Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ziemowitt

prosba o identyfikacje zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kaido2

Zegarek z przelomu lat 40/50, a`la chronographe suisse.Wtedy wiele firm produkowalo te zegarki na landeronie badz valjoux.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek z przelomu lat 40/50, a`la chronographe suisse.Wtedy wiele firm produkowalo te zegarki na landeronie badz valjoux.

 

dzieki za ta zakodowana odpowiedz ;-) ja jednak laik i slowa takie jak "landerone" czy "valjoux" niewiele mi mowia. (chodz zaraz wejde w google i bede czytal (jak poznac ktory mechanizm? moge dofotografowac jak powiecie na ktorej czescizegarka sie skupic)

to co ja mialem nadzieje uzyskac po tym ogloszeniu zamieszczonym na forum fachowcow i pasjonatow zegarkow to:

- czas produkci (to juz mam dzieki KAIDO2)

- czy ten zegarek jest cos warty poza waroscia materiałów (koperta i tył z wybitymi prubami zlota 18K) - choc niemam zamiaru go sprzedawac to fajnie by bylo wiedziec.

- zadki okaz czy 1 z miliona wyprodukowanych?

- moze jakies porady co do tego gdzie w trojmiescie go naprawic/uruchomic + rady czego unikac podczas takiej naprawy(wk oncu duzy/cieżki/stary/zloty = niechcialbym go stracic)

- inne ciekawe opinie/historie o tym zegarku badz zrodla gdzie moge o nim poczytc

 

dzieki Panowie!

 

Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w szukajke forumowa: "chronographe suisse" to sie sporo dowiesz. W skrocie (nie widze zdjec, wiec nie wiem, w jakim jest stanie): zegarek stary, rodzaj "pamiatki ze Szwajcarii", dobry, popularny mechanizm, dobry dostep do czesci zamiennych jak na "vintage", najwazniejsze, zeby koperta byla w dobrym stanie - one sa bardzo cienkie i latwo sie odksztalcaja/dziurawia itp. Warty pare PLN (plus minus 1000-2000 zl w zaleznosci od stanu).


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Lnderon i voljoux to mechanizmy wystepujace w tych chronografach w tamtym okresie.Tutaj jest akurat voljox.Zegarek w tym stane na chodzie to wartosc w granicach 600-800pln.Nie jest to jakis tam rzadki okaz,tego typu zegarki produkowalo wiele firm.Raczej ciezko znalezc kogos kto zajmie sie chronometrem,bo czesci sporo czyli duzo grzebania,latwo ro schrzanic,nielatwy dostep do czesci, a zysk z roboty raczej nieiwielki.Najlepiej szukac maniaka ktory zbiera tego typu zegarki i ma dostep do czesci.Domyslac sie moge ze wypada walek z koronka i trzeba werk wyczyscic i przesmarowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest akurat voljox.

 

Tutaj akurat jest Venus 170.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie otworzylem zdjecia w domu.

 

Cofam, co napisalem. To nie jest "chronographe suisse". Tzn. to jest chronograf rodem ze Szwajcarii ;) , ale typowy "chronographe suisse" wyglada inaczej - biala tarcza, subtarcze na 3-ciej i 9-tej a w srodku Landeron:

 

post-10448-0-94931600-1331337636.jpg

 

Twoj zegarek (przy innych czynnikach niezmienionych) jest wart troche mniej niz "chonographe suisse". Jedna z przyczyn to chyba mechanizm - Venus 170 jest chyba mniej trwaly od Landerona - ja mam przynajmniej takie wrazenie - moze Piotr sie wypowie, chociaz On chyba nie lubi "Venusek". Druga z przyczyn jest jeszcze bardziej prozaiczna. Mechanizm ma mniejsza srednice (12,5 wobec 13,75 linii u Landerona) i caly zegarek jest zdecydowanie mniejszy - przy dzisiejszej modzie na olbrzymy ma to znaczenie.

post-10448-126605395733_thumb.jpg


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Venus 170 jest chyba mniej trwaly od Landerona - ja mam przynajmniej takie wrazenie - moze Piotr sie wypowie, chociaz On chyba nie lubi "Venusek".

 

Czemu zaraz nielubi. ;) Uważam tylko firmę Venus S.A. za trochei gorszą od Landerona i dużo gorszą od Valjoux, ale oczywiście miała i ona swój duży wkład w rozwój mechanizmów zegarkowych z chronografem, że wspomnę znakomity Venus 179 split-second, wykorzystywany do budowy zegarków przez znane firmy np. Girard Perregaux, Breitling...

A ten Venus 170 to faktycznie nie jest mechanizmem najwyższej klasy... no ale całkiem znośny chronograf.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Upss...chyba malo jeszcze widzialem, z tego wzgledu ze to akurat nie jest moj konik.Zazwyczaj widuwalem te zegarki z landeronem i voljouxem, a tu venus.Napisalem voljoux bo ten werk najbardziej mi do niego przypasowal.Dobrze ze zostalem poprawiony bo by niezly byk tu wisial.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze zostalem poprawiony bo by niezly byk tu wisial.

 

Pozdrawiam

 

Ale za to datowanie bezbłędne... ;)

 

Pozdrawiam.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.