Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
STARUSZEK

Klamerki

Rekomendowane odpowiedzi

Piotrek, zadam Ci podchwytliwe pytanie :lol:

Które klamry były Twoim największym wyzwaniem, które najtrudniej było zrobić?

Wiem, że w 99% pada odpowiedź pierwsze, bo to coś zupełnie nowego, ale jakbyś w tej chwili mając to doświadczenie miał zrobić dokładnie takie same jak pierwsze, to czy byłyby one najtrudniejsze, czy może jakieś inne były okupione mozolniejszą pracą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtrudniejsze były pierwsze damastowe z numerkami 1-4 oraz z kawałków damastu i jeszcze te dwie podwójne które zrobiłem , bardzo trudne są z monetami ktorych temperatura topnienia jest dużo niższa niż stali nierdzewnej - czyli z monetami miedzianymi, cynkowymi , aluminiowymi , w tej chwili zrobienie klamry z monetą zabiera mi niewiele czasu - stosunkowo , ale zeby ją zrobić zbieram się kilka dni :lol:, denerwuje mnie , że nie bardzo jest jak uzyskać patynę na monetach mosiężnych - trwałą , bo nietrwałe (termiczne) są ładne , jednak przy kontakcie z palcami - znikają. czasami jak widzę monetę rozgrzewającą się do czerwoności i próbuję ją nadtopić zastanawiam się czy coś z niej zostanie ...widocznego, tak samo damastowe jak się trawią to najciekawsza część "pracy". Denerwuje mnie też jak muszę okrajać monety aby zmiesciły się na klamrze i aby było na nich to co chcę a nie jest to proste , klamerki sa małe a niektóre monety duże. Szwy na klamrach są proste do zrobienia jednak wyczyszczenie klamry pod szwami juz jest beznadziejne i dosyć trudne , denerwuje mnie zmiana kształtu klamer po nagrzaniu , stal nierdzewna wyjątkowo bardzo się odkształca termicznie i jeszcze wiele rzeczy jest trudnych moim zdaniem ale efekty rekompensują większość niedogodnosci, zawsze miło jest zamienić kilka słów z przyszłymi właścicielami, mozna poznać ciekawych ludzi i nie tylko .

 

PS: nie ma możliwosci abym zrobił takie same klamry jak pierwsze - identycznie jak nie da sie teraz pisac charakterem pisma z pierwszej klasy ...

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Twojej ostatniej wypowiedzi stwierdzam, że jesteś 100% rzemieślnikiem artystą.. JAK JA CI ZAZDROSZCZĘ!

 

Ale obiecuje sobie, że kiedyś też się tego nauczę... - Twoja praca jest dla mnie inspiracją! :lol:

Świetne klamry - nie przestawaj ich robić i od czasu do czasu pochwal nam się zdjęciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Piotrze ,że klamry będzie można kupić ewentualnie na "końcu świata" :rolleyes:

Chętnie bym zanabył ze dwie, nawet w gdyby przesyłka miała być z Południowej Gwatemalii ;)

Tak na marginesie to już w Japonii się o Ciebie pytają.Nie wiedzą co się z tobą dzieje :)

Wspominają klamrę z monetą z 2004 roku :)

denerwuje mnie , że nie bardzo jest jak uzyskać patynę na monetach mosiężnych - trwałą

Kiedyś mnie uczono ,że efekt trwałej patyny można uzyskać przez posmarowanie olejem jadalnym i podgrzewanie,aż się olej wypali.

Nazywało się to szmelcowanie ,czy jakoś tak.

Wytrawiona miedź (potarta kwasem octowym) i poddana działaniu dwutlenku węgla (kwas octowy i kreda) daje efekt patyny.

Ale to tylko teoria, Ty pewnie znasz to wszystko z praktyki :)

 

Pozostaje mi mieć nadzieję ,że znajdę Twoje piękne klamry na "końcu świata" :)


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak na marginesie to już w Japonii się o Ciebie pytają.Nie wiedzą co się z tobą dzieje :huh:

Wspominają klamrę z monetą z 2004 roku :)

 

Nie bardzo wiem nawet co to za klamra, chyba powoli zaczynam zapominać juz ... ale zapewne ucieszą się , bo muszę zrobić klamrę z monetą z czasów młodości Hirohito :rolleyes: beznadziejne wtedy mieli monety... a na razie dalej klepiemy 2 WŚ- Irlandia i Austarlia - duże monety z brązu , w Australii widać małą głowę Kangura - chociaż tyle się zmieściło na klamrze ...

 

post-2678-0-07239600-1303494624_thumb.jpg

 

post-2678-0-18727400-1303494643_thumb.jpg

 

 


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mój gust trafiają,Australia bardzo fajna..szacunek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krajowa wyszłe mega zajeb....e. Normalnie artystycznie popiersie wpasowałeś.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos Piotrze. Jak potrzebujesz jakieś monety, to mam sporo z całego świata. W szczenięcych latach zbierałem ;)


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za słowa uznania - jutro wyjeżdza do nowego właściciela - chyba tez zadowolony , ale ja tam juz sam nie wiem ,dziękuję bardzo za pomoc, monet to jest dostatek ogólnie a jak coś potrzeba to i tak okazuje się, że akurat nie ma, chyba wszyscy trzymają monety "po domach" taka polska tradycja, chyba , że masz 20 marek magnezowe z Getta Łódzkiego ;) . ;);):) .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiękam - magnezowa moneta ;)

 

I Ty ją byś palnikiem ten tego? ;)


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za słowa uznania - jutro wyjeżdza do nowego właściciela - chyba tez zadowolony

Tak moneta jest wspaniała,wspaniale mu z oczu patrzy ;)

Ale jakby ten tego no ,ten właściciel znaczy się, był rozczarowany ,to z chęcią przygarnę kropka ;)


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, jesteś czarodziejem!

Szkoda tylko, że selekcjonujesz potencjalnych odbiorców na lepszych i gorszych... Tych z Polski, i tych spoza Polski. Nie rozumiem, nie ma w Polsce ludzi potrafiących odpowiednio docenić taką pracę? To zabrzmiało trochę jak - przestańcie mi zawracać głowę, was już na to nie stać...

pozdrawiam


pozdrawiam, Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak najbardziej ma prawo wybierać komu chce sprzedawać efekty swojej pracy.

Brzmi jak brzmi, ale ja się Piotrkowi wcale nie dziwię.

Może w trochę dosadny sposób powiedziane, ale uczciwie ;)

Edytowane przez krystekomega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

krajowa niewykończona - warsztatowe

Wujek Samo Zło ;) Pikna.

 

Z patynowaniem mosiądzu to trochę siara. Kumpel na mosiężnym bolsterze noża zastosował "patynę do mosiądzu - wielosiarczek potasu" a i tak po całości musiał pomalować lakierem bezbarwnym bo się powłoka wycierała. Nawet niegłupio to wyglądało.


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm a ona była z magnezu czy z aluminium? Z magnezu na pewno były 10 markowe monety i z tego co pamietam rzadkie sztuki to są

Jasne , że nie było, masz w końcu w profilu jako zainteresowania wpisane monety :) tylko 5 i 10 byly magnezowe.

 

Piotrze, jesteś czarodziejem!

Szkoda tylko, że selekcjonujesz potencjalnych odbiorców na lepszych i gorszych... Tych z Polski, i tych spoza Polski. Nie rozumiem, nie ma w Polsce ludzi potrafiących odpowiednio docenić taką pracę? To zabrzmiało trochę jak - przestańcie mi zawracać głowę, was już na to nie stać...

pozdrawiam

Dziękuje za dobre słowo.Masz rację częsciowo - nie tyle co selekcjonuję , gdzież bym śmiał to robić, bardziej chodzi o to , że głupio mi odpisywać zdecydowanej wiekszości Osób - że nie zrobię , a ostatnio jest to coraz częstsze, czuję na sobie presję a to nie jest miłe i tak spóżniam się praktycznie ze wszystkimi zamówieniami , nawet kilka tygodni czasem. To ma byc dla mnie rozrywka - efekty są przyjemne, a nie obowiązek czy też coś innego w tym stylu. Niestety forum się mocno zmieniło, Ludzie w dużej mierze sie zmienili Ci Starzy , Ci Nowsi również się zmieniają, więc wybieram ewentualnych chętnych jak pisałem w innym temacie - pieniądze to nie wszystko(wbrew temu co juz się upowszechniło w dużej mierze na forum). Robię 4-6 sztuk miesięcznie i praktycznie wszystko zanim zacznę robić ma juz ustalonych Właścicieli. przy okazji bardzo dziękuję wszystkim za zainteresowanie i wszelkie komentarze :) .

PS:Darek Zegarek - to jest 22 więc raczej nie Twój rozmiar.

Postarzanie mosiądzu - próbowałem termicznie - daje to jakieś efekty, chodzi głownie o to , że piękne stare monety muszę jednak "liznąć" podczas wykończenia i stają się jak nowe a to juz nie jest pożądane.

 

pozdrawiam serdecznie Piotr.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS:Darek Zegarek - to jest 22 więc raczej nie Twój rozmiar.

pozdrawiam serdecznie Piotr.

Dziękuję za info.

Szkoda,bo to następna klamra typu biały kruk :)


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuję za info.

Szkoda,bo to następna klamra typu biały kruk :(

 

 

Witam,

zdjęcie na szybko - pojawiła się 2 h temu.

Jest rewelacyjna.

Generalnie przeznaczona jest do innego zegarka, ale dzisiaj nie mam żadnego 22mm - czekam ;)

Pozdrawiam

post-31301-0-18980800-1304348013_thumb.jpg

Edytowane przez piotrnad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zdjęcie na szybko - pojawiła się 2 h temu.

Jest rewelacyjna.

 

Faktycznie rewelacja :)

Gratulację,trzymaj ją, bo to tak jak ze znaczkami,monetami :)


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super klamry, maja swoja "dusze". Zwlaszcza te z monetami.

Mam jeszcze male pytanie - sam kujesz ten damast? Bardzo ciekawe wzory Ci wychodza. Jesli samemu, to czy kujesz tez wieksze elementy?


Maciej (MSc04)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie kuję damastu, choć skuwałem kilka -3 klamry z kawałków damastu .

 

Dwie -praktycznie skończone , nitka do szycia , troszkę podpicować i gotowe.

post-2678-0-65000000-1304706650_thumb.jpg

post-2678-0-17097100-1304706636_thumb.jpg


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie kuję damastu, choć skuwałem kilka -3 klamry z kawałków damastu .

 

Dwie -praktycznie skończone , nitka do szycia , troszkę podpicować i gotowe.

 

Co prawda jeszcze mało co widać.

Ale tak jakbym miał rentgen w oczach i myślę ,że będą super :)


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.