Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pancurski

Lublin zegarmistrz

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie, gdzie warto zanieść mechanicznego automata Seiko do regulacji chodu.

 

ps. zegarmistrz z którym miałem cokolwiek dotychczas do czynienia to ten przy rogu Narutowicza i Konopnickiej (nazwiska już nie pamiętam)

 

pozdr.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak w temacie, gdzie warto zanieść mechanicznego automata Seiko do regulacji chodu.

 

ps. zegarmistrz z którym miałem cokolwiek dotychczas do czynienia to ten przy rogu Narutowicza i Konopnickiej (nazwiska już nie pamiętam)

 

pozdr.

Paweł

 

 

Galeria Olimp nowa część zegarmistrz Andrzej Chrust. Poziom na który wchodzisz z parkingu przed budynkiem w rogu po lewej stronie przy kantorze. Możesz wjechać też na parking kryty - oznaczenia jak na delikatesy Alma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie chcesz iść do Batyry na Narutowicza 47 ?bo tam chyba byłeś jeśli dobrze kojarzę to nie ma tam innego zegarmistrza. To autoryzowany serwis Seiko w Lublinie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszystko jedno gdzie pójdę, żeby był solidny zegarmistrz i miał chronokomparator :]

Jeśli zegarmistrz na rogu Narutowicza i Konopnickiej to Batyra, to nie wiedziałem, że ma tam serwis autoryzowany seiko.

Byłem u niego ze dwa lata temu z zegarkiem Timex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi jeszcze polecał zakład przy skrzyżowaniu Lubartowskiej i Al. Tysiąclecia (po lewej stronie przed skrzyżowaniem jadąc w dół Lubartowską). Ale jak z Seikaczem to faktycznie chyba na Narutowicza.


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

z tym ..... Batyrą to daj sobie spokój! chyba ze Seiko na gwarancji lub jakas wodoszczelność ktora chcesz sprawdzic.

polecam róg okopowej z chopina p.Darek

i podobno! swietny jest facet na zielonej

ten w olimpie to chyba "bateryjkarz"

Edytowane przez ksylo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przechodziłem obok zegarmistrza (róg Szopena i Okopowej), regulacja 20 zeta, zegarek trzeba zostawić na jeden dzień.

Pewnie podskoczę tam w poniedziałek i zostawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ksylo z tym bateryjkarzem bym polemizował, choć z moim seiko miał pewne problemy :)


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ksylo z tym bateryjkarzem bym polemizował, choć z moim seiko miał pewne problemy :)

 

to tylko moje przypuszczenie! poprostu zrobił na mnie takie wrazenie ale oczywoscie moge sie mylic...

ktos moze korzystał z usług zegarmistrza na zielonej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tylko moje przypuszczenie! poprostu zrobił na mnie takie wrazenie ale oczywoscie moge sie mylic...

ktos moze korzystał z usług zegarmistrza na zielonej?

 

ksylo może miałeś okazję poznać jego syna - czasem obstawia w zastępstwie jakieś dyżury przyjmując jedynie zlecenia a sam istotnie potrafi jedynie wymienić pasek lub baterie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

być może... juz nie pamietam jak wygladał ten Pan i nie jestem w stanie okreslic jego wieku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym ..... Batyrą to daj sobie spokój! chyba ze Seiko na gwarancji lub jakas wodoszczelność ktora chcesz sprawdzic.

polecam róg okopowej z chopina p.Darek

i podobno! swietny jest facet na zielonej

ten w olimpie to chyba "bateryjkarz"

 

A co z Batyrą jest nie tak? Byłem u niego kilka razy,w sumie same drobiazgi,ale byłem raczej zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie ten sam problem. Też regulacja Seiko. Pierwsze kroki skierowałem na róg Narutowicza i Konopnickiej, gdzie zostałem potraktowany jak idiota, najogólniej mówiąc - "a po co regulować, jak się późni pół minuty na dobę, to jest w granicach tolerancji", następnie wykład na temat dokładności zegarków mechanicznych i od czego owa dokładność zależy. Gdybym miał powiedzieć na kogoś "bateryjkarz", to właśnie na tego z Narutowicza, najwyraźniej czuć było od niego niechęć do zajęcia się automatem.

Po czym wybrałem się do Chrusta w Galerii Olimp i tak oto mam ładnie wyregulowane Seiko.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym ..... Batyrą to daj sobie spokój! chyba ze Seiko na gwarancji lub jakas wodoszczelność ktora chcesz sprawdzic.

polecam róg okopowej z chopina p.Darek

i podobno! swietny jest facet na zielonej

ten w olimpie to chyba "bateryjkarz"

 

 

 

 

Kolego! Nie wiem ile masz lat, ale jeżeli sądzisz że Pan Chrust jest tzw. bateryjkarzem to się raczej nie wypowiadaj. Ja jestem zegarmistrzem. Mam 45 lat, a tego Pana pamiętam, że jako uczeń przychodziłem do niego po części do PDT - u. I nie po bateryjki. Ale sądzę, że nie będziesz wiedziec co to był PEDET.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze... nawet gdybym nie pamiętał, co to jest pedet to uczyłem sie historii współczesnej Polski w podstawówce czy liceum, gdzie o takich rzeczach była wzmianka. No ale może nie każdy skończył podstawówkę czy liceum?.

Wypowiadam się w tym temacie, ponieważ:

Raz, pozwala mi na to FORUM, dwa zegarki są moja pasją i też mam w tym temacie cos sensownego do powiedzenia

Przynajmniej raz na dwa tygodnie oddaje któryś ze swoich zegarków do serwisu i mam pewne rozeznanie. O tym Panu nic specjalnego nie słyszałem a jego zakład czy raczej box pozostawia wiele do życzenia! Ale może to tylko pozory??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) oczywiscie rózne zegarki...

zegarka raczej nie serwisuje sie co 2 tygodnie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze... nawet gdybym nie pamiętał, co to jest pedet to uczyłem sie historii współczesnej Polski w podstawówce czy liceum, gdzie o takich rzeczach była wzmianka. No ale może nie każdy skończył podstawówkę czy liceum?.

Wypowiadam się w tym temacie, ponieważ:

Raz, pozwala mi na to FORUM, dwa zegarki są moja pasją i też mam w tym temacie cos sensownego do powiedzenia

Przynajmniej raz na dwa tygodnie oddaje któryś ze swoich zegarków do serwisu i mam pewne rozeznanie. O tym Panu nic specjalnego nie słyszałem a jego zakład czy raczej box pozostawia wiele do życzenia! Ale może to tylko pozory??

 

To nie są moje słowa o dwóch tygodniach. 

Edytowane przez Robert Gawryluk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"raz na dwa tygodnie oddaje KTÓRYŚ...." nie oznacza jeden ten sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może odrobinę odgrzeję temat :-) W Lublinie mieszkam od kilku lat. Na początku zegarki woziłem do zaprzyjaźnionego zegarmistrza z Łodzi. Jednak postanowiłem sprawdzić zegarmistrzów w moim nowym mieście.

Co do p.Batyry - dowiedziałem się, że to stary, zasłużony zakład. Na szyldzie też chyba rok założenie jakoś 195... Prosta robota - przełożenie automatycznych mechanizmów (bliźniaczych - jeden sprawny i ładny, drugi uszkodzony bardzo) między dwoma Poliotami + regulacja. Klapa totalna - przy odbiorze dowiedziałem się, że sprawny mechanizm powinienem co wieczór dokręcać! Później okazało sie, że mechanizm nie został właściwie przełożony a mój śliczny automat stał się mechanikiem... Innym razem za zwykłą żółtą koronkę zażądano ode 30 zł. Oprócz tego wystawiono mi pod nos skrzyneczkę z jakimiś odpadkami, miałem sam sobie coś wybrać. Innym razem pan zegarmistrz nie potrafił otworzyć dekla w davosie (do wymiany baterii). Dlatego serdecznie odradzam. Podobno to już nie ten sam zakład, teraz to jakaś spółka cywilna. Z wymianą baterii nie miał kłopotów zegarmistrz na Placu Wolności.

Swoje stare-nowe zegarki reperuję i renowuję u zegarmistrza znalezionego poprzez portal aukcyjny. Nie były to może drogie i skomplikowane naprawy, ale ceny uczciwe, dość szybko i póki co nie mam zastrzeżeń. Zegarki też bardzo różne, od rakiet i poliotów mechanicznych, poprzez automaty do zegara czołgowego:-)


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry.

na początku chciałbym się przywitać.

zarejestrowałem się na forum, ponieważ chciałbym się spytać o możliwość naprawy zegarka, który znalazłem po moim Dziadku, w piwnicy

zegarek nie działa, jest mocno uszkodzony. jest to zegarek kopertowy.

marka 21 jewels - model, rocznik nie wiem.

na początku chciałbym zapytać, czy jest w Lublinie zegarmistrz, któremu mógłbym pokazać ten zegarek, do obejrzenia, wyceny naprawy?

lub komu można pokazać ten zegarek do wyceny - wysyłkowo?

jesli potrzebne jakieś dodatkowe szczegóły, proszę pisać, postaram się podać.

pozdr.

s.k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby dobrze naprawić automatyczny naciąg Poliota, nie wystarczą tylko umiejętności, trzeba odpowiednich narzędzi i części zamiennych. Jeśli sprzęgła w naciągu nie będą "chwytać" odpowiednio szybko, to zegarek nie będzie w pełni nakręcony i trzeba go "dokręcać" aby chodził przez noc. Wypada aby w gronie klubowiczów dobrze działała wymiana informacji na temat stanu zegarków i możliwości ich naprawy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dostałem od dziadka fajny kieszonkowy zegarek i chciałbym go trochę odnowić. Chodzi mi o wyczyszczenie szkiełka i może jak by się dało to naprawić stoper. I szukam odpowiedniego zegarmistrza który by się podjął. Kogo byście polecili?? Dodam że dziadek miał ten zegarek od ponad 50 lat wiec swój wiek już ma.

post-46408-0-65744900-1327860312_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pod Murzynkiem", p. Darek, róg Okopowej i Szopena.

Edytowane przez mw75

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.