Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość kaido2

Nasze kieszonkowe wojaki....

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł jak tak patrzę na twoje kieszonki to, aż się nosić chce  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawle, świetny zestaw :)

 

Szkoda,że nikt nie pomoże mi w ostatecznym określeniu czy ta Lemania od Jeznackiego wojskowa była czy nie. :blink:

 

W duchu pamiątkowych klimatów żołnierskich - 2 Dywizja Strzelców Pieszych:

 

9281951a90157b8cgen.jpg

 

1a9109ea6b5b4979gen.jpg

 

279c4c7854ad19c1gen.jpg

 

98ff34ce96a40b8fgen.jpg

 

Autentyczność potwierdził jeden z ostatnich żołnierzy tego oddziału - przy okazji dowiedziałem się co z takimi pamiątkami było związane, kto i dlaczego je dostawał itd. :)

Edytowane przez Grigoris1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że będzie lepiej widać ?? Spróbuję tylko muszę gdzieś kogoś z taką lampą dorwać 

Tutaj zdjęcia mechanizmu Khan-a i tego Moosburg (ten w rozsypce może komuś się wala taki szrot może nie chodzić aby kompletny był i pasował  -_- )

 

Proszę, i wiadomo,że Eterny też do Imperium trafiały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dewizek tu nie pokażecie? Kilku z kolegów posiada dewizki związane z wojskowością, o ile pamięć mnie nie myli?? :rolleyes:  :lol:

Dewizka częścią kieszonkowego wojaka też jest :P.

Edytowane przez spoxx2006

Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mnie kręcą takie zegarki z historią a jak jeszcze ktoś rozpoznawalny to już ho ho ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo (poniekąd z racji zawodu) - nieźle nam się półmartwy watek ożywił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dewizek tu nie pokażecie? Kilku z kolegów posiada dewizki związane z wojskowością, o ile pamięć mnie nie myli?? :rolleyes:  :lol:

Dewizka częścią kieszonkowego wojaka też jest :P.

 

Racja - ja jednak żadnej takiej z zawleczką czy inną łuską nie posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szkoda,że nikt nie pomoże mi w ostatecznym określeniu czy ta Lemania od Jeznackiego wojskowa była czy nie. :blink:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skoro na zegarku nie ma oznaczeń Ministerstwa S.W. ani numeru inwentarza to trudno go uznać za wojskowy.Firma Jeznacki miała sklepy poza terenem garnizonów i nie sprzedawała zegarków wyłącznie dla wojska .,

 

Dewizek tu nie pokażecie? Kilku z kolegów posiada dewizki związane z wojskowością, o ile pamięć mnie nie myli?? :rolleyes:  :lol:

Dewizka częścią kieszonkowego wojaka też jest :P.

Jeżeli chodzi o dewizki to w wojskowych zegarkach kieszonkowych występowały przeważnie proste skórzane lub płócienne paski ,które nie miały szansy zachować się do dzisiaj.,Większość kieszonkowych zegarków wojskowych nie była także  przeznaczona do noszenia w kieszeni munduru.,Na zegarki te były specjalne uchwyty na kokpitach pojazdów pancernych,samolotów oraz panelach radiostacji.,Wiele zegarków nawigacyjnych i pokładowych stosowano jako element sekstantów i oktantów oraz innych urządzeń do specjalnych pomiarów-wyznaczania sztucznego horyzontu,pomiarów balistycznych w artylerii urządzeniach celowniczych w bombowcach,.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo bardzo fajnie to wygląda - daj przód zegarka żeby było wiadomo na czym to wyryto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dewizek tu nie pokażecie? Kilku z kolegów posiada dewizki związane z wojskowością, o ile pamięć mnie nie myli?? :rolleyes:  :lol:

Dewizka częścią kieszonkowego wojaka też jest :P.

 

Pospieszyłem się - coś udało mi się znaleźć - mayorze, czy to miałeś na myśli?

 

9b170416da0fd37bgen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo bardzo fajnie to wygląda - daj przód zegarka żeby było wiadomo na czym to wyryto

9-4K_zpsfcsemeef.jpg

Szukam wskazówki minutowej do kompletu.Gdyby ktoś miał, proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dewizek tu nie pokażecie? Kilku z kolegów posiada dewizki związane z wojskowością, o ile pamięć mnie nie myli?? :rolleyes:  :lol:

Dewizka częścią kieszonkowego wojaka też jest :P.

Dewizki jeśli już były to tak jak napisał mayor - parciane paski i zawleczki na nadgarstek 

Dewizki które czasem się pojawiają z zawieszkami w postaci okutych pocisków,łusek itp artefaktów to po prostu tzw sztuka okopowa - dewizki,zapalniczki breloki,zawieszki itp... 

Moje dwie zapalniczki wykonane tą metodą - chyba jakieś łuski przerobione na zapalniczki 

post-68206-0-77121900-1457892925_thumb.jpg

post-68206-0-39041600-1457892934_thumb.jpg

post-68206-0-99838500-1457892942_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli chodzi o dewizki to w wojskowych zegarkach kieszonkowych występowały przeważnie proste skórzane lub płócienne paski ,które nie miały szansy zachować się do dzisiaj.,Większość kieszonkowych zegarków wojskowych nie była także  przeznaczona do noszenia w kieszeni munduru.,Na zegarki te były specjalne uchwyty na kokpitach pojazdów pancernych,samolotów oraz panelach radiostacji.,Wiele zegarków nawigacyjnych i pokładowych stosowano jako element sekstantów i oktantów oraz innych urządzeń do specjalnych pomiarów-wyznaczania sztucznego horyzontu,pomiarów balistycznych w artylerii urządzeniach celowniczych w bombowcach,.  

ok, dzięki za cenne informacje. 

 

Grigoris1- świetne komplety! 

 

Paweł Bury- jak zwykle wrzucisz jakąś ciekawostkę. Świetne zapalniczki, ale czy Ci żołnierze nie mieli za dużo wolnego czasu??? :)  :P  :D

Przepraszam za jakość postu, ale męczę się z odpowiedzią na kilka postów na tym moim #$@#$ tablecie :angry:

Edytowane przez spoxx2006

Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę temat.

Dziś dotarł :wub: :

post-44737-0-92734300-1470135651_thumb.jpg

post-44737-0-51284300-1470135652_thumb.jpg

post-44737-0-39918900-1470135653_thumb.jpg

 

Co to za mechanizm? Cyma?

Znalazłem informację, że może być to FEF 40H, Fleurier.

Ktoś pomorze to potwierdzić?

Edytowane przez spoxx2006

Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to nie jest Cyma tylko FHF 40H. Mechanizm jest podpisany pod tarczą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest FHF tylko FEF ... jak przypuszczał kolega spoxx ... i tak, jest sygnowany pod tarczą. Wskazówki ma niewłaściwe ... w tych akurat były "cerkiewki".

A jeśli uda Ci się ustalić dostawcę ... to dostaniesz order.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tylko; Fleurier lub Timor.

Przeglądając internet spotkałem i takie wskazówki jak moje i te " cerkiewki", więc ciężko mi rozstrzygnąć ich właściwość. 

Znalazłem też informację, że zegarki te mogły trafić do Warszawskich Powstańców wraz ze zrzutami aliantów. Wydaje się naciągane, ale nigdy nie wiadomo....

 

...Panowie trafiłem dziś na spisy zrzutów Alianckich podczas Powstania wg nich Wielka Brytania przekazała w nich 95 zegarków.  Ma ktoś pomysł gdzie zdobyć szczegółowe wykazy? W wojsku jak to w wojsku pewnie wszystko skrupulatnie spisywano. Może ponosi mnie fantazja, ale lubię dociec co i dlaczego :P. Poza tym jakoś musiały się tu one znaleźć. 

Edytowane przez spoxx2006

Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę, chociaż zegarek musi odwiedzić zegarmistrza. Kupiłem go na wczasach.

 

a9dafcd5d0d67bbab3655bceb3c70f67.jpg

 

c8a69a039f451b3bf887bbb896a1a8b0.jpg

 

84cd6cdce21b52319faf1866714ec85b.jpg

 

ASUS wytapa...coś...tam!


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go na wczasach.

To się nazywa urlop :P  ;)

Ja myślałem, że wtedy człowiek o wszystkim zapomina :).

Gdzie te wczasy, że takie zegarki wpadają?


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zdradzić. Bo za dwa tygodnie wracam w to miejsce. Serio. Czeka tam jeszcze więcej skarbów. :)

 

ASUS wytapa...coś...tam!


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że ja za dwa tygodnie wyjeżdżam na dłużej bo pewnie żółć będzie zalewać skoro tam takie skarby. 

Pewnie gotówki trzeba dowieźć. Powodzenia i udanego urlopu!


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że ja za dwa tygodnie wyjeżdżam na dłużej bo pewnie żółć będzie zalewać skoro tam takie skarby. 

Pewnie gotówki trzeba dowieźć. Powodzenia i udanego urlopu!

Dzięki i wzajemnie. Z gotówką jak to gotówką, ciągły brak, ale czasu trzeba, żeby przekopać szuflady. Pierwszy raz siedziałem ponad dwie godziny. Samych tarcz z Błonia wygrzebałem ponad 30szt. w różnych stanach.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie? Niestety nie rozpoznaję oznaczenia - nie wiem nawet czy jest oryginalne...

 

a231725468c80664med.jpg

 

4f80a65ac68c3b03med.jpg

 

5f4579694cc3f1a0med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.