Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

akslawok

ZŁOTA DOXA

Rekomendowane odpowiedzi

Przydałoby się zdjęcie mechanizmu i dekielka od wewnątrz.

Tak na zewnątrz wyglada oryginalnie i jest w niezłym stanie.

Ceny takich dox zalezą od wielkości koperty, stanu wizualnego i technicznego. Drożej na ogół sprzedają się w kopertach typu krab (fikusne uszy).

Wartość - gdzieś od 700-800 do 1200-1300. Jesli ma swieżo zrobiony przegląd, ładny pasek, ładnie wypolerowaną kopertę, oryginalną koronkę, to oczywiście drożej, jeśli nie - dolny zakres.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że lata 50te lub 60te. Na wewnętrznej stronie dekla będziesz miał oznaczenie złota, chyba że jest widoczne na lewym górnym uchu na 2 zdjeciu) 14 lub 18 karat ewentualnie 10 (raczej mało prawdopodobne) jeśli zegarek jest automatyczny cena też będzie z górnych przedziałów (ale doxy w złocie częściej są mechaniczne) Aha w zależności czy mechanizm bedzie miał oznaczenie doxa lub doxa sa można dokładniej określic wiek zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj: będzie to początek lat 50stych - umownie milionowa sztuka przypada na 1950 rok (niestety nie zachowały się tabele)

 

Na 99% to "czerwone " złoto próby 14k (585). Wartość jak napisał chronofil. Zegarek mechaniczny.

 

Ale nigdy nie wiadomo co kryje koperta więc Koledzy podpowiedzą jeśli załączysz zdjęcia duszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Myślę, że mogę "podłączyć" swój pierwszy post na tym forum do tego wątku. Dostałem pamiątkową złotą Doxę, która chodziła bezawaryjnie podobno przez kilkadziesiąt lat aż kilka (3-4) lat temu się zepsuła i trafiła do szuflady. Gdy poruszę koronką mechanizm zaczyna pracować na kilka sekund ale się zatrzymuje a poza tym nie daje się "nakręcić" mogę kręcić koronką w nieskończoność. Ten skromny przedmiot jest dla mnie bardzo cenny i chcę go "wskrzesić" a w zasadzie odnowić/wyremontować mechanizm, wychyścić kopertę. Nie chcę poddawać renowacji tarczy bo jej stan uznaję za zadowalający. Koperta ma delikatne wgniecenie ale zastanawiam się czy coś z tym robić bo po pierwsze nie wiem jaki mógłby być efekt takiej naprawy a poza tym to część historii tego zegarka. Na spodzie jest numer 14221 czy na jego podstawie można oszacować datę produkcji ?

 

324ea66c5695.jpg

dc7e35184d82.jpg

af5bc8808d6c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Myślę, że mogę "podłączyć" swój pierwszy post na tym forum do tego wątku. Dostałem pamiątkową złotą Doxę, która chodziła bezawaryjnie podobno przez kilkadziesiąt lat aż kilka (3-4) lat temu się zepsuła i trafiła do szuflady. Gdy poruszę koronką mechanizm zaczyna pracować na kilka sekund ale się zatrzymuje a poza tym nie daje się "nakręcić" mogę kręcić koronką w nieskończoność. Ten skromny przedmiot jest dla mnie bardzo cenny i chcę go "wskrzesić" a w zasadzie odnowić/wyremontować mechanizm, wychyścić kopertę. Nie chcę poddawać renowacji tarczy bo jej stan uznaję za zadowalający. Koperta ma delikatne wgniecenie ale zastanawiam się czy coś z tym robić bo po pierwsze nie wiem jaki mógłby być efekt takiej naprawy a poza tym to część historii tego zegarka. Na spodzie jest numer 14221 czy na jego podstawie można oszacować datę produkcji ?

 

 

Fajny zegarek. Zdecydowanie wart ożywienia!

Z mechanizmem sam nic nie zrobisz - musisz się udać do zegarmistrza. Prawdopodobnie sprężyna się zerwała, albo coś w naciągu padło. Zegarmistrz powinien bez problemów naprawić, a przy okazji wyczyścić i nasmarować cały mechanizm. To bezwzglednie konieczne!

Tarcza rzeczywiście źle nie wygląda i renowację odradzam.

Koperta też nie wygląda źle. Oczywiście mozna ją wypolerować, a jeśli nie chcesz jakichś większych ingerencji, to na pewno warto dokładnie wymyć i przetrzeć płynem do czyszczenia złota.

Myślę, że w tym przypadku majątku nie wydasz. Naprawa, konserwacja, polerka, pasek - razem może ze 200zł.

Powodzenia <_<


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o pomoc w jeszcze jednej sprawie - mianowicie chcę sprzedać ten zegarek tylko nie wiem co dokładnie napisać w opisie by kupujący miał wszystkie możliwe informacje o tym zegarku. Pytam się bo nigdy takich rzeczy nie sprzedawałam a nie chce głupot pisać.

 

Serdecznie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.