Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
seph

problem z WV-200E

Rekomendowane odpowiedzi

witam

posiadam zegarek casio : WV-200E który raz lub 2 raxy dziennie resetuje się.. niewiem czym jest przyczyna..?

czy mozliwe jest byu to była wina baterii?

 

pozdrawiam


www.wdrewnie.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam to samo

 

zegarek CASIO WV-200E (moduł 3139)

 

od pewnego czasu zaczyna się sam raz na jakiś czas przestawiać czyli niknie aktualna godzina a pojawia się 12.00 i wszystko się w nim przestawia np. data ,Timer , alarm dodatkowo znowu musze ustawiać strefe czasową bo przestawia się na NADAJNIK JAPOŃSKI !

zdarzało się to raz w miesiącu ale ostatnio coraz częściej ( raz dwa razy w tygodniu ) i pomału mnie to irytuje

czesto zdarza się to gdy przełanczam funkcje zegarka wtedy nagle milkną klawisze (nie pika jak się przełącza funkcje) nie działa też podświetlenie zegarka wtedy no i do tego dochodzi jego rozprogramowanie czyli całkowicie się przestawia i nic nie pamięta czyli ustawionego Timera daty godziny czy alarmu (zresztą sam z siebie też się restaruje) - baterie wymieniane ale to nic nie pomogło

czekam na jakieś pomysły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Serwis Zibi powinien to naprawic. Prawdopodobnie jest problem ze stykami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis Zibi powinien to naprawic. Prawdopodobnie jest problem ze stykami...

pisałem do nich w tej sprawie i odpowiedzieli żeby podesłać zegarek - tylko oczywiście nie mam już gwarancji i jestem ciekawy czy naprawa mi się wogóle opłaca (a jak poadł moduł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis Zibi powinien to naprawic. Prawdopodobnie jest problem ze stykami...

pisałem do nich w tej sprawie i odpowiedzieli żeby podesłać zegarek - tylko oczywiście nie mam już gwarancji i jestem ciekawy czy naprawa mi się wogóle opłaca (a jak poadł moduł)

i jeszcze jedno mnie zastanawia - mój kolega ma G-shocka (nie pamiętam modelu) wiem ze też się synchronizuje drogą radiową i patrzyliśmy na nie czy równo chodzą i teraz tak synchronizowały się o godz 3.03 oba a jest róznica między nimi 1 sekunda czy to norma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1
Napisano (edytowane)

Napisz i opisz co sie dzieje z zegarkiem i zapytaj o orientacyjny koszt naprawy.

 

Jesli zdecydujesz sie wyslac na serwis to rowniez opisz na kartce co jest nie tak z zegarkiem i napisz aby sie z toba kontaktowali telefonicznie w celu dalszych dzialan na wypadek gdyby np. zegarka sie nie dalo naprawic.

 

Wiesz zegarek zegarkowi nie rowny. Jeden moze spieszyc w ciagu doby o 1sek a inny 3sek, nie zawracaj sobie tym glowy tym bardziej iz masz zegarek sterowany falami.

Edytowane przez 0.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) mój kolega ma G-shocka (nie pamiętam modelu) wiem ze też się synchronizuje drogą radiową i patrzyliśmy na nie czy równo chodzą i teraz tak synchronizowały się o godz 3.03 oba a jest róznica między nimi 1 sekunda czy to norma ?

Ale sprawdzaliście to zaraz po synchronizacji, czyli o 3:03? Bo jeśli porównanie robiliście kolejnego dnia, po upływie iluśtam godzin, to nie ma w tym nic dziwnego, o czym wyżej wspomniał 0.1. Moje obydwa radiowce (GS-1150 i GW-3500B) rano po synchronizacji też nie chodzą równiutko - Giez już się wtedy odrobinę spieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to w ogóle żałuję , że kupiłem zegarek sterowany radiowo

Nie dość mi było budzików w domu tak sterowanych to se jeszcze dokupiłem na rękę takiego mola

Zegarek i Casio i budziki w domu - synchronizują się średnio raz na pół roku

Pół biedy z budzikami bo mam przyciski poopisywane i ustawiam je ręcznie

Gożej z Casio - instrukcja mi gdzieś się zapodziała - 5 dni temu zmienili czas na letni - oczywiście Casio jest na zimowym bo brak synchronizacji a przestawić nie umiem manualnie

Nie ma to jak normalny zegarek ustawiany ręcznie a nie wynalazek , który nie działa - prawie nigdy

Nie pomaga nawet wystawienie zegarka przed okno

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Czy udało się Wam ustalić przyczynę resetowania się zegarka?

 

 

Pozdrawiam i Udanego 2016 Roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że odkopuję ale teraz trafiło na mnie i również się pytam czy jakiemuś Casio wv200e usunięto w serwisie ten problem? Mam to samo. Bateria wymieniona, resetuje się, czasami podświetlenie działa, czasami nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba udało mi się usunąć problem. Cztery dni minęły od zabiegu i ani razu się nie zresetował. Z podświetleniem też problem minął a męczyłem je duuuużo razy.

Zasugerowałem się wpisem Gościa 0.1 i podgiąłem blaszki znajdujące się między baterią a spodem zegarka tak aby docisk był większy. Przeczyściłem wszystkie końcówki tej blaszki oraz miejsce gdzie styka się z zegarkiem.

Wszystkie funkcje chodzą jak nowe.

Może komuś się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.Czy po przeczyszczeniu zegarka i  podgięciu blaszek nie powtórzył się ponownie problem z resetowaniem zegarka Casio WV-200E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.