Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BONNERIPPER

schaffhausen

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam IWC schaffhausen o numerze mechanizmu: 840591 koperta: 868835 troszeczke sfatygowany (brak szybki, zniszczony cyferblat, brak wskazówek) proszę wycenę, rok produkcji jak i dobrą radę czy sprzedawać czy naprawiać ile takie coś może kosztować dziękuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia...


// Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam IWC schaffhausen o numerze mechanizmu: 840591 koperta: 868835 troszeczke sfatygowany (brak szybki, zniszczony cyferblat, brak wskazówek) proszę wycenę, rok produkcji jak i dobrą radę czy sprzedawać czy naprawiać ile takie coś może kosztować dziękuję...

 

Bez zdjęć zegarka i jego mechanizmu oraz dokładniejszego opisu stanu, to mozna Ci najwyżej głupich rad udzielać, typu cena od 0-10000zł :rolleyes:

Zrób zdjęcia (koniecznie mechanizm, tarcza, koperta w kilku połozeniach), opisz stan, podaj z czego ta koperta, jakie wymiary, czy mechanizm chodzi itp, to z pewnością uzyskasz pomoc. W przeciwnym razie, to zadanie dla jasnowidzów


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam IWC schaffhausen o numerze mechanizmu: 840591 koperta: 868835 troszeczke sfatygowany (brak szybki, zniszczony cyferblat, brak wskazówek) proszę wycenę, rok produkcji jak i dobrą radę czy sprzedawać czy naprawiać ile takie coś może kosztować dziękuję...

 

Może by tak najpierw "Cześć", "Witam", albo coś w tym stylu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale na tą chwilę nie mam nic lepszego (kabel aparat-pc gdzieś przepadł)nadmienie że zdobienia koperty są w dobrym stanie.

post-29824-1266174915,07_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh... ale tu szybko odpowiadacie w takim razie to ja się może troszkę lepiej przygotuję i wtedy coś napiszę :rolleyes: aha i WITAM WSZYSTKICH ZACNYCH FORUMOWICZÓW...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety opcja zaladowywania zdjec z zalacznikow nie dziala :rolleyes: .


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

balans w mechaniżmi się rusza prawdopodobnie wskazówki się zablokowały o siebie d52e9e2494.jpg

 

833c492547.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie to ja się może troszkę lepiej przygotuję

 

Musisz przygotować się jeszcze lepiej. Potrzebne zdjęcie mechanizmu, bo z tego co nam pokazałeś to pewnie nawet wróżka miałaby trudności z ustaleniem czy to jest na pewno Schaffhausen, nie mówiąc już o wycenie.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada mi to na kaliber 73-17'''H4, produkowany w latach 1913-1930. Werk na 17 kamieniach, z balansem kompensacyjnym i włosem breguetowskim. Twój egzemplarz pochodzi z około 1926r.

Koperta wyglada dość ładnie - nie widać uszkodzeń. Po odswiezeniu może być bardzo ładna.

Tarcza - sam widzisz, trzeba poddać renowacji, albo wyhaczyć taka w dobrym stanie.

Wskazówek brak, więc trzeba coś dobrac - najlepiej oryginalne :rolleyes:

Ciekawe, w jakim stanie jest werk. jesli wymaga tylko konserwacji, to swietnie, jesli coś poważnego uszkodzone, to trudniej, choć oczywiscie nie beznadziejnie.

Ogólnie zegarek na pewno warto doprowadzić do kwitnacego stanu, bo to w końcu złoty IWC B)

Co do ceny - zależy od stanu. W tym stanie, to cena złota plus jakieś 300zł za werk.

Koszty renowacji - zalezy co jest mechanizmowi, ale ładne parę setek trzeba włożyć. Jesli chcesz to zrobić porządnie, czyli na oryginalnych wskazówkach, tarczy i innych częsciach, to tanio nie jest


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wypowiedzi chronofila mogę dodać tylko zdjęcie gdzie widać jak moim zdaniem powinny wyglądać wskazówki tego zegarka:

 

Piotrze, jeśli potwierdzasz, to jestem spokojny. Twojemu oku nic się nie oprze :rolleyes:

 

Tu inny zegarek z takim werkiem:

post-23302-0-59920800-1331337892.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie za waszą pomoc, w takim razie mam pytanko czy mielibyście taki cyferblat, wskazówki i szkiełko ??? ile to może kosztować ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie za waszą pomoc, w takim razie mam pytanko czy mielibyście taki cyferblat, wskazówki i szkiełko ??? ile to może kosztować ??

Hmmm, ze zdobyciem oryginalnej tarczy i wskazówek może być duzy problem. Zapewne one gdzieś tam sobie leżą, ale któż zgadnie u którego zegarmistrza w zakamarkach warsztatu?

Ja widzę dwa wyjscia

1. Tarczę oddać do renowacji, wskazówki i szkiełko dobrać z zamienników - zegarek straci wówczas na oryginalności, ale całość operacji przywracania go do zycia potrwa stosunkowo krótko i zamknie sie w rozsądnych kosztach. Myslę, że renowacja tarczy, dobrane wskazówki, szkiełko, odswiezenie koperty i konserwacja mechanizmu da się zrobić (o ile w werku nie bedzie jakichś niespodzianek) za jakieś 500-700zł, zależnie od mistrza, który sie tego podejmie

2. Szukać oryginałów - proces może potrwać, a co do kosztów, to trudno mi oszacować. Takie tarcze sprowadzane z Niemiec to w zakupie ok 100E. Wskazówki - jak się uda. Czasami mozna za grosze, czasem kupa kasy.

 

Wiem, że odpowiedź mało precyzyjna, ale tak to jest ze starymi zegarkami. Czasem udaje się kupić coś wartościowego za grosze, innym razem trzeba nieźle zabulić. Trzeba śledzić aukcje, poznac paru zegarmistrzów, chodzic po targach staroci... Taki urok tego hobby. Niedawno kupiłem np całkowitego trupa tissota - ani tam tarczy, ani werku - totalna kupa. Miał jedna zaletę - był w oryginalnej kopercie Schaffhausena, w dodatku w swietnym stanie :angry:

Jeśli nie zamierzasz się bawić w zegarki, to go po prostu sprzedaj, bo wpakowanych pieniędzy trudnu Ci będzie odzyskac. Jesli Cię to wciąga, to najlepiej znajdź dobrego zegarmistrza, który podejmie sie doprowadzenia tego zegarka do porządku


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.