Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kecaj

Zegarmistrz - konserwacja zegarka KRAKÓW

Rekomendowane odpowiedzi

Może trzeba go zresetować?

Zapytaj w wątku casio - dział techniczny


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

 

Chciałbym wreszcie ''wskrzesić'' mojego Casio Edifice ECW-M300E. Prawdopodobnie tylko kondensator/bateria do wymiany (o wartości 65,- mógłbym sam zamówić, padł bo był wsadzony w ciemnicę przez członka rodziny), oraz naprawy wymaga bransoleta w miejscu łączenia z kopertą (bolec i ogniwa są wszystkie, Pani z TimeTrend w Gdańsku w którym go kupiłem tak mi go skróciła 'starannie' że popuściło łączenie przy bieganiu ;) ). Ew. sprawdzenie szczelności. Zegarek dostałem na 21sze urodziny i przestałem nosić po tym jak upadł po odpięciu się bransolety od koperty. Nie miałem go ochoty nosić po tym, ani zanosić do naprawy. Jest sens iść z nim na Sławkowską 10 w Krakowie, czy darować sobie i iść do jakiegoś "bateryjkarza" zwykłego ? Albo po prostu kogoś innego ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję zasięgnąć informacji.
Mam taką juz leciwą Festine, koperta jest lekko porysowana i na szkiełku też znalazło by się kilka drobnych rysek.
Czy jest możliwość gdzieś oddać zegarek aby nieco go odświeżyć, spolerować trochę tych rysek itp ?? Zegarek to kwarc, więc nie wiem czy jak chodzi to jest potrzeba jakiegoś czyszczenia, konserwacji?
Gdzie w Krakowie mogę liczyć na taką usługę, tylko w rozsądnej cenie bo zegarek nie jest warty grube tysiące ;)

Dziękuje za informację
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Najpewniej będzie jak zapytasz w wątku Casio o sprawdzonych majstrów.

 

 

Zapytaj bezpośrednio u dystrybutora jakie mają koszty serwisu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

krótkie pytanie. Kogo możecie polecić w Krakowie do zrobienia gruntownej renowacji DOXY, jak na załączonych zdjęciach. 

post-95340-0-20059600-1494236050_thumb.jpg

post-95340-0-13872500-1494236053_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć temat,

Przeczytałem poprzednie wątki i do każdego krakowskiego fachowca są jakieś zastrzeżenia.

Jak to wygląda na dzień dzisiejszy?

Będę miał do zrobienia serwis i mały lifting omegi. Dzwoniłem dziś do Strojnego i dowiedziałem się, że polerki już nie zrobią gdyż starszy pan, który u nich się tym zajmował już tam nie pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat do góry pytaniem gdzie mogę oddać do regulacji mechanizm 6r15 Seikacza ze spokojem, że umią i zrobią. Późni bydle a im sprężyna luźniejsza tym gorzej. Plus nie pogniewał bym się gdyby zegarmistrz umiał pozbyć się rys z koperty i lunety nie produkując nowych, z szacunkiem dla styku szczotki z polerką.

Nie biorę pod uwagę autoryzowanego serwisu. Gwarancji już nie ma a chcę kogoś kto zna się na robocie.

Edytowane przez sielwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławkowska Kolego...tylko.

Bylem tam ze swoim 007 poprawiać robote po jednym z Krakowskich Zegarmistrzow...

W 15 min bylo gotowe....

Nie dlugo idę z Sumo.

Edytowane przez Calisia1

,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat do góry pytaniem gdzie mogę oddać do regulacji mechanizm 6r15 Seikacza ze spokojem, że umią i zrobią. Późni bydle a im sprężyna luźniejsza tym gorzej. Plus nie pogniewał bym się gdyby zegarmistrz umiał pozbyć się rys z koperty i lunety nie produkując nowych, z szacunkiem dla styku szczotki z polerką.

Nie biorę pod uwagę autoryzowanego serwisu. Gwarancji już nie ma a chcę kogoś kto zna się na robocie.

Strojny. Sławkowska 11, 31-016 Kraków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pamietam pod ktorym nr-em jest zaklad, ale znajdziesz na pewno..


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Kojarzę Strojnego. Zapomniałem że to na Sławkowskiej. A jak z cenami bo z lektury forum wyczytałem, że płaci się plikami banknotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze Cie to zdziwi ale dwa lata temu zrobili mi...GRATIS..

poprawiali robotę w 007 po jednym z zegarmistrzów. Czyścili poklejony włos,równali wskazowki i ustawiali dokładność chodu.

Zapytałem ile u nich czyszczenie i smarowanie mechanizmu 7s.

Z tego co pamietam to ok.140 pln.


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak poszło i za ile :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mozesz dowiedz sie, proszę jakie sa aktualnie ceny czyszczenia i smarowania mechanizmow 7s26 (007) i 6r15 ( Sumo)


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa. Jakby było bardzo drogo to powiem, że na dniach brat przyjdzie z dwoma seikaczami do czyszczenia i smarowania i zapalci za wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedłem od Strojnego. Zegarmistrz nie podjął się i wysłał mnie do serwisu na Zakopiance. Powiedzial że 6r15 nie chce ruszać bo nie ma części. Mial dawców narządów ale już rozdysponował i czeka na Ukrainca, który miał mu dostarczyć nowych części ale do tej pory ani widu ani słychu. Czyszczenie i smarowanie moze wsiąść ale w tym prostszym werku. Cena do 180 zł.

Czy warto iść do serwisu Seiko czy omijać szerokim łukiem? Z Zibi wrócił mi zegar z popalcowanym wachnikiem i paprochem na tarczy więc jakby miał wysłać do nich to mam lekkie obawy o profesjonalizm.

 

Czy są jeszcze jakieś sensowne adresy?

Edytowane przez sielwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info...

Coż, 007 zatem trafi na Sławkowską..


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za polecenie Strojnego. Pan Zegarmistrz spojrzał, zamienił ze mną parę zdań. Powiedział, że u niego to nie i pożegnaliśmy się. O 21 ustawiłem zegarek jeszcze raz z zegarem światowym i od tego czasu zrobił ... 2 sekundy. su***syn boi się zegarmistrza jak kot weterynarza. Naprawił się od samego pójścia do zakładu (; Zobaczymy na ile mu starczy dobrej woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Szukam dobrego zegarmistrza który podejmie się zrobienia pasówki z iwc schaffhausen. Zegarek stracił koperte ale jest w dobrym stanie. Kompletnie się na tym nie znam dlatego szukam wskazówek u fachowców tutaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.09.2016 o 12:00, Edek_KR napisał(-a):

Witajcie,

 

wczoraj spacerując po Kazimierzu znalazłem "nowego" zegarmistrza na ul. Starowiślnej 86 i jest to kobieta p. Anna Wawrykiewicz

porozmawiałem z nią wczoraj chwilę,  sympatyczna, z pasją o zegarkach opowiadała, ok 50 lat, wydaje się że głównie naprawia zegarki mieszkańców Kazimierza i Podgórza :) tej biedniejszej części :), zakładam że ceny ma raczej poniżej średniej

 

czy macie jakieś doświadczenia z panią zegarmistrz ?

 

Edek

Pani Anna bredzi. Dzwonię pytam się o renowacje zegarka

Anna: jak najbardziej.
Ja: A wymienia pani uszczelki od koronki podczas renowacji ?
Anna: Nie tego się nie wymienia bo nie ma częsci
Ja: To jto co za renowacja skoro zegarek nie nadaję się np do pływania.
Anna te zegarki nigdy nie nadawały się do pływania 
Ja twierdzi pani że omega omega seamaster nie nadawała się do pływania 
Anna: tak te zegarki nie nadawały się do pływania 
WTF 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz złotą łopatę...temat sprzed sześciu lat... 😆


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.