Casio, samo Oceanus) - dzieki niezłemu przelicznikowi USD-EUR całość z przesylka kosztowala 500 EUR, niebiosa sprzyjały i obeszlo sie bez cła i VAT'u!!! Poprosilem sprzedawce o podanie wartosci celnej 78 USD oraz deklaracje 'GIFT', sprawdzilem tez z innymi jego klientami z Europy i poradzili aby wybrac przesylke US Postal Priority Service (że niby mniejsze prawdopodobieństwo przechwycenia przez urzedy celne).

Wracjac do zegarka to jestem mega zadowolony, wyglad, funkcjonalnosc, wave ceptor...serce bolało jak wydawalem pieniadze ale naprawde było warto. Dziekuje sergserg za ten wątek bo inaczej bym sie o tej serii pewnie nie dowiedzial ;)

Edytowane przez rzaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje sergserg za ten wątek bo inaczej bym sie o tej serii pewnie nie dowiedzial ;)

 

Gratuluję powodzenia z cłem i jeszcze bardziej zegarka. W podzięce oczekuję na fotki ;)


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-32229-0-52616200-1331839316.jpg

post-32229-0-93722900-1331839304.jpg

post-32229-0-08644600-1331839309.jpg

post-32229-0-76333800-1331839311.jpg

Edytowane przez rzaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny watch, gratuluję. W tej cenie to bardzo dobry zakup. Faktycznie, brak marki "Casio" na tarczy - oryginalnie to wygląda.

Unikalną rzeczą w P500 jest pikający minutnik - nie wiem, czy już testowałeś tą funkcję.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzięki oczywiście "sergserg" dotarł do mnie model OCW-T750TDE

Na razie pomęczyłem się z lekka ze skróceniem bransoletki ale dzięki pomocy naszego guru , już po robocie

Wiele nie ma co pisać , jakoś budzi szacunek , wygląda faktycznie lepiej jak na zdjęciu ( ale to chyba większość zegarków ma )

co mnie jedynie zdziwiło że mimo centymetrowo sporych rozmiarów , zegarek wydaje sie malutki i dzięki tytanowi jest lekki jak piórko

Generalnie maiłem kupić jakiegoś automata ale jako że maiłem spory okres "bez zegarkowy" rozsądkowo chyba było zakupić zegarek przy którym nic nie trzeba robić , więc wybór chyba jedyny rozsądny - sam jednak nie zdecydował bym się na zakup z Japonii dlatego dzięki jeszcze raz dla "sergserg"

Cena może nie jest mała ale tu przynajmniej nie płacimy za napis ale za technologię.

Pozdrawiam userów choć klub jeszcze mamy chyba malutki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukaspl21, gratuluję watcha, nie jest on wcale taki malutki, to jeden z większych Oceanusów.

Rozwiązaniem zagadki wielkości jest:

1. relacja wielkości koperty do grubości - im mniej wystaje, tym lepiej leży

2. kluczem jest profil koperty - jeśli to krótkie uszy i wyprowadzone od razu w dół to jest i pięknie i elegancko

3. tytan jest lekki, więc zegarek ładnie się układa, a nie ciągnie w dół

 

Średnice:

T750 - 45.4mm

M800 - 43.3mm

T100 - 42mm (na który dziś na bazarku pewien user zrobił promocję, zegar był przez 30 minut dostępny za 700zł! gratulacje dla szczęśliwego nabywcy - widać, że warto pilnować bazarku)


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
post-29729-0-53740600-1331843911.jpg<

post-29729-0-06171500-1331843904.jpg

post-29729-0-92423300-1331843906.jpg

post-29729-0-47952100-1331843908.jpg

post-29729-0-20226700-1331843910.jpg

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny ten Oceanus. że też musiał sie pojawić na bazarku kiedy pustki w portfelu :P


Seiko SNM033 | Casio EF-524SP-1AVDF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że piękny, właśnie dzisiaj ten egzemplarz do mnie dotarł. Zestawienie kolorów sprawia, że oprócz piękna cechuje go jeszcze subtelność. Potwierdzam również brak jakichkolwiek rys, trafianie sekundnika idealnie w indeksy, oraz inne zalety wcześniej przez kolegów licznie wymieniane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Oceanus odzwierciedla swoją nazwę poprzez kolory i wygląd. Bardzo Ładny i Fajny Zegarek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaro19591
post-0-0-97792200-1331844460.jpg

post-0-0-47417200-1331844457.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładniutki zegareczek B) Coraz bardziej podobają mi się Oceanusy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po paru dniach użytkowania też nie żałuje wydanej kasy, bo wykonanie jest rewelacyjne i do tego tytan wygląda świetnie, dodatkowo przez długi czas zegarek powinien być w dobrej formie, szkoda że marka jest pomijana na naszym rynku , z drugiej strony robi to z zegarka większy rarytas :P

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.