Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

matimumi

Omega kieszonkowa srebrna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy mogl by mi ktos pomoc i rozszyfrowac nr seryjne na zegarku po moim pradziadku jest to kieszonkowa Omega nr seryjny na kopercie to: 5556960. Nr seryjny na mechanizmie: 4824038, pozniej dodam fotki zegarka poniewaz potrzebuje on tez naprawy mechanizm naciagu niedziala, uszkodzona jest tarcza, brak szkielka i oryginalnych wskazowek identyczne byly w modelu: GrandPrix Paris 1900, jednak to chyba jest inny model poniewaz z tylu ma 12 medali a nie 6. Zegarek jest oprawiony w srebrnej kopercie proba 0.800, a niektore elementy byly pozlacane. I tez pytanie gdzie oddac zegarek do naprawy slyszalem ze Swatch Group Polska sie tym zajmuje. Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek z okolic 1915 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozniej dodam fotki zegarka

To też później się coś więcej o nim dowiesz.

 

w modelu: GrandPrix Paris 1900, jednak to chyba jest inny model ponieważ z tylu ma 12 medali a nie 6

A co to jest za model(?) o nazwie "Wielka Nagroda Paryż 1900" i dlaczego zależy on od ilości medali jakie dostała firma na paryskiej wystawie?

 

pytanie gdzie oddac zegarek do naprawy slyszalem ze Swatch Group Polska sie tym zajmuje.

A ja z pewnych źródeł słyszałem, że naprawami zegarków zajmują się zegarmistrze i tam w zasadzie trzeba oddać zegarek do naprawy, a czy akurat zegarmistrze zatrudnieni w Swatch Group Polska są do tego najlepsi, to zdania są tu podzielone niestety...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponizej dodaje zdjecia, wiec tak tarcza jest ceramiczna, a wskazowki oryginalnie byly takie jak w modelu GrandPrix Paris 1900 link: http://cgi.ebay.pl/Omega-Taschenuhr-Grand-Prix-massiv-900-Silber-aus-1900_W0QQitemZ270439184453QQihZ017QQcategoryZ14380QQcmdZViewItem ale kiedys jedna zostala zagubiona i kiedy zegarek od tescia(moj pradziadek) dostal dziadek zmienil on wskazowki na takie jak na zdjeciu, ojciec pomogl mi ustalic jak wygladaly oryginalne wskazowki i sa to takie jak w modelu o ktorym mowie wlasnie. Na zdjeciu widac brak jednej srubki od zebatki ale oska do ktorej powinna byc przykrecona kreci sie bez oporow wiec moze jakas sprezyna jest urwana. Mam tez pytanie moze ktos orjentacyjnie mogl by podac jaka by byla cena naprawy zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc zdjecia na imageshack.us i daj na forum w formie

   [img=bezposredni link do zdjecia ]  

A jak nie uda Ci sie tak,to daj linki.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile to pamiątka rodzinna, to oczywiście warto przywrócić do życia, ale zegarek ogólnie w kiepskim stanie.

Tarcza, wskazówki, szkło, mechanizm... Koperta też podniszczona. Naprawa może stosunkowo sporo kosztować. Jesli znajdziesz uczciwego zegarmistrza-entuzjastę, to za doprowadzenie go do ładnego stanu ze 300zł skasuje. Ze SG to raczej daj sobie spokój, bo o ile w ogóle się podejmią, to kosztem możesz być zszokowany.

Z jakich jesteś okolic? Może ktoś bedzie w stanie wskazać Ci dobrego zegarmistrza w poblizu


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 300zl !!?? jestem zszokowany i uradowany :lol: balem sie, ze koszt bedzie kolo 1tys, jestem z wielkopolski Trzcianka(64-980)kolo Piły, moja miescina lezy jakies 90km od Poznania na trasie 178 w strone morza. A jeszcze pomogl by mi ktos odczytac z jakiego okresu pochodzi ten zegarek? P.S. a moze Głowaccy podjeli by sie naprawy tego zegarka co sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pomogl by mi ktos odczytac z jakiego okresu pochodzi ten zegarek?

Jest to Omega kaliber 19 LOB 15 P, z okresu 1914-1915.

Przestań już powtarzać, że to zegarek "Omega model GrandPrix Paris 1900", bo to tak samo jakbyś powiedział samochód "Opel model kółko z zygzaczkiem". :lol:

 

Ostatnie zdjecie przedstawia Omege ktora ma wskazowki takie wlasnie jak powinna miec moja

Hmm... Wskazówki przez Ciebie pokazane są to tzw. wskazówki "ludwikowskie" stosowane w zasadzie do kopert złotych, do Twojej omegi najczęściej miały zastosowanie raczej takie wskazówki:

http://www.petertoth...s/omegazseb.jpg

 

Tylko 300zl !!?? jestem zszokowany i uradowany smile.gif balem sie, ze koszt bedzie kolo 1tys,

Zegarek wart jest około 300,- złotych a Ty chciałeś zapłacić za naprawę 1000,-?

Koszt naprawy miarodajnie może określić tylko zegarmistrz, który podejmie się naprawy, po obejrzeniu zegarka w realu. Moim zdaniem naprawa tego zegarka jest nieopłacalna (potrzebna nowa tarcza), bo taniej będzie kupić taka samą Omegę w dobrym stanie, ale to jest też tylko przypuszczenie.

 

jestem z wielkopolski Trzcianka(64-980)kolo Piły, moja miescina lezy jakies 90km od Poznania na trasie 178 w strone morza. P.S. a moze Głowaccy podjeli by sie naprawy tego zegarka co sadzicie?

Sadzimy, że znajdziesz na pewno dobrego zegarmistrza dużo bliżej, może w Trzciance nawet, osobiscie znam na przykład bardzo dobrego zegarmistrza w Pile:

Chróst Henryk Zakład Zegarmistrzowski Świerkowa 18, 64-920 Piła tel. 67 213 34 79?.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadzimy, że znajdziesz na pewno dobrego zegarmistrza dużo bliżej, może w Trzciance nawet, osobiscie znam na przykład bardzo dobrego zegarmistrza w Pile:

Chróst Henryk Zakład Zegarmistrzowski Świerkowa 18, 64-920 Piła tel. 67 213 34 79?.

 

Ojej - nie mogę się powstrzymać. Kiedyś kupiłem patka kieszonkowego. Sprzedawca dołączył wizytówkę wymienionego przez Ciebie mistrza. Na odwrocie wizytówki stało napisane "konserwacja zegarka patek" - pismem odrecznym. Zegarmistrz, który rzeczywistą konserwację przeprowadził, stwierdził, że zegarek zegarmistrza nie widział od przynajmniej 50 lat. Biorę poprawkę na to, co jeden mistrz o drugim mówi... Niemniej ten "mój" zegarek rozebrał, wyczyścił, wyważył balans, nasmarował. Obecnie 105-letni patek chodzi sobie tak, jak powinien. Oszczerstw nie zamierzam rzucać, ale albo imć Chróst dał sprzedawcy wizytówkę i w ogóle nie wiedzial, ze konserwował takiego patka, albo jest to taki mistrz, jak z koziej d.. trąba.

Nie znam człowieka i nie chciałbym szkalować, ale mi sie przypomniało, kiedy podałeś namiar


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam człowieka i nie chciałbym szkalować, ale mi sie przypomniało, kiedy podałeś namiar

 

Mogę Ciebie zapewnić, że pan Henryk naprawia i konserwuje zegarki marki Patek (i nie tylko) znakomicie, co nie znaczy, że naprawi wszystko i że nie ma od niego lepszych, no i pomyśl, jak ten Twój zegarmistrz mówił, że ten patek nie widział zegarmistrza 50lat i miał rację, to znaczyło że pana Henryka, który jest zegarmistrzem on też nie widział 50lat, a wizytówka... Wizytówek zegarmistrzów mam karton, również z odręcznymi napisami (najcześciej dotyczącymi daty odbioru zegarka), ale żeby je dołączać do zegarka jako dowód konserwacji... od tego jest paragon, albo rachunek.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze powiem szczerze, że nie interesuje mnie wartość rynkowa tego zegarka, ponieważ tak jak pisze to pamiątka po pradziadku i nie interesuje mnie jego sprzedaż. Także byłem skłonny zapłacić dużo więcej za jego naprawę, ale dziękuje za podanie kontaktu do Piły napewno się tam udam z pytaniem czy podjął by się ten Pan przywrócenia mojej Omegi do życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze powiem szczerze, że nie interesuje mnie wartość rynkowa tego zegarka, ponieważ tak jak pisze to pamiątka po pradziadku i nie interesuje mnie jego sprzedaż. Także byłem skłonny zapłacić dużo więcej za jego naprawę,

 

Jasne, każdy ma prawo zrobić ze swoim zegarkiem to co tylko zechce i nikogo to nie powinno obchodzić, ale wiesz Poznaniakowi trudno niektóre rzeczy pojąc, bo rasowy "pyrus" gdy renowacja przekracza wartość pamiątki, to pozostawia ją w takim stanie w jakim jest. :lol:


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ciebie zapewnić, że pan Henryk naprawia i konserwuje zegarki marki Patek (i nie tylko) znakomicie, co nie znaczy, że naprawi wszystko i że nie ma od niego lepszych, no i pomyśl, jak ten Twój zegarmistrz mówił, że ten patek nie widział zegarmistrza 50lat i miał rację, to znaczyło że pana Henryka, który jest zegarmistrzem on też nie widział 50lat, a wizytówka... Wizytówek zegarmistrzów mam karton, również z odręcznymi napisami (najcześciej dotyczącymi daty odbioru zegarka), ale żeby je dołączać do zegarka jako dowód konserwacji... od tego jest paragon, albo rachunek.

 

Czyli bardzo prawdopodobne jest, że po prostu sprzedawca trochę mnie zrobił w trąbę, a Pan Chróst tego zegarka w ogóle nie widział. Piszę "trochę", bo zegarek jak najbardziej oryginalny i w świetnym stanie, a ten rzekomy przegląd to tak na podpuchę


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze a jeszcze mam pytanie czy ten Pan Henryk, będzie miał części do mojej Omegi i czy miał by wskazówki tzw Ludwikowskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze a jeszcze mam pytanie czy ten Pan Henryk, będzie miał części do mojej Omegi i czy miał by wskazówki tzw Ludwikowskie

 

Trudno mi powiedzieć, bo Omegi sam sobie naprawiam i daawno u niego nie byłem, ale masz numer telefonu więc zadzwoń i pogadaj, czy wogóle podejmie się takiej naprawy. Najpierw zobacz może bliżej, bo w Trzciance masz na ulicy Dąbrowskiego 61 Zakład Zeg. pana Gajewskiego Janusza, wprawdzie nie mam zielonego pojęcia jak wyglądają jego prace, ale myślę, że zajrzeć i popytać warto.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczeze u mnie sa sami jak to ktos inny dobrze ujol "bateryjkarze", ktorzy zapomnieli co to zegarmistrzostwo zapraszam do innego tematu gdzie przedstawiam inne okazy mojej kolekcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.