Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość 110010000010011001

Nowosci Casio

Rekomendowane odpowiedzi

lotnicze są piękne, a reszta modeli nie robi wrażenia choć to wszystko kwestia gustu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzajmy zegarek nie musi mieć solara, waveceptora, mam i z takimi funkcjami i bez, jakiejś wielkiej różnicy nie widzę, one i tak jak sa na baterie to ile robią różnicy na miesiąc , 10 sekund?? Kto to zauważy...

 

co nie zmienia faktu ze wave to fajna funkcja;))

 

Odnosiłem się bardziej do "przystępnej ceny", niż do funkcji, bo wydawałoby się, że to jakaś okazja może być.

Wiesz, z tą funkcjonalnością to wedle potrzeb, jeśli ktoś nie potrzebuje, to może kupić fajny zegarek dużo taniej.

Ta funkcjonalność nie jest niezbędna, to bardziej rodzaj bonusa, która ułatwia życie.

 

W końcu zamiast Tough Solar'a można zmieniać baterię. Z mojego własnego doświadczenia to trwa to kilka dni, bo trzeba znaleźć czas i miejsce, ale da się żyć.

Waveceptor, owszem, nie trzeba regulować zegarka i przestawiać czasu o godzinę 2 razy do roku (lub też funkcji DST on/off).

Tough Movement, jak wskazówki się przekręcą od uderzenia lub innego powodu (o ile są wskazówki), to można skorygować też ręcznie.

 

Więc w sumie płaci się sporo więcej po prostu za wygodę (czy też wygodnictwo). Czy warto? Wg mnie w zależności od zasobności, nie są to jakieś kosmiczne pieniądze, a z drugiej strony nie są to jakieś kosmiczne funkcje. To coś jak w samochodzie, np. elektrycznie sterowane lusterka - na samą jazdę to nie wpływa, ale ułatwia życie, przyspiesza "maintenance" i jest wygodne.

 

Człowiek jest ogólnie leniwym zwierzęciem i ogólnie mu się nie chce, łatwiej jak się robi samo. Ja się przyzwyczaiłem do waveceptora i jak wyciągam z kartonu protreka na lato, to wciskam przycisk i wrzucam na parapet. I się ustawia samo. Różnica w cenie kilku obiadów w knajpie. To samo robię z bieżącym zegarkiem, raz na tydzień kładę na noc na parapet. Wygodne. A jeszcze parę miesięcy temu nie wiedziałem co to waveceptor i na początku mi się wydawało, że to jakieś udziwnienie :)

 

Aha, dodam, że zanim powróciłem do zegarków miałem na Symbianie w Nokii aplikację, która raz dziennie synchronizowała czas przez NTP z netu. Nie wiem, może to moje widzimisię, ale jak ma być czas, to lubię jak czasomierz wskazuje dokładnie czas.

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zimny-wiatr: O jaki plakat Ci chodzi?

 

michu: ktory Red Bull Racing. Caly edifice jest powiazany z Formula 1. Dedykowane modele byly dwa: EF-535SVSP i EQW-M1000SV czyli takie z podpisem vettela i specjalnym pudelkiem itd. Pewnie bedzie cos nowego limitowanego na ten rok tez, ale nie wiem jeszcze. Natomiast kazdy inny to po prostu Edifice.

 

sergserg: AE z mapa swiata na pasku to 125 zl, ale tez jest to max. podstawowy zegarek LCD. AE-2000 to juz 2 stowki, ale ma 20 atm i lepiej wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

a, o taki:

GA-100_Art.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory tych 110 to jakaś masakra :lol: Ciekawe jak się prezentują na żywo.


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

zimny-wiatr: O jaki plakat Ci chodzi?

 

michu: ktory Red Bull Racing. Caly edifice jest powiazany z Formula 1. Dedykowane modele byly dwa: EF-535SVSP i EQW-M1000SV czyli takie z podpisem vettela i specjalnym pudelkiem itd. Pewnie bedzie cos nowego limitowanego na ten rok tez, ale nie wiem jeszcze. Natomiast kazdy inny to po prostu Edifice.

 

Chodzi mi o te błękitne ze zdjęcia na pierwszej stronie - bodajże 12 post.

Edytowane przez michu

Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy, a profesor uniwersytetu ma 1 głos...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plakat na razie nie robiony, ale moze? na razie robie plakat z kolorowymi g-shockami (tez jest na javys). Ale jak ktos chce czarnego GA-100 jako plakat do domu, to chetnie zrobie partie na sklepy i do rozdania.

w kazdym razie mam materialy do tego plakatu z GA-100

 

co do edifice to gold label, a wiec niezalezny od formuly 1. niebieskie gold label nie maja nic wspolnego z red bull racing. modele powiazanym z F1 w tym roku bedzie EQW-M710 o ktorym pisalem na blogu. W zeszlym tygodniu weszly pierwsze sztuki tego modelu. Ma dobra cene (tzn. nizsza niz powinna byc) wiec mysle ze bedzie popularny.

 

Ogolnie plakaty moge udostepnic, ale w kilku sklepach w polsce. W sensie ze wybrac kilka miast typu wawa, 3miasto, krakow, poznan i tam sklepy TT. Kazdemu z tych kilku wysle zestaw plakatow g-shocka do rozdawania za free. Tak juz mielismy bo robilem plakaty z naszym Dodgem Challengerem (bez zegarka) i plakaty bartka oglazy (tez bez zegarka) bo to akcje powiazane z g-shockiem i na plakacie bylo tylko logo GS. Moze byc takich akcji wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powiem ale tez bym sie pisał n ataki plakat, z checia bym odebrał ( kupił) np w galerii mokotów, albo gdzie indziej w Wawie.

 

pzdr,

 

byłem w tarasach i galmoku ale nie maja jeszcze tego nowego G, a chciałbym zobaczyć go na zywo:-))

 

ps nie wiesz Net kiedy bedzie?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz jest. nasz forumowy kolega juz go kupil w zlotych tarasach. to kwestia transportu z magazynu, wiec powiedzmy ze w ten weekend powinny byc. postaram sie tez zrobic zeby kazdy sklep mial prztynajmniej jeden model z tej serii.

 

p.s. w takim razie zrobie troche plakatow z zapasem fajnych i wrzuce do paru sklepow do zabierania za free na jakies haslo. ale to potrwa pare tygodni wiec prosze o cierppliwosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy Edifice chrono- EF-550. IMHO obrotowe tarcze powodują, że zegarek jest nieczytelny. Pozdrawiam Mirek

 

c1212765e96bc00bmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za to dynamiczny, o co w serii Edifice chyba głównie chodzi.

 

Ale to prawda, co napisał Miller, wskazówki powinny być mocno kontrastowe do kolorystyki tarczy, bo bez tego jest tragedia. Czasem poszczególne modele występują w różnej kolorystyce, wtedy można coś dobrać.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie odczytywać czas na zegarku to kupcie sobie jakiegoś pilota ;). Casio edifice to takie raczej szpan-zegarki im więcej naćkane na tarczy tym fajniej :mellow:...Odczyt czasu nie ejst tutaj głównym zadaniem ;). Ja kupiłem niedawno oceanusa dla kolegi, przyjdzie na dniach fedexem to zdam relacje jak z jakością tych zegareczków...tytan, szafir, 200m, radio kontrolowany i solarny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako fan Oceanusów zapytam, który model? I zapraszam z fotkami na wątek o Oceanusach.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, główne wskazówki od godziny i minuty są czytelne, podoba mi się, że są w różnych kolorach. Tylko osobiście nie lubię obrotowy tarczek zamiast noramlnych ze wskazówkami.

b366c2fc278a342bmed.jpg

Wolę np taki styl To EF-545 - również wybajerzony, ale moim zdaniem bardziej czytelny.

 

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako fan Oceanusów zapytam, który model? I zapraszam z fotkami na wątek o Oceanusach.

 

Chrono, 600TD czy jakoś tak nie chce mi się teraz szukać :mellow:. Lekko używany powystawowy z salonu w USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jak to model OCW-600 i wersja z USA, to się kumpel nie ucieszy, bo waveceptor w tym modelu obsługuje tylko nadajniki z Japonii i USA.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazior z tych zdjęć lotniczych wynika niezbicie, że Casio powraca swoją stylistyką do vintage już modeli Casio: Digi Graph, Twin Graph II, Tri Graph, Quattro Graph, Penta Graph, Hexa Graph oraz Radial Graph. Dziś już ciężko być oryginalnym nawet dla Casio...


Kobiety! Zwłaszcza te z Electra Luminescent Backlight...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 110010000010011001

100313-1-1.JPG

100313-1-2.JPG

100313-1-3.JPG

100313-2-1.JPG

100313-2-2.JPG

100313-2-3.JPG

100313-3-1.JPG

100313-3-2.JPG

100313-3-3.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 110010000010011001

100313-4-1.JPG

100313-4-2.jpg

100313-4-3.JPG

100313-5-1.JPG

100313-5-2.JPG

100313-5-3.JPG

100313-6-2.JPG

100313-6-3.JPG

100313-7-1.JPG

100313-7-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi od góry bardzo fajny ;)

GW-S5600B-1JF

 

Fajny pomysł z tym karbonowym paskiem.

Gdzie i kiedy będzie je mozna kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 110010000010011001

Ten drugi od góry bardzo fajny ;)

GW-S5600B-1JF

 

Fajny pomysł z tym karbonowym paskiem.

Gdzie i kiedy będzie je mozna kupic?

Casio wypusci to w drugiej polowie roku czyli w czerwcu lub dalej, w Polsce pewnie beda z opoznieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu będę miał 2 egzemplarze podobnego modelu: GW-M5600BC

 

casio-gw-m5600bc-1jf.jpg

 

Jeden mogę odstąpić.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie bardzo bransoleta G-shockowi pasuje. Wygląda jak doczepiona na siłę. Ale na tą wersje o ktorej wspomnialem bym reflektował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy lubi co innego. Moje poprzednie G też było na bransolecie, ma to swoje plusy.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

czy wszystkie kolorystyki z lini Ga 110 pojawią się w Polsce? Jakies info na temat ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.