Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cepeen

Okulary przeciwsłoneczne

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne te twoje okulary!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szwed napisał:

Fajne te twoje okulary!

A dziękuję kolego! Moje pierwsze całkowicie plastikowe okulary, wzmacniane jakimiś metalowymi nitkami (wolfram?) w środku. Najbardziej boję się, że łatwo się będą rysowały. Ale czego się nie robi dla wygody i szpanu :lol:   


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.08.2020 o 18:27, mario1971 napisał:

Znalazłem rysę na plastikowej szybce i pojechały na serwis do Niemiec. Na szczęście po 2 tygodniach do mnie wróciły.20200821_180743-02.thumb.jpeg.e385ca0cf897a7f6a6be741ca24c7811.jpeg

Okulary nie w moim stylu, ale masz plusik za Man Utd :D


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Okazuje się że niektóre modele RB są produkowane w Chinach , muszę powiedzieć że jakość jest gorsza niż te RB produkowane we Włoszech , widać że kontrola jakości jest na niskim poziomie 

 

Screenshot_2021-05-23-13-39-51-22.jpg

IMG20210523133229.jpg

Edytowane przez Krakus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś natknął się w sieci na RB3519, będę wdzięczny na cynk. Zgubiłem/zostawiłem gdzieś poprzednie, a to moje ulubione chyba okulary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.08.2020 o 20:43, szwed napisał(-a):

A ja taki dziwny typ jestem zbieram RayBany szczególnie Vintage ale noszę tylko Oakleyje :D 

 

 

9F65FAAF-B81C-4ADC-9D6B-4E514CCC4F22.jpeg

 

@szwed srodkowy rzad, 4 od gory, co to za model? wszystkie RB maja grawerowane 'L&B' na szklach?


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego zakupu na rower ostatnio dokonałem.
Fotochrom i wkładka korekcyjna e386296cc0abcd4ac6e31abb95aab42d.jpg95d1f1f2312daa64e2ab84dab646520c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Panowie czy okulary przeciwsłoneczne Le Specs są Ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My rodzinnie od jakiegoś czasu stawiamy na Safilo. Mam kilka Carrera, dziewczyny Givenchy, Fendi no i wszyscy Polaroid bo są świetne i tanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2021 o 13:44, Krakus1 napisał(-a):

Okazuje się że niektóre modele RB są produkowane w Chinach , muszę powiedzieć że jakość jest gorsza niż te RB produkowane we Włoszech , widać że kontrola jakości jest na niskim poziomie 

 

Screenshot_2021-05-23-13-39-51-22.jpg

IMG20210523133229.jpg

 

  Fabryka Tristar z Dongguan robi już te okulary od 24 lat .  

https://www.luxottica.com/en/luxottica-celebrates-20-years-growth-and-partnership-china

 

Druga fabryka mieści się w miejscowości Agordo we Włoszech . Producent Ray bana firma Luxottica  wyraźnie oznacza logo Made in Italy dla okularów produkowanych w tej fabryce . Na chińskich produktach nie ma tego logo . Z mojego  doświadczenia zauważam , że we Włoszech produkuje się większość zaawansowanych technologicznie , droższych modeli , tam gdzie jest użyte włókno węglowe , tytan , liteforce , platerowanie 18k , dodatki skórzane . Modele prostsze i  tańsze trzepią w większości Chińczycy . 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno temu mialem RB Wayfarer z 'made in U.S.A' na zauszniku, mialy rowniez grawer 'B&L' na szklach


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, neclocus napisał(-a):

dawno temu mialem RB Wayfarer z 'made in U.S.A' na zauszniku, mialy rowniez grawer 'B&L' na szklach

 

Bausch&Lomb - amerykańska firma , poprzedni właściciel marki Ray ban , dzisiaj w tym samym miejscu na soczewkach jest grawer  RB . Twoje musiały być wyprodukowane przed 1999 rokiem . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
My rodzinnie od jakiegoś czasu stawiamy na Safilo. Mam kilka Carrera, dziewczyny Givenchy, Fendi no i wszyscy Polaroid bo są świetne i tanie. 

Aż tak okularowy nie jestem default_wink.png
Tak czy siak przyjechały i pojechały bo szła dla mnie za duże. Okulary świetnie wykonane i zapakowane. Zamówiłem już dwie kolejne pary z mniejszymi szkłami, niestety już bez promocji ale i tak cenowo Ok.

3b3f2471e1031d76a2e6517b21b90fcd.jpg&key=b5b950a7772a026bd99cc9d1361226ba3e7c6836cd7fc18023ba73da5ce47ff2

72a70ee9e841c11f6c27863af098ea02.jpg&key=864ba551418729fb9d7420b86af77039fb4604bfcbfb9dd2e471f44a6b589137

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Drake soczewki i front okularów są ok. jakościowo , oszczędności czuć  w zausznikach - jakby z innej marki -  , ciekawy jestem czy bywa tak że RB produkuje ten sam model równocześnie we Włoszech i Chinach ?

 

Edytowane przez Krakus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.06.2021 o 19:42, Krakus1 napisał(-a):

@Drake soczewki i front okularów są ok. jakościowo , oszczędności czuć  w zausznikach - jakby z innej marki -  , ciekawy jestem czy bywa tak że RB produkuje ten sam model równocześnie we Włoszech i Chinach ?

 

 

Trudne pytanie jak dla mnie , zadam go przedstawicielowi odpowiedzialnemu za markę gdy mnie odwiedzi . Niestety strona zamówień dealerskich nie podaje takich informacji , dopiero jak produkt przyślą wtedy jest jasność gdzie został wyprodukowany  . Czasami gama jednego modelu jest tak mocno rozbudowana ,że nie można tego wykluczyć . Na przykład najbardziej popularny model Aviator 3025 jest produkowany w 64 odmianach kolorystycznych ( soczewki , oprawki ) i w 3 rozmiarach . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam je już około pół roku, przeznaczenie rower i treking, świetne szkła. Ręczna robota, firma to ALBA OPTICS.
46456357e689d3eeb56d11d53fe0705d.jpg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey . Pare lat temu zakupiłem sobie Oakleye Chainlink 009247-11. Okularki wiernie służyły przez wiele lat, niestety o ile oprawki się trzymają to szkła tak porysowane że nic nie widać. 

I tu dochodzimy do meritum , opłaca sie wymieniać w nich szkła, czy  tez taniej i lepiej wyjdzie kupić nowe?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oakley od jakiegos czasu robi ciach 50% na szkla i z tego co widze to Mainlink rowniez w tej promocji jest. Z takim rabatem mozna sobie walnac ich najlepsze szkla czyli Prizm z polaryzacja co tez uczynilem do swoich Crossrange :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jeszcze jakaś firma, która produkuje szkła typu zieleń butelkowa z polaryzacją? 

Mam 20 letnie RB i szukam odpowiednika tych szkieł.

kupilem dla porównania Maui jim, ale 20 letnie szkła RB zamiatają je pod dywan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Maciej72 napisał(-a):

Czy jest jeszcze jakaś firma, która produkuje szkła typu zieleń butelkowa z polaryzacją? 

Mam 20 letnie RB i szukam odpowiednika tych szkieł.

kupilem dla porównania Maui jim, ale 20 letnie szkła RB zamiatają je pod dywan.


RB ma zielone z polaryzacją.

Kupowałem same szkła, do okularów w których mam granatowe z gradientem.

poszukaj na stronie producenta/jakiegoś sklepu ustawiając na filterowanie po zielonych z polaryzacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, fonfelinni napisał(-a):

Oakley od jakiegos czasu robi ciach 50% na szkla i z tego co widze to Mainlink rowniez w tej promocji jest. Z takim rabatem mozna sobie walnac ich najlepsze szkla czyli Prizm z polaryzacja co tez uczynilem do swoich Crossrange :)

Szkła od Mainlinka będą pasować do Chainlinka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pół żartem pół serio.. jeżdżąc autem marki BMW na co dzień, czy wypada mi w tym samochodzie zakładać okulary marki Porsche , czy wyjdzie totalna wiocha ? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie pół żartem pół serio.. jeżdżąc autem marki BMW na co dzień, czy wypada mi w tym samochodzie zakładać okulary marki Porsche , czy wyjdzie totalna wiocha ? 

Serio masz takie rozterki?

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.