Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość kaido2

Czasomierze wojsk niemieckich od poczatku po czasy dzisiejsze.

Rekomendowane odpowiedzi

witam 

czy w wojsku niemieckim były używane rolexy ?

W Bundeswehra na pewno.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I taka dziura w czasoprzestrzeni...

 

post-27317-0-93375800-1520364525_thumb.jpg

 

 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze kilku niemych świadków...

Buren 

Arsa

Helvetia

 

post-27317-0-63555500-1521028133_thumb.jpg

post-27317-0-22267300-1521028179_thumb.jpg

post-27317-0-57241400-1521028211_thumb.jpg

post-27317-0-80361500-1521028246_thumb.jpg

post-27317-0-74818800-1521028450_thumb.jpg

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy zegarek odpadł od właściciela czy właściciel od zegarka ? 

Wiem.... dziwne pytanie  :wacko:

Już mnie ktoś tu przepraszał za takie insynuacje... ;)  Zegarki pochodzą z magazynu jednostki obrony wybrzeża na Helu, oczywiście Niemieckiej, lub jednostki KM na Helu.

Informacja jest potwierdzona przez Muzeum Obrony Wybrzeża na Helu. Przekazałem im pięć sztuk stoperów Breitling jako dar....takich jakie używano na U-bootach przy pomiarze prędkości torped. Nie pochodzą one z rąk zabitych i pochowanych żołnierzy,  gdyż stan zachowanych sztuk świadczy o tym, że były nowe. Poza tym, jest ich po kilka z danego modelu.

Tu jeszcze zdjęcie zatopionego U-boota leżącego na lewej burcie pod katem 45st. w odległości ok. 4 mil morskich od wyjścia z portu na Helu na głębokości 65m. Zatonął prawdopodobnie w wyniku sabotażu, gdyż ma otwarte zewnętrzne zawory. Leży z całą załogą młodych chłopaków, którzy byli na Helu szkoleni...

post-27317-0-14051700-1521046287_thumb.jpg

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie o coś innego mi chodziło - pytałem czy zegarki spadły podczas boju i leżały luzem w piachu jako zguby, czy właściciel poległy wyparował a został sam zegarek.

Nawet przez myśl mi nie przyszło że mogłeś je zdjąć z ręki kogoś poległego - bez przesady 

Wybacz jeśli tak to zostało odebrane 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zegarki pochodzą z magazynu jednostki obrony wybrzeża na Helu, oczywiście Niemieckiej, lub jednostki KM na Helu.

Informacja jest potwierdzona przez Muzeum Obrony Wybrzeża na Helu. Przekazałem im pięć sztuk stoperów Breitling jako dar....takich jakie używano na U-bootach przy pomiarze prędkości torped. Nie pochodzą one z rąk zabitych i pochowanych żołnierzy,  gdyż stan zachowanych sztuk świadczy o tym, że były nowe. Poza tym, jest ich po kilka z danego modelu.

A numery ewidencji wojskowej masz pewnie kolejne, szczególnie tych po kilka z jednego modelu?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie o coś innego mi chodziło - pytałem czy zegarki spadły podczas boju i leżały luzem w piachu jako zguby, czy właściciel poległy wyparował a został sam zegarek.

Nawet przez myśl mi nie przyszło że mogłeś je zdjąć z ręki kogoś poległego - bez przesady 

Wybacz jeśli tak to zostało odebrane 

Nie no spoko, Paweł... opieram się na opinii muzealników...Oglądali ten cały złom, przeglądali jakieś materiały, które mają u siebie i wydali opinię  :) Ja mogę tylko oprzeć się na wiedzy fachowców...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pomoc co to za bicia?

Ponoć z niemieckiego demobilu

post-69556-0-93952200-1524048662_thumb.jpeg

post-69556-0-87037200-1524048682_thumb.jpeg


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wstawię jeszcze tutaj, na razie mam jedną fotkę zrobioną tego KM. Będę chciał go uruchomić, zobaczymy co w ogóle będzie w środku, może sama rdza.

Jak możecie proszę o jakieś info na temat tego zegarka, ewentualnie gdzie najlepiej poczytać, dzięki.

post-46764-0-08386300-1525629950_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może ktoś pomoc co to za bicia?

Ponoć z niemieckiego demobilu

Jak obejrzysz kilka dekli vintygowych Rodanii to zobaczysz, że to raczej fabryczne numery seryjne. Z niemieckiego demobilu? Raczej nie wojskowego ale o tym interner dużo nie wie. Kanadyjskie Siły Powietrzne maiały chrono Rodanii i to łatwo potwierdzić ale tam sa jeszce sygnatury RCAF.

 

Diver fajny :)

Edytowane przez antiquarius.maximus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzućcie proszę fachowym okiem 

 

1 -   https://allegro.pl/1934-r-zegarek-dla-formacji-leibstandarte-ss-i7645202759.html

 

2 -  https://allegro.pl/wojskowa-doxa-dla-luftwaffe-iii-rzesza-i7645168215.html

 

Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi - czy mogą być oryginalne (zegarki wiadomo ale grawery) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam bardzo za opinie  ;)

 

Sprzedający to mój znajomy - dostałem zdjęcia 2 dni temu do oceny

Odpisałem że grawery są trefne - opisałem lata powstania jednego i drugiego, mechanizmy jakie w nich zastosowano, oprócz tego linki do oryginałów i listy numeracji zegarków przydziałowych itd.... sporo informacji

 

Niestety nie uwierzył mi i wystawił - opisy czytaliście  -_-

 

Dla tego poprosiłem o garść informacji nie sugerując mojego zdania aby wyszło to od was 

 

Dziękuję jeszcze raz 

 

 

Wczorajszy mój mail do kolegi:

 

Zbyszku - ten grawer to na 100% falsyfikat (współczesny)  

Po pierwsze w czasie 2 wojny światowej Hitler nie rozdawał żadnych zegarków nie mówiąc o grawerowanych z przynależnościami do jakichkolwiek formacji - jedynymi zegarkami przydziałowymi była cała masa naręcznych i kieszonkowych ( w tym Doxa)  sygnowane na deklach od tyłu D......H   w miejscu kropek numery przydziałowe - jest lista tych numerów bo Niemcy od zawsze byli bardzo skrupulatni i wszystko ewidencjonowali 

Ani Hitler ani nikt z jego świty nie wręczał zegarków nagrodowych ani przydziałowych - było trochę kieszonek i tzw DECK WATCH na ich deklach występowały małe grawery ale od tyłu - małe oznaczenia jednostek ale nigdy napisy typu SS czy Hitler

Twoja Doxa wpisuje sie w czasy 1939 - jest trochę starsza ale grawer ja dyskwalifikuje na pewno nikt takiej kury by nie przepuścił - już wtedy stosowano tłoczone koperty coś jak mój Piłsudski ze zdjęcia.

Ten drugi to cylinderek a więc cos bardzo marnego jakościowo juz wtedy - Niemcy mieli swoje fabryki Glashutte i Lange & Sohne - ze Szwajcarii zamawiali dla żołnierzy Doxy, Zenity, Grana, Buren, Arsa itd... np nigdy Omega nie robiła dla nich zegarków - Koperty w kieszonkowych zawsze musiały być z zakręcanym deklem (taka była specyfikacja ) Ten twój to cylinderek lata 1880-1905 max więc w 39tym miałby już minimum 30 lat i jakościowo bubel juz wtedy o tym wiedzieli i w latach 30tych cyliderki dawno nie były produkowane

ZDJĘCIA NA DOLE

Pozdrawiam Paweł


ED : Lata tych cylinderków mogłem popieprzyć ale to i tak nie ma znaczenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardo wyczerpująca informacja, jak kolega nie uwierzył, to tylko z powodu złej woli.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardo wyczerpująca informacja, jak kolega nie uwierzył, to tylko z powodu złej woli.

Powiem może dosadniej, gość ma z gorem i jako takie aukcje powinny być zgłoszone do administracji allegro jako szerzenie nazizmu... IMO

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.