Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

herring23

Atlantic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy moglby ktos powiedziec wiecej na temat tego zegarka, jakie lata itp???

 

100_0203.JPG

100_0508.JPG

100_0201.JPG

100_0198.JPG

100_0517.JPG

 

A co powiecie na 2 z mojej kolekcji, tyle ze ten nie byl odnawiany, wg mnie nic nie bylo przy nim robione no moze poza koronka..... zreszta sami ocencie :)

 

100_0515.JPG

100_0516.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O starych atlanticach jest na forum do bólu - proponuję Ci przejrzeć parę tematów.

Ten konkretny to wersja robiona dla Skandynawii, lata - jakieś 50, tarcza wygląda na odnawianą. Koperta stalowa - duży plus zegarka. Koronka dobrze dobrana. Wskazówki wydają mi się zmieniane, ale nie mam pewności, bo tych wersji było dużo.

Pokaż jeszcze mechanizm i powiedz, czy jest w pełni sprawny, dokładny itp

 

Koniecznie zajrzyj tutaj:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/39585-stare-zegarki-atlantic-nowe-opracowanie-ponad-250-stron/page__p__449847__fromsearch__1entry449847

 

Potem już wszystko będziesz wiedział


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm jest w bardzo dobrym stanie bardzo dokladny jak na swoj wiek, a z tego co wiem nie bylo nic przy nim robione. Koperta i cyferblat sa po renowacji nie wiem jak wskazówki i koronka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! mechanizm As1188 prawie identyczny jak As1604, różni się tylko mostkiem, który w As1604 jest lekko po łuku , natomiast ten jest prościutki, jeden z najlepszych mechanizmów obok ETY montowanych w tych modelach, bardzo wdzięcznie i miarowo tykają mam dwa Atlantiki na tych mechanizmach i przyznaje że chodzą bardzo punktualnie. Coś mi tylko nie gra z tym sekundnikiem, niby podobny a jakiś taki inny, podobnie jak chronofil datowałbym go na lata 50-te dokładnej daty nikt Ci nie poda, nawet WKUTER, mistrz w tych sprawach, który obecnie męczy się nad datowaniem Atlantików na podstawie wybitych numerów na deklach. Poszukaj a znajdziesz opracowanie WKUTERA (Wojciecha Kutermankiewicza) na temat tej marki, tam znajdziesz wszystko na temat tego mechanizmu i jemu podobnych Pozdro!!!

Ale ładny jest trzeba przyznać że pasie oko.............. :D


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tylko nie gra z tym sekundnikiem, niby podobny a jakiś taki inny,

 

Sekundnik najprawdopodobniej jest z delbany - długa strzałka i charakterystyczna przeciwwaga. Prawdopodobnie wszystkie wskazówki są wymienione, ale za to twierdzenie nic sobie nie dam uciąć, bo atlantic był bardzo płodny, jesli chodzi o rodzaje tarcz i wskazówek.

W miom vorldsmastarurze sekundnik jest cały czerwony i bez strzałki. Strzałki były raczej w worldmasterach


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Twojego drugiego atlantica:

 

Werk to ETA1100, opis tutaj

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&0&2uswk&ETA_1100

 

Bardzo typowy mechanizm stosowany nie tylko w atlanticach. Były jego rózne modyfikacje. W lepszych wersjach był adjustowany. Ogólnie z doswiadczenia wiem, że trwały i niezawodny, jesli sprawny, to bardzo ładnie trzyma czas.

 

Zegarek z lat 50-tych, raczej koniec piećdziesiątych.

Koperta mosiężna chromowana - wygląda, że niezły stan.

Tarcza i wskazówki oryginalne. Myślę, że tarczę dałoby się umyć - jej wygląd powinien się zdecydowanie poprawić. Jak na swoje lata to nieźle zachowana. Szkoda, że ma zadrapanie od wskazówki - ciężko coś z tym zrobić, choć daje się trochę przymaskować np woskiem.

Koronka nieoryginalna, kiepsko dobrana. W oryginale powinna być sygnowana takim fantazyjnym "A"

Dekiej powinien być stalowy i sygnowany. Powinien być na nim ten "zawijas"

 

Ogólnie bardzo fajny model i nieźle zachowany egzemplarz. Warto go dopieścić i mieć w kolekcji


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego co napisał chronofil nie wiele można dodać ponieważ napisał sama prawdę i tylko prawdę co do koperty, wskazówek, koronki i samego mechanizmu ETA, a ten znaczek to ARTIFLEX i powinien się znajdować na dekielku tak jak się znajduje na tarczy tuż nad napisem ATLANTIC świadczy to o oryginalności i spójności koperty z całą resztą, mam jeden mechanizm Eta w swoim skromnym zbiorze i pracuje w modelu EXTRA , rewelacja tak jak napisał kolega trzyma czas bezbłędnie a oryginalna koronka powinna wyglądać tak jak w moim modelu EXTRA link: Pozdrawiam....

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5340b09555bf5a3c.html


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oryginalna koronka powinna wyglądać tak jak w moim modelu EXTRA link: Pozdrawiam....

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5340b09555bf5a3c.html

 

Tak, dokładnie o taką koronkę mi chodziło. Ciężko dostać. W jednym moim zachowała się oryginalna. Do drugiego wycyganiłem od zegarmistrza, trzecią zdobyłem drogą kupna razem z resztkami jakiegoś trupka, w którym dziwnym trafem koronka się pięknie zachowała, a reszta szmelc (no, coś tam z części jeszcze da się odzyskać). Niestety, kilka egzemplarzy ciągle ma zastępcze.

Jeśli nie mozna dostać oryginalnej, to trzeba dobrać cos, co chociaż kształtem jest podobne


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.