Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

okocz

Divery Orienta

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny mój post wynikający z olbrzymiego niezdecydowania :D

Jakby chodziło o zegarek dla mnie to już dawno byłby zamówiony. Niestety wciąż z uporem maniaka będę pisał o zegarku dla mojego taty.

Poszukiwania rozpocząłem odpowiednio wcześniej by zostawić sobie czas na wybór, co było chyba moim błędem gdyż w mojej głowie rodzi się tylko coraz większy zgiełk.

Otóż trochę go podpuściłem i okazało się, że z dużą aprobatą podszedł do Diverów. Jako, że pytałem wcześniej o zupełnie inny typ zegarka, pozwoliłem założyć sobie nowy temat.

 

Wybór znów padł na Orienta (chyba najlepszy stosunek cena/jakość/wygląd). Myśląc Orient od razu pewnie napiszecie Mako. Jest to wybór oczywisty gdyż jest to flagowy model marki. Niestety z ubolewaniem muszę stwierdzić że o wiele bardziej przypadł mi do gustu diver:

 

2ER00001B0

10853d1230656689-orient-mens-day-diver-submariner-mit-garantie-2er00001b0-2.jpg

I nie chodzi tu o jego podobieństwo do Rolexa (dowiedziałem się o niej później). Po prostu te parę szczegółów odróżniających go od Mago, jest po prostu dla mnie rozwiązaniem lepszym, bardziej eleganckim.

Niestety rodzi mi się w głowie wiele obaw. Przede wszystkim jego łudzące podobieństwo do CER00008/CER00007, które mówiąc delikatnie, najlepszych recenzji nie miały:/

 

Dla porównania (jakby ktoś jeszcze nie znał B) ) Orient mako :]

 

post-28941-0-79052600-1331337273.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jeżeli nie jesteś ograniczony finansowo to zastanów się na d Orient Star. W pewnym japońskim sklepie jest teraz na niego promocja. Fotka przykładowa - jest jeszcze wersja z niebieską i czarną tarczą. Mi od 2 dni ten zegarek spędza sen z powiek B)

wz0391fd5001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E, te satynowania jakieś niefajne są B) Ciekaw jestem swoją drogą ile to to waży :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej i modelowo i cenowo ograniczam się do dwóch przeze mnie prezentowanych B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

2ER00001B0 - 100m to żaden diver.

A big mako? Ma piękne wskazówki, nie cierpi na syndrom "o, ale fajna kopia Rolexa", i ma 200m WR.

 

Orient Star to cenowo i jakościowo inna parafia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model 2ER00001B0 odradzam- tragicznej jakosci bransoleta. Poza tym wypadkiem przy pracy inne divery Orienta jak najbardziej do polecenia


Lorus, Omega Seamaster, Orange Monster, Orient Big Mako,Stolicznyje[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli te wszystkie CER00008/CER00007/2ER00001 to jest jedna i ta sama paczka?

Miałem nadzieje że to jakiś udoskonalony model B)

Chyba pozostanie mi Mako... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepsza jakosc Mako, poza tym sluszniejszy wiekzy rozmiar no i chyba jednak zdecydowanie wyglad przemawia za tym zegarkiem


Lorus, Omega Seamaster, Orange Monster, Orient Big Mako,Stolicznyje[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Tak tylko pamiętaj, że pierwszy Orient ma 10ATM a Mako 20ATm. Jeśli tata zamierza pływać w nim to bezpieczniejsze Mako, jeżeli nie zamierza pływać a tylko np myć w nim ręce czy brać prysznic to mi również pierwszy się bardziej podoba ;) I tak jak wspomniałeś nie chodzi o jakieś podobieństwa do Submarinera, po prostu IMO fajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dziś oba na żywo. Jeśli chodzi o jakość wykonania i katastrofalny bezel... przyznam, nie zauważyłem żadnej różnicy. Oba pracowały jednakowo... (mówię o 2ER00001 i mako). Pod tym względem byłbym skłonny wziąć ten zegarek, bo wygląda na prawdę dobrze.

Niestety bransoleta rzeczywiście to katastrofa. Co prawda również z pełnych ogniw, ale cieniutka, zwęża się chyba z 22 do 18 mm, przynajmniej takie wrażenie można odnieść. Mako ma tą samą grubość na całej długości. Stąd też zdecyduję się chyba na Mako.

 

Stąd też moje kolejne pytanie. Gdzie można ten zegarek kupić tanio? (najtaniej jak dotąd znalazłem na zegareczek.pl ale mają tylko wersje Pepsi :/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatoka:) lub Amazon


Lorus, Omega Seamaster, Orange Monster, Orient Big Mako,Stolicznyje[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety do z amazonem wiąże się cło, a ja nie mam do tego głowy, ani ochoty by się w to bawić. Na Ebay to nie mam konta :/ Nie wiem nawet ile trwa założenie. Na allegro trochę trwało zanim dostałem od nich list itd...

 

ktoś wie jak zakupić to:

 

http://cgi.ebay.pl/ORIENT-AUTOMATIC-SCUBA-DIVER-black-WATCH-CEM65001B-NEW_W0QQitemZ290394653965QQcmdZViewItemQQptZAU_Watches?hash=item439cdec50d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest ryzyko albo przywala clo albo nie.....w Polsce trzeba przyplacic na alledrogo albo liczyc na okazje tu na forum ale zainteresowanie duze a ofert odnosnie Mako malo...ludzie raczej cenia i nie odsprzedaja tych zegarkow.

 

Ja mialem w sumie trzy Orienty

 

Mako, CER00007B ten rolexowaty i taki pepsi kwarcowy diver takich samzch rozmiarow jak ten CER.

Jakosciowo Mako i kwarcowz na tym samym poziomie bardzo dobrym..... CER00007B juz troche gorzej kiwajacy sie bezel oraz beznadziejna bransoleta


Lorus, Omega Seamaster, Orange Monster, Orient Big Mako,Stolicznyje[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mako było chyba w Demusie, ale raczej skup się na poszukiwaniach na azjatyckim E-Bay'u. Krajowe ceny nie należą do zbyt atrakcyjnych. Często zegarki te pojawiają się na naszym Bazarku. Wrzuć temat do podforum "Poszukuję" w dziale "Sprzedam".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj taki temat już tam figuruje ;)

A jak działa to cło? Oni mi zatrzymują paczkę? Co się dzieje? Co i kiedy muszę zapłacić? A i ile by do mnie szła taka przesyłka?

 

Ten link który zamieściłem wcześniej... Facet jest z Singapuru, ale chyba mogę zaufać z taką liczbą komentarzy? jeśli nie dojdzie do 22 Marca to sprzedam go po prostu na allegro :) Ile by mnie takie cło za niego wyniosło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mako ma tą samą grubość na całej długości. Stąd też zdecyduję się chyba na Mako.

 

Stąd też moje kolejne pytanie. Gdzie można ten zegarek kupić tanio? (najtaniej jak dotąd znalazłem na zegareczek.pl ale mają tylko wersje Pepsi :/)

 

W Mako się zwęża z 22 na 20mm. Fakt, nie rzuca się to w oczy.

 

zegareczek ma tylko pepsi? sprawdź lepiej dokładnie ofertę bo na zdjęciach jest i czarny i niebieski i pepsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj taki temat już tam figuruje :)

A jak działa to cło? Oni mi zatrzymują paczkę? Co się dzieje? Co i kiedy muszę zapłacić? A i ile by do mnie szła taka przesyłka?

 

Ten link który zamieściłem wcześniej... Facet jest z Singapuru, ale chyba mogę zaufać z taką liczbą komentarzy? jeśli nie dojdzie do 22 Marca to sprzedam go po prostu na allegro :) Ile by mnie takie cło za niego wyniosło?

 

Cło 3% i VAT 22% od ceny zakupu powiększonej ( tak, tak ;)) o koszty wysyłki. Ale często na cło nie trafia, bo Sprzedający deklarują jako gift. Z cłem to loteria - albo Ci się uda albo nie. Cło i VAT płacisz u listonosza przy odbiorze przesyłki lub na poczcie.Jeśli nie pójdzie na cło to po około 5-7 dniach od zakupu będziesz się cieszył z zegarka. Celnicy potrafią potrzymać towar nawet dwa tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cło nie wchodzi w grę bo w Polsce obowiązuje zwolnienie z cła do kwoty bodajże 150 euro... ale te 22% Vat boli :/

 

W aukcji http://cgi.ebay.pl/ORIENT-AUTOMATIC-SCUBA-DIVER-black-WATCH-CEM65001B-NEW_W0QQitemZ290394653965QQcmdZViewItemQQptZAU_Watches?hash=item439cdec50d

 

Podano walutę AU $. Domyślam się że to dolar Australijski (potwierdźcie czy mam racje?). Jak w Paypal ustawić taką kwotę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, AU to dolar australijski

 

żeby wysłać pieniądze ustawiasz w zakładce "wyślij pieniądze " odpowiednią walutę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cło nie wchodzi w grę bo w Polsce obowiązuje zwolnienie z cła do kwoty bodajże 150 euro... ale te 22% Vat boli :/

 

W aukcji http://cgi.ebay.pl/O...=item439cdec50d

 

Podano walutę AU $. Domyślam się że to dolar Australijski (potwierdźcie czy mam racje?). Jak w Paypal ustawić taką kwotę?

Albo płacąc przez link z E-Bay'a Pay Pal sam Ci przeliczy walutę na AU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cenka leci do gory wczoraj 289 zł dzis juz 302 zł.....pewnie kurs dolara w gore?


Lorus, Omega Seamaster, Orange Monster, Orient Big Mako,Stolicznyje[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.