Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wilk

Chronographe suisse Antimagnetic 17 rubis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem całkowicie nowa osoba na forum i w temacie starych zegarków. Potrzebuje Waszych porad w tematach:

- co to za zegarek? (dostałem go w spadku),

- czy można naprawic obudowę?,

- co z renowacja wskazówek i wymiana szkiełka,

- jaka wartośc może mie ten zegarek?,

- kto w Warszawie może sie podjąc prac renowacyjno - naprawczych.

 

Byłem z nim u Głowackich na Złotej - wycena - około 180 zł za wymianę szkła, polerowanie, złocenie wskazuwek, wymiana pokrętła. Czyszczenie mechanizmu - w pozycji do góry nogami potrafi przerywac działanie - od 300 zł. W związku z uszkodzeniem koperty - nie do sprzedania (za dobra cenę)

post-29883-1266602325,04_thumb.jpg

post-29883-1266602337,79_thumb.jpg

post-29883-1266602348,46_thumb.jpg

post-29883-1266602360,32_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki się nie otwierają :-(


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

photobucket też może być, wtedy wklejasz linka który albo przekierowuje do strony z fotą albo zamieszcza ja Tu :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Szkoda, że nie ma zdjęcia mechanizmu, to można by dokładniej. Jest to zegarek najczęściej na mechanizmie Landerona (kaliber?), z lat 1940-50, wartość moim zdaniem ok. 1000,-zł, ale to zależy również od stanu mechanizmu i całości. Naprawić mozna teoretycznie wszystko, ale ze zdjeć trudno oszacować za ile (i czy się opłaca).

 

Wpisz do wyszukiwajki: chronographe suisse.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta koperta idz do jakiegos dobrego zlotnika,bedzie taniej i zapewne lepiej.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę, że może ktoś na forum zna "dobrego złotnika". CZy to może być każdy złotnik czy tylko specjalista od złotych zegarków?

 

Co do mechanizmu - boję się otwierać aby nic nie uszkodzić. Prawdopodobnie zegarek zachowam dla siebie - większą wartością będzie mie taką pamiątkę niż sprzedać go za 1000 zł. Tym bardziej, iż im dłużej z nim "przebywam" tym bardziej mi sie podoba. Kwestia tylko określenia ceny wszystkich napraw itp. bo oprócz wyceny o któej pisałem w pierwszym postcie należy wymienić jeszcze pasek - planuję dać za niego około 150 zł więc razem będzie tego 630 zł - dużo przy wartości obecnej zegarka na poziomie 1000 zł - a jeszcze złotnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.