Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
STARUSZEK

Klamerki

Rekomendowane odpowiedzi

Fantastico!!! Czy będą dostępne, pisałbym się na jedną dwudziestkę.


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą i to w miarę szybko - zanim się zrosną , luzik jedna Twoja , chciałem zrobić lepsze fotki z paskami - bo mam i paski 20 mm bo tak to najczęsciej na nic nie ma czasu a pózniej fotek brak .

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś Staruszku zrobił taką klamerkę 24mm z podwójnym szwem to byłbym jak najbardziej za...a nawet przeciw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Blizna po zdjęciu szwów - pomysł na miarę Mistrza. Przez bardzo duże M. Też bym tak chciał, pomarzyć można...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś Staruszku zrobił taką klamerkę 24mm z podwójnym szwem to byłbym jak najbardziej za...a nawet przeciw :)

będzie przed końcem tygodnia :)

Blizna po zdjęciu szwów - pomysł na miarę Mistrza. Przez bardzo duże M. Też bym tak chciał, pomarzyć można...

Jak to pomysł :) ona się najnormalniej zrosła :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Perrelet

Tak jak napisałem wcześniej, dla mnie bomba, a pomysł ze zrośnięciem to kolejny strzał w dziesiątkę, jak patrzę na twoje klamry to nasuwa mi sie pewna myśl która niestety może byc trudna w wykonaniu, chodzi o zbyt równe krawędzie pęknięcia, takie od linijki, gdyby się udało zrobic nierówne, dające wrażenie postrzępienia to chyba efekt byłby jeszcze lepszy. A tak apropos to ile kosztuje taka klamra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek a co z klamerkami wydłużonymi na pasek bez szlufki ? To był jednorazowy "wyskok", czy się nie przyjęły ? Trudność wykonania chyba trochę większa niż te na teleskop (co i tak przerasta moje wyobrażenie, że człowiek to wszystko wykonał :) )

 

post-22779-0-00197700-1331372023.jpg


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak rozwijając temat to może warto zrobic też metalową szlufkę, która byłaby w komplkecie z klamerką...?! Nie widziałem tego jeszcze na żadnym pamowym pasku ale mam taki komplet w pasku do spodni i moim zdaniem jest to całkiem fajne.

Edytowane przez gludek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postrzępione krawędzie - aktualnie nie mam na to pomysłu , łatwo zrobić postrzępione brzegi , ale wewnątrz materiału to juz troszkę gorzej - nic mi nie przychodzi w tej chwili do głowy . Jesli chodzi o podwójne klamry - były dwie - jest jedna , druga u Nowego Właściciela juz dawno temu , tą druga musiałem popoprawiać była zbyt duża aby dobrze się układała na nadgarstku - wymagała dogięcia i na razie leży sobie , dwie inne są w robocie ... od kilku miesięcy , zrobiłem lekki remanent i kilka pokażę z paskami etc. , nawet jedną PVD jeszcze znalazłem :)

 

 

 

 

 

Pomysł ze szlufką stalową ciekawy , na razie muszę zakończyć dwa inne pomysły , zobaczymy :)

Rozumiem ze chodziło o coś podobnego

La Résilience David Rodriguez

 

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... druga u Nowego Właściciela juz dawno temu...

 

Nowy, a właściwie już stary właściciel nadal ją ma, nosi i bardzo sobie chwali :)

 

Piotrek widzę, że Twoja inwencja nie ma granic. Brawo!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek a co z klamerkami wydłużonymi na pasek bez szlufki ? To był jednorazowy "wyskok", czy się nie przyjęły ? Trudność wykonania chyba trochę większa niż te na teleskop (co i tak przerasta moje wyobrażenie, że człowiek to wszystko wykonał :) )

 

 

Jeszcze dwie takie zacząłem kilka miesięcy temu z kawałków damastu nierdzewnego - mniejsze juz , ale ze wymagają strasznie dużo czasu , pracy etc. więc troszkę zniechęcają - bo ja leniwy jestem ogólnie. Czy więcej pracy ? Hmm.. trzeba nawiercić w kawalku stali otwory (brak lasera ) wyłamać obwiercony element , doprowadzić pilnikiem krawędzie do równości , prostopadlości , wymiarów etc. , pózniej to juz z górki - wystarczy nadac kształt zewnetrzny mniej wiecej , zagiąć , obrobić krawędzie i w przeciwieństwie do tych normalnych trzeba wypilować wklęsłości na pasek - koleiny pod spodem aby dobrze się układała - a no i na koniec wystarczy naspawać w miejscu gdzie ma być śrubka mocujaca troszkę stali - po naspawaniu obrobic ją , wytrawić , wyszlifowac , doprowadzić do ładu , nawiercic otwory prostopadle i w jednej lini w zamierzonym miejscu , po czym nagwintowac i zrobić śrubkę , w sumie to wszystko nie jest jakies strasznie czasochłonne - wczesniej w tym czasie potrafiłem zrobic 4 klamry z damastu ... Ale takiej na razie jeszcze nie widziałem .

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STARUSZKU,

a czy byłaby możliwość wykonania klamry wg. mojego skromnego pomysłu?


Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz PW , z powodu pytań - sytuacja jest następujaca - nie mam pojęcia ile klamer i jakich z tych mniejszych rozmiarów bedzie dostępnych w kraju , pomijam juz kwestię ze realnie są i tak drogie jak na polskie warunki .pzdr Piotr.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Perrelet

Pisz PW , z powodu pytań - sytuacja jest następujaca - nie mam pojęcia ile klamer i jakich z tych mniejszych rozmiarów bedzie dostępnych w kraju , pomijam juz kwestię ze realnie są i tak drogie jak na polskie warunki .pzdr Piotr.

 

 

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie o ceny twoich klamer, jesli nie chcesz się tym dzielic na forum publicznym to proszę o PW. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale takiej na razie jeszcze nie widziałem .

 

Bo zaje.....e wysoko postawiłeś poprzeczkę ;)


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Perrelet

Ceny - oferta jest jeszcze w dziale "sprzedam" te na teleskop 130-135 pln , jesli chodzi o ceny ogólnie - to polecam temat :

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/32045-ceny-paskow-hand-made/

 

 

Taaa....czytałem to kiedyś ale powiem szczerze że posty w stylu "klamry Staruszka są absurdalnie drogie, tak jest bo ja tak chcę i nie przekonujcie mnie że tak nie jest bo przecież mówiłem że tak jest" nie są na moje nerwy, a co do kwestii cen link który podałeś niczego nie wyjaśnia a wręcz dezorientuje.....Ty piszesz 130-135 pln, a z niektórych postów wynika że ponad 200 USD, to w końcu jak jest? Może tak wprost?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tutaj chwała Piotrowi, że w naszym jednak jeszcze dosyc biednym kraju oferuje swoje klamerki w cenach życiowych. Każdy, który mówi, ze są absurdalnie drogie polecam początek tego tematu-gdzie Piotr opisał jak zrobic klamerkę. Przyznaję, że ja za 1 kPLN bym się tego nie podjął. Ale jak ktoś zrobi porównywalnej jakości ręcznie wykonaną klamerkę taniej niż Staruszek-to ja sie zobowiązuję ją kupic. Nawet jeżeli nie będzie mi do niczego potrzebna. Ciekawe czy się tego kiedyś doczekam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Perrelet

Najpierw musiałem poćwiczyć w kraju za mniejsze środki finansowe , jak juz nabiorę wprawy wtedy przestaje oferować w kraju a cenę ustalam z nieba w zasadzie ,te pierwsze - zeby za długo nie leżały , nie wypada sprzedawać taniej niz wcześniej - wiec nastepne mogą byc tylko drozsze - jak nie schodza myślę - aż wymyslę coś nowego - zeby schodziły , jak schodzą na pniu tzn. ze jest równowaga , wiec znowu myślę ;) ( z tym mysleniem to zart oczywiscie ) co tu nowego zrobic i tak po pierwszych zwyklych klamrach powstaly na śrubkę z podpilowaniem - cieszyły sie ogromnym powodzeniem ceny 190$ za sztukę - do czasu aż zaczęły się pojawiać identyczne - nie moje oczywiscie , następnie poszły damastowe - tak samo ceny - 250$ , potem klamry do paska od spodni 300$, 300 euro czasem , kazde z tych klamer ktoś inny po czasie zaczynal robić tańsze choć troszkę inne ale jednak bardzo podobne, więc pora na kolejne pomysły , jak juz wspominalem dzisiaj nawet Greg Stevens - korzysta z mojego pomysłu i oferuje taniej - wiec pora na zmianę - zobaczymy jak to bedzie - to taka pogoń za króliczkiem ... etc. Więc nie kupowac tylko czekac - na pewno ktoś zrobi tańsze :) .

Ponieważ to moje hobby, więc jak ich nie bedzie to nic takiego strasznego się nie stanie , a jak mnie przycisnie - to wtedy sytuacja wyglada inaczej - to zapewne byc moze niezbyt na miejscu wypowiedż - ale za to prawdziwa .

PS - poza moimi pozostałe klamry o ktorych wspominam - są zazwyczaj kopiowane maszynowo - dlatego sa znacznie tańsze .

Czy juz wszystko jasne ??? Dziekuję za zainteresowanie i pozdrawiam serdecznie Piotr.

PS :Kolejna sprawa to kryzys - jednak bardzo uwydatnia to na co jesteśmy w stanie wydac pieniądze ! Ale prawda jest brutalna i nie mogę sprzedawać klamer gdzieś indziej po 40$ za sztukę tak jak tutaj na forum - to juz mi nie wypada najnormalniej !

 

 

 

Bardzo dziekuję za wyjaśnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaro19591

I tutaj chwała Piotrowi, że w naszym jednak jeszcze dosyc biednym kraju oferuje swoje klamerki w cenach życiowych. Każdy, który mówi, ze są absurdalnie drogie polecam początek tego tematu-gdzie Piotr opisał jak zrobic klamerkę. Przyznaję, że ja za 1 kPLN bym się tego nie podjął. Ale jak ktoś zrobi porównywalnej jakości ręcznie wykonaną klamerkę taniej niż Staruszek-to ja sie zobowiązuję ją kupic. Nawet jeżeli nie będzie mi do niczego potrzebna. Ciekawe czy się tego kiedyś doczekam...

A może takie?

 

 

d3d1a83e20a5e6aemed.jpg

 

 

04008925c34d6fe0med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady , gdybym miał pieniądze , dobrą pracę , inna sytuację życiową - to klamry zapewne nigdy by nie powstały , być może troszkę dołożyłem do świata klamerek, ale jesli coś mi się w zyciu odmieni to na pewno nie będę robił żadnych klamer - pierwsze stalowe na śrubkę mojej produkcji - były inne niz wszystkie pozostałe , kształt delikatnie inny a jednak - pomysłu Kolegi ktory juz tutaj nie zaglada , wygodne choć grube etc.kupione przez wielu znanych strapmakerów , damastowe - to były pierwsze na świecie klamry z damastu i nikt nie wyprowadzał mnie z tego przekonania - wiec śmiem twierdzić ze były , klamry do spodni - też pierwsze na świecie takie , i nadal twierdzę ze zszywane klamry też są pierwsze choć zapewne nie ostatnie , a najciekawsze jest czy bedzie cos dalej ? Tego niestety nikt nie wie ;)

Pomijam juz niechlubna sprawe ze w owym czasie byly to też najdroższe -sprzedajace się stalowe tradycyjne klamry na świecie , abstarhując od starych klamer OP czy klamer firmowych unikalnych z poczatków produkcji i klamer bizuteryjnych czy wykonanych z drogich materiałow etc.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może takie?

 

No właśnie , bardzo ladne oczywiscie , widzialem na innym forum , nie pierwsze i nie ostatnie zapewne - chociaz ręcznie to tylko chyba w nszym kraju ktoś może się męczyć i robić klamry - w kazdym innym , normalny człowiek popukałby się w czolo ;) .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaro19591

Najciekawszy jest moment jak po kilku godzinach roboty zjedzie np. pilnik i cała robota w p....du!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że ja za 1 kPLN bym się tego nie podjął.

 

Gludek, ja bym się za 1kPLN nie podjął uszycia damskiego żakietu. Ba! Za 3000zł tez nie, bo nie mam o tym pojęcia, ani maszyn. Natomiast moja kuzynka ma warsztat krawiecki i bierze za uszycie takiego żakietu coś koło 10z, czy 15 zł. Przy większych zamówieniach bardzo dobrze na tym zarabia. A szycie w Chinach kosztuje pewnie 2 zł.

 

Osobiście jestem pod wielkim wrażeniem wyrobów Piotra. Robi piekne rzeczy, za co chwała Mu i cześć. a o cenach lepiej nie dyskutować - ktoś chetnie zapłaci 200$, a ktos inny uzna, ze cały pasek nie jest wart więcej niż 20zł...

Rynek to miejsce spotkania popytu z podażą - dopóki funkcjonuje, to jest ok


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.