Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cepeen

Okulary przeciwsłoneczne

Rekomendowane odpowiedzi

Wizyta u optyka u którego syn ma robione okulary średnio co dwa lata. Szkła wymienia za 450! Soczewki mam sobie wyjąc sam a najlepiej stłuc! Jzo nie tylko jaikudo.

Muszę odwiedzić innego.

Edytowane przez bart_us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizyta u optyka u którego syn ma robione okulary średnio co dwa lata. Szkła wymienia za 450! Soczewki mam sobie wyjąc sam a najlepiej stłuc! Jzo nie tylko jay kudo ( nazwa fonetyczna angielska).

Muszę odwiedzić innego.

To jakiś zdzierca  :) tak JZO to zakłady a tam robią soczewki to Jai Kudo mój kumpel robił mi rok temu za nie całe 100 zł a syn ma astygmatyzm to zapłacił 160 zł za optyczne polaryzacyjne , czyli widać ile co niektórzy dają narzutu , musze go zapytac czy tak zdrożały ale wątpię , same wycięcie i obsadzenie trwa ok 20 min 

maszyna tnie pod rozmiar oprawki automatycznie mój kumpel brał za to od klienta 30 zł moje sa takie

2u6px4y.jpg

mam i takie ale nie noszę bo ca ciut za mikre na moja głowe

egd8c8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JaiKudo produkują w JZO?

Moje tak wyglądają. Wydaje mi się, że maja większa krzywiznę od Twoich.

A w ogóle to porażka złapał paluchami zobaczył czy soczewka się rusza stwierdził że szklana przyłożył przykładową soczewkę żeby pokazać, że musi być duża średnica. Oddał upierdzielone na szczęście nie porysował. Więcej mnie nie zobaczy.

8bfe50e161bd5c4e1f90d97d1ab916b0.jpg

mam i takie ale nie noszę bo ca ciut za mikre na moja głowe

Lubię pełne oprawki i bez nosków i dlatego mam problem z dobraniem rozmiaru mostka. Te moje maja szeroki mostek jako jedyne. Edytowane przez bart_us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Maui są b.lekkie to dla sporowców , wędkarzy itp no ale są za mikre na mój "sagan "  , na rybach używam takich krajowej firmy Liw Lewant

2vs269v.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam livlewant ale do czytania są pancerne. A do maui jim się jeszcze przymierze tylko jakiś salon muszę trafić bo oglądałem już ale nic na moja głowę nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optycy za soczewki progresywne z cylindrem + jakieś badziewne oprawki wołają ~1000 zł. To jest dopiero zdzierstwo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś zdzierca  :) tak JZO to zakłady a tam robią soczewki to Jai Kudo mój kumpel robił mi rok temu za nie całe 100 zł a syn ma astygmatyzm to zapłacił 160 zł za optyczne polaryzacyjne , czyli widać ile co niektórzy dają narzutu , musze go zapytac czy tak zdrożały ale wątpię , same wycięcie i obsadzenie trwa ok 20 min

 

seiken popytaj bo najtańsze optyczne soczewki polaryzacyjne bez powłoki AR produkcji JZO nazywaja się Izoplast 1.5 Polario  i kosztują teraz w hurcie optyka 190 zł brutto . Ceny JZO bardzo mocno podskoczyły gdy wykupił tą firmę francuski koncern Essilor . Poszerzyła się oferta , wzrosła jakość ale co za tym idzie także ceny . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,że Essilor ją wykupił  i  ,że zdrożały i wiem też ,że można kupić soczewki z JZO taniej i z powłoką , rozmawiałem na ten temat z moim kolegą optykiem /3 dni temu/

widocznie ma lepsze układy niż inni  może dla tego ,że współpracował z JZO jego dziadek potem ojciec a potem on

Od pierwszego stycznia zamknął zakład , sieciówki go wykończyły bo zakład był w starej dzielnicy miasta , przychodzili tylko okoliczni biedni emeryci i renciści

został akwizytorem czy jak to teraz mówią przedstawicielem handlowym :lol:  :lol:  :lol: powiązanym z branżą optyczną

Jak by nie miał dobrych układów pewnie zamknął by już 5 lat temu

Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie miałem czasu odwiedzić innego optyka ale jeśli ceny będą podobne to lepiej brać dedykowane szkła do modelu i nie mieć problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od około 2 lat używam Polaroidów z polaryzacją. Okulary bardzo dobrze wykonane, a sama polaryzacja jest jedną z lepszych jakie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Oakley x2 i Ray Ban Balorama. Zestaw od wielu już lat :-)

post-34987-0-63245900-1526047274_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam jeszcze jedną firmę. Jest mniej znana, z półki tych droższych ( przynajmniej w Polsce, pnieważ za granicą jest to jednak nie droga ale średnia pólka). Mianowicie Persol:

60ff7a4a597db5649d0700131a97faf2.jpeg

 

Okulary porządne

Mają dobre filtry

No i duży wybór modeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Dzieciaki dopadły się do szuflady i 3 pary okularów zrobiły "papa". Trzeba uzupełnić braki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8e37d470b1a16ca3482b50ddd3eafb31.jpg

Mój ostatni nabytek, rewelacyjne szkła i są super wygodne.

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze w życiu okulary przeciwsłoneczne, długo się zastanawiałem, ale te były najlepsze. Patrzyłem jezcze na podobne Ray Bany, ale na górze były strasznie płaskie, dziwnie to wyglądało. Wypowiecie sie o tych okularach?

Ps. Wybaczcie za mnie w odbiciu :D9fe0ce0b3fea255bc5e24b3f8f5bfafd.jpg

 

Marka Tommy Hilfiger, źle mi się kojarzy, ale zaryzykowalem :D

Edytowane przez SzymonJestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Podejrzewam, że w przypadku TH z okularami jest i tak lepiej niż z zegarkami. Ja konsekwentnie stawiam na Oakley i Ray Ban. Chwilowo, jeśli chodzi o Ray Ban to Balorama, czyli model z 1968 roku, kojarzony z Brudnym Harrym czy Facetami w czerni :-)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balorama sporo ze mną przeszły. Świetne okulary.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jakoś TH nie pasuje do okularów, ale to moje zdanie. To Ty będziesz w nich chodził. Jeśli chodzi o ten model, ja uznaje tylko pierwowzór, czyli RB

 

A to moja mała kolekcja

 

cec92fe8bfbc276d8cfb6a7d950e7ef1.jpg

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem pierwowzór, ale TH jest lepszy na młodzienczą twarz, Ray Bany większe i tak jak mówiłem, wydawały się spłaszczone na górze

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam różne modele RB ale najczęściej chodzę w 3386.

Klasyczne aviatory chyba średnio wyglądają na mojej twarzy i mi się nie podobają bo są płaskie.

 

Do najczęściej noszonych RB zamówiłem sobie do szkła z polaryzacją.

Widziałem też fajne Solano ale za dużo mam już okularów przeciwsłonecznych.

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie od tygodnia Oakley Madman:

 

tKXJkqr.jpg


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba lubisz zwracać na siebie uwagę Teston?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interpretację pozostawiam Tobie  B)


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.