Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pancurski

Lublin zegarmistrz

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie macie zdanie o Panach ze Świętoduskiej? Byłem kilka razy, raczej proste i łatwe tematy. Obsługa ok, szybka diagnoza (od ręki), pieniądz też niewielki. Ostatnio kupiłem bardzo okazyjnie szwajcarskiego Villarda . Ma zaśniedziała tarczę, koperta mocno zgięte ucho. Chciałbym oddać go do lekkiej renowacji (czyszczenie tarczy, "prostowanie ucha"), bo mechanicznie jest bardzo ok. Panowie powiedzieli, że mogą zająć się tematem, koszt 250 zł. Sami tego nie robią, wysyłają zegarek do Waw-y. Mam już jedną malowankę i wolałbym tego uniknąć. Do kogo można się udać w takiej sprawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takem czuł, ale wolałem nie ferować wyroków  ;)  Warto, nie warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż ten zegarek w 'vintage"....coś się wymyśli:-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Lublinie jest zegarmistrz, do którego bez obaw można zanieść zegarek z Valjoux 7733?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w naszym królewskim mieście zegarmistrze dadzą radę z odnowieniem / wyczyszczeniem / konserwacją kilku leciwych czasomierzy? Jest Doxa, Blonex, Zenith, w różnym stanie, lecz nie żaden szrot! Czy do p. Darka w NOVA bez strachu można? Świętoduska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do mojego mistrza na Lubartowską 17. On jako jedyny w Lublinie w latach 90 tych ub. wieku szkolił się w serwisie Seiko. Pan Jacek Gaworek. Facet już starszy, ale fachowiec bardzo dobry! Uważaj! Jest drogi!!!

 

Wysłane z mojego X12 przy użyciu Tapatalka

Witam.

Moim zdaniem najlepszy w Lublinie jest zakład na Ul. Pocztowej 2. Jest tani ale solidny takze obsludze nie mozna niczego zarzucic. Pan Kaczmarek jest bardzo dobrym fachowcem i zna sie na rzeczy. Np. wymiana bateri w zegarku jest bardzo tania i szybka... wymianiajac baterie w zegarku 1.5v 626 wyniosło mnie to jedynie 5 zł. na naprawde zegarka tez nie trzeba dlugo czekac. ogolnie jestem bardzo zadowolona z tego zakładu. i lepszego nie spotkałam. ten zakład jest godny polecenia. Pan Kaczmarek zajmuje sie takze naprawa duzych zegarów ściennych i z tego co słyszałam nie było złych opinii o tym zakładzie dlatego zawsze korzystam z usług tego wlasnie zakładu.

Pan Jan bardzo rzadko pojawia się w zakładzie.

 

Wysłane z mojego X12 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Robert Gawryluk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę niżej, w dół Świętoduskiej, 20 m od Zielonej w bramie.

 

 

Wysłane z mojego X12 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Robert Gawryluk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej za zakładem jubilersko zegarmistrzowskim, zdjecie delikatnie nieaktualne :)post-48316-0-84232700-1490046835_thumb.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z kąd to wytrzasnąłeś? Tak. To ta brama. A tu gdzie na tym zdjęciu były "ubrania gotowe" to tam był w latach 80 tych zakład zegarmistrzowski Dudzińskich, którzy przeprowadzili się do bramy.

 

Wysłane z mojego X12 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Wiedziałem, że cenne wskazówki od Was otrzymam. Więc jednak są w Lublinie godni następcy dawnych mistrzów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie interesowałem się szczerze mówiąc dokładnie. Podałem szczegóły które sam pamiętam, a uczyłem się zawodu zegarmistrzowskiego po drugiej stronie ulicy u Pana Gaworka.

 

Wysłane z mojego X12 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, gdzie w Lublinie naprawić zabytkowy zegarek atlantic. Potrzebuje gruntownego serwisu dla zegarka taty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, gdzie w Lublinie naprawić zabytkowy zegarek atlantic. Potrzebuje gruntownego serwisu dla zegarka taty.

Polecam zakład Pana Morawskiego w śródmieściu (ul. Narutowicza 13, obok przystanku MPK, na przeciwko biblioteki MBP H.Łopacińskiego). Naprawiałem u niego w roku 2016 oraz w marcu tego roku, zarówno Atlantic'a Worldmastera oraz Delbanę wymieniałem także szkiełka w trzech "ruskach". Oba zegareczki do dzisiaj chodzą wzorowo i po naprawach otrzymałem również gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest w Lublinie zakład, który zajmuje się chromowaniem kopert?

 

Ewentualnie gdzie wysyłacie koperty do chromowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest w Lublinie zakład, który zajmuje się chromowaniem kopert?

 

Ewentualnie gdzie wysyłacie koperty do chromowania?

Bardzo dawnymi czasy była ponoć jakaś galwanizernia na ul. Gospodarczej. Jednak obecnie takiego punktu brak. Pozostaje albo "samodzielna robota" albo "koledzy metalurdzy".

Osobiście mogę polecić usługi oferowane pod tym i linkami (poniżej). Koperty od kieszonkowej Ruhli i od naręcznego Łucza (co prawda zegarki to nie jakiś tam super rarytas, taka " tania padlinka" jak na dzisiejsze czasy, bardziej mam do nich sentyment niż one przedstawiają jakąś wartość), ale wyszło moim zdaniem bardzo ładnie.

Pierwszy to: http://renowacjatarcz.pl/ a drugi to: http://www.glowaccy.com.pl/. Co do ceny to samemu trzeba zadzwonić lub podejść i po rozmowie będzie wiadomo co i jak.

Podkreślam żadna to krypto reklama, po prostu sam korzystałem z usług, wyszło że mi się podoba to polecam koledze na forum. być może ktoś inny też korzystał z tych usług i ma odmienne wrażenia to proszę się podzielić. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fachowiec do Seiko poszukiwany. Czy Panowie z wcześniejszych postów podołają? :)

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fachowiec do Seiko poszukiwany. Czy Panowie z wcześniejszych postów podołają? :)

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Pan Gaworek na ul. Lubartowskiej 17, tyle ze tanio nie będzie. -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Gaworek na ul. Lubartowskiej 17, tyle ze tanio nie będzie. -_-

Tanio nie będzie? Wiadomo, że cena zależy od usterki ale jakie to mogą być mniej więcej kwoty? :)

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.