Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cepeen

Okulary przeciwsłoneczne

Rekomendowane odpowiedzi

Biję się w pierś i wracam z tematem okularów za 20zł. Przeczytałem tutaj, że takie liche szkła bez filtra potrafią zrobić krzywdę....i przekonałem się o tym na własnej skórze. Spędziłem w tych okularach pół dnia na stoku w słońcu. W drodze do pensjonatu wszedłem do sklepu i gdy zdjąłem okulary to doznałem szoku... od lewej strony nic nie widziałem. Nie mogłem orzeczytac etykiety bo przesuwając wzrok nie widziałem jakby poprzednich liter. Ogólnie straszne odczucie. Na szczęście po godzinie bez okularów było już ok. Nie chce wydawać nie wiadomo ile na okulary więc wybrałem sobie Polaroidy za 230zł i póki co jestem bardzo zadowolony

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Mikas napisał(-a):

Biję się w pierś i wracam z tematem okularów za 20zł. Przeczytałem tutaj, że takie liche szkła bez filtra potrafią zrobić krzywdę....i przekonałem się o tym na własnej skórze. Spędziłem w tych okularach pół dnia na stoku w słońcu. W drodze do pensjonatu wszedłem do sklepu i gdy zdjąłem okulary to doznałem szoku... od lewej strony nic nie widziałem. Nie mogłem orzeczytac etykiety bo przesuwając wzrok nie widziałem jakby poprzednich liter. Ogólnie straszne odczucie. Na szczęście po godzinie bez okularów było już ok. Nie chce wydawać nie wiadomo ile na okulary więc wybrałem sobie Polaroidy za 230zł i póki co jestem bardzo zadowolony

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
 

 

Okulary za 20zł, przetestowane na zwierzętach/ciu*

 

żadne zwierzę nie ucierpiało 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

🤣


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio skłaniam się za fotochromami Transitions Xtractive new gen z oprawkami ray ban Thalia (szkła 51 mm) - mam nadzieję, że bez filtra polaryzacyjnego nie wypali mi oczu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.03.2024 o 17:56, irekm napisał(-a):

 

 

Nie wydaje mi sie żebym sie kiedykolwiek skusił na.szkła od Zeissa. 

Pozatym DDR to komuna wiec jakosc pewnie jak jakiś ruskich denek po butelce 

 

 

Aleś mi humor spitolił. Furę kasy wydałem na laser od Zeissa, a to wychodzi, ze szmelc... ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2024 o 07:58, RoKoKo napisał(-a):

Posiada ktoś Oakley TwoFace? Zastanawiam się czy w tej cenie warto. 

Ja mam TwoFace i według mnie, to po Jupiterach, najlepszy model Oakleya. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
18 godzin temu, Adi napisał(-a):

 

Aleś mi humor spitolił. Furę kasy wydałem na laser od Zeissa, a to wychodzi, ze szmelc... ;) 

😁🤷

Z tego co słyszałem to te szkła zeissa robią na tej samej lini co klosze do lamp trabanta601. 

No nie specjalna jest jakosc tych samochodów, wiec..... 

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no może być

21 godzin temu, irekm napisał(-a):

😁🤷

Z tego co słyszałem to te szkła zeissa robią na tej samej lini co klosze do lamp trabanta601. 

No nie specjalna jest jakosc tych samochodów, wiec..... 

No może być. Honecker z grobu się mści ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytam TU o okulary, ale niekoniecznie typowo przeciwsłoneczne.

 

Coraz częściej jadąc autem nocą odczuwam potrzebę osłonięcia oczy przed odblaskami oraz światłem aut jadących z przeciwka. 

Nie da się jeździć w przeciwsłonecznych, choć przyznam że polaryzacja z moich okularów trochę pomaga.

Czy macie jakąś praktyczną wiedzę jakie okulary kupić, żeby nie ściemniały a jednocześnie separowały trochę niepotrzebne blaski?

 

Wiem, że w TV - markecie na pewno coś bym kupił i byłbym równie zadowolony, co wypowiadajacy się tam Niemce,  ale raczej nie o to chodzi.. 

 

Czy są specjalne okulary do jazdy w nocy, co nie kulosztują miliony? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo do jazdy nocą stosuje się okulary z żółtą poświatą i do tego polaryzacja. Proponuje podejść do optyka i przymierzyć, a dodatkowo wykonać badanie wzroku, bo może się okazać, że potrzebna jest jakaś korekta. Pierwszy dyskomfort wynikający z pogorszenia wzroku często odczuwa się nocą z kółkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Adi napisał(-a):

no może być

No może być. Honecker z grobu się mści ;)

A to on już nie żyje? 😱

Może wyjechał ino do Czechosłowacji na chwilę, skoro go nie widać... 🤔


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, zadra napisał(-a):

zapytam TU o okulary, ale niekoniecznie typowo przeciwsłoneczne.

 

Coraz częściej jadąc autem nocą odczuwam potrzebę osłonięcia oczy przed odblaskami oraz światłem aut jadących z przeciwka. 

Nie da się jeździć w przeciwsłonecznych, choć przyznam że polaryzacja z moich okularów trochę pomaga.

Czy macie jakąś praktyczną wiedzę jakie okulary kupić, żeby nie ściemniały a jednocześnie separowały trochę niepotrzebne blaski?

 

Wiem, że w TV - markecie na pewno coś bym kupił i byłbym równie zadowolony, co wypowiadajacy się tam Niemce,  ale raczej nie o to chodzi.. 

 

Czy są specjalne okulary do jazdy w nocy, co nie kulosztują miliony? 

Miałem to samo. Zalecam badanie wzroku. Z pewnością potrzebujesz szkieł korekcyjnych z odpowiednio dobranymi filtrami. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 hours ago, zadra said:

zapytam TU o okulary, ale niekoniecznie typowo przeciwsłoneczne.

 

Coraz częściej jadąc autem nocą odczuwam potrzebę osłonięcia oczy przed odblaskami oraz światłem aut jadących z przeciwka. 

Nie da się jeździć w przeciwsłonecznych, choć przyznam że polaryzacja z moich okularów trochę pomaga.

Czy macie jakąś praktyczną wiedzę jakie okulary kupić, żeby nie ściemniały a jednocześnie separowały trochę niepotrzebne blaski?

 

Wiem, że w TV - markecie na pewno coś bym kupił i byłbym równie zadowolony, co wypowiadajacy się tam Niemce,  ale raczej nie o to chodzi.. 

 

Czy są specjalne okulary do jazdy w nocy, co nie kulosztują miliony? 

 

Trochę brzmi jak astygmatyzm (wiem, bo mam na jednym oku). Badanie i dobranie korekcji przez optometrystę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, zadra napisał(-a):

zapytam TU o okulary, ale niekoniecznie typowo przeciwsłoneczne.

 

Coraz częściej jadąc autem nocą odczuwam potrzebę osłonięcia oczy przed odblaskami oraz światłem aut jadących z przeciwka. 

Nie da się jeździć w przeciwsłonecznych, choć przyznam że polaryzacja z moich okularów trochę pomaga.

Czy macie jakąś praktyczną wiedzę jakie okulary kupić, żeby nie ściemniały a jednocześnie separowały trochę niepotrzebne blaski?

 

Wiem, że w TV - markecie na pewno coś bym kupił i byłbym równie zadowolony, co wypowiadajacy się tam Niemce,  ale raczej nie o to chodzi.. 

 

Czy są specjalne okulary do jazdy w nocy, co nie kulosztują miliony? 

Jeżeli widzisz tak jak na obrazie po prawej stronie, to musisz mieć specjalne szkła dla astygmatyków.

Tak samo jeżeli spojrzysz na latarnię i nie widzisz "punktowo" tylko pojawia się tzw. efekt "halo" czyli widzenie nocą świetlistych aureoli wokół źródła światła.

Jeżeli tak jest, to tak jak Koledzy ww. czas się udać i dobrać odpowiednie szkła.

Jeśli nie, to są również specjalne okulary, które rozświetlają pole widzenia nocą i jednocześnie niwelują efekt oślepienia.

ast.png


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam astygmatyzmu, bardziej skłaniam się ku znanej chorobie "PESEL" zwaną.

Obie oki u mnie do czytania na +0.75 są obmierzone,  ale reszta bardzo Łokej.

 

Spajki, tak i owszem, ale przez przednią szybę która swoje już też przeszła i płytkie rysy już ma.

 

Czyli "oksy" jakieś specjalne do jazdy nocą.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
nie mam astygmatyzmu, bardziej skłaniam się ku znanej chorobie "PESEL" zwaną.
Obie oki u mnie do czytania na +0.75 są obmierzone,  ale reszta bardzo Łokej.
 
Spajki, tak i owszem, ale przez przednią szybę która swoje już też przeszła i płytkie rysy już ma.
 
Czyli "oksy" jakieś specjalne do jazdy nocą.  
Tak jak koledzy pisali żółte z polaryzacją.
 
Ja się zastanawiam nad kolorowymi lustrami Polaroida z polaryzacją, dobre to to będzie? Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję porady. W weekend niestety pożegnałem się z swoimi okularami Gucci GG0925S005  Made in Japan. Wspominam referencje bo można coś w podobnym klimacie możecie mi poradzić. Kupiłabym takie same, ale nigdzie nie mogę znaleźć tego modelu. Jest nowszy model, ale nie są już całe czarne i nie mają polaryzacji. Co sądzicie o LGR lub Tomie Fordzie? Jak jest z jakością i szkłami? Na szybko szukajac LGR nie robimy chyba szkieł z polaryzacją. 

IMG_8798.jpeg

IMG_8797.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pepepatryk

Gucci mam jedną aktualnie referencje. Specjalnie bez zmiany szkieł, bo używam ich z kontaktami. Sa świetne.

Tom Ford mam/miałem kilka, max mi pasuje ich mocarna stylistyka. Nosze też wersje zwykłej korekcji, czego z Gucci raczej bym nie zrobił. Chyba nie notuja wtop, z moich obserwacji wynika, że TF i Gucci można znależć okazyjnie fajne modele w dobrych promocjach. Z LGR gorzej, to bardziej niszowa marka. Przymierzałem sie do nich, ale potrzebowałem szybko oprawki, a nie było w PL kolor którego szukałem. Generalnie jeśli nie trafisz na szemrane źródło i fejka, to każda z tych marek jest OK 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.