Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość kaido2

Czasomierze wojsk niemieckich od poczatku po czasy dzisiejsze.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam też wątpliwości co do numeru Freco - był gdzieś potwierdzony podobny dla tej marki?. Trudno coś więcej zobaczyć, bo mi zdjęcia otwierają się tylko w małym rozmiarze. Można zobaczyć zdjęcia mechanizmów?

Logo na tarczy też wydaje mi się nie te, ale trzeba by obejrzeć zegarek z realu...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we Freco - od napisu na tarczy, przez indexy i wskazówki po DH nabite do numeru - to nie jest D'uhr w moim mniemaniu.

Dekle w tych zegarkach były gładkie z samym DH i numerem jak tu i . Dodatkowo wskazówki również nie są właściwe przykład.

Numery z D'uhr Freco:

"Armbanduhr Freco AS 1130 D5614H

Armbanduhr Freco AS 1130 D5910H "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam zegarek poniemiecki, o którym chciałabym się czegoś więcej dowiedzieć. Wygląda jak ten ostatni w pierwszym poście tutaj (kształt). Stojący zegarek w drewnie pomalowany na ciemny kolor. Firma z tego co jest wygrawerowane to TB&S (litery pod pędzącym jelonkiem) i napis "herreseigentum", rok 1943 i jeszcze numer 9046. To tyle z napisów na nim.

Czy ktoś może mi powiedzieć czy jest to zegarek wojskowy? Po czym się taki poznaje? Jak ocenić wartość przedmiotu? Gdzie szukać fachowca? Zegarek działa, tyle wiem.

Dziękuję za wszelkie sugestie, pozdrawiam

Agata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zegarek poniemiecki,

 

Wklej zdjęcia tego zegarka, bo trudno się zoriętować o czym Ty tak właściwie mówisz.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklej zdjęcia tego zegarka, bo trudno się zoriętować o czym Ty tak właściwie mówisz.

Ciekawe czy się uda? :)

Nie udało się.

Nie wiem czy potrafię dodać tu zdjęcie.

Jeszcze raz

Edytowane przez agataka77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-52087-0-04498700-1344597577_thumb.jpg

Ciekawe czy się uda? :)

Nie udało się.

Nie wiem czy potrafię dodać tu zdjęcie.

Jeszcze raz

Ufff, udało się, mam nadzieję, że widać dobrze.

Edytowane przez agataka77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobias Bäuerle & Söhne, St Georgen. Ten model produkowano najpierw w zakładach Junghansa i Kienzle. Wprowadzono go w roku 1934 jako tzw Stationsuhr dla radiotelegrafistów i punktów dowodzenia wojsk lądowych, później także w lotnictwie i marynarce. Heereseigentum znaczy własność.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

A gdzie można wycenić zegarek? Dowiedzieć się choć orientacyjnie czy jest coś wart? Niewiele o nim wiem, poza tym, że "chodzi", łatwo się nakręca i prawdopodobnie raz zaglądał do niego zegarmistrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek taki jest wart tyle ile ktoś zechce za niego zapłacić, dlatego najlepszym weryfikatorem jest aukcja. Wycena którą może Tobie zrobić jakiś rzeczoznawca, to przy sprzedaży sprawa wtórna. Chyba że nie chcesz go sprzedać, a jedynie chcesz zapłacić za to, żeby wiedzieć ile jest warty zegarek który posiadasz....


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek taki jest wart tyle ile ktoś zechce za niego zapłacić, dlatego najlepszym weryfikatorem jest aukcja. Wycena którą może Tobie zrobić jakiś rzeczoznawca, to przy sprzedaży sprawa wtórna. Chyba że nie chcesz go sprzedać, a jedynie chcesz zapłacić za to, żeby wiedzieć ile jest warty zegarek który posiadasz....

Nie wątpię, że przedmioty kolekcjonerskie są warte tyle ile ktoś chce za nie zapłacić. Po prostu sprzedałam trochę "pamiątek", które chciałam oddać do muzeum, ale znalazł się przypadkiem kupiec. Zauważył też zegarek i się zainteresował, zaproponował za niego... 20zł. Ja kompletnie nie mam wiedzy na temat wartości takich przedmiotów, a prawda jest taka, że jeśli jest on wart 20PLN to niech sobie tyka na półce (może kiedyś nabierze wartości), a jeśli mogę go sprzedać (i znajdę kupca) za np. 500zł to niech idzie w świat i cieszy oko kogoś kto to doceni jego wartość. Stąd moje pytania.

Szukałam w necie czegokolwiek, jakiegoś śladu czy ktoś w ogóle sprzedawał lub sprzedaje, coś w tym stylu, ale nie wiem jak szukać i nic nie znalazłam.

Pozdrawiam Agata

PS. Poza tym mam takie przeczucie, że ten potencjalny kupiec po prostu szuka ciekawych rzeczy za bezcen, a nie lubię być nabijana w butelkę oględnie mówiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Poza tym mam takie przeczucie, że ten potencjalny kupiec po prostu szuka ciekawych rzeczy za bezcen, a nie lubię być nabijana w butelkę oględnie mówiąc.

Dlatego tak jak napisałem najlepiej sprzedawać na aukcji, gdzie konkurencja miedzy kupującymi powoduje, że cena czasem jest nawet wyższ niż wycena rzeczoznawcy. No ale najczęściej jest niestety niższa, bo trudno jest wycenić dokładnie coś co nie ma metki, a wartość jego jest w ciągłym ruchu. Najlepiej rozejrzy się po allegro i ebay, może ktoś sprzedawał podobny zegar, to orientacyjną cenę poznasz. Orientacyjną, bo mocno zależy ona też od stanu technicznego zegarka.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio weszłam w posiadanie dość ciekawych okazów. Zastanawiam się czy nie są to jakieś podróbki. Czy zegarki Junghans były produkowane w takich modelach?

 

 

 

1783e9cc96d1baf1gen.jpg

 

8e526f4917d49dd6gen.jpg

 

sam-1889.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytała by trochę, bo już kilka razy było tu napisane, że nie było zegarków wojsk niemieckich, które mają namalowane (lub kalkomanię) swastyki na tarczach. Zegarki takie są preparowane przez rożnych łowców "jeleni".

A zegarki podróbami nie są.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazi - cepelia!!! Kto to zrobił tym zegarkom?


[wysłane z mojego Atari 65XE]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pytający już wie na ile ma cenić tę cepelię...

 

http://allegro.pl/wo...3082614889.html

 

800 zł.

 

Ale jaki opis... :

 

 

"Witam!Witam! Do sprzedania mam niemiecki wojskowy zegarek naręczny Oficera SS - widoczny na zdjęciach, III Rzesza Niemcy, oryginalny JUNGHANS ( prod.NIEMIECKA) zegarek dla SS z okresu II Wojny Światowej III Rzeszy.Zegarek z insygniami faszystowskimi na tarczy-ORŁY ZE SWASTYKAMI W SZPONACH.ZEGAREK PRODUKOWANY NA ZAMÓWIENIE DLA OFICERÓW SS ."

 

Ja to bym jeszcze na tarczy domalował napis "SPQR" i sprzedawał bym jako oryginalny zegarek legionów rzymskich robiony na zamówienie centurionów IX zaginionego legionu. Legion zaginął zostały jedynie zegarki... pasek oryginalny ze skóry dzikiego węża strażackiego.

 

A swoją droga czy aby taki opis sugerujący kupującemu że jest to wojskowy zegarek niemiecki z okresu II-giej wojny światowej nie jest aby oszustwem? 800zł to już nie jest "mała szkodliwość czynu"...

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podzielam Twoją opinię...

wg mnie...alledrogo winno takie wynalazki usuwać...

 

takich "faszystowskich" wynalazków na Kole jest jak...u ruskich wojska... za jedną ósmą tej ceny...


Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jak ktos moze nosic "takie cos"i jaka jest reakcja otoczenia.......


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoją droga czy aby taki opis sugerujący kupującemu że jest to wojskowy zegarek niemiecki z okresu II-giej wojny światowej nie jest aby oszustwem? 800zł to już nie jest "mała szkodliwość czynu"...

Tym bardziej, że zegarki najprawdopodobniej powojenne...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że zegarki najprawdopodobniej powojenne...

A to oznacza w Allegro niezgodnosc przedmiotu z opisem. Tyle tylko ze jest problem zeby udowodnic ze te naklejki znalazlycsie na tarczach

duzo pozniej i zupelnie nieprzypadkowo. Wartosc takiego zegarka przed oklejeniem to czesto ok 100-200 zl i zainteresowanie kupujacych bliskie zero

Po oklejeniu to ok 300 zl w tym przypadku 800 zl i zainteresowanie kilku licytujacych. Czyli jest prosty zabieg marketingowy majacy na celu zwiekszyc

atrakcyjnosc przedmiotu sprzedazy nie majacy nic wspolnego z zachowaniem dorobku historycznego lub edukacyjnego.

 

Meczylem ten temat tutaj http://zegarkiclub.pl/forum/topic/4784-majstersztyki-wystawiennicze-w-allegro/page__st__2160

zamiescilem nawet foto ewidentnych naklejanek na Primie i Starcie. Ale wyjasniono mi ze nie ma z czym wojowac bo to przedmioty kolekcjonerskie

Niestety nie udalo mi sie znlalezc w polskich przepisach definicji "przedmiot kolekcjonerski" w zwiazku z czym idac tym tokiem myslenia

rownie dobrze mozna by sprzedawac lekko znoszone t-shirty ze swastyka jako koszulki po dziadku z wermachtu ;) tak jak robiono to z dopalaczami.

Tak naprawde dobrze by bylo zeby jakis prawnik sie wypowiedzial czy nabywanie tych naklejek, "zdobienie", a nastepnie sprzedawanie nie jest

swego rodzaju proba rozpowszechniania znakow faszystowskich w mysl art. 256 ustawy (Dz. U. z 1997 r. Nr 88, poz. 553).

 

Mnie zastanawia jak ktos moze nosic "takie cos"i jaka jest reakcja otoczenia.......

 

To zalezy jakie ma sie otoczenie wokol siebie :) Dla ludzi dojrzalych i swiadomych jest to conajmniej obciach

ale mysle, ze dla pokolenia poki co pryszczatego to pewnie jest cool i maja to wy....ane, czy jak oni to teraz mowia ;)

W kazdym razie chetnie wespre kazda inicjatywe majaca na celu ukrocenie tego typu praktyk


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy ten egzemplarz będzie tu pasował - wojskowa Recta.

 

post-31812-0-70595400-1364041594_thumb.jpgpost-31812-0-69413500-1364041596_thumb.jpgpost-31812-0-25506200-1364041598_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego uważasz, że ta Recta jest wojskowa?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby ze względu na tarczę, wskazówki i ochronę antywstrząsową - nie mam racji?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby ze względu na tarczę, wskazówki i ochronę antywstrząsową - nie mam racji?.

I z tego powodu, że zegarek ma tarczę, wskazówki i ochronę antywstrząsową, to uważasz iż jest to zegarek wojskowy i na dodatek należał do wojsk niemieckich?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.