Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
STARUSZEK

Klamerki

Rekomendowane odpowiedzi

To, faktycznie, z niczym innym nie może być kojarzona, Tylko jedna poprawka; ta moneta/ medal nie może być nazistowska bo takie państwo nie istniało nigdy, jest niemiecka.

 

Tak się nazywa 3 rzeszę - nazistowskie niemcy (celowo z małej litery).

 

Do kolegi Sanik:

Dobre podsumowanie dla zakończenia OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok poczekałem,poczytałem to teraz ja się wypowiem...jako najbardziej zainteresowany.

Miało być...:ciut Postapo,ciut Vintage,ciut Militarnie,ciut Oryginalnie.I jest...jedna jedyna taka na świecie..."a pracy było 2 x tyle co przy normalnej np.z królem i i dla nikogo już takiej nie zrobię"... cyt.Twórcę.

Dlaczego taka?...bo mi się pomysł spodobał stworzenia zestawu...jak dla mnie idealnego bez względu z czego on będzie wykonany(a robione są paski,buty,bransoletki itp. np.z ludzkiej skóry oficjalnie pozyskiwanej ,więc dlaczego nie klamerka z monetami z okresu 1937 i 1939 roku...dlaczego nie?).Podobają mi się rzeczy inne,dziwne,oryginalne,ciekawe lubię rzeczy full custom i nie ukrywam,że jestem osobą która dąży do zdobycia czegoś innego niż ogólnie dostępne. Lubię i stosuję nietypowe i nieoczywiste zestawienia w poszukiwaniu ideału(wg.moich norm i standardów)...taki jestem i się nie zmienię(są gorsze zboczenia,dewiacje i upodobania niż moje).Uważam tą klamerkę za dzieło sztuki(Artefakt) jest to mój NR.1 i zdania nie zmienię.

A każdy niech sobie dorabia ideologię do tego co widzi...

Staruszek wtapia przeróżne monety z całego świata np.Japońskie,Włoskie,Żydowskie,Radzieckie,Niemieckie i z czasów II wojny też...i nie ma z tym problemu wśród odbiorców klamerek.A te państwa przecież też brały czynnie udział  w II wojnie i różne,czasami straszne a czasami tragiczne wydarzenia zapisały się na kartach historii tych narodów.

Każdy ma jakiś grzech na sumieniu tylko czasami o tym nie wie...lub nie chce wiedzieć.

p.s. literówka.

Edytowane przez rangy67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek NavBUhr nie jest symbolem ideologii, natomiast swastyka jest, zbrodniczej ideologii, zastosowanej w praktyce, ze szczególnym okrucieństwem m.in. na naszym narodzie i kraju. Dlatego dla mnie, jako Polaka, jest to tabo, nawet w sztuce, jeśli nie jest elementem głębszego kontekstu, i jednoznacznego stygmatyzowania tego symbolu. Takie są moje odczucia odnośnie motywu na klamerce..

 

Żeby było jasne, ani trochę nie odnoszę się do kunsztu rzemieślniczego, ani go nie podważam w powyższej opinii. Dzieła Piotra  bardzo mi się podobają.

 

A jakie są Twoje odczucia odnośnie zegarków Zenith? Bo, żeby było jasne, Twoje podejście do zagadnienia niestety nie jest odosobnione i zdaje się być efektem długoterminowego oddziaływania osób trzecich, co ciekawi mnie niezmiernie z socjologicznego punktu widzenia.

Edytowane przez Thomas666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie są Twoje odczucia odnośnie zegarków Zenith? Bo, żeby było jasne, Twoje podejście do zagadnienia niestety nie jest odosobnione i zdaje się być efektem długoterminowego oddziaływania osób trzecich, co ciekawi mnie niezmiernie z socjologicznego punktu widzenia.

 

Napisałem, że zegarek nie jest symbolem ideologii, niezależnie czy jest to rodzaj zegarka, czy marka. Równie dobrze możesz zapytać o Hugo Boss, BMW, Mercedes i wiele innych.

Natomiast jesli pytasz nie o marke ogólnie, ale o konkretny oryginalny zegarek używany w tamtym okresie przez nazistowską machinę, czy ja osobiście bym go założył - odpowiadam nie, nie założyłbym go.

 

A dlaczego "niestety"? Wg Ciebie powinienem uważać, że światopogląd i czynu nazizmu nie są złem oraz uważać jej symbol za neutralny znak graficzny?

Edytowane przez Luc80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nazizm był przyczyną milionów ofiar etc. Komunizm też i to nawet znacznie więcej ofiar ma na koncie a ku mojemu zdziwieniu symbole nie sa potępiane, podobnie jak zegarki itd.

Ba... jest na forum oddzielny dział milosnikow tychże.

Mi nie przeszkadzają pamiątki ani jednych ani drugich, mam ich wiele, dziadek był kapitanem u Andersa i patrząc z perspektywy czasu to nie wiem od kogo doznał więcej zła czy od zachodnich aliantów, czy Sowieckiej Rosji czy Nazistowskich Niemiec...

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luc80 czytaj ze zrozumieniem, zapytałem o znak, logo, symbol, element tak Cię porażający... Nie o markę. Chciałem Ci jedynie zasugerować, że Hitler, Niemcy, naziści,skini, Stalin, Rosjanie, komuniści, sataniścinikt! Nie ma patentu na hakenkreuz, ani pentagram... To stare symbole, a historia kołem się toczy, więc może nie udawajmy, że nie występowały w takiej, czy innej konfiguracji. Wyparcie nie zmieni historii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luc80 czytaj ze zrozumieniem, zapytałem o znak, logo, symbol, element tak Cię porażający... Nie o markę. Chciałem Ci jedynie zasugerować, że Hitler, Niemcy, naziści,skini, Stalin, Rosjanie, komuniści, sataniścinikt! Nie ma patentu na hakenkreuz, ani pentagram... To stare symbole, a historia kołem się toczy, więc może nie udawajmy, że nie występowały w takiej, czy innej konfiguracji. Wyparcie nie zmieni historii

Ten argument kompletnie do mnie nie trafia. W tym wypadku symbol użyty był raczej nie jako "przynoszący szczęście"

 

 

Oczywiście że nazizm był przyczyną milionów ofiar etc. Komunizm też i to nawet znacznie więcej ofiar ma na koncie a ku mojemu zdziwieniu symbole nie sa potępiane, podobnie jak zegarki itd.

Ba... jest na forum oddzielny dział milosnikow tychże.

Natomiast ten już jak najbardziej tak.

 

Sam nigdy bym nie użył symbolu swastyki, ale faktem jest, że na sierp i młot nie reagujemy już z taką gorączką. A czy słusznie...? Każdy musi ocenić sam.

 

 

Ps

Gratuluje ogromnych zdolności. Twoje klamry są bezsprzecznie powalające :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

…........świat nie jest czarno-biały. To nie symbol zgotował ludziom piekł. Zrobił to człowiek.

„Od tysiącleci symbolem szczęścia i pomyślności niemal we wszystkich kulturach globu jest symbol swastyki. Przybiera on różną formę, od czteroramiennej w hinduizmie, do ośmioramiennej w tradycji słowiańskiej. Wszędzie kojarzony był ów znak pozytywnie, głównie ze szczęściem. Jeszcze w przedwojennej Polsce zdobił mundury lotników. Wystarczyło jednak, by Adolf Hitler na 20 lat zapożyczył swastykę z buddyzmu, by ludzie sami nadali swoje znaczenie symbolowi szczęścia.

Kojarzenie swastyki z nazizmem jest wielkim uproszczeniem, powodującym nieporozumienia. Dwa i pół tysiąca lat w buddyzmie kontra 20 lat w Niemczech. Oddając buddyjską swastykę Hitlerowi, przegrywamy wojnę z nazizmem. Dobrowolnie przekazujemy trofeum wojenne poległej ideologii"

  Wiem, że w Europie symbol, ma takie a nie inne znaczenie, ale np. w Azji jest już inaczej/ ogólnie wszędzie tam, gdzie rozpowszechniony jest Buddyzm. W Japonii czy w Indiach na każdym kroku dostrzeżesz takową, zaczynając od wizerunków Buddy, a kończąc na pseudo muralach. To symbol szczęścia i nic tego nie zmieni.

Kolega, mnich buddyjski z Tajlandii stara się o rehabilitację i przywrócenie pierwotnego znaczenia danemu symbolowi/ u nas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B)  ożywiam bo cokolwiek - wońtrupka 

 

Ciekawostka - jest w naszym klubie zdolny dłubek  ;)  który się może kiedyś ujawni ... a tymczasem 

jego dokonania :

 

Klamerki wykonane z monet ( srebro ) w klimacie lotniczym .

 

OtrfNeS.jpg

 

OBQnRoL.jpg

 

j4UDZzT.jpg

 

oraz w marynistycznieKSBINnB.jpg

 

 


Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sowa Świetna :) Tak myśle że pewien Piotr nawet by Opla sprzedał żeby miec taką klamrę :D

Ale moge się mylic bo to jednak nie byle jaki Opel    :rolleyes:

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sowa to 1 euro moneta grecka, nie wiem czy ten znany ogólnie opel by wystarczył :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle najwyższa półka. Piotrze, jesteś klasą sam dla siebie, jestem Twoim fanem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowym członkiem w klubie. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposob można zakupić taka klamre. Wszystkie są rewelacyjne alebta z samolotem bardzo przypadła mi do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowym członkiem w klubie. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposob można zakupić taka klamre. Wszystkie są rewelacyjne alebta z samolotem bardzo przypadła mi do gustu.

Napisz do kolegi Staruszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kruca bomba. Sowę przegapiłem, Opla miał wziąć ten wiarołomny LSE. Wszystko stracone.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 1 euro to damy radę :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Greckie Euro? Timeo Danaos et dona ferentes. Tylko drachmy sprzed potopu.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko ja mam :) ale dokładnie greckie, i również lekarz nosi tylko innej specjalizacji i w innym kraju.

Greckie Euro? Timeo Danaos et dona ferentes. Tylko drachmy sprzed potopu.

Musiałem chwilę pomyśleć nad sensem Twojej wypowiedzi a i tak nie jestem przekonany czy dobrze zrozumiałem :(

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Eneidę Wergiliusza zacytował i ja też nie widzę związku niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to co symbolizuje sowa i o to co sobą reprezentuje Grecja w czasach nowożytnych, dlatego Piotr wspomniał czasy sprzed potopu.

Mam nadzieję, że w skrócie dobrze zrozumiałem :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tam miałem, dużo bardziej banalne skojarzenie. Kiedyś trzeba było się strzec przed darami Greków. Teraz zaś wystrzegać się należy Greków żądających coraz większych darów ;) W Euro.

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.