Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cepeen

Okulary przeciwsłoneczne

Rekomendowane odpowiedzi

mam jedne Carrery  ,w moim przypadku red hd ,już drugi sezon ,są świetne ,bardzo kontrastowe ,a na okulary z tkmaxa ,trzeba bardzo uważać,mi dwie pary Nike ,po upływie miesiąca ni z gruchy popękały ,są to często kilkuletnie  leżaki zmęczone już życiem

7bec58286bd28223gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sportina RB8313 też mi się podobają i jak trafię w którymś z salonów to chetnie przymierze.

Też mam podobny model z innymi zausznikami - z granatowymi gradientowymi szkłami.

Kupiłem dodatkowe szkła zielone z polaryzacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobny model z innymi zausznikami - z granatowymi gradientowymi szkłami.

Kupiłem dodatkowe szkła zielone z polaryzacją.

Wiem które,fajne :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi się ładna pogoda i chciałbym odkopać temat.

 

Obecnie mam stare, sportowe Polaroidy (wygląd już nie przypada mi do gustu) i piloty SuperDry (niby z filtrem UV, kategorii nie pamiętam).

 

Chciałbym kupić nowe, przynajmniej jedną parę. W biegu (bo z półtoraroczną córką) przymierzyłem w Vision Express Ray Bany 3549 w rozmiarze 61-16, zauszniki 145. Tak, mam duży łeb :) Chciałbym przyjąć ten rozmiar jako referencję.

 

Podsumowując, szukam czegoś w stylu pilot/aviator. Ten kształt na mojej wielkiej głowie wygląda najlepiej. Kiedyś przymierzałem Wayfarery i nawet sprzedawca stwierdził, że wyglądam idiotycznie.

 

Styl: pilot/aviator

Budżet: max 500 zł, im mniej tym lepiej

Dodatkowe funkcje: koniecznie polaryzacja

 

W Vision Express jest teraz promocja: 2 pary Polaroidów za 379 zł (wtedy mamy cenę za parę bliską najniższych cen w Sieci). Czy to dobry trop? Wtedy drugą parę wyrzuciłbym na stałe do auta. Może jednak kupić jedną, lepszą?

 

Szukałem też wspominanej marki Liw Lewant, ale żadnego modelu przeciwsłonecznego w tym kształcie nie znalazłem.

 

https://aurum-optics.pl/p/4428/3226/okulary-ray-ban-aviator-rb-3025-l0205-58-okulary-przeciwsloneczne.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić RB Predatory 2 ew Baloramy. Miał ktoś i podzieli się wrażeniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić RB Predatory 2 ew Baloramy. Miał ktoś i podzieli się wrażeniami?

Mam predatory z zielonymi szkłami ale niestety bez polaryzacji. Czarne matowe oprawki. Jestem zadowolony. Jak się podobają to brać. Dla mnie wygodniejsze od baloramy i węższe. Maja szeroki nosek co u mnie jest powodem zakupu. Zauszniki wygodne bez fajerwerków. Edytowane przez bart_us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z New Wayfarer od RayBana z błyszczącego tworzywa. Okulary są dobrze dopasowane (sprawdzane u dwóch optyków), trzymają się całkiem nieźle. Problemem jest dziwna budowa nosa (kostka lekko wystaje) i dość tłusta cera. Przez to, okulary zjeżdżają mi o kilka mm w dół. Zastanawiam się czy tam gdzie dotykają nosa nie przykleić czegoś o szorstkiej fakturze, np. taśmy do stipplingu broni. Co sądzicie o takim pomyśle?

ŚP Seiken na pewno by pomógł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że powinieneś odpuścić. Nie jest to wygodne, nie jest praktyczne, nie jest higieniczne. Kup sobie okulary z noskami i nos wygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, 1947 napisał:

Mam problem z New Wayfarer od RayBana z błyszczącego tworzywa. Okulary są dobrze dopasowane (sprawdzane u dwóch optyków), trzymają się całkiem nieźle. Problemem jest dziwna budowa nosa (kostka lekko wystaje) i dość tłusta cera. Przez to, okulary zjeżdżają mi o kilka mm w dół. Zastanawiam się czy tam gdzie dotykają nosa nie przykleić czegoś o szorstkiej fakturze, np. taśmy do stipplingu broni. Co sądzicie o takim pomyśle?

ŚP Seiken na pewno by pomógł...

Czy koledzy optycy próbowali już rozwiązać  Twój problem przy pomocy  nanośników samoprzylepnych ? 

DHStsW.jpg

 

Edytowane przez Drake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię te okulary i wolałbym jakoś to ogarnąć.

Gdzie takie nanośniki można zakupić (porządne)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, 1947 napisał:

Bardzo lubię te okulary i wolałbym jakoś to ogarnąć.

Gdzie takie nanośniki można zakupić (porządne)?

Trzeba pytać w salonach optycznych . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko może ktoś będzie wiedział :)

Porysowałem szkło w okularach :( 

 

Szukam jakiś dobrych zamienników a może i coś lepszego niż Oakley daje.

czy ktoś przerabiał temat a może coś więcej wie na ten temat.

Dodam, że okulary to model Gascan.

 

A kolory najchętniej jak na podanym przykładzie i lepiej żeby nie posiadały polaryzacji. 
 

 

58EE8612-CB11-4341-8FF6-A7826F4D779C.jpeg

6654168A-7DD7-48CD-91BF-17F88DBC4520.png


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko może ktoś będzie wiedział
Porysowałem szkło w okularach  
 
Szukam jakiś dobrych zamienników a może i coś lepszego niż Oakley daje.
czy ktoś przerabiał temat a może coś więcej wie na ten temat.
Dodam, że okulary to model Gascan.
 
A kolory najchętniej jak na podanym przykładzie i lepiej żeby nie posiadały polaryzacji. 
 
 
58EE8612-CB11-4341-8FF6-A7826F4D779C.thumb.jpeg.9bafb638f92b2f095f27d40db3b54fdc.jpeg
6654168A-7DD7-48CD-91BF-17F88DBC4520.thumb.png.41b3b4c67b5c97a0ce84d6cee5573d68.png

Może coś z oferty Maui Jim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment  do Gascana wybór oryginalnych soczewek zamiennych firmy Oakley  jest  duży , standardowe , iridium oraz polaryzacja w cenach 200-300 zł za parę  . Natomiast jeśli nie zadowala Cię ich jakość japońska firma HOYA ma w swojej ofercie soczewki recepturowo-magazynowe z najtwardszym obustronnym antyrefleksem o nazwie Longlife z 3-letnią gwarancją na jakość powłoki . Koszt takich soczewek to ok 500 zł za parę . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Będę musiał poszukać tych szkieł Hoya.

A na Okleyu stronie nie mogę znaleźć takich kolorowych np. Niebieskich do Gascan.

 


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni zakup, Bulgari - to pierwsze okulary przeciwsłoneczne które mam i są wykonane z.. zegarmistrzowską precyzją, niesamowicie dokładnie i rewelacyjne zawiasy. 

OI000025.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po zgubieniu jednych Clubmasterow rok temu, ostatnio kupiłem nowe, z lekkim, niebieskim lustrem :)

 

No i w aucie jeżdżą 100% czarne Wayfarer już z polaryzacją. 

IMG_20200806_130233.jpg

IMG_20200720_115559.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja taki dziwny typ jestem zbieram RayBany szczególnie Vintage ale noszę tylko Oakleyje :D 

 

 

9F65FAAF-B81C-4ADC-9D6B-4E514CCC4F22.jpeg

F2653892-4FBD-4AEF-AA45-31E9AB297DB7.jpeg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie pary vintage ray banow

To moje ulubione, są ze mną zawsze


73642-A50-92-D8-4-DB2-B25-B-4644791-BB1-E8.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo stare RayBany są dobre B&L to jednak klasa sama w sobie. 
nie to co Oakley plastik fantastik co szybko się rysuje.

 


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić sobie kolejne Ray Bany bo mi się bardzo podobają ale mam obawy, bo to nie jest normalny model... to Wings2.

I podobają mi się w w najbardziej dziwnej odmianie kolorystycznej tj. złote oprawki i zielona "szyba".

Piszę "szyba" bo gdzieś widziałem czyjś komentarz że to jak wycięta górna część szyby od Dużego Fiata...

No i nie mam gdzie ich przymierzyć.

Fakt że mam podobny do Wings1 (duża zaokrąglona szyba), model okularów Ray Ban tj. 3250 w wersji złote oprawki i brązowe szkła. 

I bardzo je lubię, ale one nie wyglądają tak kontrowersyjnie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Remy napisał:

Mam zamiar kupić sobie kolejne Ray Bany bo mi się bardzo podobają ale mam obawy, bo to nie jest normalny model... to Wings2.

I podobają mi się w w najbardziej dziwnej odmianie kolorystycznej tj. złote oprawki i zielona "szyba".

Piszę "szyba" bo gdzieś widziałem czyjś komentarz że to jak wycięta górna część szyby od Dużego Fiata...

 

 

Czemu w dziwnej odmianie ? Złota oprawa + ciemnozielona soczewka toż to klasyka , patrz chociażby Tom Cruise w Top Gun , dokładnie ten sam zestaw kolorystyczny . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Drake napisał:

 

Czemu w dziwnej odmianie ? Złota oprawa + ciemnozielona soczewka toż to klasyka , patrz chociażby Tom Cruise w Top Gun , dokładnie ten sam zestaw kolorystyczny . 

W klasycznym wydaniu wygląda ok. W przypadku Wings 2 złote oprawki dość mocno rzucają się w oczy ze względu na dodatkowy element stabilizujący.

To taka moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem rysę na plastikowej szybce i pojechały na serwis do Niemiec. Na szczęście po 2 tygodniach do mnie wróciły.20200821_180743-02.thumb.jpeg.e385ca0cf897a7f6a6be741ca24c7811.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.