Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sergserg

Oceanusy łączcie się

Rekomendowane odpowiedzi

Nówka nie śmigana. Zakupiony w

Po wciśnięciu koronki prawidłowo reagują wskazówka godzinowa i minutowa czyli ustawiają się tam gdzie trzeba w funkcji alarmu, stopera lub timera. Stoi jak wryta tylko ta jedna cholera. Mam jeszcze nadzieję, że to nie silnik nr 3, tylko coś poknociłem w ustawieniach miasta (Paryż) a co za tym idzie także STD i DST. Coś jest o tym w instrukcji ale zrozumienie tego jest dla mnie mocno kłopotliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli procek pracuje ok,przełącza funkcje tylko wskazówka,która ma pokazywać w jakiej fazie pracy jest właśnie nie działa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strefy czasu nie mają wpływu na dolną wskazówkę, ona w trybie podstawowym pokazuje dzień tygodnia, a przy przełączaniu funkcji koronką - pokazuje aktualnie wybraną.

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to wejść w tryb ręcznej kalibracji wskazówek i sprawdzić, czy tam będzie się poruszać. Jeśli nie, to albo silnik, albo coś się zacięło w zębatkach. Jeśli to drugie, to zegarmistrz być może pomoże.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Zastanawiam się nad tym jak będzie po wprowadzeniu czasu letniego. Nie wiem jak jest nastawiony teraz. Czy na czas standardowy czy AUTO. Nie umiem tego ustawić, być może rozwiązanie tego problemu poruszyłoby tą wskazówkę. Chciałbym także, żeby pokazywał mi jednak dzień tygodnia (od tej klasy sprzętu i za taką kaskę chyba zbyt dużo nie wymagam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sergserg, nie wiem czy dobrze rozumiem ręczną kalibrację. Zmieniałem ręcznie ustawienia miesiąca, dnia i po wymuszonej synchronizacji wszystko oprócz dnia tygodnia dostroiło się. W czasie tych zmian wskazówka dolnej tarczy nie ruszyła się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Sivy7, ponownie napiszę, czas, który aktualnie jest w zegarku, nie ma żadnego przełożenia na ruch dolnej wskazówki - powinna ona pokazywać jakikolwiek dzień tygodnia, a w przypadku naciskania koronki - przesuwać się między funkcjami. Jeśli tego nie robi teraz, to nie będzie robić także po synchronizacji do aktualnego czasu.

Na stronie E-44 masz początek procedury ręcznego pozycjonowania wskazówek - wchodzi się w tą procedurę z trybu Timekeeping (tego, w którym główne wskazówki pokazują czas).

 

Ręczna kalibracja wskazówek to nie jest ustawianie ręczne czasu, ale zgrywanie fizycznej pozycji wskazówek z teoretyczną ich pozycją, zapisaną w rejestrach zegarka. Owszem, zegarek ma funkcję autokalibracji, ale dotyczy ona wskazówek godziny, minuty i sekundy. Pozycję dolnej wskazówki można skorygować tylko ręcznie.

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam,że wg procesora wszystko ustawione jest ok tylko silnik dolnej tarczy nie reaguje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam,że wg procesora wszystko ustawione jest ok tylko silnik dolnej tarczy nie reaguje..

 

Albo coś się wytrzęsło podczas transportu i zakleszczyło.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sergserg, przeprowadziłem ręczną kalibrację wg instrukcji i niestety nie drgnęła. Doczytałem gdzieś w instrukcji, że po 7 dniach "ciemnicy" T1000 przechodzi do ustawień fabrycznych (nie mam tyle czasu). Nie znalazłem jednak żadnego sposobu żeby wymusić ten tryb. Jako, że posiadacie stosowną wiedzę, pozwolę sobie przedstawić mojego "pomysła". Czy wyjęcie baterii wymusi ten tryb, czy to ma sens i czy niczemu nie grozi (ew. gwarancja itp.)?

Dzięki za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensu to nie ma żadnego, rzecz nie w ustawieniach, ale w poprawności działania. Jeśli w trybie kalibracji wskazówek - wskazówka się nie rusza, to:

1. albo zwalony jest silnik - dostaje impulsy a nie rusza,

2. albo coś pomiędzy silniczkiem a wskazówką się mechanicznie zakleszczyło, silnik próbuje pchać i nic

 

Na punkt nr 1 to się nic nie poradzi. Ze względu na punkt 2 sugeruję zegarmistrza, będzie w stanie otworzyć zegarek od ręki i zerknąć, co z tą wskazówką.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję sergserg. Jutro po pracy poszukam zegarmistrza.

Mam jednak wątpliwości czy aby nie rozszczelni się ocek i w razie prawdopodobnego zwrotu towaru nie będzie to problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję sergserg. Jutro po pracy poszukam zegarmistrza.

Mam jednak wątpliwości czy aby nie rozszczelni się ocek i w razie prawdopodobnego zwrotu towaru nie będzie to problemem?

 

Jak się rozszczelni przez otwarcie koperty, to przez jej zamykanie się uszczelni :P

Gumę masz nową, będzie szczelny przez parę lat.

Poza tym możesz znaleźć zegarmistrza z urządzeniem do pomiaru szczelności - od razu sprawdzi jak jest.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za długą zwłokę z odpowiedzią.

T1000 nie naprawił się i trwały mailowe negocjacje do wysyłki do Tokio. Najpierw pytanie o stan baterii, potem przytaczanie poszczególnych fragmentów z instrukcji (chyba 4 maile). Nakręciłem w końcu komórką krótki (ok. 20MB) filmik i dołączyłem do maila. Zrozumiał i przysłał nr RA (zwrot przesyłki). Przesłał warunki jakie musi spełnić przesyłka: ubezpieczenie, śledzenie przesyłki, poczta lotnicza i termin do kiedy mogę słać. Nie zamieni zegarka tylko odeśle do producenta i to producent uzna czy wymiana czy naprawa. Termin odzyskania sprzętu nieznany.

Znaleziony przeze mnie zegarmistrz nie chciał otwierać i radził żeby nie otwierać.

Jutro mogę poddać go oględzinom w serwisie ZIBI, mogą dokładnie obejrzeć, otworzyć i w karcie gwarancyjnej wpisać i podstemplować przegląd. Pytanie do Was, czy Sprzedawca ewentualnie Casio nie będą mieli jakichś pretensji. Sprzedawcy sugerowałem wcześniej otwarcie i wyjęcie baterii nie wspominając o ZIBI, ale nie zgodził się. Proszę o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się, będzie ok tylko ,żeby go ponownie nie oclili..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dogadałem się z Klientem, że prześlę w otwartej kopercie kserokopie Protokołu UC w W-wie i On to włoży do paczki. Może to wystarczy celnikom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akism, napisz jakie wrażenia z codziennego użytkowania. Ja kilka dni nosiłem na ręce i muszę przyznać, że od pierwszej chwili b. polubiłem tego przystojniaka. Miałem wrażenie, jakbym nosił go od lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie zegar bezobsługowy,wiadomo punktualny ;),czytelny,lekki i ładny.W firmie mimo,że często zakładam droższe zegary uwagę zwrócił właśnie ocek.Jeżeli chodzi o funkcje dodatkowe to korzystam jedynie czasami ze stopera...Krótko mówiąc świetnie wykonany efektowny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dogadałem się z Klientem, że prześlę w otwartej kopercie kserokopie Protokołu UC w W-wie i On to włoży do paczki. Może to wystarczy celnikom.

 

Może wystarczy, a może nie. Gdzieś czytałem, że w takiej sytuacji trzeba pełną procedurę celną zrobić przy wysyłce zegarka z Polski (formularz SAD). Żeby nie ryzykować najlepiej zadzwoń do najbliższego UC i się dowiedz.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj osobiście byłem w UC W-wa, w którym był oclony. Niewiele można się u nich dowiedzieć. Znają procedury przyjmowania przesyłek - inne formy, to tylko przypuszczenia. Odesłano mnie do Agencji Celnej, a tam miłe grono ludzi (szt. 3) radziło między sobą jak to rozwiązać. Można za dwie odprawy (tam i z powrotem), zapłacić za nie ok. 400PLN, ale wcześniej trzeba uzyskać od sprzedawcy pisemną zgodę (zobowiązanie) na naprawę. To zobowiązanie należy przedłożyć w UC podczas wypełniania deklaracji celnej wywozowej (pełna procedura). Żeby było ciekawiej, życzliwi ludzie nie byli pewni czy to rzeczywiście jest możliwe dla osoby fizycznej albowiem od września niektóre przepisy uległy zmianie. Jeżeli miałbym stosowne zaświadczenie z I-ej odprawy celnej, towar nie będzie powtórnie oclony oraz opodatkowany. Zapłacę jedynie za II-gą odprawę celną. Wszystko to nazywa się uszlachetnianiem przesyłki.

Alternatywą dla ww wysyłki jest wg życzliwych wysłanie EMS-em paczki o wartości jakiejkolwiek z pominięciem UC jako Gift i czekanie również na Gift licząc, że UC nie będzie miał "wątpliwości".

W jednym jak i w drugim przypadku dochodzą oczywiście koszty pocztowe.

To jest mój debiut na e-bay. Zezowate szczęście, Masakra czy zwykły przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno otrzymałem Seiko, mechanika, SARB065 z uszkodzonym balansem (przez szkiełko było widać, że jest jakby kwadratowy). Odsyłałem do Higuchi'ego, z adnotacją, że to "For Repair", zgodnie z jego sugestią. Otrzymałem inny egzemplarz też bez cła jako "Z naprawy" i udało się to załatwić bez cła. Trwało 6 tygodni, ale dało radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałem się pochwalić nowym nabytkiem którego pokochałem(bo jest za co, jakość wykonania, fukcjonalność, orginalność) model w stali ale w pieknym stanie się trafił.

post-43122-0-97723600-1323946529_thumb.jpg


+++In hoc signo vinces+++

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie szukłaem P-600, a ostatecznie zdecydowałem się na P-500:

 

dsc01455ke.jpg

dsc01461jv.jpg

dsc01463xd.jpg

dsc01467g.jpg

 

Pierwsze wrażenia pozytywne :D

 

Może komuś się przyda w podjęciu decyzji - zdjęcie porównawcze rozmiaru razem z M700:

 

dsc01471f.jpg

dsc01473ol.jpg

 

 

Niebawem jak dobrze pójdzie zawita do mnie kolejny Ocek :D


Time is tickin away, youve gotta - live your life - day by day

happy or sad, good or bad, life is too short youve gotta - keep your head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna parka, gratulacje.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bardziej "na żywo" nowy ocek s2000 - panu lekko ręce się niestety trzęsą :lol:

choć te wskazówki chyba są lekko przy grube

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.