Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kosio

Zenith - fake z epoki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jakieś 20lat temu sprzątając strych domu pradziadka znalazłem zegarek.

Zegarek trafił do szuflady i zapomniałem o nim.

Teraz przy przeprowadzce znów wpadł mi w ręce ;)

Zastanawiam się czy go restaurować.

Zegarek nie ma koperty i ma urwane pokrętło, ale po nakręceniu o dziwo chodzi.

Podejrzewam, że to fake z epoki bo poza napisem ZENITH na cyferblacie nie ma innych oznaczeń (jest jakiś znaczek na werku w kształcie gwiazdy dawida i napis normal).

Swoją drogą bardzo mi się ten cyferblat podoba :)

 

Bardzo proszę o opinię ile może kosztować renowacja i czy to Zenith czy fake.

 

Pozdrawiam

Andrzej

 

img_8038.jpg

 

img_8035.jpg

 

znaczek.jpg

 

średnica 39mm

 

edit:

poczytałem trochę forum i pewnie to wychwyt cylindrowy - cokolwiek to znaczy, ale i tak proszę o opinię.

 

edit2:

firma to chyba Dürrstein & Co.

Nie usuwam postu bo z chętnie usłysze opinie czy warto poddać ten zegarek renowacji i ile to będzie kosztowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarczę wymieniano razem z kopertą, a napisy z tarczy rzadko pokrywają się z tym, co rzeczywiście znajduje się w pasówce. Mechanizm to nie Zenith, ale i nie cylinder - ma wychwyt kotwicowy. Na oko - zupełnie dobry mechanizm. Czy opłaca się restaurować? Obiektywnie - nie, koszt przewyższy wartośc zegarka. Do tego jeszcze trzeba znaleźć kopertę, a to pewnie nie będzie łatwe. Oczywiście można też dorobić na zamównienie, ale koszty są duże. Wszystko zależy od tego, jak badzo ci zależy.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmwas ma racje.

 

Dodam jeszcze, ze zegarek musial miec dosc pokrecona historie. Werk jest od zegarka kieszonkowego (otwartego), w pewnym momencie swojej historii zostal przerobiony na nareczny - wtedy wymieniono, badz tylko przemalowano tarcze, a znow pozniej usunieto koperte. Mozliwe, ze zostala przetopiona (byla zlota? srebrna?).


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Powiedzcie mi tylko czy za 200-300zł dam rade odrestaurować?

 

Porozmawiam z rodziną i może dowiem się coś więcej o "pokręconej" histori tego zegarka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2-3 setki spokojnie da się coś z nim zrobić. Przede wszystkim pomierz werk i zacznij szukać koperty do pasówki - raczej gotowej bo dorobienie na zamówienie będzie trudne jeśli chcesz się zmieścić w przewidzianym budżecie (ew. szukaj kogoś znajomego kto za flaszkę lub dwie zrobi kopertę dla ciebie "na fuchę").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wiecie komu w Łodzi mógłbym powierzyć ten zegarek do renowacji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.