Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

matimumi

Atlantic ale jaki??? oraz radziecki zegarek???

Rekomendowane odpowiedzi

o matko! a cóż to się z tymi zegarkami stało?

jak tak patrze to coś mi się widzi, że wiele się z tymi tarczami nie zrobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą za Ruska bym się nawet nie brał duże koszty, mała wartość, atlantic! tu warto się pomęczyć mechanizmy tych zegarków są bardzo wdzięczne sam jak do tej pory magazynuje w 90% atlantiki i mam ich troszeczkę zajrzyj do mojej galerii jest tam parę moich okazów. Jednak wracając do twojego widać spore ubytki w kopercie, no i tarcza tragiczna, nie wiem czy uda się coś odrestaurować, jednak na allegro można kupić sporo części koperty, wskazówki, tarcze można go wskrzesić bez niczego i uważam że tu warto to sama frajda na bank Cię wciągnie. Mechanizm AS 1604 w twoim śpiącym egzemplarzu był typowym dla Atlantica Varldsmastarur bardzo popularny w tamtych latach.Werk masz piękny a to jest serce reszta to tylko szaty jednak jak dobrze poszukasz na forum a zabierzesz się za atlantica to szukaj opracowania pana Wojciecha Kutermankiewicza tam jest wszystko zorientujesz się czego szukać, jakich wskazówek, sekundnika, koperty i w końcu tarczy,tak aby przypominał egzeplarz z lat 50-tych a nie składaka z 5 modeli,jednak już mogę Ci powiedzieć że twój egzemplarz pochodzi z lat około 50-tych , malowane logo na tarczy, nic więcej -modelu raczej nie określimy bo się nie da, może się ktoś pokusi może Pan Wojtek :lol:


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

A nie ETA 1113 z pogrobionym mostkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia zegarka jest ciekawa nalezal do mojego dziadka, wspadku dostal go ojciec. Moj ojciec kiedy po jazzowal mial jedna wade wracal do domu srodkiem ulicy tak jak prowadzily pasy ;). No i kiedys pewnego wieczoru 85r. mial bliskie spotkanie z autobusem, uderzenie bylo tak silne, ze ojciec odlecial na pare metrow a pozniej szural jeszcze po jezdni, na szczescie wlasnie mial zegarek poniewaz zapewnil on poslizg miedzy asfaltem a dlonia ktora sie zawinela. Ojciec sie wylizal a zegarek od tamtego czasu lezal w szafie, ojciec nigdy wiecej nie mial juz zadnego zegarka na dloni. A gdzie dac takiego Atlantica do naprawy w WILKP jest z Trzcianki k. Piły 90km od Poznania na N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie dac takiego Atlantica do naprawy w WILKP jest z Trzcianki k. Piły 90km od Poznania na N

 

Najprościej tam, gdzie omegę z innego wątku ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Rusek" to Wostok na werku 2209 z lat '70 - mechanizm bardzo solidny i wdzięczny w utrzymaniu. W wyśmienitym stanie wart 60-80zł, w tym... hmm... gdybym go spotkał na bazarze w kupce złomu dałbym 2-5zł by odzyskać z wraku nieźle zachowaną fabryczną koronkę, której szukam do jednego ze swoich wostoków + reszta wraku do prywatnej składnicy "złomu" jako dawca części do mechanizmów. Renowacja skrajnie nieopłacalna, lepiej poszukać go w dobrym stanie. Powinien wyglądac mnie więcej tak:

Tarcza:

http://www.allegro.p...eni_piekny.html

Koperta:

http://www.allegro.pl/item879032917_grubozlocony_wostok_ciekawy_model_zlota_tarcza.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niema ktos czesci do tego Atlantica, a mianowicie to co potrzeba: koperta z szkłem, koronka, cyferblat i wskazowki?? Na allegro nie znalazlem nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo "chodliwe" części i z zakupem będzie trudno. Kupienie oryginalnej tarczy w dobrym stanie bedzie graniczyć z cudem, ale próbuj czasami się trafia, ostatecznie czeka Cię renowacja - idealnie odwzorowane to nie będzie, ale taki stan jak twój zegarek tylko tak odratujesz. Mamkilka kopert do worldmasterów to moge spróbować coś dobrac, podaj dokładne wymiary tej koperty - może zrobimypodmiankę na dawcę koronki (wostoka). Dane daj na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego atlantica raczej nic już nie będzie, tarcza ma uszkodzone indeksy, a mechanizm uszkodzone koła minutowe, godzinowe i oś sekundnika zerwaną. O dobraniu oryginalnych wskazówek możesz zapomnieć, na allegro bardzo rzadko coś takiego się pojawia...zdarzają się jednak zegarki w podobnym stanie jak Twój osiągają zwykle cenę 80-120 PLN i po kilku zakupach może uda Ci się skompletować całość....oczywiście jeśli masz sentyment do tego zegarka bo wartość materialną jaką osiągnie po renowacji to ok 600PLN.

To jest wersja worldmastera na rynek niemiecki tzn. weltmaister końcówka lat 50-tych. Również polecam publikacje Pana Wojtka na pewno znajdziesz swój model w jego opracowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Czesc,

Link mi nie wchodzi.

 

Ja oparlem sie na opracowaniu "Historia i logo zegarkow marki Atlantic" Wojciecha Kutermankiewicza z grudnia 2002

Na stronie 13 opisuje swoj Atlantic z dziwna literka r na koncu - pisana jak w recznej pisowni r po angielsku.

I tam jest ETA 1113.

Ale jak patrze tu:

AS1604

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?13&ranfft&0&2uswk&AS_1604

Wyglada ze masz racje bo ETA 1113:

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?13&ranfft&0&2uswk&ETA_1113

Gdzie jest blad? Kto sprawdzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atlantic wyladowal u zegarmistrza zeby on wystawil swoja opinie. Wiec do wymiany jest balans, wszystkie trzy kola sekundowe, minutowe i godzinowe, koperta i tarcza, no i oczywiscie potrzebne sa wskazowki. A mechanizm to na 100% AS1604, teraz pytanie czy ktos posiada takie czesci i czy warto wogole sie w nie zaopatrywac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.