Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

spmat

przedwojenny longines

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

poniżej przedstawiam dwa zdjęcia odnowionego longinesa. Prosiłbym o identyfikacje, numer mechanizmu widoczny, dodatkowo na wieczku, które leży obok doczytałem się dwóch numerów:

CH4509

i po drugiej stronie:

C28L(lub I)71

 

prosiłbym o przedstawienie co to może być za model i szacowaną wartość.

 

 

post-29984-1267272995,27_thumb.jpg

post-29984-1267272926,8_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia się nie otwierają

Wklej np przez

http://imageshack.us/

 

Po wstawieniu zdjecia do imageshack wybierz link do forum, skopiuj go i wklej w tekst postu


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bedzie chyba ten:

 

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&0&2uswk&Longines_18_26ABC

 

Rok produkcji 1928, wyjsciowo zegarek kieszonkowy kryty (savonette) - przerobiony na nareczny (pasowka). tarcza tez chyba nieoryginalna.

 

Też mi się tak zdaje.

Wartość - zawsze bardzo labilna - czyli zalezy od tego, jak komu się spodoba

Ogólnie, to on jest sredniej urody. Koronka jakoś słabo dobrana i pasek jakby zbyt wąski.

Myslę, że jakieś 300-500zł, chociaż niezgłębione są wyroki Boskie i Allegrowe :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po numerach też doszedłem, że to prawdopodobnie rok 1928, jednak nie jest pewien czy aby na pewno był on w oryginale kieszonkowy. Mam jeszcze pytanie, czy może wiecie co to za cyfry które podałem w 1 poście??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numery zegarmistrzow zapewne.W moich zegarkach tez takie mam.Jak dawali gwarancje,to ryli ja na dekielkach.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak nie jest pewien czy aby na pewno był on w oryginale kieszonkowy

 

Ja jestem pewien.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam jeszcze dwa pytania.

Pierwsze w jednym z linków,który ktoś podał była informacja, że mechanizm zawiera 15 kamieni, czy wie ktoś co to za kamienie.

Druga kwestia, zegarek był odnawiany w Poznaniu w pracowni zegarmistrzowskiej Artisan przy ul.Wodnej. Tam otrzymałem informację, że wartość zegarka może osiągnąć nawet 2 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamienie to syntentyki ;)

 

co do odnowienia - 1. pasowka w kopercie chromowanej, szklo rysniete, wskazowki nie fachowo dopasowane - widac starsznie je wciskano, tarcza odnowiona srednio a juz nie wiele ma wspolnego z oryginalem

wiec wartosc taka jak koledzy podali to max co mozna realnie oczekiwac - oczywiscie jesli jest ktos chetny nabyc za 2 tys to sprzedawaj - za taka kwote kupisz swietny nie kombinowany:)


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamienie to syntentyki ;)

 

Ale rubiny!

 

Druga kwestia, zegarek był odnawiany w Poznaniu w pracowni zegarmistrzowskiej Artisan przy ul.Wodnej. Tam otrzymałem informację, że wartość zegarka może osiągnąć nawet 2 tyś.

 

A gdzie tu jest to pytanie?

2000,- zł to dostaniesz za złotego oryginalnego Longinesa średnio przechodzonego...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Syntetyki maja te same wlasciwosci co naturalne,a mechanizm przez to tanszy i parametry/zywotnosc nie ulegaja zmianie.2000???Nie wiem skad biora sie te kwoty.Za pasowe na longinie w dobrym stanie to max 350.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

balem sie te "rubiny" napisac;)


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Druga kwestia, zegarek był odnawiany w Poznaniu w pracowni zegarmistrzowskiej Artisan przy ul.Wodnej. Tam otrzymałem informację, że wartość zegarka może osiągnąć nawet 2 tyś.

 

Pewnie, że może, tyle, że raczej nie osiągnie, bo realna cena to tak jakos 300-500.

Ci goscie od renowacji powinni sie w telezakupach udzielać.

Proponuję Ci sledzenie aukcji choćby rodzimego Allegro. Mnie ono dostarcza ciągłych zdumień. Absolutnie nie uważam się za eksperta, ale w wielu przypadkach typowych potrafie w miarę trafnie oszacowac wartość. I często jestem "porażony" wynikami aukcji. A to piekny zegarek w oryginalnym stanie pójdzie za pół ceny, a to odpicowany chłam w ładnie "opakowanej" aukcji uzyska cene dwukrotnie przewyższającą realna wartosć.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

A tam ,nie ma co sie bac ;) Jakby rubiny padly od razu ,nie bylo by mowy o syntetykach i naturalnych :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.