Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Janek Sarnowski

Angielski fuse

Rekomendowane odpowiedzi

post-27934-0-03553000-1331339956.jpg

post-27934-0-30751700-1331339951.jpg

post-27934-0-62836300-1331339952.jpg

post-27934-0-75910400-1331339953.jpg

post-27934-0-88127700-1331339954.jpg


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

To nie jest szpindlak tylko angielski fuse z wychwytem cylindrowym(pokaz dokladnie kolo) z okresu ok. 1860.Sa punce na kopercie po ktorych mozna sprawdzic przyblizony okres powstania zegarka, ewentualnie samej koperty.oske da sie wstawic tylko kto sie tego podejmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angielski fuse?Wytlumaczysz mi ten termin?Zgaduje,ze polaczenie dwoch systemow.(-;

oske da sie wstawic tylko kto sie tego podejmie?

No wlasnie nikogo takiego nie znam.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z puncy na kopercie 1844, zegarek prawdopodobnie z przeniesienem napędu przy pomocy łańcuszka galla (powinien być widoczny na bębenku speżyny) ośkę powinien dorobić każdy zegarmistrz który potrafi toczyć (a teraz ich coraz mniej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, wyjaśnijcie o co chodzi z tym fuse, bo mnie się to słowo jedynie z bezpiecznikami kojarzy albo z detonatorem a z zegarkami wcale. Koło wychwytowe wygląda jakośdziwnie ale słabo je widać na tym zdjęciu. Kto mógłby naprawić - możliwe że pan Safinowski, ale z tego co wiem ma bardzo dużo roboty. Musiałbyś spytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, wyjaśnijcie o co chodzi z tym fuse, bo mnie się to słowo jedynie z bezpiecznikami kojarzy albo z detonatorem a z zegarkami wcale.

U mnie tak samo,ale skojarzylem z "fusion" (-;


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuse powinno być "fusee" z angielskiego bęben ślimak w zegarkach z przeniesieniem napędu przy pomocy łańcuszka galla łańcuszek przewija się właśnie z bębenka sprężyny na rodzaj ślimaka który kompensuje siłę naciągu sprężyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aa no to już wiem o co chodzi. Faktycznie "fusee" widziałem dużo wcześniej, teraz mi o tym przypomniałeś. Chodzi po prostu o napęd z łańcuchem galla i generalnie nie ma to nic wspólnego z rodzajem użytego wychwytu. Może ten zegarek ma wychwyt angielski...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, tak jak wcześniej napisano nie jest to zegarek szpindlowy, chociaż błędnie przyjęto tak nazywać wszystkie kieszonkowe zegarki angielskie z łańcuszkiem galla. Sądząc ze zdjęcia kółka wychwytowego (mało widać) to tak jak napisałeś jest to wychwyt angielski. Do pełni szcęścia w tym zegarku poza naprawą brakuje też tzw. pokrywy przeciw kurzowej. Mam ich trochę w swoich zbiorach ale jak przychodzi co do czego to zawsze jest problem z doposowaniem, a to nie ta średnica a to otwory nie pasują ...... . Życzę powodzenia w reanimacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokrywe mam,ale nie ma jej na zdjeciu (-;

Zastanawiam sie,kto by nabil kolo wychwytu z powrotem na oske.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

A moge sprobowac? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pewnie,ze mozesz.Nie daje rady wyjac tego kola,wiec jesli dasz mi wskazowki jak rozebrac ten mechanizm ( z innymi,szczegolnie kieszonkowcami nie mam problemu),to podesle Ci samo kolo wychwytu.Jesli nie,to podesle Ci zegarek,ale to dopiero jak bede w Polsce,kolo lipca.Z uk przesylka wyjdzie za drogo na moj studencki budzet (-;

Wielkie dzieki Kaido.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Samo kolo nieiwiele mi da,bo z osi ktore mam trzeba dopasowac odpowiednia, a jak bedzie minimalnie za dlugi/dluga czop/oska,badz za krotki/krotka to dalej nici z chodu.Najlepiej przeslij sikora i sie zrobi co trzeba i jak trzeba.Lipiec to dobry termin,teraz mam roboty po pachy.Nie ma zaco jeszcze dziekowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosilbym jeszcze na PW o wycene tej uslugi (0;


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.