Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kecaj

Zegarmistrz - konserwacja zegarka KRAKÓW

Rekomendowane odpowiedzi

dzień dobry! poszukuje taniego, fachowego zegarmistrza do konserwacji zegarka Marvin.

 

Czy możecie Państwo mi kogoś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakładu zegarmistrzowskiego przy ul. Stradom w Krakowie dałem tam starą Omegę do czyszczenia. Odzyskałem ją z przekręconym datownikiem wskazującym dzień miesiąca, porysowanym deklem - a za całość łącznie ze sprawdzaniem wodoszczelności (czego sobie nieżyczyłem) batermistrz, bo tak trzeba nazwać tego "fachowca" naliczył sobie 140 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SzymonJ

Odnawialem Poljota na Rynku Glownym 28 (w okolicach kina pod Baranami), jestem bardzo zadowolony z efektow, mozna je zobaczyc tu

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic.php?t=4461

 

Koszt: 45zl.

 

Wedlug wizytowki:

kompleksowa renowacja:

- zegarow i zegarkow

- mechanizmow

- skrzyn

- kopert

- tarcz

 

tel. (12) 421 - 46- 41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naogół zegarmistrze na mieście są jednak drodzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amator3nr

a polecam:

 

Zaklad zegarmistrzowski

Piotr Kowal

31-146 Kraków

ul.Długa 72

 

Dobre usługi i niska cena, czyli wszystko jak ma byc. W poniedzialek, albo wtorek ide odebrać komandira, zamieszcze zdjecia z przed i po wizyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość amator3nr

Małe sprostowanie do tego co napisałem.

A mianowicie Pan Piotr Kowal zmienił swoją siedzibe, teraz mozecie go znaleźć na ulicy Basztowej 16. Serdecznie polecam tego zegarmistrza bo jest naprawde dobry i do tej pory zawsze byłem zadowolony z jego usług.

P.S. jutrto ide do niego z 5 zegarkami :lol:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Kowala, zaniosłem do niego Wostoczka bo coś się w nim porobiło (miesiąc po naprawie i konserwacji w zakładzie na Rynku 28) i okazało się, że źle została założona tarcza datownika :evil: . Robi mi takze teraz scienny zegar Garant, zobaczymy jak z nim sobie poradzi :)


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buzim

Ja napiszę tak. Ostatnio byłem u zegarmistrza w Krakowie przy ulicy Floriańskiej (zakład zegarmistrzowski w bramie w pomieszczeniu gdzie znajduje się też kantor). Dałem fachowcowi zegarek i na szybkiego wymienił mi zużytą bateryjkę na nową o symbolu SR626SW (377) Seizaiken. Wiecie ile mi gość policzył za tą bateryjkę?....15zł. Nie wiem ile może kosztować robocizna, gdyż na necie cena bateryjki wynosi około 1zł. A jeszcze do tego facet powiedział że ta bateryjka "trzyma" 5 lat. Może się mylę - gość mnie zrobił w ciula!!!! Nie wiem może ta cena to uroki ulicy Floriańskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najwięcej za wymainę baterii zapłaciłem u zegarmistrza na ul. Dietla, (20 zł) który przed podjęciem najprostszej czynności pyta - a jakiej marki to zegarek? Jeszcze parenaście lat temu to był renomowany zakład, niestety firmę odziedziczył synalek dusigrosz-bateryjkarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia:

- Alma, Pilotów - niezły, ale drogi jak fiks, za naprawę ruskiej Amfibii życzył sobie 80 zł :shock: , u Wojanara zrobiłem ją za 20 zł.

- Wojnar, Rynek Główny - jestem zadowolony, ceny przystępne, raz był problem z Worldmasterem, po naprawie nakręcał się bardzo ciężko, a po pełnym nakręceniu zatrzymywał się. Poprawka okazała się skuteczna, ceny rozsądne.

- Kowal, Basztowa, ceny dobre, jakość napraw różna, np. wstawił mi nowe szkiełko do ruska, które wypadło tego samego dnia, prosiłem o regulację zegarka, spieszył dalej jak wściekły, i parę jeszcze kwiatków by się znalazło. Były też i dobre naprawy.

- al. Pokoju, pawilon przy skrzyżowaniu z Ofiar Dąbia - ceny bardzo dobre, gość może nie finezyjny, ale solidny, ja jestem zadowolony z jego interwencji w stosunku do moich zegarków.

- Strojny - dość kosztowny, czasopochłaniacz, ale umiejętności zdecydowanie posiada.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia są b. różne. Tani i b. dobry zegarmistrz jest w Hucie naprzeciwko Wandy ale ostatnio nie bawi się w naprawy mechaników - woli mniejszym kosztem czasu wymienić parenaście baterii a zarobić tyle samo. Teraz odsyła do Strojnego. Szkoda bo jest świetny i kiedyś sam dorabiał części do zegarków. Na Rynku koło kina Pod Baranami zegarmistrz naciął mnie wymieniając tarczę na "raczej inną" w Delbanie i wciskając kit zę ję odnowił - nie polecam. Dobry zegarmistrz jest w Jubilacie ale ceny ma z kosmosu (tylko regulacja chodu 10 zł od sztuki) i czasem przewyższają wartość samego zegarka. Pan Kowal z Basztowej - widać że robi co w jego mocy (pasjonat) i ceny ma przystępne. Alma - obecnie przesiaduje tam synek właściciela który za pleksiglas do Poliota życzył sobie ode mnie 30 zł !!! (cwaniaczek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrrr

To ja się chytrze dołączę do wątku z pytaniem. Mam do pochromowania pewien element, nie zegarkowy ale podobnych rozmiarów co koperta - czy mogę udać się do któregoś z zegarmistrzów i poprosić o chromowanie? Czy ktoś orientuje się, gdzie mogę to zrobić i ile mniej więcej kosztuje ta przyjemność?

 

Z góry dzięki za info :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Misio

Witam, mam lekki problem z zegarkiem SLAVA. Kupiłem go na allegro. Jestem ogólnir zadowolony ale późni ok 30-40 sek. na dobę. Byłem na przeciwko wandy. Facet przesmarował, kilka razy byłem później i dawałem do regulacji ale kicha. Poszedłem do zegarmistrza na stradom, maja tam tą cudowną maszynke do ustawiania. Facet to kawał chama. Nieprzyjemny, gbur. Naregulował ale i tak późni. Sam bym to zrobił ale slava ma dwie wajchy na balansie i nie wiem któraj jest która. Nie posiadacie zdjącia z opisem czym pokręcić,żeby nie rozjechać całego machanizmu? Irytuje mnie to bo czas jest dla mnie ważny, jak spóźnie sie minute na przystane to już jest za późno. wiem, ze taka slava może chodzic super, miałem taką jako dzieciak i chodziła extra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gato
Witam, mam lekki problem z zegarkiem SLAVA. Kupiłem go na allegro. Jestem ogólnir zadowolony ale późni ok 30-40 sek. na dobę. Byłem na przeciwko wandy. Facet przesmarował, kilka razy byłem później i dawałem do regulacji ale kicha. Poszedłem do zegarmistrza na stradom, maja tam tą cudowną maszynke do ustawiania. Facet to kawał chama. Nieprzyjemny, gbur. Naregulował ale i tak późni. Sam bym to zrobił ale slava ma dwie wajchy na balansie i nie wiem któraj jest która. Nie posiadacie zdjącia z opisem czym pokręcić,żeby nie rozjechać całego machanizmu? Irytuje mnie to bo czas jest dla mnie ważny, jak spóźnie sie minute na przystane to już jest za późno. wiem, ze taka slava może chodzic super, miałem taką jako dzieciak i chodziła extra.

 

 

Idz do zakładu zegarmistrzowskiego Pana Piotra Kowala ul Basztowa 17. Jest tanio i fachowo, na pewno będziesz miał go wyregulowanego na luks. Zanoszę tam wszystjie swoje radzieckie i chodzą jak szwajcary a może i lepiej :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Misio

Dziękuję. Mój zegareczek jest w zasadzie nowy , tzn nigdy nie używany ma przynajmniej 20 lat,bo jest made in ussr. Gość z allegro przysłał go w oryginalny ppudełeczku koloru różowego, papier z którego było wykonane już ugryzł ząb czasu, a zegarek nówka. Miałem niestety przykre zdarzenie w markecie. Jakiś facet tak natarł na mnie koszykiem,że zbił szkiełko. Niestety oryginału chyba nie dostane, gość koło wandy mi przy okazji smarowania wymienił ale zegarek dużo stracił. To co założył jest zwykłe, wypukłe, a oryginał był z płaskim denkem jak u atlantica wordmastera nowego, troche szkoda. może jeszcze kiedyś dostane takie samo. Może na ul. Basztowej... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Misio

witam, gdzie jest Stojny?Tomaszewski,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Misio

Już naregulowałem, Slava chodzi z odchyłką 2s na dobę. Nie wiedziałem,że to taki zegar dokładny.Regulacji dokonał zegarmistrz pod wandą. Dobrze mu to jakoś wyszło .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że to mój pierwszy post na forum witam serdecznie wszystkich użytkowników (forum i czasomierzy)

 

I ja chciałbym dorzucić swoje 3 grosze na temat krakowskich zegarmistrzów.

Kilka razy korzystałem z usług zegarmistrzów na Stradomiu (drewniane wejście, lokal na rogu kamienicy), od jakiegoś czasu nie ma już tego zakładu (chyba delikatesy tam otworzyli lub coś w ten deseń). Usługi w porządku, ceny jeszcze przystępne. Do dziś korzystam z usług jednego z pracujących tam zegarmistrzów (teraz pracuje na Starowiślnej przy kinie Uciecha).

Na Rynku Głównym 28 byłem raz z drobnostką, została zrobiona w porządku ale nie mogę powiedzieć nic o grubszych naprawach.

Do Strojnego chodzę regularnie, głównie z drogimi zegarkami, ale za każdym razem gdy tam jestem obsługuje mnie siwy szczupły pan z bródką w okularach i mam już tego dość bo jeszcze nigdy mi nie pomógł w moim problemie, kilka razy gadał takie głupoty o zegarku że miałem mu powiedzieć co sądzę o jego wiedzy... będąc tam wczoraj usłyszałem jak mówił do innego pracownika: "ja się nie będę z tym bawił, ciężka robota" po czym odchodząc zaświeciły mu się oczy na pytanie odnośnie wymiany baterii, pani stojącej obok. U Strojnego też ponad miesiąc temu poprosiłem o informację na temat możliwości kupna dodatkowych ogniw bransolety do IWC (model z lat 90-tych) które przypuszczam że tanie nie są, pomimo to na kontakt czekam do dziś a wczoraj jak będąc na miejscu, inny sprzedawca powiedział żeby pytać w serwisie, w serwisie nic nie wiedzą...także mam raczej złe odczucia, przyciąga mnie tam jedynie autoryzacja kilku marek, poniekąd charakter firmy i jako takie zaufanie do jakości usług których niestety ostatnio i tak nie mogę zlecić.

 

Pana Kowala nie znam ale dziś go odwiedzę, mam tylko wątpliwości czy będzie w stanie zaradzić mojemu problemowi z Audemarsem bo tu pojawia się problem.

Nie ma w Krakowie chyba żadnego zegarmistrza do którego można by ze spokojem ducha oddać zegarek wartości kilku-kilkudziesięciu tysięcy zł i pod tym względem nie boję się stwierdzić że Kraków to wioska! To samo dotyczy rzetelnej wyceny biżuterii czy jej badania. Przykro mi ale tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Migacz zegarki wartości kilkudziesięciu tysięcy lepiej odsyłać do producenta i tam je serwisować.

Ja pojutrze odbieram Seikacza od Wojnara.Wymiana szkiełka,przepolerowanie całości,skrócenie bransolety o dwa ogniwa oraz wgląd i regulacje w srodku.

Na karteczce mam napisane przybliżoną kwotę naprawy 115 zł...no zobaczymy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na zegarmistrza z Krakowa, ul. Grzegórzecka 7 - Józefa Ciepiela??

http://ciepielazegarmistrz.pl/index.php

 

miał ktoś do czynienia? jak z dokładnością, solidnością i podejściem?:)

 

Miałem do czynienia parę razy, zanosiłem kilka dosyć drogich zegarków. W jednym było czyszczenie i konserwacja, zegareczek chodził bez zarzutu tylko ja chciałem żeby było jeszcze lepiej i zegarek po czyszczeniu chodził 2 godziny, zaniosłem z powrotem, okazało się, że znowu coś nie gra, czekałem 2 tygodnie, po dwóch tygodniach przyniosłem do domu i okazało się, że znowu nie chodzi. Zabrałem i dam do kogo innego. Ale szczerze nie polecam. Dostałem na tego zegarmistrza namiary że jest super ale okazało się, że wcale tak nie jest. Miałem przykład na paru zegarkach więc moja opinia nie jest pochopna. Zresztą w Krakowie jak ktoś ma lepszy zegarek to nie ma gdzie zrobić. W Strojnym jak tu większość pisze, nie jest wcale fachowo. Oni wymieniają bateryjki i coś dłubią w kwarcach o prawdziwych zegarkach to już chyba dawno zapomnieli. Kraków to pustynia i nie ma już naprawdę kogo polecić, przykre! ale prawdziwe stwierdzenie. Zastanawiam się kto kolekcjonerom naprawia różne ciekawe zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym aktualizować dyskusję o zegarmistrzach w Krakowie

korzystałem chwilę temu z p. Wojnara na Rynku, średnio skomplikowana robota ale wszystko załatwione bardzo dobrze, w super cenie - dodając że zegarek drogi.

Z tym samym problemem zawitałem z resztą u p. Ciepieli na Grzegórzkach...zawył ceną z kosmosu i terminem kilku miesięcy na sprowadzenie części które kupiłem za parę groszy i przyszły w tydzień. Także drogie zegarki ludzie ponoć do niego przynoszą może dlatego że ma wysokie ceny i myślą że to coś znaczy. Co do jakości usług nic nie mogę powiedzieć ponieważ w rezultacie nie korzystałem.

 

W międzyczasie ze Strojnym też miałem kontakt, chciałem kupić zegarek który ogłaszają na allegro, damski Tissot Ballade III Quarz. Okazuje się ze zegarka dawno nie ma, lalusiowaty sprzedawca z dłuższymi włosami dwa dni po naszej wizycie (gdy obiecał że ściągnie go z Galerii Krak. na Sławkowską) powiedział że w ogóle sobie o nas zapomniał, w Galerii natomiast tego zegarka nie widzieli od miesięcy i dawno go już nie ma na stanie. Także z tego co widzę to do sprzedaży również się średnio nadają.

 

Przy okazji chciałbym zadać pytanie, czy ktoś orientuje się gdzie mogę otrzymać/wyrobić certyfikat autentyczności - potwierdzenie autentyczności zegarka w normalnej cenie i przyzwoitej jakości tzn. nie mam na myśli wyceny i chciałbym aby otrzymany papierek (opinii słownej nie potrzebuję) wyglądał schludnie i ładnie. Będę wdzięczny za namiar jeśli (?) jest takie miejsce w Krakowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przy okazji chciałbym zadać pytanie, czy ktoś orientuje się gdzie mogę otrzymać/wyrobić certyfikat autentyczności - potwierdzenie autentyczności zegarka w normalnej cenie i przyzwoitej jakości tzn. nie mam na myśli wyceny i chciałbym aby otrzymany papierek (opinii słownej nie potrzebuję) wyglądał schludnie i ładnie. Będę wdzięczny za namiar jeśli (?) jest takie miejsce w Krakowie.

 

Witam,

 

Właśnie sam również jestem ciekawy czy jest ktoś w stanie wystawić taki certyfikat autentyczności w Krakowie ? Jak na razie na nikogo takiego nie trafiłem. Kiedyś widziałem fajnie wystawiony certyfikat autentyczności przez Państwa Głowackich w Warszawie. Zresztą słyszałem również w Krakowie, że dobrze wykonują tarcze do zegareczków. Na forum koledzy też w przeważającej mierze chwalą p. Głowackich. W zasadzie dojrzewam do tego, żeby zegarki posyłać do Warszawy, tam widzę zostało jeszcze paru zegarmistrzów, którzy kochają zegarki i chcą wykonać dobrze usługę.

 

Pozdrawiam

Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie napisać mój skrótowy przewodnik po "moich" krakowskich zegarmistrzach:

 

1. Kowal - gdy masz ograniczony budżet a zegarek nie jest super drogi to zwycięzca jest tylko jeden. Robi bardzo solidnie, na czas, jest cierpliwy na upierdliwość klienta (a ja jestem upierdliwy, nie ma co), zna się i w dodatku jest bardzo miły i naprawdę można z nim pogadać (co przychodzi ciężko u innych). w dodatku jest wg mnie CHOLERNIE TANI! Często jak przychodzi do płacenia to jestem w (pozytywnym) szoku. Natomiast nic jakiegoś drogiego do tej pory u niego nie robiłem (głównie ruski no i szwajcary do ~ 2k pln)

 

2. Wojnar - zna się gość, robi solidnie (choć czasami terminy ma długie) i w dodatku zawszę chodzę do niego kupować paski (ma ich WIELKĄ kolekcję i to w każdej cenie) i zrobić jakąś kosmetykę (np. spolerować szkiełko - robi na poczekaniu).

Natomiast wkurza mnie ta jego kanciapa. Kawał budy współdzielonej z babą sprzedającą jakiś syf (nigdy nawet nie zwróciłem uwagi co to :( - jakieś szmaty, zasłony czy cholera wie co...) przez to jest tam strasznie ciasno jak ktoś przychodzi do niej coś kupować. Często muszę czekać na zewnątrz, żeby tam w ogóle wejść. No i ma fajną wystawę - na jednej witrynie jakiś stary złoty Patek, a na drugiej Q&Q za 30 zł :( no ale nie buda czyni zegarmistrza, więc się nie czepiam, mogę tylko gościa polecić - solidny i w miarę tani.

 

3. Zegarmistrz w Jubilacie (jak się zwie to nie wiem) - nigdy nie naprawiałem tam "normalnego" zegarka. Natomiast jako jedyny w tej części Polski bierze się za kamertony oraz stare high-endowe kwarce i w dodatku całkiem mu to wychodzi. Jeśli ktoś ma więc wynalazek z rewolucji elektronicznej to tylko do niego. jeden minus: cholernie drogi.

 

4. Strojny. Jak się nie da zrobić czegoś w zakładach 1-3 to się idzie do Strojnego. Cholernie drogo ale na ogół robią wszystko. Łącznie z wystawieniem certyfikatu - a przynajmniej jak się kiedyś parę lat temu pytałem o wystawienie takiego dokumentu do Rolexa, to powiedzieli że za 50 zł zrobią - nie wiem jak teraz.

 

Jeśli chodzi o innych zegarmistrzów to albo słyszałem w większości złe rzeczy albo nie słyszałem o niektórych wcale - nie mogę się wypowiedzieć bo korzystałem z usług tylko tych wymienionych powyżej.

 

Podsumowując: Jak nie macie Patka to idźcie do Kowala :lol:


[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Potwierdzam

Na Basztowej u Kowala , nie raz byłem ze swoimi zegareczkami, i będę nadal chodził :P

Gość robi robotę porządnie , i tanio.

Jestem bardzo zadowolony z jakości... :rolleyes:

 

Na przeciw Wandy również jest tanio i porządnie :P. Też odwiedzam, bo blisko ) ( można z nim pogadać, i to jak ) :P

Teraz Gość ( Pan Kazimierz Kowalski) robi w pojedynkę, pożegnał kolegę z którym kilka lat razem naprawiali, ale to już zupełnie inny temat :D

Edytowane przez Calisia1

,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.