Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cepeen

Okulary przeciwsłoneczne

Rekomendowane odpowiedzi

Ha ha ha, czytałem, tylko niechcący napisałeś że są w cenie 30 zeta ;) Oki, zapoznam się z ich ofertą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa b.lekkie idealne na co dzień 

Dajko nie pisz bzdur jak nie macz o tym pojęcia

a to co jest wg Ciebie 

t6uyx0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żeby jeszcze pogłębić wiedzę ogólną czytelników tego działu  , przykład Ray-bana bez polaryzacji ale za to z  antyrefleksem , taka wersja soczewki jest rzadziej  spotykana .

 

Ray-ban Aviator 3025 112/85 . Przepraszam za brudne paluchy , w robocie jestem ;)

 

F1acC4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dejko skąd masz tą wiedzę ?? 

 

Po prostu mając je na nosie, widzę swoje własne oko odbijające się w soczewce. Taki był też powód z rezygnacji ze szkieł polaryzacyjnych Ray-Bana i zakup Polaroida. Te są bez antyrefleksu, ale przynajmniej słońce nie ma jak powodować refleksy przez grube oprawki i zauszniki. Nawet jeśli antyrefleks w RB jest, to znacznie mniej skuteczny niż choćby w moich okularach korekcyjnych. Chyba, że jakiś pechowy model mi się trafił z mniejszą ilością warstw antyrefleksu.

Obecnie mam również trzy pary RB z soczewkami bez polaryzacji i również moim zdaniem bez antyrefleksu.

 

EDIT:

Googlując widzę, że faktycznie soczewki RB opisywane są jako posiadające antyrefleks, ale żaden z modeli które miałem, takowego moim zdaniem nie posiada. 

Edytowane przez dejko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mając je na nosie, widzę swoje własne oko odbijające się w soczewce. Taki był też powód z rezygnacji ze szkieł polaryzacyjnych Ray-Bana i zakup Polaroida. Te są bez antyrefleksu, ale przynajmniej słońce nie ma jak powodować refleksy przez grube oprawki i zauszniki. Nawet jeśli antyrefleks w RB jest, to znacznie mniej skuteczny niż choćby w moich okularach korekcyjnych. Chyba, że jakiś pechowy model mi się trafił z mniejszą ilością warstw antyrefleksu.

Obecnie mam również trzy pary RB z soczewkami bez polaryzacji i również moim zdaniem bez antyrefleksu.

 

EDIT:

Googlując widzę, że faktycznie soczewki RB opisywane są jako posiadające antyrefleks, ale żaden z modeli które miałem, takowego moim zdaniem nie posiada. 

 

Rozumiem , ale napisałeś obligatoryjnie : Żadne RB nie mają antyrefleksu , a to jest powiem delikatnie nieprawda .

Co do działania samego antyrefleksu , ma on REDUKOWAĆ  odblaski , MINIMALIZOWAĆ  je , jestem optykiem i w swojej 25 letniej karierze zawodowej nie spotkałem jeszcze AR ,które by w 100% redukowało odblaski . Wystarczy spojrzeć na nasze ukochane zegarki , te modele które mają najlepsze AR w 100% nie usuwają odblasków  , redukują je zwiększając przezroczystość szkiełka i widoczność tarczy . Co do okularów ,sprawa rozbija się o kształt oprawy . Im oprawa bardziej oddalona od twarzy , np. taka jaką pokazałem 2 posty wyżej czyli metalowa z noskami odbić pomimo AR może być więcej , natomiast gdy założysz oprawę sportową z tworzywa z półokrągłym frontem przylegającą  do twarzy to przy  takiej oprawie czasami AR nawet nie będzie potrzebny ;)

Edytowane przez Drake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pany za podpowiedzi, dziś ruszę na Gdynię przyjrzeć się ofercie Polaroida. Z tego co obserwuje w necie ceny Polaroidów polaryzacyjnych są w granicach 200:250 a z dodatkowym antyrefleksem od 300 w górę. Jeżeli ceny w punktach stacjonarnych będą dużo wyższe to może zamówię ze sklepu w sieci. Zobaczymy. Oczywiście pochwalę sie zakupem jeśli takiego dokonam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pany za podpowiedzi, dziś ruszę na Gdynię przyjrzeć się ofercie Polaroida. Z tego co obserwuje w necie ceny Polaroidów polaryzacyjnych są w granicach 200:250 a z dodatkowym antyrefleksem od 300 w górę. Jeżeli ceny w punktach stacjonarnych będą dużo wyższe to może zamówię ze sklepu w sieci. Zobaczymy. Oczywiście pochwalę sie zakupem jeśli takiego dokonam :)

 

Pamiętaj , że cena to nie wszystko . Możliwość szybkiej naprawy  gwarancyjnej  ,serwis ,  dopasowanie okularów i inne drobne poprawki  , wszystkiego w sieci nie załatwisz ;)

Edytowane przez Drake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , ale napisałeś obligatoryjnie : Żadne RB nie mają antyrefleksu , a to jest powiem delikatnie nieprawda .

 

Masz rację, wyraziłem się nieprecyzyjnie i popełniłem błąd pisząc, że żadne nie mają na podstawie użytkowania jedynie kilku modeli. Chwilowa bezmyślność, z mojej strony.

 

Natomiast co do antyrefleksu. Używam okularów korekcyjnych z najmocniejszym dostępnym antyrefleksem dla soczewek Hoya, który redukuje w bardzo dużym stopniu refleksy świetlne. Oczywiście zdjęcie okularów i skierowanie pod kątem do światła spowoduje powstanie odbić, ale przy normalnym użytkowaniu żadnych odbić po prostu nie widzę. A oprawki mają stosunkowo wąskie nauszniki:

PERSOL-2374-V-948-L.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, wyraziłem się nieprecyzyjnie i popełniłem błąd pisząc, że żadne nie mają na podstawie użytkowania jedynie kilku modeli. Chwilowa bezmyślność, z mojej strony.

 

Natomiast co do antyrefleksu. Używam okularów korekcyjnych z najmocniejszym dostępnym antyrefleksem dla soczewek Hoya, który redukuje w bardzo dużym stopniu refleksy świetlne. Oczywiście zdjęcie okularów i skierowanie pod kątem do światła spowoduje powstanie odbić, ale przy normalnym użytkowaniu żadnych odbić po prostu nie widzę. A oprawki mają stosunkowo wąskie nauszniki:

PERSOL-2374-V-948-L.JPG

 

Zgadza się , ale w tym momencie piszesz o dwóch różnych rzeczach . Czym innym jest soczewka biała/przezroczysta z AR gdzie transmisja światła widzialnego  sięga 96-98% a czym innym soczewka przeciwsłoneczna z AR gdzie mamy np. 40% przejrzystość .

Swoją drogą świetne gatunkowo te oprawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie lipa dobre ramki sa z płyty a nie z wtryskiwarki

zostawisz je w kabinie i wtedy zrozumiesz :P

Ja bym wolał kupić dobre ramki i szkła obsadzić u optyka nawet JZO sa b.dobrej jakosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie okulary polaroid i solano to ta sama półka fajne ale 90% produkcji to  chińskie solano zapewne 100%

przeciętna jakość za wygórowaną cenę , okulary to mój konik trochę się nimi interesuję mam też kumpla optyka który te moją skromną wiedzę pogłębia

Przyjedź wreszcie do Płocka to pokaże Ci fajne modele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150zł to wygórowana cena za szkła z polaryzacją? To ciekawy jestem co myślisz o Oakleyach polaryzacyjnych za 1150zł. :P

 

Co polecasz w takim razie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką markę poleciłbyś w cenie do 300zl? Belutti?

Od dłuższego czasu zastanawiam się między nimi a właśnie polaroidami.

 

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem za 300 kupił bym Liw Lewant / na aledrogo po 280-300zł /lub szukał bym fajnych oprawek i szkła obsadził

Oakley to marka okulary...  hm nie bede sie wypowiadał  wystarczy iść do sklepu i poglądac modele w cenie ok 500-700zł wyglądają gorzej niż te z rynku...

Dla mnie najlepsza polaryzację mają Maui Jim ale to tylko moja opinia

na co dzień używam Tom Ford , Ray Ban no i Oakley ale ze starej produkcji czyli płyta i metalowe zawiasy

Ray Banów mam xx par :P i te stare modele jeszcze amerykańskie sa znacznie lepsze niż te nowe włoskie

ale dla ludków ważny jest napis na szkle stare z lat 80 go nie mają....

No cóż ale ja jestem hobbystą a kolega Drake optykiem wiec niech on sie w tych kwestiach wypowie

do jazdy samochodem i na ryby używam takich Liw Lewant

zj6vk5.jpg

Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okularami Liw Lewant handluje od 1990 roku do dzisiaj bez przerw , wiec coś to chyba znaczy . Nigdy nie zawiodłem sie na jakości ich produktów . Przeciwsłoneczne Liw Lewant napewno biją na głowę produkty Polaroida , Solano , Belutti . Dochodzi jeszcze aspekt lokalnego patriotyzmu , wspierania ,, naszej " marki , która daje zatrudnienie , płaci podatki do naszego budżetu etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi oprawkami to bardzo dobry pomysł. niestety wśród liw lewant nie znalazłem oprawek podobnych do wayfarer. Poszukam innej firmy i sprawdze który optyk w Warszawie wstawia przeciwsłoneczne szkła.

 

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Liw Lewant poza oprawkami produkuje również swoje własne soczewki?

Na marginesie dodam że w Gdyni nie spotkałem się z tymi okularami a zakup internetowy wykluczałem, chyba żebym był zmuszony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okularami Liw Lewant handluje od 1990 roku do dzisiaj bez przerw , wiec coś to chyba znaczy . Nigdy nie zawiodłem sie na jakości ich produktów . Przeciwsłoneczne Liw Lewant napewno biją na głowę produkty Polaroida , Solano , Belutti . Dochodzi jeszcze aspekt lokalnego patriotyzmu , wspierania ,, naszej " marki , która daje zatrudnienie , płaci podatki do naszego budżetu etc.

 

Jakościowo pewnie tak, ale design mają bardzo słaby i do tego 4 modele na krzyż.

 

Przy zakupie korekcyjnych na pewno im się przyjrzę ze względów patriotycznych :) . Mają je w sieciówkach optycznych, bo głównie takie są w mojej okolicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Liw Lewant poza oprawkami produkuje również swoje własne soczewki?

 

Oczywista a co myślałes .że sam sobie te szkła wsadziłem i pokolowałem :lol:

 

Okularami Liw Lewant handluje od 1990 roku do dzisiaj bez przerw , wiec coś to chyba znaczy . Nigdy nie zawiodłem sie na jakości ich produktów . Przeciwsłoneczne Liw Lewant napewno biją na głowę produkty Polaroida , Solano , Belutti . Dochodzi jeszcze aspekt lokalnego patriotyzmu , wspierania ,, naszej " marki , która daje zatrudnienie , płaci podatki do naszego budżetu etc.

 

 

 

 

no i serwis jest pierwsza liga

Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie design również nie przypadł mi do gustu. A w podobnej cenie (i jakości) jaką firmą zajmującą się oprawkami warto się zainteresować?

 

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, myślałem że soczewki sprowadzają z Włoch i tylko montują w swoich oprawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łał :)

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.