Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość 110010000010011001

Nowosci Casio

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.06.2020 o 01:22, Ordoss napisał:

Jest zdjęcie GBX-100 od strony dekla. Najgorsze przypuszczenia chyba się potwierdziły ????

Czyli że co?!.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, chmiel75 napisał:

Czyli że co?!.. 

Że przykręcona blaszka😀

Edytowane przez andrzejp1242

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że mamy tłoczoną blachę zamiast przynajmniej o wiele lepiej wyglądającego frezowanego dekielka, jaki jest w podstawowej wersji GW-M5610 ????? !! ? ! ,. , ;*

 

* ludzie, co się dzieje z interpunkcją ostatnio. Czy to jakiś nowy trend, że zdanie twierdzące (nie w tym przypadku, ale ostatnio widzę tego mnóstwo) kończy się pytajnikiem, albo najlepiej kilkoma, do tego ze dwa wykrzykniki, pięć kropek i co tam jeszcze jest na klawiaturze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś zmienia emotki na znaki intrpunkcyjne. Samoistnie jakąś chwilę po napisaniu posta.


G-shock fanboy... a może nie? 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wstawisz emotki z telefonu, a forum ich nie rozpoznaje to zamienia np. na trzy pytajniki. 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik Doug'a z nowym frogiem gwf-a1000 w roli głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, drVanSteiner napisał:

Coś zmienia emotki na znaki intrpunkcyjne. Samoistnie jakąś chwilę po napisaniu posta.

Ok, jeśli tak jest, to przepraszam za moja uwagę, ale jak zobaczyłem po raz kolejny coś, co krzyczy, pyta, twierdzi i nie wiadomo co jeszcze, w jednym zdaniu, to mi się ulało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GBD-100


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo coś więcej o dostępności GBX-100 w PL?

Bo miały być w połowie czerwca, ale jest opóźnienie jak widać.

 

e//

Pytałem w Zegarowni, ale odpisała mi osoba, która ma to gdzieś, albo jest niekompetentna, bo napisała:

"Nie mamy również informacji, czy będzie on ponownie dostępny w przyszłości."

Tak jaby ten model był już kiedykolwiek dostępny

 

 

 


G-shock fanboy... a może nie? 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odpuszczam nowe modele GBX-100 i GBD-100. Za dużo się naczytałem o problemach związanych z nowymi funkcjonalnościami i zamulaniem zegarka:

- po śledzeniu aktywności (przycisk RUN) powrót do normalnego trybu trwa kilkanaście sekund,

- gry RUN jest aktywny, nie ma możliwości przejścia do timekeepingu czy innych funkcji,

- nie da się szybko przejść do innych funkcjonalności, użytkownicy raportują, że np. wciśnięcie szybko 4x mode nie przenosi o te 4 funkcje, a zegarek zatrzymuje się na 2 lub 3,

- bardzo ograniczona i niefunkcjonalnie rozwiązana dostępność do powiadomień. 

 

Te zegarki mają sens właśnie dla tych funkcjonalności, bez nich to tylko kolejne proste DW/GA, które poza wyświetlaczem niewiele wnoszą. Ja pasuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli prawdą jest to co piszesz to lipa.. Może jednak tak czy inaczej skuszę się na gbx-100..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Casio pracuje nad tym i dlatego GBD przestały być dostępne, a GBX jeszcze się nie pojawiły, mimo zapowiedzi na połowę czerwca?


G-shock fanboy... a może nie? 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy obejrzeć jakikolwiek film na youtube z recenzją i widać to zamulenie, choć przy wolnym przerzucaniu menu można tego nie dostrzec.

 

Obserwowałem wątki na watchuseek dotyczące tych dwóch modeli, nie mają pochlebnych opinii u osób, które już je posiadają. Z drugiej strony, ponoć GBX-100 wyprzedane w preorderach w Stanach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wina wyświetlacza w technologii Memory in Pixel czyli coś jak papier elink. Wyswietlacz pobiera energie jedynie przy zmianie pixeli na wyświetlaczu przez to ma słabsze odświeżanie. Tak samo mają LCD w Casio w technologii STN one też mają wolniejsze odświeżanie przez to troszkę smużą ale już ciągle pobierają energie.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg TimeTrend dostaw GBX-100 spodziewają się w lipcu. Cena też dopiero wtedy będzie znana.


G-shock fanboy... a może nie? 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, ShoRtie napisał:

Ale to wina wyświetlacza w technologii Memory in Pixel czyli coś jak papier elink. Wyswietlacz pobiera energie jedynie przy zmianie pixeli na wyświetlaczu przez to ma słabsze odświeżanie. Tak samo mają LCD w Casio w technologii STN one też mają wolniejsze odświeżanie przez to troszkę smużą ale już ciągle pobierają energie.

No to kiepsko. Pewnie z powodu takiego a nie innego odświeżania stoper nie ma nawet dziesiętnych sekundy... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak to zegarek do biegania a ma okrojony stoper bo ekran nie wyrabia odświeżaniem ale za to nadrabia kontrastem i poborem energii.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Frog zdecydowanie nadaje się tylko na wielkie nadgarstki a co do GBX-100 i GBD-100 zgadzam się z tobą w zupełności.

W dniu 22.06.2020 o 16:29, XoneX napisał:

Ja odpuszczam nowe modele GBX-100 i GBD-100. Za dużo się naczytałem o problemach związanych z nowymi funkcjonalnościami i zamulaniem zegarka:

- po śledzeniu aktywności (przycisk RUN) powrót do normalnego trybu trwa kilkanaście sekund,

- gry RUN jest aktywny, nie ma możliwości przejścia do timekeepingu czy innych funkcji,

- nie da się szybko przejść do innych funkcjonalności, użytkownicy raportują, że np. wciśnięcie szybko 4x mode nie przenosi o te 4 funkcje, a zegarek zatrzymuje się na 2 lub 3,

- bardzo ograniczona i niefunkcjonalnie rozwiązana dostępność do powiadomień. 

 

Te zegarki mają sens właśnie dla tych funkcjonalności, bez nich to tylko kolejne proste DW/GA, które poza wyświetlaczem niewiele wnoszą. Ja pasuję. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, drVanSteiner napisał:

Wg TimeTrend dostaw GBX-100 spodziewają się w lipcu. Cena też dopiero wtedy będzie znana.

W USA wycenili go na 160$ i że ma być dla surferów.

https://www.casio.com/news/detail/g-shock-announces-new-timepieces-for-surfers-with-updated-technical-features-and-all-new-app-connectivity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amerykańskie ceny są bez podatków.
Casio wycenil GBXa na 24.200,- jenów (z podatkami), czyli około 227,- $. Więc w PL będą pewnie bliżej 1000,- niż 650,- złotych.


G-shock fanboy... a może nie? 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, drVanSteiner napisał:

Amerykańskie ceny są bez podatków.

Co do PL ceny pewnie masz rację, ale jak wiem amerykańskie podatki to raczej 7% niż 40%.

https://www.gshock.com/watches/digital/gbx100-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie mają jakąś cenę specjalną.
Niestety, nawet chcąc tam kupić, to trzeba doliczyć nasz Vat + transport i pewnie wyjdzie właśnie w pobliżu 1000


G-shock fanboy... a może nie? 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.