Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cepeen

Okulary przeciwsłoneczne

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Mam problem, bo gdzieś zgubiłem swoje ulubione okulary przeciwsłoneczne. Chciałbym kupić sobie jakieś dobre patrzałki, i w związku z tym mam pytanie czy ktoś coś mógłby polecić?

 

Wymagania:

-cena: niezawysoka powiedzmy do 200-250 zl

-styl: może aviator, może coś bardziej sportowego

-polaryzacja: dobrze jakby była

-budowa: raczej metalowa oprawka i raczej szkło nie plastik (chociaż oba warunki bardzo "raczej")

 

Podawajcie swoje typy, może być taniej może być trochę drożej.

Pozdrawiam.


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kult - Ray-ban Aviator chyba nigdy nie wyjdą z mody, trochę poza budżetem

2009-12-18_19-24-37.jpg


just can't get enough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No one są punktem wyjścia, ale cena trochę przekracza te 200-250 zł. Chyba że ktoś ma namiar na pewny i tani sklep, lub ma dostęp do takich okularów, ale nie ze złotymi oprawkami.


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1/ Ray-Ban, poszukaj na Zatoce , mam, noszę, to moja ulubiona marka.

2/ Polaroid, ale sklepy, nie Alledrogo, bo tam prawie wszystkie to fejki z Turcji, oryginały starannie wykonane, ciekawy design niektórych modeli, też mam .

3/ Goggle - i te też mam ( świetne do samochodu i na rower ), fajne sportowe okularki amerykańskiej firmy.

Edytowane przez TomekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solano, mieścisz się w budżecie, jakość niezła, polaryzację mają chyba wszystkie modele :D


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ray-Bany w tej cenie bez polaryzacji.

 

Sportowe: Arctica (mialem, polamalem), Brenda (mialem, zgubilem)

Niesportowe: Polaroid (mam)

 

Wada Polaroida - nierowno nalozona warstwa polaryzacyjna, mimo, iz seria najlepsza (XOOR).

 

Poza budzetem: oakley`e.

 

 

P.S. Omijaj Vision Express - ceny z kosmosu.

Edytowane przez wermont

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a co sądzicie o Arctice S-99A, design powiedzmy ok, chodzi mi o wykonanie? Bardzo tandetne?


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adekwatne do ceny.

 

Przynajmniej oczu Ci nie wypali - Nalezy pamietac, ze bazarowe okulary bez filtra UV sa gorsze od patrzenie sie w slonce bez okularow :D

 

Moje Arctici spadly ze skalki (~7m) i niestety rozlecialy sie na kawalki. Noszac przez pol roku nie doswiadczylem łuszczenia sie lakieru. Nie bylo tez problemu nierowno rozlozonej warstwy polaryzacyjnej.

Jakosciowo i optycznie przyzwoite - tego modelu nie widzialem.

 

Arctica i Brenda okupuja wszystkie wieksze sklepy sportowe, tj. e-Horyzont, Intersport, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arctica S 69 Uwaga szmelc

 

Swoje okulary oddałem do reklamacji po czterech dniach powodem takiego stanu rzeczy wypadające szybki w tym modelu przy każdorazowym czyszczeniu.??? Rzeczoznawca stwierdził że ten model tak ma dla zwiększenia bezpieczeństwa użytkownika ;-)

tak mnie poinformowali w sklepie olewając sprawę kompletnie.

Ponowne umocowanie szybek sprawia dość duży kłopot i wcale nie jest takie proste.

Dodatkowo przy ostrym świetle słonecznym miałem wrażenie że nie przyciemniają światła na odpowiednim poziomie,pomimo okularów na nosie trzeba często mrużyć oczy a jeszcze na dodatek polaryzacja pod znakiem zapytania,bardzo duże widoczne refleksy światła.

Zdecydowanie odradzam ten model okularów.

 

Obecnie kupiłem sobie okulary UVex i Fuji okulary BHP przeciwsłoneczne.

Tańsze i solidne.

Edytowane przez Gadzeciarz

-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Ray Ban ale jesli chcesz z polaryzacja +szkło cena bedzie oscylowała ok 700-800 zet

mam w sumie 3 pary Ray Banów

łatwo mozna je odróżnić od podróby- filtr oryginał jak lezysz na słońcu to skóry wokoło oczu nie opalisz

a po za tym 90% oryginałow ma szkła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam propozycję f-my Goggle. Z domku mogę wrzucić kilka fotek :

1/ te mam

6aea746cc534939bmed.jpg

2/ moje propozycje :

0c7dc3253c2ac59cmed.jpg

71cfbb1789d45b07med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez polecam Uvex - mam model Bounce to prawie taki jak Google, ktore pokazal TomekR - fajne do samocohdu i na wakacje bo dosc trawale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez polecam RayBan (a z nich klasyke, albo metalowe Aviators albo czarne tudziez 'rogowe' Wayfarers a najlepiej jedne i drugie).

Jesli bys sie na takie zdecydowal, i jesli mialyby byc nimi te drugie, to postaraj sie o to zeby byl to starszy ich typ (czyli zeby byly one 'made in usa' i zeby byly to jeszcze te bez tego ohydnego loga w postaci napisow 'RayBan' po bokach); jesli udaloby Ci sie na takie napatoczyc to nawet sie nie zastanawiaj tylko kupuj bo takie wlasnie sa najbardziej poszukiwane i maja wielka koleksjoinerska wartosc. No i oczywiscie nie trzeba dodawac ze sa niesamowicie cool :D

Edytowane przez chrono-craze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez polecam Ray Bany.Uzywam swoje aviatory juz trzeci rok,ciagle daja rade.Fakt,ze sa drogie- lecz na tym forum powszechnie wiadomo,ze warto czasem wydac wiecej kaski na cos porzadnego (-:


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Ray Ban ale jesli chcesz z polaryzacja +szkło cena bedzie oscylowała ok 700-800 zet

 

szczerze polecam szkło z polaryzacją. Trzy lata noszę i jestem bardzo zadowolony. Zadnych zarysowań jak w plastikach. Bardzo wygodne, świetny filtr. Po dwóch latach popękały mi w nich osłonki zauszników. Poszedłem do salonu spytać o możliwość sprowadzenia takich osłonek. Zostałem miło zaskoczony, bo wymienili mi od ręki i bezpłatnie. Są drogie, bo zapłaciłem 850zł, ale wcześniej kupowałem polaryzacyjne plastiki po 150-200zł i po sezonie nadawały się do kosza


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecacie RayBany, ale mysle, ze marką, ktora urosła do miana ikony ze wzgledu na technikalia jest Oakley.

 

Chcialbym kiedys sobie sprawic jakis bardziej elegancki model tej firmy. Z M-Frame`ow jestem bardzo zadowolony.

Ceny w Polsce raczej nieprzyjemne - lepsze modele z polaryzacja 1000-1500 PLN. Zdaje sobie sprawe, ze to i tak nie jest super liga :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RB lub.........RB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek wyraźnie napisał - w przedziale 200-250 zł, a Wy mu polecacie za 700-850 zł. Chwalicie się jakie drogie okulary macie,, czy posty nabijacie? Nie każdy sobie może pozwolić na tak drogie okulary. Przepraszam za OT


 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek wyraźnie napisał - w przedziale 200-250 zł, a Wy mu polecacie za 700-850 zł. Chwalicie się jakie drogie okulary macie,, czy posty nabijacie? Nie każdy sobie może pozwolić na tak drogie okulary. Przepraszam za OT

 

No a Ty co Mu poleciłeś? :D

Mnie też "serce bolało" i zastanawiałem się, czy nie robię głupoty płacąc za RB 850zł. Z perspektywy czasu widzę, że zrobiłem dobrze i moim doświadczeniem się dzielę. Może Kolega również dojdzie do wniosku, że lepiej dopłacić za jakość i mieć coś na dłużej. Wybór i tak należy do niego


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze polecam szkło z polaryzacją. Trzy lata noszę i jestem bardzo zadowolony. Zadnych zarysowań jak w plastikach. Bardzo wygodne, świetny filtr. Po dwóch latach popękały mi w nich osłonki zauszników. Poszedłem do salonu spytać o możliwość sprowadzenia takich osłonek. Zostałem miło zaskoczony, bo wymienili mi od ręki i bezpłatnie. Są drogie, bo zapłaciłem 850zł, ale wcześniej kupowałem polaryzacyjne plastiki po 150-200zł i po sezonie nadawały się do kosza

 

Serwis za darmo wymienia również całe ramiona okuarów, kiedyś przypadkowo złamałem jedno i po gwarancji zaniosłem do salonu żeby dokupić nowe. Za darmo wymieniono mi całe ramiona, zauszniki i gumki które opieraja się na nosie, okulary wyglądały jak nowe i do dzsiaj działają.

 

Oczywiście polecam również dorzucić parę $ za polaryzację, w samochodzie nieoceniona sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako Optyk też mogę polecić RB z polaryzacją - szklana soczewka o zabarwieniu zielonym, filtr IR, UVA i UVB, antyrefleks od spodu.....ale od kiedy marke przejęła Luxottica to juz nie to samo co z USA......jednak dalej warte tych pieniędzy.....co do netu - trzeba uważać na podróbki - niektóre są świetnie zrobione.

Z przedziału cenowego 500-800 to jeszcze Maui Jim.

 

....a z tańszych to Solano Będzie OK - szybko się porysują jeśli się nie będzie bardzo o nie dbać...... jednak są niedrogie.

w podobnym przedziale cenowym będzie jeszcze Nordik, Bergman i Peter Miller- i tu podobnie.

Coś za coś - jak zawsze.

Eschenbach robi kolekcję Humpreys - około 200pln - też warto zwrócić uwagę na tą propozycję ;)

Naprawdę Dobra Marka!

Brendą czy Arkticą nie handluję więc się nie wypowiem - brandy fashion bym omijał.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Edytowane przez Hy Moser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek wyraźnie napisał - w przedziale 200-250 zł, a Wy mu polecacie za 700-850 zł. Chwalicie się jakie drogie okulary macie,, czy posty nabijacie? Nie każdy sobie może pozwolić na tak drogie okulary. Przepraszam za OT

 

Czercz - się nie denerwuj bo nie ma o co. "Zużyłem" sporo okularów słonecznych. Na tej podstwie twierdzę, że lepiej kupić raz a porządnie. Nie żyjemy w głębokiej śmierdzącej komunie, aby można było zaszpanować okularami i chwalić sie jakie drogie ;) . Dziś mamy wybór, wszystko co i inni. Byle co, często, tanio, drogo, wedle potrzeb, a kolega spytał o radę. Limit kwotowy podał - ale ja namawiam do przekroczenia. Przyjmie moją (i jak widać nie tylko) radę lub nie. Adwokata z urzędu chyba nie szukał. Pytał o okulary, dostaje odpowiedź na temat okularów, nie lornetki czy teleskopu. Luz.

Odpowiadając Tobie nabiłem kolejny post. Będe miał medal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie, wiadomo ze RB to jest liga pierwsza jeśli chodzi o okulary i raczej mój przedmiot pożądania. Co do zakupu to jeszcze się nie zdecydowałem bo na razie szarpnął mnie zakup turboklekota, i zobaczymy jak będzie. Druga sprawa że okulary nie mają ze mną lekkiego życia (rower, paintball), często lądują w plecaku czy na przypadkowych miejscówkach i trochę by mi było żal zgubić okulary za 500-700 zł. Te goggle wyglądają całkiem przyzwoicie, i na razie mam cięzki zgryz ;)


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie, wiadomo ze RB to jest liga pierwsza jeśli chodzi o okulary i raczej mój przedmiot pożądania. Co do zakupu to jeszcze się nie zdecydowałem bo na razie szarpnął mnie zakup turboklekota, i zobaczymy jak będzie. Druga sprawa że okulary nie mają ze mną lekkiego życia (rower, paintball), często lądują w plecaku czy na przypadkowych miejscówkach i trochę by mi było żal zgubić okulary za 500-700 zł. Te goggle wyglądają całkiem przyzwoicie, i na razie mam cięzki zgryz :(

Uwierz,jak zaplacisz tyle za okulary,to tak jak z zegarkiem-bedziesz uwazal jak na wlasne dziecko.Moje RB od 3 lat nosze tylko w pokrowcu w plecaku,nigdy nie laduja gdzies na stole ani w szufladzie bez pokrowca,tak jak moje poprzednie okulary.;)


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie, wiadomo ze RB to jest liga pierwsza jeśli chodzi o okulary i raczej mój przedmiot pożądania. Co do zakupu to jeszcze się nie zdecydowałem bo na razie szarpnął mnie zakup turboklekota, i zobaczymy jak będzie. Druga sprawa że okulary nie mają ze mną lekkiego życia (rower, paintball), często lądują w plecaku czy na przypadkowych miejscówkach i trochę by mi było żal zgubić okulary za 500-700 zł. Te goggle wyglądają całkiem przyzwoicie, i na razie mam cięzki zgryz :(

 

Odniosę się do postów Kolegów i moich własnych sugestii.

Jeśli kupiłbyś jakiegos Gucci, czy inne D&G z oprawkami w seduszka i sztuczne cyrkonie, a szkła podły plastik, to po prostu uległbyś modzie na lans. Lunety na oczach, kaloryfer na brzuchu... - przy pewnych znajomosciach mógłbys nawet w tygodniku dla gospodyń domowych wystąpić, albo i w rozmowach w toku ;)

RB z szklanym polarem to po prostu bardzo dobre okulary. Od trzech lat noszę - w samochodzie i nie tylko. Zarysowań brak, wygodne, ergonomiczne, skuteczny filtr i w ogóle ok. Budzet przekroczony, ale weź pod uwagę trwałośc. Każdy plastik bedziesz musiał wywalić po roku, a jesli jestes wytrwały, to po dwóch


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.