Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
sergserg

Oceanusy łączcie się

Recommended Posts

2022-02-06-115107.jpg&key=9e2661b1b97394212f4b2efb847b72f89499396038b79ff7c6543f7043b14ff4
2022-02-06-140002.jpg&key=612fb928921c49879e06209797a2d197fcfd6fd873dd0f71c0d7ae22808246a9

Piękny ten s3000.. Swego czasu marzył mi się z kolei S2000-1AJF poniżej. A dziś praktycznie go nie ma..
dfee4879ccd9388cfdfa02d802f8e263.jpg&key=d381b3a2009f00705256f9bda059f013dcfc19d0dba1234a800d131b7ece0250

Mam pytanko do znawców Oceanusa. W zeszłym tygodniu pierwszy raz odważyłem się na zakup zegarka z Japonii (ale akurat Citizen a nie Casio), a ponieważ zakup i transport przebiegły super sprawnie i bezproblemowo, to zacząłem się zastanawiać nad jeszcze jednym zegarkiem JDM (dlaczego, och dlaczego najpiękniejsze modele są dostępne tylko w Japonii 😥)? Tym razem strasznie kusi mnie Oceanus. Wczoraj spędziłem długie godziny czytając wszystkie 113 stron tego wątku i jakieś kilkadziesiąt stron wcześniej ktoś wspominał, że S100 nie jest już produkowany i to co jest w sklepach to po prostu jeszcze wyprzedające się zapasy. Ale to był wpis sprzed kilku lat i jak widać nadal można kupić ten model, na stronie Casio też nadal jest w ofercie. A może w międzyczasie faktycznie przestali go produkować, a potem wrócił do oferty? Macie jakieś informacje na ten temat?

Mam pytanko do znawców Oceanusa. W zeszłym tygodniu pierwszy raz odważyłem się na zakup zegarka z Japonii (ale akurat Citizen a nie Casio), a ponieważ zakup i transport przebiegły super sprawnie i bezproblemowo, to zacząłem się zastanawiać nad jeszcze jednym zegarkiem JDM (dlaczego, och dlaczego najpiękniejsze modele są dostępne tylko w Japonii )? Tym razem strasznie kusi mnie Oceanus. Wczoraj spędziłem długie godziny czytając wszystkie 113 stron tego wątku i jakieś kilkadziesiąt stron wcześniej ktoś wspominał, że S100 nie jest już produkowany i to co jest w sklepach to po prostu jeszcze wyprzedające się zapasy. Ale to był wpis sprzed kilku lat i jak widać nadal można kupić ten model, na stronie Casio też nadal jest w ofercie. A może w międzyczasie faktycznie przestali go produkować, a potem wrócił do oferty? Macie jakieś informacje na ten temat?

Ja kupiłem rok temu, nówkę sztukę. Więc chyba jeszcze można.

Że można kupić to wiem, bo namierzyłem bez problemu sklep, który ma na stanie. Chodzi mi bardziej o to czy to są leżaki magazynowe z akumulatorem, który już ma kilka lat, czy jednak pogłoski o zaprzestaniu produkcji były przedwczesne i kupić można świeże sztuki.

Panowie, może ktoś mnie poratować jednym ogniwem i pinem do ocw s100. Oczywiście nie za darmo.

Pw

Cicho tu jakoś...

My się co prawda za bardzo nie polubiliśmy z T3000 ale dzisiaj wylądował na nadgarstku zamiast na bazarku :)

IMG_20220223_152507-01.jpeg

IMG_20220223_152541-01.jpeg

Ja wciąż uważam, że te najprostsze ocki są najładniejsze, chociaż cała seria to sztos:p

tak, tak... te-dwusetka na ten przykład
ef325d3ad7bc96d7d15ccc185cbcf1a5.jpg

Właśnie S100 i T200 mi się najbardziej podobają, osobiście mam S100 przez rozmiar, tytan i styl bardziej Casio, ale to te dwa moim zdaniem wyglądają najlepiej.

A te nowości już tu były?

img4.jpg.b96d9790038af363aa72025efcfbfdd5.jpg

Były, wrzucałem. Ten po prawej podoba mi się.

Godzinę temu, p.r.p. napisał(-a):

Były, wrzucałem. emoji6.png Ten po prawej podoba mi się. emoji41.png

To przepraszam, umknęło mi.

Mi też ten prawy podchodzi...

img4.jpg

11 minut temu, Louis Cypher napisał(-a):

51931768976_ce68cf6704_o.jpg

te trzy przedmioty o walcowatych kształtach to latarki :) ? 

1 godzinę temu, unadarek napisał(-a):

te trzy przedmioty o walcowatych kształtach to latarki :) ? 

536CA7E9-A825-4185-8034-F3602443F962.jpeg

1DD58681-B946-4C09-839A-E2CFCD0DA85A.jpeg

6 minut temu, sghizo napisał(-a):

Cześć, to mój pierwszy post na forum :)
Zarejestrowałem się żeby podziękować Wam za pomoc w wyborze nowego zegarka którą uzyskałem czytając wątki na forum.

Jak możecie się domyślić wybór padł na Oceanusa  (s100) :D

Tak jak pisało wiele osób przede mną, zegarek na żywo prezentuje się naprawdę fajnie i ciężko oddać to na zdjęciach.

Warto dodać, że zależnie od oświetlenia jego wygląd potrafi mocno się zmieniać.

Szafir mimo wewnętrznej powłoki anty-refleksyjnej dość mocno odbija światło. W połączeniu z ciemną, jednorodną tarczą powoduje to, że zegarek nabiera koloru otoczenia.

Dlatego przy sztucznym świetle w biurze nie rzuca się bardzo w oczy, a na zewnątrz niebieskie akcenty nabierają mocy.

Przy czym wbrew temu co sugerują zdjęcia zwykle nie cierpi na tym czytelność. Oko trochę inaczej łapie ostrość niż aparat i nawet przy mocnym odbiciu otoczenia wskazówki są łatwe do zauważenia.

spacer.pngspacer.pngspacer.png

Bardzo fajny początek i zegarek. Gratuluję :)

U mnie dalej T3000 czeka na nowego właściciela...... A skoro tak to dzisiaj wskoczył na nadgarstek.... Kurcze te wiszące indeksy mogliby robić też w innych modelach :)

IMG_20220314_110957-01.jpeg