Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość kaido2

Czasomierze wojsk niemieckich od poczatku po czasy dzisiejsze.

Rekomendowane odpowiedzi

Kiniol wojna robi z ludzi dzicz i to z wszystkich nacji - oglądałeś może filmy co robili rosjanie, Polacy i Czesi zaraz po wyzwoleniu?

Widzieliście film jak w Czechach jeżdżą ciężarówką po świeżo rozstrzelanych Niemcach - kilku z nich żyje i składa ręce do modlitwy ale nie ma zmiłuj się 

Znam kilka filmów i opowieści co robiono z Niemcami i Niemkami zaraz po wojnie 

Nikogo nie bronię i nikogo nie oskarżam taka jest wojna ale Polacy i inni robili dokładnie to samo co faszyści niby w odwecie ale jednak 

MMój dziadek trafił do Niemca na gospodarstwo - to były jego najlepsze lata młodości - traktowali go jak syna - po wojnie on i jego ojciec pomogli im uciec przed rozszarpaniem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję by post Pawła był ostatnim poruszającym tę kwestię.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję by post Pawła był ostatnim poruszającym tę kwestię.

To bardzo dobry pomysł - temat jest drażliwy 

Myślimy podobnie a nawet tak samo a mimo to pewnie dojdzie do spięć

 

Michał - zegarek świetny weź kiedyś na Świdnicę albo Legnicę - widziałem tylko raz taki ale przez kilka sekund bo sprzedawcy aż się ręce trzęsły jak mi pokazywał chętnie obejrzał bym z bliska i dokładniej  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam tego złomu naprawdę sporo, zwłaszcza kopert i dekli z oznaczeniami DH...  Z chęcią bym się tego pozbył, ale umówiłem się z kolegami, którzy wiedzą o co chodzi, że nie "puszczę ich na rynek" bo powstanie spora ilość "panie oryginalny, wehrmachtowski, ma numery... i te, no... litery DH"... Chyba je oddam matce ziemi :unsure: ...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza ideał i posiada wszelkie cechy oryginału ;). Ale na dobre zdjęcia to nie ma co liczyć.

Mam coś takiego, wygląda na to, że koronka w Twoim jak i w tym z niemieckiego forum jest nieoryginalna. 

 

post-27317-0-05157300-1457458028_thumb.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję by post Pawła był ostatnim poruszającym tę kwestię.

A to dlaczego? Mamy zakaz rozmów na tematy historyczne?

W kwestii powojennego "dzikiego zachodu" na naszych terenach, polecam tę publikację:

http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/book.html?co=print&id=K6941.004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oryginalne wskazówki jak widać przetrwają wszystko ;).

Wyglądają jakby były z inoxu... Reszta na PW...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czy kolor to powinien być barwiony termicznie na niebiesko a tu się odbarwił, czy to jednak powinien być inox?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego na prawdę nie wiem. Ale by pozbyć się niebieskiej barwy, trzeba przedmiot zapolerować. To jest przedmiot wyjęty z wiadra, które przeleżało w ziemi od wojny. Wydobyto je w 1998 roku, ja dostałem w rozliczeniu w 2013... Raczej nikt przy tym nie grzebał. Poprzedni właściciel uruchomił z tego zbioru 7 Zenithów w stali i sprzedał, więc te, które krążą na rynku mogą pochodzić z tego źródła.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dlaczego? Mamy zakaz rozmów na tematy historyczne?

W kwestii powojennego "dzikiego zachodu" na naszych terenach, polecam tę publikację:

http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/book.html?co=print&id=K6941.004

Ależ skąd, zobacz mój profil, znajdziesz w hobby, historia :), widocznie nie zrozumiałeś czego dotyczyła moja prośba.... ;) , a mianowicie zbytniego odbiegania od tematu, jakim są zegarki wojsk niemieckich z okresu ll wojny światowej....

 

P.S Co wspólnego z tematem ma treść linku który podałeś?, upominam ostatni raz, następne posty będą usunięte.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku - rozumiem, masz rację w kwestii rozbieżności toku rozmowy, a pierwotnej kwestii omawianej w temacie. Proszę Cię jednak, abyś nie uznawał nietematycznych wątków za bezwartościowe, ponieważ oznacza to brak szacunku wobec piszących. Link wkleiłem w odpowiedzi na post Pawła, więc - pomimo braku związku z zegarkami wojsk niemieckich, niesie on ze sobą wartość w postaci popularyzowania wartościowych pozycji literackich. Obok statutowego szerzenia wiedzy związanej z zegarmistrzostwem, Forum w końcu powinno dbać także o inne obszary edukacji.

Uważam więc, że każdy merytoryczny wkład w daną dyskusję (nie tylko traktującą o meritum sprawy, lecz rownież powstałą na bazie pierwotnego tematu) powinien zostać potraktowany z należytym szacunkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zachciało mi się mieć coś na AS1130 , najlepiej we wczesnej wersji systemu antywstrząsowego i wpadła taka HELMA

 

20160323_001924_LLS.jpg?m=1458690745

 

szkło ma ładne , koperta poza deklem w dość dobrym stanie.

 

20160323_001700.jpg?m=1458690742

 

i główny powód zakupu

 

20160322_170941.jpg?m=1458690738

 

Oznaczenia niestety prawie zatarte , chociaż i tak była to miła niespodzianka że cokolwiek da się odczytać ( na zdjęciach z aukcji nie było ich widać )

 

D 047 -- i dalej już nieczytelne

 

20160322_171417.jpg?m=1458690733

 

Ta dodatkowa osłona chyba nie jest od tego zegarka, inne helmy które widziałem na zdjęciach mają zamiast niej pierścień blaszany .

 

20160322_171105.jpg?m=1458690733

 

Koronka wygląda na nową i jest chyba zdecydowanie za mała ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza dekielkiem bardzo ładny stan wojaka. Oznaczenie wskazuje na jednostki naziemne Luftwaffe. Ale prawdopodobnie była ostatnia litera H, czyli D.... numer ewidencyjny żołnierza H - Dienstuhr Heeres (wojska lądowe) - Wehrmacht

 

foto Helmy z netu: 

1a3f1dd3b63bcf6c4b3da9774cb33a10_2.jpg

 

koronka powinna być zdecydowanie szersza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojskowa zentra całkowicie sprawna,a wskazówki to kwestia czasu.post-79147-0-90685100-1461425876_thumb.jpgpost-79147-0-14378800-1461425909_thumb.jpgpost-79147-0-11459800-1461425936_thumb.jpgpost-79147-0-26211300-1461426017_thumb.jpgpost-79147-0-08599000-1461426050_thumb.jpgpost-79147-0-41348900-1461426097_thumb.jpgpost-79147-0-89766100-1461426148_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taki dziwak z okrętu,mechanizm przechodzi konserwacje,cdn :)post-79147-0-47208100-1461428657_thumb.jpgpost-79147-0-14899500-1461428681_thumb.jpgpost-79147-0-89262700-1461428709_thumb.jpgpost-79147-0-72543300-1461428728_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od lat poszukuję takiej obudowy...

Edytowane przez wiejo3

Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.Aco powiecie o tym? Waszym zdaniem jest OK? Moge go nabyc za rozsadne pieniadze ale nie wiem czy wszystko z nim OK.

post-40159-0-66630500-1467140109_thumb.jpg

post-40159-0-75896900-1467140127_thumb.jpg

post-40159-0-57640000-1467140140_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem nie jest. Pierwszą rzeczą jest brak systemu antywstrząsowego łożysk balansu...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje.Noi chyba dekiel powinien byc zakrecany,czy to nie regola?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maras 68

....te nr to jakaś domorosła grawera, krój czcionki, jak i dekiel wypukły dyskwalifikują.

Te koperty co pokazał Paweł to od 3 lat błąkają się po allegro jako stare zapasy, moim zdaniem to ściema grubymi nićmi szyta ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maras 68

 

Helios D34074H – wojska lądowe
 
 
 
 
 
 
 

graty Michał, ładny stan, udany zakup  ;)

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maras 68

jeden z wielu na stanie i do codziennego użytku

 

2_zpsrt0fpr3d.jpge8b9e5f1-5a00-4cfa-afc9-76ddfae86753_zps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.