Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość 110010000010011001

Nowosci Casio

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kupię, to było taka chwila słabości :)

Ale przyjemnie pomarzyć.

 

Dla mnie jest jeszcze jedna wada tych wskazówkowych G-Shocków - są ogromne.

Kiedyś wydawało mi się, że mój Frogman jest duży, a te MT-G, MR-G to są potwory.

Edytowane przez MariuszA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coś w tym co piszecie o postrzeganiu marki - jestem przyzwyczajony że G-shock to wytrzymałość i przystępna cena.

Z drugiej strony patrząc na tego MR-G i jego specyfikację:

- tytaniczny tytan,

- szafir,

- GPS,

- Solar,

- Weve ceptor

- krótka seria,

- jakość wykonania

I za to tylko 14 000 zł, w porównaniu do innych marek to nie jest jakiś kosmos.

Niebezpiecznie zacząłem myśleć o tym MR-G :)

 

Cieszę się, że zobaczyłeś co oferuje Casio, względem innych marek. ;)

 

Gdybym miał te 10 tysięcy PLN przeznaczyć na zegarek to wcale nie myślałbym o Omegach, Breitlingach, Rolexach, ale zdaję sobie sprawę, że 99 procent ludzi wybrałoby inaczej, bo to aż "Omega" i to "tylko" Casio, mimo że Casio technologicznie bije te firmy na głowę. Marketing jest potęgą i jeszcze długo, długo Casio będzie "tylko". Nawet MR-G, Oceanusy i Manty tego nie zmienią.

 

Aha, gdybym miał rzeczywiście przeznaczyć te 10 tysięcy na zegarek to kupiłbym... Sinna lub Damasko (koperta nie do zdarcia), G-shocka i Oceanusa. :D

Edytowane przez AndrzejMick

Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, trzeba nieustanie uświadamiać sobie co dostajemy za konkretną kwotę.

Gdyby porównać Omegę Planet Ocean do MR-G (tylko techniczne aspekty) nie jestem pewien który z tych zegarków wygrałby.

Oczywiście prestiż marki Omega jest ogromny.

Myślę, że z biegiem czasu przyzwyczaimy się do cen G-shocków, a czy je będziemy kupować - kto to wie ? :)

 

Sinn-a i Oceanusa mam i polecam, genialny zestaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Gdyby porównać Omegę Planet Ocean do MR-G (tylko techniczne aspekty) nie jestem pewien który z tych zegarków wygrałby.

 

Gdy na forum jeden z userów napisał, że w porównaniu Manta-PO wygrywa Manta i to znacznie, rozległy się liczne głosy niedowierzania, a wręcz wyrzutu, że jak tak można. ;)


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak, trzeba nieustanie uświadamiać sobie co dostajemy za konkretną kwotę.

Gdyby porównać Omegę Planet Ocean do MR-G (tylko techniczne aspekty) nie jestem pewien który z tych zegarków wygrałby.

Oczywiście prestiż marki Omega jest ogromny.

 

 

Prestiż, wirtualne dobro, to słowo klucz w tej dyskusji. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje, że nie ma większego sensu mieszać na chwilę obecną,

dwóch skrajnie odmiennych filozofii odmierzania czasu.

 

To dwa przeciwległe bieguny, chociaż zasadniczo mają wspólny mianownik, w postaci wskazania czasu.

Porównywanie ich od strony technicznej i posiłkowanie się argumentami w dyskusji, 

również uważam za nie najlepszy pomysł. To skrajnie odmienny target odbiorcy docelowego.

 

Casio wraz z serią droższych zegarków, tworzy własną półkę premium, 

która w żadnym wypadku nie ma być konkurencją dla klasyków.

 

To pokaz możliwości technologicznych firmy, jak również poszerzenie horyzontów sprzedaży.

To umiejętne podnoszenie pozycji marki na świecie. I wbrew temu, co niektórzy sądzą, to ma sens ..

 

Możemy się krzywić widząc taką, a nie inną cenę. Ale czy słusznie ?

 

Casio przyzwyczaiło nas do tego, że od lat robiło zegarki dla odbiorców masowych, 

dla których zegarek to tylko i wyłącznie sprzęt z kategorii stricte użytkowej.

Liczyła się cena i przyzwoite wykonanie. Nadal istnieje popyt na ten sprzęt.

 

Z biegiem czasu firma dostrzegła zapotrzebowanie mainstreamu na zegarki, 

podkreślające styl użytkownika. Stąd masowy wysyp kolorowych, skrajnie przerysowanych 

designersko modeli. Z marketingowego i księgowego punktu widzenia, to strzał w dziesiątkę.

Firma jest rozpoznawalna na całym świecie. Zegarki Casio noszą dziesiątki milionów osób.

 

 

Czego więc brakuje firmie ? Przysłowiowej wisienki na torcie .. 

 

Tą wisienką są właśnie zegarki z półki premium, które mają za cel kształtowanie świadomości

potencjalnych klientów, jak również obecnych użytkowników zegarków z logo Casio.

To umiejętnie planowana strategia globalnego rozwoju firmy. To również podnoszenie 

prestiżu marki, tak bardzo potrzebne, by utrzymać właściwe tempo rozwoju. 

 

Dla Casio, odbiorca masowy pozostanie nadal głównym celem. To się nie zmieni.

Jednak możemy być pewni, coraz większej ekspansji zegarków z wyższej półki.

 

 

Myślę, że cena tych zegarków jest w dużej części racjonalnie uzasadniona.

Pomijając oczywiście nasz rynek. Zastosowane technologie, jak również jakość,

nie pozostawiają furtki dla niedomówień. To musi kosztować ..

 

A to, że nie każdego stać na ten zegarek, lub też to, że nie każdy jest skłonny zapłacić tyle za g-shocka,

to już inna historia ;)

 

 

 


GW-9400-1ER, MTG-910DA, GD-350-1BER, GWG-1000-1A3ER, G-9000-1VER, GW-3500B-1AER, G-9300-1ER, GWN-1000B-1BER, MTG-960DE-2VER, GWG-1000-1AER, GX-56-1AER, GW-6900A-9ER, GW-7900RD-4ER, GW-4000-1A3ER, GW-M5610BC, DW-003H-4T, PRW-3500-1JF, G-7800-1ER, GW-7900-1ER, SPF-60D-7AVER, GW-9300CM-1ER, OC-108D-1A, GST-W100D-1A4ER, GDF-100-4ER, GW-A1000, GXW-56-1BER, GW-3000M-4AER, GW-A1100R-4AER,  GX-56-4ER, GX-56GB-1ER, GWF-D1000-1ER, GWN-1000-2A, GD-X6900-1ER, GW-9400-DCJ, GD-X6930E-9ER, GPW-1000GB-1AER, GW-A1100-1A3ER, GB-6900B-1ER, GW-9200-1E, GWF-D1000B-1ER, GD-400-4ER, GD-X6900SP-1, GWX-8900C-3ER, GD-X6900SP-1JF, GD-X6900 SUPRA, MTG-S1000BD-5AER, GD-X6900FB-8, GW-M5610-1ER, MTG-G1000D-1A2ER, GWF-1000-1C, GWN-Q1000-1AER, GF-8250CM-2ER, GX-56BB-1DR, GA-100ST-2AER, GWX-8900B-7ER, GAW-100-1AER, MTG-S1000D-1AER, GPW-1000-4AER, GPW-2000-1AER, GPW-1000-1BER, GD-X6900CS-7CR, MTG-S1000D-1A4ER, GW-6900BC-1JF., GPW-1000TBS-1AER, MTG-S1000BD-1AER, MTG-S1000V-1AER, GD-X6900MH, GR-B100-1A3ER, GPR-B1000-1ER.

Instagram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sesesesese  :D


GW-9400-1ER, MTG-910DA, GD-350-1BER, GWG-1000-1A3ER, G-9000-1VER, GW-3500B-1AER, G-9300-1ER, GWN-1000B-1BER, MTG-960DE-2VER, GWG-1000-1AER, GX-56-1AER, GW-6900A-9ER, GW-7900RD-4ER, GW-4000-1A3ER, GW-M5610BC, DW-003H-4T, PRW-3500-1JF, G-7800-1ER, GW-7900-1ER, SPF-60D-7AVER, GW-9300CM-1ER, OC-108D-1A, GST-W100D-1A4ER, GDF-100-4ER, GW-A1000, GXW-56-1BER, GW-3000M-4AER, GW-A1100R-4AER,  GX-56-4ER, GX-56GB-1ER, GWF-D1000-1ER, GWN-1000-2A, GD-X6900-1ER, GW-9400-DCJ, GD-X6930E-9ER, GPW-1000GB-1AER, GW-A1100-1A3ER, GB-6900B-1ER, GW-9200-1E, GWF-D1000B-1ER, GD-400-4ER, GD-X6900SP-1, GWX-8900C-3ER, GD-X6900SP-1JF, GD-X6900 SUPRA, MTG-S1000BD-5AER, GD-X6900FB-8, GW-M5610-1ER, MTG-G1000D-1A2ER, GWF-1000-1C, GWN-Q1000-1AER, GF-8250CM-2ER, GX-56BB-1DR, GA-100ST-2AER, GWX-8900B-7ER, GAW-100-1AER, MTG-S1000D-1AER, GPW-1000-4AER, GPW-2000-1AER, GPW-1000-1BER, GD-X6900CS-7CR, MTG-S1000D-1A4ER, GW-6900BC-1JF., GPW-1000TBS-1AER, MTG-S1000BD-1AER, MTG-S1000V-1AER, GD-X6900MH, GR-B100-1A3ER, GPR-B1000-1ER.

Instagram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja pozwolę sobie dorzucić swoje 3 grosze.

Dla pokolenia 30+ G-Shocka w młodości był czymś nie osiągalny czymś wyjątkowym. A dzisiaj często Ci sami ludzie koszą taki hajs że mogą sobie pozwolić na zakup zegarka za 10 i więcej tysi. A z racji sentymenty szukają odpowiedniego dla siebie produkty w marce która była w ich dzieciństwie ( i dalej jest) czym wyjątkowym.

G-Shock staje się coraz bardziej ( jak nie stał się już ) "produktem" lajfstajlowym i tą sentymentalność do marki także wykorzystuje tworząc "produkt" dla bardziej zamożnego klienta.

 

Zegarki drogie są też pokazaniem swojej siły w wykorzystaniu technologii. Tak samo robią producenci samochodów pokazując concept cary. Zobaczcie my to potrafimy zrobić.

 

Casio od dłuższego czas zmienia politykę segmentacji marki. Wydziela swoje kolekcje i stara się je pokazywać jako oddzielny brend by właśnie logo Casio nie determinowało "tyle kasy za Casio". To stało si3 z Oceanusem, G-Shock a powoli tą strategie zaczyna stosować Edifice.

 

Także chcą mieć produkt w każdym segmencie rynku i tyle.

 

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze trzeba mieć na uwadze fakt że w Polsce zegarki casio sa duzo droższe niz np w UK.

Zegarek ktory w Polsce kosztuje 4tys na wyspach mozna kupic za 2.2 ,mrg g w polsce okolo 14k na wyspach ponizej 10k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO z zegarkami to jest tak, że póki co najważniejszy jest prestiż marki. Dajmy na to jakiś prezes, szef itd. Przy wyborze zegarka sięgnie po znane firmy rolex, omega itd. I tu liczy się tylko logo. Ostatnio gadałem z jednym takim znajomym dygnitantem o zegarkach. Wspominał że ktoś tam ma w super cenie jakieś omegi itd... powiedziałem, że właśnie nabyłem mtg za tyle i tyle... "nawet nie wiedziałem że są takie drogie casio"- taką odpowiedź usłyszałem. (Żeby nie było nie chwalili się cena, ale zapytany o nią odpowiedzialem). Powiem szczerze, że przeszła mi przez myśl jakas omega z dolnej półki, ale szybko sobie pomyślałem jak to się ma do bojowek... Wg mnie Casio wychodzi na przeciw potrzebom każdego użytkownika. Każdy znajdzie coś dla siebie. Uważam też, że robią najbardziej zaawansowane technologicznie czasomierze. I dodatkowo jak G spadnie na kafle to pęknie kafel a z takiego roleksa to raczej wiele nie zostanie.

Jeszcze tylko taki cytat mojego kumpla. "Dziobak te wszystkie sikory automaty itd. To się późni, spieszy... To są zegarki dla ludzi dla których nie liczy się czas tylko lans..."

Pozdrawiam forumowiczów

 

Wysłane z mojego Samsung Galaxy S7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..."Dziobak te wszystkie sikory automaty itd. To się późni, spieszy... To są zegarki dla ludzi dla których nie liczy się czas tylko lans..."

 

icon_facepalm.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko taki cytat mojego kumpla. "Dziobak te wszystkie sikory automaty itd. To się późni, spieszy... To są zegarki dla ludzi dla których nie liczy się czas tylko lans..."

Pozdrawiam forumowiczów

 

 

 

Thumbs up, Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już lecę po niego... może nawet dwa wezmę :blink:


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to można kupić Suunto Ambit 3, lub Spartana lub Garmina Fenixa z szafirem i mieć w pełni funkcjonalny zegarek/komputer sportowo outdoorowy i jeszcze sporo zostanie na różne szaleństwa.

 

I chyba dla tego uważam, że Casio czasami odpływa od rzeczywistości.

 

 

Może pomyliłeś się w cenie i jest za 470 zł?

:)

Edytowane przez MariuszA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to można kupić Suunto Ambit 3, lub Spartana lub Garmina Fenixa z szafirem i mieć w pełni funkcjonalny zegarek/komputer sportowo outdoorowy i jeszcze sporo zostanie na różne szaleństwa.

 

I chyba dla tego uważam, że Casio czasami odpływa od rzeczywistości.

 

 

Może pomyliłeś się w cenie i jest za 470 zł?

:)

 

Garmin Fenix? To ten, którego trzeba ładować jak telefon, co dwa dni? Naprawdę uważasz więc, że to w pełni funkcjonalny zegarek? ;)

 

Sorry, ale nie odpływajmy od rzeczywistości.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak uważam, że jest to w pełni funkcjonalny zegarek i mówię to na podstawie doświadczeń z użytkowania Suunto.

W mojej opinii to Protrek  jest zabawką dla komandosów poruszających się granią Krupówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRW-7000 -1AER

Cena 4700

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Wygląda, jakby był bez bezela :)

Za bezel trzeba dopłacić ekstra? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem z nim styczności, nie słyszałem też narzekań od ludzi chodzących po górach z nim.

W funkcji wskazywania godziny Suunto i Garmin wytrzymają długo na jednym ładowaniu.

Dopiero włączenie GPS i innych funkcji skraca ich działanie, jednak w zamian otrzymujemy w pełni użyteczne narzędzie do treningu lub wypraw w góry.

Akceptuję krótszy czas działania w zamian za możliwości, a zegarki do codziennego użytku mam inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem z nim styczności, nie słyszałem też narzekań od ludzi chodzących po górach z nim.

W funkcji wskazywania godziny Suunto i Garmin wytrzymają długo na jednym ładowaniu.

Dopiero włączenie GPS i innych funkcji skraca ich działanie, jednak w zamian otrzymujemy w pełni użyteczne narzędzie do treningu lub wypraw w góry.

Akceptuję krótszy czas działania w zamian za możliwości, a zegarki do codziennego użytku mam inne.

 

A dla mnie porównywanie zegarka, którego muszę ładować co dwa dni, do zegarka, który zamknięty wytrzyma rok i mówienie, że ten pierwszy jest w pełni funkcjonalnym zegarkiem, jest nieporozumieniem co najmniej. ;)

 

Jeśli Garmin dojdzie z wydajnością akumulatora tam, gdzie Casio, to pogadamy. Na razie nie ma w zasadzie czego porównywać.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, nie da się porównać tych dwóch rodzajów rzeczy: zegarka Protreka, który udaje że jest outdoorowym towarzyszem i dedykowanych do różnych aktywności komputerów, które przy okazji wskazują czas.

Wspólne mają tylko to, że nosi się je na nadgarstku.

Oczywiście chciałbym, żeby np.: Suunto wytrzymywało rok na jednym ładowaniu przy pełnym wykorzystaniu, jednak nie jest to niezbędne do posługiwania się nim.

 

O ile zawsze podobały mi się G-Shocki i może dlatego tak zabolało mnie, że nie stać mnie na nowego MR-G :) , to sensu istnienia Protrków nie rozumiem.

W większości nowe G-shocki mają te same funkcje co Protrek + wytrzymałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.