Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
STARUSZEK

Klamerki

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Piotrze zabierz te klamry na czerwcowe spotkanie! :(

Jednej juz nie ma , nie wydaje mi sie aby pozostałe dotrwały ...

ale jak będą te albo nowe to wezmę oczywiście ja i tak nie noszę klamer żadnych .

problem polega na tym ze tych klamer nie da się powtórzyć w żaden sposób ! Jedną juz zepsułem z nowych - ale wyszła nawet nieżle jak na zepsutą :) przyniosę pokażę oczywiscie .

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pewnie i mozna ale ja jakos nie widze tego , srebrne jest dosyć łatwo zrobić - obróbka srebra jest banalnie prosta i każdy złotnik moze ją spokojnie wykonać! Stal nierdzewna - zwykłemu człowiekowi nawet przewiercenie dwu milimetrowej blachy moze sprawić duzo kłopotu zwykłej 304 a juz o lepszych gatunkach nie wspominam.Wtapianie monet tez nie jest proste ale daje duzo radochy , tzn. system juz jest opracowany teoretyczny a w praktyce wychodzi tak jak widać - trudno przewidzieć skład danej monety,a dalej są juz nowe pomysły - szyć mi sie juz za bardzo nie chce , upierdliwe to szycie strasznie , więc teraz powoli przymierzam się do nowego pomysłu - jeśli wyjdzie , będzie jeszcze bardziej zastanawiający niż ceramiczny bezel w rolkach :( . Na pewno pokażę o ile nie będzie niezgodny z prawem ...

 

EDIT: Klamer juz nie ma zostały tylko fotki, ale robia się następne - coś przyniosę na spotkanie do pomacania .

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta zepsuta... szwajcarska jakość , na monetach to strasznie oszczędzali ... pasek równiez mojego autorstwa fatalnie wyszedł - podobnie jak klamra , krokodyl 40 letni :) służy do prezentacji fatalnych klamer - dobrze sie z nim komponują :)

Klamra nazywa sie: kobieta bez twarzy

sorki za jakość fotek z komorki ale nienawidze robić zdjęć ...

nnnn008.jpg

 

 

 


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy je zobaczyłem strasznie mi się podobają. I powiem szczerze, że jak tylko będę miał fundusze to sobie chętnie zafunduję jedną klamrę Staruszka.

Wielkie gratulacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi na myśl: małe arcydzieła

Lachu, kupisz o ile wszystkiego nie wykupi Patek Philippe.. :)


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O k...a Piotrze !. Zbieram szczękę z podłogi.

Jesteś naprawdę dobry. Aż za dobry aby te klamry ciągle klepać - pomimo tego że są świetne.

Szacunek.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś naprawdę dobry. Aż za dobry aby te klamry ciągle klepać

Klaudiusz w czym problem??? Niechaj klepie do końca świata i o jeden rok dłużej :rolleyes:


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu - czas na kopertę :rolleyes:


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz dzięki ,zapewne masz rację , klamry robię juz odruchowo, nie ma zepsutych - a nawet jeśli każdą naprawie bez problemu , zrobię juz w tej chwili z czegokolwiek, jeśli chodzi o metale - to tak jak dla kogoś innego iść wyrzucić śmieci , albo odkurzyć mieszkanie, nie bardzo widzę co mógłbym robić w tej chwili innego z wielu względów, ale z jednym się zgodzę - jak patrzę czasami na te klamry - to juz mnie mdli ...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu - czas na kopertę :D

Lub na tarczę- na którą już namawiałem ale niestety z marnym skutkiem :rolleyes: Piter weź się do roboty ;)


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś mnie weżmie coś to zrobię choć do koperty potrzeba - szafir - trzeba go zamocować - wcisnąć najlepiej na uszczelkę , optymalnie wypadaloby zrobic własny sytem uszczelnienia korony ( nie biorę pod uwagę koperty z WR 3 atm ale co najmniej 20 atm !) , korona juz nie będzie ręcznie zrobiona ;) trzeba się wspomóc tokarką choć nie do końca , no i pytanie co dalej - trzeba etę wsadzić albo coś innego , tarcza nie stanowi problemu - jedynie damast drogi okropnie , albo można z czegoś innego - jednym słowem jest co robić i co wtedy ? Koperty robi wielu producentów , troszke z lenistwa , juz nie będę pisał ile czasu zajmuje mi zrobienie klamry - bo i tak nikt nie uwierzy i lepiej aby wszyscy myśleli ze to trwa strasznie długo i wymaga nie wiadomo czego :rolleyes: - tak naprawde jest to bardzo prosta sprawa .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr pokazał mi ostatnio wersję z bobrem. Jest fantastyczna. Niestety sprzedana a oprocz tego nie bylem w Kanadzie:-) Urodził jednak sie inny pomysł. Jak mnie życie zagna w jakiś egzotyczn kątek świata to przywiozę monete i poprosze Cie o klamrę, rowniez z nazwa kraju i datą. Myśle ze wielu tak by chcialo na pamiatke i to otwiera przed Toba nowa gałąź produkcji klamer na zamowienie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne, choć seria kanadyjska świetniejsza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne, choć seria kanadyjska świetniejsza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś iść w stronę tak jak pisał poprzednik "serii Canadyjskiej" (zwierzaki, stare lokomotywy, parowozy etc.). Co do jakości wykonania to nie warto już tego pisać bo chyba każdy wie, że Twoje klamerki to mistrzostwo świata.

 

p.s. nie każdy nosi Pama :) zrób coś w bardziej "ludzkim" rozmiarze ;) wiem, że rozmiar im większy tym lepiej wyeksponowany element ale ...


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś iść w stronę tak jak pisał poprzednik "serii Canadyjskiej" (zwierzaki, stare lokomotywy, parowozy etc.). Co do jakości wykonania to nie warto już tego pisać bo chyba każdy wie, że Twoje klamerki to mistrzostwo świata.

 

p.s. nie każdy nosi Pama :( zrób coś w bardziej "ludzkim" rozmiarze ;) wiem, że rozmiar im większy tym lepiej wyeksponowany element ale ...

Na razie eksperymentuję z różnymi monetami , zwierzaki kanadyjskie zawsze zdążę zrobić - mają najlepszy skład materiałowy .

Coś w ludzkim rozmiarze ;) , znaczy ze jak ? mniejsze ? :rolleyes: , pewnie coś tam będzie ale jak na razie z tych z monetami została tylko ta ostatnia i to dlatego ze jest od wczoraj , problem polega na tym ze do małych klamerek potrzeba małych monet juz w tych wielkość max 20 groszówki , na dużych monetach wszystko jest większe i w tym problem - klamra jest wbrew pozorom bardzo mała, na razie zrobię jeszcze troszkę z monetami i koniec - trzeba powoli posuwać się dalej , do przodu znaczy :D


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz Piotrze talent. ;)

Te klamry są po prostu super.

Najbardziej mi się podobają te z raną szytą :rolleyes:, chociaż seria kanadyjska miażdży....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladam,podziwiam i napatrzec sie nie moge!!!To sa ARCYDZIELA SZTUKI!!!

Postanowilem,ze zaczynam zbierac na taka piekna klamerke tylko nie wiem czy szyta czy z monety wszystkie piekne lecz na wszystkie kaski nie starczy :) ale na jakas sie zdecyduje!!!Masz talent!!!Powinienes isc do tvn na kasting mam talent!Bo jestes Mistrzem w tym co robisz!!!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajebiaszcze są te klamerki, mnie osobiście jednak nie widzą się nowe fazowania. Teraz to naprawdę wygladają jak maszynowe ale czy o to chodzi ? Wiem ,że trzeba iść do przodu ale wcześniejszy kształt miał swój charakter. Życzę nowych pomysłów, bo jak na razie to każdy jeden prześciga poprzedni. Mistrzostwo świata! ;)


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw napatrzyłem się na paski ze strusia, teraz te klamry! Staruszek jesteś artystą.

 

Normalnie psychiczne katusze, że takich nie mam! Nie mam zegarka do tego stylu ;)


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.