Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sergserg

Oceanusy łączcie się

Rekomendowane odpowiedzi

To nie tytan tak działa, tytan to tylko lekkość, nic więcej. Chodzi o twardość materiałów, a tytan jest mniej twardy od stali nierdzewnej.

Wyjaśniam od razu, bo ktoś przeczyta o tym tytanie wyżej, szybko pobiegnie nabyć pierwszy z brzegu tytanowy zegarek, a potem będzie się zasadzał na lukaspl21, w celu wywarcia zemsty za porysowany zegarek B)

 

Zestawienie, skala twardości Vickersa dla metali (na podstawie materiałów Citizena):

 

stal nierdzewna - Hv150-220

zwykły tytan - Hv170-200

 

proces technologiczny Citizena o nazwie Duratect zwiększa twardość materiału 3-4 razy (stosowany zarówno na stali jak i na tytanie)

 

"Super Titanium" Citizena (czyli tytan z położoną zewnętrzną, twardą powłoką) ? Hv1000-1200

powłoka DLC (diamond-like carbon) - Hv1600-2000

 

Dla ilustracji tabelka z twardością materiałów i rodzajów powłok

dura_05.gif

 

symbole oznaczają:

SS - stal nierdzewna

TI - tytan

technologie IP: PTIC (Platinum titanium carbide) / TIC (titanium carbide) / GOLD (Gold)

DLC - technologia tworzenia warstwy diamentopodobnej (diament - najwyższa twardość)

MRK - rodzaj technologii wykorzystującej gaz do utwardzania powierchni

DLC/MRK - połączenie obydwu technologii

 

Oceanusy to technologia TIC, w którym na właściwy materiał, z którego wykonany jest zegarek (czyli tytan) zostaje nałożona metodą IP cienka warstwa TIC (oznaczana też jako TC).

 

Różnica między twardością tytanu (niepowlekany tytan był stosowany w modelach OCW-M700), a warstwą TIC jest 5-krotna!

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fakt że trochę niefortunnie to ująłem B)

Dla osób nie wtajemniczonych może to być faktycznie zmyłka

Uczciwie to nawet nie wiedziałem że robili zegarki z "nieutwardzonego" tytanu

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fakt że trochę niefortunnie to ująłem :)

Dla osób nie wtajemniczonych może to być faktycznie zmyłka

Uczciwie to nawet nie wiedziałem że robili zegarki z "nieutwardzonego" tytanu

Pozdrawiam

 

Z wykorzystaniem twardych materiałów cały czas coś się kombinuje.

Pierwsze Oceanusy w waveceptorem, do serii M700 włącznie to "goły" tytan, miałem okazję widzieć efekty na kilkuletnich zegarkach.

Jedynym wyjątkiem był model extra, czyli OCW-M7000 - jako jedyny z serii miał TiC

(zewnętrzną warstwę węglika tytanu) i cenę przy wyprzedażach Oc-ków w Europie o 100 Euro większą. Zastanawiałem się nad nim mocno, bo seria M700 ma bardzo ciekawą stylistykę no i ten graf pływów :P - ale nie te kolory.

 

61754d1189123830-oceanus-4d68a028.jpg


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

forum przeglądam od pewnego czasu co pozwoliło trochę zorientować się przed zakupem zegarka, ale jak to bywa czym więcej człowiek wie tym trudniej wybrać :D Na początku zdecydowany byłem na coś z serii EDIFICE w przedziale 1000 - 1200 zł. Po zapoznaniu się z zawartością forum doszedłem do wniosku, że lepiej dołożyć kilka stówek i kupić coś z serii OCEANUS. Teraz pytanie do Was, 1600 - 1700 zł wystarczy na coś ciekawego czy spokojnie dozbierać? Może ktoś z Was ma lub będzie miał na sprzedaż w tej cenie coś z serii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spóźniłeś się niestety, kolega sergserg miał ocka powyżej za 1750 zł ? jeśli się nie mylę. ale chyba ktoś go kupił? (ale to lepiej pisać na pw powyżej :) )

 

 

Tak osobiście ja bym dozbierał jeszcze z 600-700 zł i "czaił" na okazję napewno się jakaś nadarzy na jakiegoś fajnego oceanusa.

 

 

Sam podobnie rozważałem coś z edifice w takim budżecie a i tak skończyło się na 2,5k :D.

 

wg mnie lepiej dozbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

forum przeglądam od pewnego czasu co pozwoliło trochę zorientować się przed zakupem zegarka, ale jak to bywa czym więcej człowiek wie tym trudniej wybrać :) Na początku zdecydowany byłem na coś z serii EDIFICE w przedziale 1000 - 1200 zł. Po zapoznaniu się z zawartością forum doszedłem do wniosku, że lepiej dołożyć kilka stówek i kupić coś z serii OCEANUS. Teraz pytanie do Was, 1600 - 1700 zł wystarczy na coś ciekawego czy spokojnie dozbierać? Może ktoś z Was ma lub będzie miał na sprzedaż w tej cenie coś z serii?

 

PW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jeszcze się wstrzymam, gdyby u kogoś pojawił się oceanus na sprzedaż czekam na info, może akurat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kolega Czupa nieobeznany, co to są Prywatne Wiadomości i jak je odbierać? :unsure:


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kolega Czupa nieobeznany, co to są Prywatne Wiadomości i jak je odbierać? :)

 

Jeżeli tak jest, to czekanie na info może potrwać bardzo długo :)

Proponuję, żeby kolega czupa podał swój adres mailowy w poście, to otrzyma info w standardowy sposób :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do artykułu nr 1 w tym wątku.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No To poczytałem i się rozmyśliłem :)

Dostukam więcej $$$

 

Pozdrawiam


Seiko_BM + GW-9200 + GW-M5610 + Citizen_CB0011-18E + DAMASKO_DC_56 = WNM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki informacjom od Kolegi lukaspl21 donoszę, że pojawiły się 2 nowe Oceanusy z Smart Access (czyli koronką)

 

OCW-T1010 (który od T1000 różni się chyba tylko kolorystyką)

Rozmiar: 47.4x45.1x12mm, waga 100g

Cena oficjalna: 155,500 jenów

 

527259d1317658087-new-oceanus-ocw-t1000-independent-hand-control-ocw-t1010-1ajf_l.jpg

OCW-T1010-1AJF

 

Manta OCW-S2000. Tak jak Manty, jest pozbawiona alarmu i timera, dokładność chronografu ograniczona w stosunku do T1000 do 1/10s, za to 5-silnikowy kaliber zapakowany w mniejsze rozmiary:

47.2x42.2x10.9mm, waga 98g

Cena oficjalna: 157,500 jenów (model OCW-S2000) i 162,750 jenów (model OCW-S2000PW)

 

20110906_OCW-S2000PW_press_m.jpg

OCW-S2000PW


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manta pełen wymiot

obie kolorystki są fajne

20110906_OCW-S2000_press_m.jpg

 

Jedyne co bym zmienił to lekko wyszczuplił wskazówki ale po za tym nie ma sie do czego przyczepić

 

POZDRO

Edytowane przez lukaspl21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel mógłby być niebieski z tachygrafem. Pewnie puszczą za jakiś czas jakąś limitkę z czymś takim - jak w S1400.

Trzeba teraz poczekać na dobre zdjęcia, bo na razie tylko te poglądowe rysunki są dostępne.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lutas

Chciałbym pochwalić się świeżym zakupem w postaci Oceanusa OCW-520TDE-1AV. Na ręce prezentuje się mniej więcej tak:

 

oceanus1.jpg

oceanus2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T1000 , wg mnie jest świetny..

Tak jak każdy ocek ;) każdy jest w pewnie sposób unikatowy i ciężko pomylić go z czymś innym

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Precyzja wykonania,materiały,wygoda obsługi,przyzwoita cena jak na możliwości oto jego główne zalety.Nie wspomnę o wygodznie noszenia,ten zegarek ma wagę pierścionka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Precyzja wykonania,materiały,wygoda obsługi,przyzwoita cena jak na możliwości oto jego główne zalety.Nie wspomnę o wygodznie noszenia,ten zegarek ma wagę pierścionka :D

 

nic dodać, nic ująć :D, a mi ostatnio podsumował że zegarek z tytanu jest "ciężkawy" :D jestem ciekaw co by powiedzieli o stalowych ^^, ale to już zajeżdża OT ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto jest New Manta :)

Wiele nie ma co pisać - masakra :)

Ciemna tarcza też jest genialna

 

http://www.youtube.com/watch?v=jCTm4z5_TjM&feature=player_embedded

 

Przy okazji poszukiwań znalazłem jeszcze kilka takich ocków których wcześniej nie widziałem

 

S500

OCW-S500-1AJF.jpg

 

S1350PC

OCW-S1350PC-1AJR.jpg

 

Pozdrawiam

PS sergserg sprawdzaj PW :)

Edytowane przez lukaspl21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akism, gratulacje i witamy w Ockowym klubie ;)

 

Lukaspl21, nie wiem, czy to zamierzone zestawienie powyżej, ale widać, jak powstała Manta S500 (w stosunku do S1350/S1400) :P

Wyleciał czas 24h i chrono.

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.