Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sergserg

Oceanusy łączcie się

Rekomendowane odpowiedzi

Casio jakiś czas temu wycofało się z dytrybucji Oceanusa poza Japonię. Modele z tego sklepu nie mają utwardzanego tytanu nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega machlo ma rację - jak Oceanus to tylko z utwardzonym tytanem bo całkiem inaczej się starzeje tzn. się nie starzeje :) Szkoda, że kolega sergserg się już nie udziela bowiem to największy specjalista od Oceanusów :(


Pozdrawiam,

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że kolega sergserg się już nie udziela bowiem to największy specjalista od Oceanusów :(

 

no właśnie a co się z nim dzieje? na frum ostatnio był ponad miesiąc temu :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

przejrzalem dokladnie caly temat i stwierdzam ze prawie wszystkie oceanusy sa piekne. Zaczalem sie zastanawiac nad bialym. W sumie najbardziej podobaja mi sie te ktore jak rozumiem posiada Maru123.

 

http://i1193.photobu...3611024x768.jpg

 

 

po lewej OCW-T1000-7AJF a po prawej ocw-m700tde-1aer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka wpisów wstecz doczytałem, że nie można u nas w Polsce kupić w sklepie Oceanusa, a jednak można http://www.otozegarek.pl/?oceanus,65

Nie mają w ofercie. Napisałem do Nich i otrzymałem taką odpowiedź:

 

Witam

Zegarki z serii Oceanus na dzisiaj są niedostępne u dystrybutora. Pozdrawiam

Edytowane przez arturecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pat-mos:

 

Faktycznie mozna - tylko nie wiem czy ich na zamowienie nie sprowadzają albo mają jakieś przywiezione w komis ? Jednak podają ,ze to nówki sztuki. Moze ktos z branży coś o tym sklepie szepnie zainteresowanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie liczyłbym, że jakiś nasz sklep ściągnie Oceanusa nawet na zamówienie. Pozostaje zatoka albo sprawdzeni przez kolegów sprzedawcy z Japonii - tak chyba będzie najszybciej i względnie tanio.


Pozdrawiam,

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie liczyłbym, że jakiś nasz sklep ściągnie Oceanusa nawet na zamówienie. Pozostaje zatoka albo sprawdzeni przez kolegów sprzedawcy z Japonii - tak chyba będzie najszybciej i względnie tanio.

 

Szukaj na rakuten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamyk45:

 

Ciekawy sklep taki market raczej ale faktycznie Oceanusy w PLNach podane mają :)

Korzystałeś z tego sklepu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są w PLN bo przelicza walutę.

Dołącze się do pytania, ktoś korzystał z tego sklepu ? Jaki termin wysyłki, jak z VAT ?

Zastanawiam się nad OCW-P600td z tego sklepu

Edytowane przez xeo00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamyk45:

 

Ciekawy sklep taki market raczej ale faktycznie Oceanusy w PLNach podane mają :)

Korzystałeś z tego sklepu ?

 

Kupowałem Oceanusa u BIG BOYS(bigboys), Akism kupował w Time-g, Nie było problemy z wysyłką, ale nie wszystkie sklepy chcą wysyłać do Polski.

Wysyłka kilka dni (kurier), VAT i cło naliczone :(

#253

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecę sklep shoppinginjapan.net. Ceny na stronie nie są zwykle zbyt atrakcyjne, ale można się targować i co najważniejsze dogadać się co do wysyłki. Duże szanse na brak dodatkowych komplikacji w PL. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCki najlepiej kupować w Japonii.

Obecnie tylko tam jest dystrybucja. Jeśli ostały się jeszcze gdzieś indziej to są to starsze modele, które trochę poleżakowały ;)

Polecam modele, które mają już T-mvt i utwardzany tytan. To zupełnia inna - lepsza jakość niż te co pokazywane są w linku do sklepu.

Na rynku wtórnym wielkiego ruchu też nie ma, a używki w Japonii trzymają dobrą cenę


Time is tickin away, youve gotta - live your life - day by day

happy or sad, good or bad, life is too short youve gotta - keep your head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym się dowiedzieć co to jest ten utwardzany tytan, gdyż z tego co się orientuję, to tytan, a miałem kiedyś kawał tego metalu w ręku, z racji tego że kolega robił okucia z tytanu do swojego jachtu, jest lżejszym metalem od stali i jednocześnie wytrzymalszym na wszelkie wpływy chemiczne i atmosferyczne.

Ale nie spotakłem się z określeniem utwardzonego tytanu - tytan to tytan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym się dowiedzieć co to jest ten utwardzany tytan, ....

Ale nie spotakłem się z określeniem utwardzonego tytanu - tytan to tytan.

 

Masz rację, tytan to tytan. Jest stosunkowo miękki.

 

Dlatego też można stosować dodatki stopowe podwyższające twardość, ale to już nie będzie tytan lecz stop tytanu. Oczywiście często taki stop będzie w opisach wyrobów nazywany tytanem.

 

Innym sposobem jest utwardzenie powierzchniowe poprzez wytworzenie cienkiej warstwy np. węglika tytanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mają Multiband 5 lub 6 to nie będzie problemu, a mają go wszystkie modele już od ładnych kilku lat. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, tytan to tytan. Jest stosunkowo miękki.

 

Mam wrażenie że się mylisz, a i ja nigdzie nie napisałem o tym, że tytan jest miękki.

 

stal nierdzewna - 150-220 Hv

zwykły tytan - 170-200 Hv

stal tegimentowana Damasko - 800 Hv

stal tegimentowana Sinn - 800-1200 Hv (bezel)

TIC (titanium carbide) - 1000-1200 Hv

DLC (diamond-like carbon) - 1000-1400 Hv

 

Nie chciało mi się dłużej szukać, a materiał pochodzi ze strony, której link Administrator zabronił uzywać.

I wynika z tych danych, że tytan jest równie twardy co stal nierdzewna, a skoro nierdzewna to z dodatkiem (?) chromów, niklów, bóg wie czego jeszcze.

Jak piszą na tej stronie, w warukach domowych tytan nie jest materiałem mozliwym do obróbki.

 

sorry za off-top.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że się mylisz, a i ja nigdzie nie napisałem o tym, że tytan jest miękki.

 

stal nierdzewna - 150-220 Hv

zwykły tytan - 170-200 Hv

stal tegimentowana Damasko - 800 Hv

stal tegimentowana Sinn - 800-1200 Hv (bezel)

TIC (titanium carbide) - 1000-1200 Hv

DLC (diamond-like carbon) - 1000-1400 Hv

 

Nie chciało mi się dłużej szukać, a materiał pochodzi ze strony, której link Administrator zabronił uzywać.

I wynika z tych danych, że tytan jest równie twardy co stal nierdzewna, a skoro nierdzewna to z dodatkiem (?) chromów, niklów, bóg wie czego jeszcze.

Jak piszą na tej stronie, w warukach domowych tytan nie jest materiałem mozliwym do obróbki.

 

sorry za off-top.

 

No to po kolei odniosę się do wyróżnionych na czerwono fragmentów.

1) Ja też nie napisałem że jest miękki ! Przeczytaj uważnie jeszcze raz co napisałem.

 

2) Co to jest zwykły tytan ? (Sugerujesz, że są też niezwykłe formy tego pierwiastka ?)

 

Wklejam odnośnik do specyfikacji tytanu technicznego o czystości "Grade 1". Twardość Vickersa tego właśnie metalu wynosi 122 i jest najmniejsza z wszystkich materiałów, które podałeś w swojej wypowiedzi.

Zauważ, że Grade 1 to nadal nie jest czysty tytan, gdyż zawiera 0,5% zanieczyszczeń.

 

http://asm.matweb.com/search/SpecificMaterial.asp?bassnum=MTU010

 

3) Jaki rodzaj "obróbki obróbki tytanu w warunkach domowych" nie jest możliwy ?

 

Uściślij, gdyż osobiście poddawałem obróbce kilka kopert i bransolet tytanowych - żeby nie było, w warunkach mieszkaniowych !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei odniosę się do wyróżnionych na czerwono fragmentów.

1) Ja też nie napisałem że jest miękki ! Przeczytaj uważnie jeszcze raz co napisałem.

 

Mimo wszystko, zaprzeczasz sam sobie, gdyż odpowiadając na mój wpis, napisałeś wyraźnie;

 

Masz rację, tytan to tytan. Jest stosunkowo miękki.

 

Dlatego dalsza dyskusja chyba nie ma sensu, gdyż widać, że rodzi niezdrowe emocje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po przeczytaniu waszych postów chyba nie kupię kolejnego oceanusa

 

mam jeszcze stalawą 5oo tkę materiał mniej skomplikowany :D

post-47560-0-00395400-1358429554_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko, zaprzeczasz sam sobie, gdyż odpowiadając na mój wpis, napisałeś wyraźnie;

 

 

 

Dlatego dalsza dyskusja chyba nie ma sensu, gdyż widać, że rodzi niezdrowe emocje.

 

A więc nie umiesz przeczytać ze zrozumieniem !

Nie napisałem, że tytan jest miękki.

Napisałem, że jest stosunkowo miękki. Kluczowe znaczenie ma słowo "stosunkowo".

A znaczy to w tym konkretnie przypadku, że koperty i bransolety zegarków z tytanu czystego dużo łatwiej ulegają zmianom powierzchniowym typu zarysowania, niż koperty ze stali nierdzewnej.

Stosunkowo łatwo można też te zarysowania usunąć.

 

Gdybyś nadal nie rozumiał co znaczy "stosunkowo miękki" to spójrz na swoje zestawienie, uzupełnione na pozycji nr 1 o twardość handlowego tytanu o stopniu czystości "1":

 

 

tytan "Grade 1" - 122 Hv

stal nierdzewna - 150-220 Hv

zwykły tytan - 170-200 Hv

stal tegimentowana Damasko - 800 Hv

stal tegimentowana Sinn - 800-1200 Hv (bezel)

TIC (titanium carbide) - 1000-1200 Hv

DLC (diamond-like carbon) - 1000-1400 Hv

 

I kolego nie proponuj mi lektury tekstów z Wikipedii. Podałem ci wiarygodną specyfikację właściwości tytanu technicznego. Jeśli uważasz, że są tam pomyłki to wskaż, powołując się na inne źródło.

 

No i co z tą "niemożliwością obróbki domowej tytanu", o której napisałeś ?

 

Dyskutować z tobą rzeczywiście nie zamierzam, ale jeśli coś napisałeś to obroń swoje stanowisko, bo jak dotąd wprowadzasz czytających w błąd.

Edytowane przez whb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.