Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość 110010000010011001

Nowosci Casio

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, unadarek napisał(-a):

..a w oznaczeniach tych kostek któryś symbol oznacza że jest metalowa ? 

Literka , GMW w całości jest metalowa ale jest jeszcze Ggdzie metalowy jest tylko bezel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, GTB napisał(-a):

Literka , GMW w całości jest metalowa ale jest jeszcze Ggdzie metalowy jest tylko bezel.

o dzięki zapisze sobie :)  bo jednak co metalowe koperty to metalowe :)   - W to Wave Ceptor - zdaje sie w każdym Casio :) 

 

1684947010_Zrzutekranu2021-08-18161410.jpg.25242e6aac5f5ba4982364afb6caf5cd.jpg

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ide o zakład że bedzie miał koperte podobną do wskazówkowego froga..czyli dojście do mechanizmu od strony szkiełka.

 

A tak z ciekawości - ma ktoś tego froga ze wskazówkami ?

Edytowane przez -mrovka-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot taka zabawka dla doroslych dzieci z lat 80-tych ubieglego wieku...

8e14dcd5e9289250a4ad487a371a78c1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak, i jak? :)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne to...

Mimo to że zegarkowo jestem spełniony, to kupie sobie tego czarnego...bo widze ze cena jest w miare przystępna.

Mam nadzieje, że ktoś przysiadł 'z sercem' nad taktowaniem kwarca i nie będzie miał dużej odchyłki.

Tak czy inaczej, napewno sprawdze - zastąpi moje styrane W-88   :) 

 

Strasznie podoba mi się ten panel słoneczny - jak dekady temu w kalkulatorach.

No i wreszcie miejsce na wyświetlaczu zostało wykorzystane w dobry sposób - przynajmniej nie wypełnili go 'zapełniającymi się' kółeczkami lub bezsensownymi grafikami

 

Ciekawe czy po zasłonięciu panelu, też gaśnie wyświetlacz jak w niektórych modelach kalkulatorów hehehe

/jezeli by pamiętał godzine i pamiętałby ostatnio wyświetlane informacje,  to mógłbym żyć z taką przypadłością..nawet dodawałby uroku/

 

 

PS.DOCZYTALEM

Już przeszła mi pierwsza euforia - 30 sekund odchyłki na miesiąc, to dużo w mojej opinii

Po analizach z ebay, doszedłem do wniosku że informacje będą wyświetlane w sposób ciągły 

Edytowane przez -mrovka-
literówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż szkoda, że nie włożyli mu 16 melodyjek. Ale by była kosa :)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Sol napisał(-a):

Aż szkoda, że nie włożyli mu 16 melodyjek. Ale by była kosa :)

 

 

To prawda - jestem przekonany że tysiace klientów kupili by ten zegarek tylko dlatego, by przesluchać wgraną playliste :P

Przynajmniej jeden napewno - czyli Ja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, -mrovka- napisał(-a):

Już przeszła mi pierwsza euforia - 30 sekund odchyłki na miesiąc, to dużo w mojej opinii

 

To tylko dane dotyczące maksymalnej odchyłki. W rzeczywistości z pewnością będzie lepiej.

BTW, mnie też się czarny podoba :)

 

CO do melodyjek, to jeżeli Casio wypuszcza takie "klasyki", to wcale nie zdziwiłbym się, gdyby kolejny był właśnie z nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, clusca napisał(-a):

 

To tylko dane dotyczące maksymalnej odchyłki. W rzeczywistości z pewnością będzie lepiej.

BTW, mnie też się czarny podoba :)

 

CO do melodyjek, to jeżeli Casio wypuszcza takie "klasyki", to wcale nie zdziwiłbym się, gdyby kolejny był właśnie z nimi.

..ja z Melodyjkami to tylko Montana !!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że Casio odcina kupony od czego się da zamiast wypuścić coś zupełnie nowego i innego. Popatrzcie na stare modele wyposażone w pilot do TV, dyktafon itp. gadżety. Brakuje mi tego. Niby wszystko jest w komórce i nikomu to nie jest potrzebne, ale mogliby się bardziej postarać. Nosiłbym dla samej radochy jak lata temu nosiłem kalkulator :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Sol napisał(-a):

Mam wrażenie, że Casio odcina kupony od czego się da zamiast wypuścić coś zupełnie nowego i innego. Popatrzcie na stare modele wyposażone w pilot do TV, dyktafon itp. gadżety. Brakuje mi tego. Niby wszystko jest w komórce i nikomu to nie jest potrzebne, ale mogliby się bardziej postarać. Nosiłbym dla samej radochy jak lata temu nosiłem kalkulator :)

masz racje .. ja tam nadal czekam na Casio z wbudowanym młynkiem do kawy :)  wersja biurowa ! 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.09.2021 o 12:08, -mrovka- napisał(-a):

Fajne to...

Mimo to że zegarkowo jestem spełniony, to kupie sobie tego czarnego...bo widze ze cena jest w miare przystępna.

Mam nadzieje, że ktoś przysiadł 'z sercem' nad taktowaniem kwarca i nie będzie miał dużej odchyłki.

Tak czy inaczej, napewno sprawdze - zastąpi moje styrane W-88   :) 

 

Strasznie podoba mi się ten panel słoneczny - jak dekady temu w kalkulatorach.

No i wreszcie miejsce na wyświetlaczu zostało wykorzystane w dobry sposób - przynajmniej nie wypełnili go 'zapełniającymi się' kółeczkami lub bezsensownymi grafikami

 

Ciekawe czy po zasłonięciu panelu, też gaśnie wyświetlacz jak w niektórych modelach kalkulatorów hehehe

/jezeli by pamiętał godzine i pamiętałby ostatnio wyświetlane informacje,  to mógłbym żyć z taką przypadłością..nawet dodawałby uroku/

 

 

PS.DOCZYTALEM

Już przeszła mi pierwsza euforia - 30 sekund odchyłki na miesiąc, to dużo w mojej opinii

Po analizach z ebay, doszedłem do wniosku że informacje będą wyświetlane w sposób ciągły 


 

w czym ci przeszkadza odchylka 30 sek na miesiac?

 

jestes kosmonauta i musisz wyliczyc moment odlaczenia modułu bazy dla poprawnej trajektorii wejscia w atmosfere?

 

czy zołnierzem SealTeam6 ktory jako snajper musi odstrzelic w odpowiednim momencie wartownikow?

 

czy pracujesz na kolei - i dzieki temu unikniesz zderzenia 2 rozpedzonych parowozow i uratujesz 1000 żyć?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.09.2021 o 12:08, -mrovka- napisał(-a):

...

Mimo to że zegarkowo jestem spełniony ... 

🤣😂 

Nie ma takiej możliwości :P 

No chyba że jesteś miłośnikiem traktora i glebogryzarki a tu nas wszystkich oszukujesz z tymi zegarkami i ich nie kochasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lawnowerman napisał(-a):


 

w czym ci przeszkadza odchylka 30 sek na miesiac?

 

jestes kosmonauta i musisz wyliczyc moment odlaczenia modułu bazy dla poprawnej trajektorii wejscia w atmosfere?

 

czy zołnierzem SealTeam6 ktory jako snajper musi odstrzelic w odpowiednim momencie wartownikow?

 

czy pracujesz na kolei - i dzieki temu unikniesz zderzenia 2 rozpedzonych parowozow i uratujesz 1000 żyć?

30 sekund tu - 30 sekund tam i tak sekunda do sekundy już z poł życia się zbierze zmarnowane - warto mieć to dokładnie odmierzone  ... :)  nie trzeba być tak rozrzutnym :) 😁

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż dość spory z niego klocek, to G-9300  na mojej chudej lapie leży lepiej niż większość kostek, które mierzyłem.

20210912_092929.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lawnowerman napisał(-a):


 

w czym ci przeszkadza odchylka 30 sek na miesiac?

 

jestes kosmonauta i musisz wyliczyc moment odlaczenia modułu bazy dla poprawnej trajektorii wejscia w atmosfere?

 

czy zołnierzem SealTeam6 ktory jako snajper musi odstrzelic w odpowiednim momencie wartownikow?

 

czy pracujesz na kolei - i dzieki temu unikniesz zderzenia 2 rozpedzonych parowozow i uratujesz 1000 żyć?

 

Pierwsze spytam przekornie - masz taki zegarek kwarcowy z taką odchyłką ? powiedzmy 15 sek na miesiąc ? Bo ja mam.

I mi przeszkadza to bardzo.

Mieszkam w kraju, gdzie wszystko odbywa się punktualnie i wszystko odbywa sie na bazie czasu atomowego - no i najważniejsze, nie koryguje czasu co miesiąc lub co dwa miesiące - robie to tylko przy zmianie czasu i też nie zawsze. Bo jak w tym magicznym dniu mam na łapie WC to o korygowaniu czasu w pozostałych pomyśle dopiero za pół roku :P

 

 

 

tomaliusz - przyznaje, chodzi mi po głowie jeszcze jakiś automat-skeleton lub divers...ale to tylko przez walory wzrokowe :) Ale to bliżej nie określona przyszłość

Edytowane przez -mrovka-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, -mrovka- napisał(-a):

 

Pierwsze spytam przekornie - masz taki zegarek kwarcowy z taką odchyłką ? powiedzmy 15 sek na miesiąc ? Bo ja mam.

I mi przeszkadza to bardzo.

Mieszkam w kraju, gdzie wszystko odbywa się punktualnie i wszystko odbywa sie na bazie czasu atomowego - no i najważniejsze, nie koryguje czasu co miesiąc lub co dwa miesiące - robie to tylko przy zmianie czasu i też nie zawsze. Bo jak w tym magicznym dniu mam na łapie WC to o korygowaniu czasu w pozostałych pomyśle dopiero za pół roku :P 

 

 

Mam ze ~200 zegarków w tym kilknaście sterowanych przez sygnał atomowy, jakieś chronometry, kwarce zwykłe i automaty.

 

W moim życiu niegdy nie spotkałem potrzeby abym musiał własny zegarek używać jak bezwzględnego odnośnika czasu do czegokolwiek.

 

Jak napisałem wyzej  - komandosem, kosmonautą, nurkiem, czy kolejarzem nie jestem i sądzę, że we wszystkich tych dziedzinach są rozwiązania pozwalające na ustalenie danych momentów w sposób bardziej dokładny niż własny zegarek np.: komputer nurkowy.

 

Komunikacja miejska czy miedzy miastowa też ma odchylenia - więc ?

 

Npiasz proszę w jakim kraju żyjesz i jak bez zegarka o klasie chronometru nie możesz żyć - jakieś konkretne przykłady?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Lawnowerman..

Pierwsze piszesz pytająco o mnie, czy jestem astronautą..teraz piszesz o sobie że Ty tego nie potrzebujesz bo nie zależy ci na dokładnych sekundach..

To w końcu Ty nie potrzebujesz dokładnego czasu dla mnie, czy dla siebie ? :) zarcik taki, bez urazy prosze :)

 

Ja już niestety byłem w sytuacjach, gdzie dokładny czas na moim zegarku był wyjściową..oczywiście nie zależało od tego dalsze istnienie świata, na szczęście

 

Tu gdzie mieszkam w UK, jak już wspomniałem, nawet autobusy i pociągi  odjeżdząją zgodnie z atomowym...

Jak ktoś nie własnego transportu i korzysta z publicznego to dobrze mieć dokładny czas. Wiadomo, nie jest to wymogiem, bo zawsze bedzie następny pociąg lub następny autobus ..

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też lubię punktualność czasomierzy  - świat może nie być dokładny ale mój zegarek TAK - w moim przypadku jeszcze musza mieć dużo indeksów i subtraczek ! :)

 

PS:  chciałbym także aby wreszcie WSZYTKIE kwarce zawsze trafiały w indeksy - jakbym złapał złotą rybkę to byłoby jedno z moich życzeń !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, -mrovka- napisał(-a):

No widzisz Lawnowerman..

Pierwsze piszesz pytająco o mnie, czy jestem astronautą..teraz piszesz o sobie że Ty tego nie potrzebujesz bo nie zależy ci na dokładnych sekundach..

To w końcu Ty nie potrzebujesz dokładnego czasu dla mnie, czy dla siebie ? :) zarcik taki, bez urazy prosze :)

 

Ja już niestety byłem w sytuacjach, gdzie dokładny czas na moim zegarku był wyjściową..oczywiście nie zależało od tego dalsze istnienie świata, na szczęście

 

Tu gdzie mieszkam w UK, jak już wspomniałem, nawet autobusy i pociągi  odjeżdząją zgodnie z atomowym...

Jak ktoś nie własnego transportu i korzysta z publicznego to dobrze mieć dokładny czas. Wiadomo, nie jest to wymogiem, bo zawsze bedzie następny pociąg lub następny autobus ..

 

 

 

 


To chyba bylismy w innym UK. 
tak samo sie spozniaja i maja odchylenia - nie opowiadaj banialuk :-)))

 

Zapytalem czy ty jestes kosmonauta bo kosmonaucie bylby potrzebny i podalem przyklad ze jak nie jestes kosmonauta a zwykla osoba to jest ci - ów zegarek - nawet zbedny bo co z tego ze ty masz czas atomowy - niech strace - autobus tez ma atomowy. A jak utknie w korku to  obaj mozecie sobie wiesz gdzie ten czas wsadzic 🙂


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.