Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kecaj

Zegarmistrz - konserwacja zegarka KRAKÓW

Rekomendowane odpowiedzi

[karol.mytnik]

 

Skoro dalej Twoja Certina nie działa to może sam ją sobie naprawisz, skoro jesteś taki operatywny, znasz się na cenach, umiesz szukać etc.

A Płonka zachował się uczciwie, czego o Tobie raczej powiedzieć nie można. Widać, że jeszcze nie miałeś do czynienia z autoryzowanymi serwisami a i węża w kieszeni musisz mieć strasznego.

Miłego naprawiania! Pewnie za jakiś czas znowu dasz o sobie znać że ktoś policzył Ci aż o 1 grosz więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karol.mytnik - Płonka mi ani brat ani swat, nigdy nic u niego nie robiłem, ale Twój post jest zwyczajnie niemądry. Jego prawo krzyknąć za swoją pracę ile zechce. Klient może się zgodzić, albo nie. A wymiana baterii w Swatch Group faktycznie kosztuje 60 zł. Rada na przyszłość. Najpierw porozglądaj się po rynku i cenach a potem dokonuj zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, iż kolektyw zegarmistrzowski się wzburzył :)

robcyk - płonka zachował się uczciwie zwracając mi pieniądze, a ja chciałem zwrócić mu baterie. Mój błąd, że wtedy gdy mi krzyknął cenę 39 zł to powinienem powiedzieć "to nie, dziękuję" i by sprawa się zakończyła, przy czym ja na wstępie zaznaczyłem, żeby powiedział ile to będzie kosztowało. Płonka ma prawo krzyknąć taką cenę, swatch group jeszcze większą. Mniemam, że mój post powinien de facto tyczyć większości zegarmistrzów, a nie tylko płonki - miał chyba pecha, że do niego poszedłem. Cóż moja wina, że nie lubię gdy mnie się robi w bambuko i oszukuje, bo tak trzeba nazwać sytuację gdy podaje się nieprawdziwe fakty w żywe oczy, a tak było z ceną owej renaty. A jak ktoś za magię traktuje otwarcie dekla i wymianę bateryjki to może sobie przystawać na taką cenę, ja nie będę. Choć to jest chyba ogólne prawo rynku, że za usługi 'specjalistyczne' słono się płaci.

Cóż, może po prostu nie stać mnie na taki zegarek i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płonka miał rację co do ceny i jego argumenty o autoryzowanym serwisie jak najbardziej do mnie przemawiają. Wolę mieć zmienioną baterię za kilkanaście złotych ( 40 zł przy cenie zegarka 1k to raptem 4%) gdzie mam pewność, że ktoś się na tym zna i w razie kłopotów sobie z tym poradzi. Wymiana za kilka złotych, czy też samodzielna jest ryzykowna, wbrew pozorom można coś zepsuć podczas wymiany.

Fachowiec bierze te 39 zł bo się na tym zna, ma sprzęt, i robił to wiele razy.

Jeśli odmawiasz zarabiania na usłudze, która JEST specjalistyczna to gratuluję. To nie płać lekarzom, piekarzom, mechanikom... sam sobie naprawisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chce się mieć serwis wykonywany przez wykształconego zegarmistrza, w punkcie który jest położony w centrum miasta i nie jest "norą", z założeniem dostępu do narzędzi, przy zakładanej odpowiedzialności jak coś "spieprzy" to to kosztuje.

Dla porównania konsultacja specjalisty lekarza to jakaś stówka za średnio 10-15 minut, z radcą prawnym też nie tanio.

Na marginesie pełen szacunek dla pana Płonki - mail autora wątku był chamski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chce się mieć serwis wykonywany przez wykształconego zegarmistrza, w punkcie który jest położony w centrum miasta i nie jest "norą", z założeniem dostępu do narzędzi, przy zakładanej odpowiedzialności jak coś "spieprzy" to to kosztuje.

masz racje, słuszna uwaga - gdybym odebrał zegarek full sprawny, zapłaciłbym za to należytą kwotę. Ale to już inna historia, bo to że nadal nie działa to nie wina Pana Płonki.

 

Dla porównania konsultacja specjalisty lekarza to jakaś stówka za średnio 10-15 minut, z radcą prawnym też nie tanio.

Chyba mnie nie rozumiecie, ja nie twierdzę że wymiana silnika w aucie powinna kosztować 200 zł lub operacja na otwartym mózgu 1000 zł.

Chcę powiedzieć: specjaliści wykorzystują niewiedzę potencjalnego klienta by oskubać go na każdym możliwym kroku bo się nie zna na czymś. Chyba każdy ma tego świadomość, ja się z tym nie godzę.

 

Na marginesie pełen szacunek dla pana Płonki - mail autora wątku był chamski.

Był chamski bo chciałem dobitnie ukazać moje niezadowolenie - nie myślałem, że Pan Płonka nawet odpowie co dopiero zwróci mi pieniądze.

Co najbardziej mnie jednak dziwi jedynie, to że to ja jestem tym 'złym'. To że wciskano mi w żywe oczy kit się nie liczy.

 

Na tym podziękuje już bo offtopic się zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, jestem od kilku dni [do jutra ma dojść] szczęśliwym [mam nadzieję posiadaczem] Komandira jest gdzieś link w zakupach, kroi się drugi - "bo tak" - i w związku z tym mam pytanie - jakie są namiry i gdzie jest zlokalizowany zegarmistrz k. DH Wanda [czyżby po drugiej stronie ronda w takich niskich barakach, gdzie jest papierniczy?] i czy tamten pan naprawdę jest dobrym fachurą?

Pytanie drugie na delikatnym marginesie: jacyś zegarmistrze z powołaniem i fachem w ręcach w okolicy: Krzeszowice, Trzebinia, Chrzanów?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[D@wid] idź idź na Rynek Główny 28 zapłacisz 80 zeta, dekla nie pomalują pisakiem, ale będziesz o 80 zeta lżejszy, co prawda przy jednym zegarku to nie boli, jeśli usługa będzie poprawnie wykonana. Zmienia się to jednak jeśli zegarek masz sporo, powiem szczerze, że jakoś jak bywam w Rynku Głównym 28 to nie widzę ludzi, którzy tam naprawiają radzieckie czasomierze.

Ale usługa nie powiem zrobiona na 100% solidności - to się chwali!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z usług Pana Kowala na Basztowej przez pewnien okres czasu ale po jego ostatniej "naprawie" opinia na temat tego zakłądu zmieniła się o 180°.

Prosta usługa pokazała jakim mizernym warsztatem operuje Pan Kowal. Stanowczo odradzam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zapeszać, ale może się okazać że będę miał dobrą wiadomość - pod Krakowem, w Krzeszowicach najprawdopodobniej jest bardzo sensowny zegarmistrz. Będę wiedział w poniedziałek dokładnie, ale po rozmowach, po tym jak wygląda naprawa i pomoc dla w laika - jest bardzo o.k.

Dziś się z nim widziałem i stwierdził, że zegarek naprawiony, konserwacja zrobiona, przeczyszczony, ale jeszcze go sprawdza jak chodzi. Przewidywany koszt ok. 40 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegareczek odebrany. Przyczyną "niechodzenia" - pęknięta / zepsuta sprężynka. Koszt jej naprawy razem z przeglądem, konserwacją, jednym teleskopem - 40 złociszy. Do zrobienia w przyszłości - polerka szkiełka bo jakkolwiek nie ma głębokich rys to jest porysowane ale "płytkimi". Jak dla mnie wszystko sprawnie i super.

Chyba nie zapeszyłem.

Namiary. Krzeszowice, ul. Krakowska 1. te. 601 239 117...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie dwa miesiące temu otrzymałem w prezencie zegarek Omege Seamster De Ville, rocznik bodaj 1964. Zegarek z centralnym sekundnikiem i datownikiem.

Zegarek został zakupiony przez osobę, która mnie nim obdarowała od osoby z tego forum.

Był to w zasadzie NOS.

Długo się zastanawiałem kto powinien zająć się czyszczeniem i regulacją mojego cacuszka.

Byłem w Nowej Hucie - przesympatyczny starszy człowiek odmówił (chyba bał się, bo to w sumie droga zabawka) i odesłał do Płonki.

Płonka - na moje "dzień dobry" odpowiedział: "Drogo, bardzo drogo!". Dopiero potem zapytał o co chodzi. Wycenił na 350zł, bo... Nie skorzystałem.

Basztowa - sympatyczny człowiek zaproponował o ile pamiętam 100zł, ale z uwagi na to, że ja mam w swojej w piwnicy mniej opiłków na warsztacie - zrezygnowałem

Rynek - też byłem i nie zostawiłem zegarka z dwóch powodów. 1. Mistrz ma "zepsute USG" (chyba wibrograf), 2. jak byłem u niego, to był u niego też człowiek, prawdę mówiąc wyglądający nieciekawie, i sam mistrz zapytał tego gościa "ile XXX weźmie za czyszczenie", na co tem odpowiedział, że 150. - dziwna sprawa.

 

STROJNY - u nich za 300zł zegarek został wyczyszczony, nasmarowany i wyregulowany. odchyłka w ciągu 24 dni lipca - sporo poniżej 1 minuty :)

Polecam Strojnego jako firmę, oraz trzech zegarmistrzów, którzy tam pracują - byłem razem 3 razy, pracują po 2 na zmianie, wszyscy trzej wzbudzili moje zaufanie - spokój, sympatyczne podejście oraz obchodzenie się z każdym zegarkiem i klientem z szacunkiem i kulturą, w tym techniczną kulturą - czysto w warsztacie, porządek, dobre oświetlenie. Zamierzam drugi swój zegarek (dziadkowy) zostawić u nich do czyszczenia i naprawy (szwajcar, małą sekunda, bez daty, wraz z wymianą koronki i szczelnieniem tuleją pyłoszczelną powiedzieli 200zł)

Szczerze polecam - poczucie bezpieczeństwa jest bezcenne. :)

Edytowane przez Nowohucianin1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można to również napiszę coś o zakładach zegarmistrzowskich w Krakowie. Jakiś czas temu uszkodziłem w wyniku upadku

balans w zegarku. Rezultat był taki, że trzeba było go wymienić. Zapłaciłem za wykonanie naprawy w zakładzie Strojny ponad 200 zł,

a zegarek chodził idealnie. Przed miesiącem ponownie zegarek upadł i "coś" mnie skłoniło by skonsultować się z zegarmistrzem w centrum

handlowym Elephant. Pan wykonał naprawę, koszt około 200 zł. Dzień po naprawie balansu zegarek zaczął spieszyc jak szalony. Udałem się

do zakładu Strojny w celu konsultacji. Po przegladnięciu okazało się, że naprawa została źle przeprowadzona i muszę zegarek oddać do

naprawy i ponieść niemały jej koszt. Jestem laikiem jeśli chodzi o mechanizm zegarka, ale mistrz wszystko mi pokazał i wyjaśnił dla mnie

odpowiednią terminologią na czym polegały blędy w naprawie. Moja opinia jest taka, że w zakładzie zegarmistrzowskim Strojny ceny nie należą

do niskich (wymieniałem baterię w zegarku mamy i koszt wyniósł ponad 50 zł), ale w zamian uzyskuję dobrze wykonaną naprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie mieszkam w Krakowie.

Edytowane przez EwaMilewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

['Nowohucianin1982] reguły nie ma. Ja Ci powiem, że u zegarmistrza czyszciłem i naprawiałem całe mnóstwo zegarków klasy Jaeger, Omega, Rolex i nigdy nie miałem żadnej reklamacji.

Pewny zegarmistrz z wiedzą. A co do Strojnego co powiem Ci tak, zleciłem tam do czyszczenia piękny zegareczek z lat 40 marki Longines. Zegarek chodził dobrze, ale chciałem zeby został wyczyszczony i nasmarowany.

Zegarek odebrałem, przyjechałem do domu a zegarek już nie chodzi. Wróciłem z powrotem powiedziałem co myślę o takiej usłudze u nich w firmie. Zaniosłem do zegarmistrza na Rynek Główny i wszystko gra zegarek chodzi bez żadnych problemów. Oczywiście Strojny bardzo dobre wrażenie, super obsługa, idealny porządek.

Ale każdemu może się zdarzyć wpadka, chociaż czemu zegarmistrzowi na Rynku nic się nie dzieje a klientów ma sporo.

Ile ludzi tyle będzie punktów widzenia. Ja oceniam z perspektywny kilkudziesięciu zegarków a nie jednej sztuki.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam jestem z Basztowej baaardzo zadowolony. Byłem z kilkoma zegareczkami, tańszymi i droższymi. Wszystko zrobione tak jak trzeba.. ;)


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie najlepiej zanieść do naprawy przedwojenny zegar ścienny? To pamiątka rodzinna więc zależy mi na profesjonalnej naprawie, koszt to sprawa drugorzędna (w granicach rozsądku oczywiście) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam swatcha, który mocno przyspiesza. Komu go można pokazać?

 

Swatcha możesz pokazać komu tylko chcesz. :) :) a jeśli chcesz naprawić to najlepiej w serwisie albo u zegarmistrza.

Edytowane przez MWATCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swatcha możesz pokazać komu tylko chcesz. :) :) a jeśli chcesz naprawić to najlepiej w serwisie albo u zegarmistrza.

No akurat nie pomyślałem o zegarmistrzu... i stąd moje pytanie w tym wątku.

Edytowane przez Tomeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje zrobić serwis Omegi Aqua Terra z co-axial. Gdzie najlepiej oddać zegarek do czyszczenia w Krakowie? Płonka nie robi co/axiali.


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mowa tu o zegarmistrzach (od mechaników) :) a ja potrzebuje takiego który by mi wymienił mechanizm kwarcowy (Ronda) w Sectorze. Wiem wiem, że zrobi to każdy wymieniacz bateryjek, ale ja będę namolny i proszę o polecenie takowego który zrobi to naprawdę porządnie. To mój pierwszy "porządny" zegarek zakupiony 16 lat temu i chciałbym go dobrze zrobić :)

Strojny odpada, robił go już, kosztowało to sporo i niestety jednak trzeba wymienić cały mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Pana Grzegorza z zakładu Pana Płonki na ul. Szewskiej w Krakowie. Świetnie robi stare zegarki, nawet te z cylindrowymi i innymi specyficznymi, trudnymi mechanizmami. Zanosiłem mu masę starych zegarków z lat 1820-1960 i wszystkie są jak nowe. Jak wymienia części to na imitujące oryginalne, lub oryginalne, ceny ok. Bardzo dobry zegarmistrz starej daty!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dobrego znajomego zegarmistrza jednak niestety nie w Krakowie a na Podkarpaciu w Brzozowie, jeśli komuś nie przeszkadza wysyłka to polecam. Naprawia w zasadzie wszystko: mechaniczne zegarki naręczne, kieszonkowe, zegary wiszące, kominkowe. To zegarmistrz starej szkoły ale nie boi się wyzwań, w razie potrzeby polecam, ja jestem zadowolona w Rzeszowie zegarmistrzowie na prawie nie szczycą się zbyt wysokim poziomem.

 

Podaję dane kontaktowe w razie potrzeby oraz telefon, można sobie zadzwonić i zapytać

Stanisław Duplaga

ul. Mickiewicza 33

36-200 Brzozów

 

tel.: 502 178 924

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi polecić zegarmistrza, do którego mogę się udać z naręczną Omegą z lat czterdziestych z ręcznym naciągiem? Zegarek przepracował 50 lat i jak to w PRLu bywało różni fachowce, go różnie serwisowali. Jest sprawny ale wymaga czyszczenia i przeglądu, a może po drodze coś jeszcze wyjdzie... Jako, że zegarek jest pamiątką rodzinną chciałbym go oddać w ręce fachowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.