Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
artme

Antyrefleks a szafirowe szklo

Rekomendowane odpowiedzi

Mylof, po avatarze domyślam się, że mówisz o zegarku Omegi i pewnie o AT lub HV?

Czytałem opinie o pierwszych zewnętrznych antyrefleksach Omegi w PO z mechanizmem 2500. I nie były zbyt pochlebne.

Ale pewnie teraz to się zmieniło...

 

Tak, piszę o Omedze Hour Vision. Nie oszczędzam zegarka, koperta jest dosyć mocno porysowana, lecz szkiełko jak nowe.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat dopadl i mnie :)

to ze zew. ar sie rysuje to wiedzialem, nawet na PO mialem kilka rysek, ale to co zobaczylem na tagu nieco mnie zdziwilo

zegarek mam jakies 10 dni, ani razu w nic nie przydzwonilem, prawdopodobnie slad powstal przy kontakcie z metalowym guzikiem w spodniach albo kurtce... tak kojarze ze moglem przeszurac, ale nic wiecej...

generalnie z uwagi ze wiem ze cos tam jest to jak glupek sie caly czas przygladam :D tarcie nic nie da, szybciej zetre bardziej niz poprawie... 

teoretycznie mozna zdjac ar i cieszyc sie golym szafirem, z drugiej strony po cos w tym modelu go dali... napisalem do centrali taga jaki koszt wymiany szkla... wiem ze to duperela, ale majac potwierdzenie ze taka wymiana kosztuje powiedzmy 1200zl i swiadomosc tego ze w kazdej chwili moge to zrobic, bede spac spokojniej... i oczywiscie czekal na kolejne rysy

przez 5 lat uzywalem certiny z szafirowym szklem i absolutnie zadnego sladu, tu zegarek z innej ligi cenowej i po 10 dniach taka kaszana :)

DSC_5360.jpg

DSC_5364.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W certinie masz prawdopodobnie ( w tamtych latach chyba tylko w prince był podwójny) tylko wewnętrzny ar więc oczywiste, że nic nie widać.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W certinie masz prawdopodobnie ( w tamtych latach chyba tylko w prince był podwójny) tylko wewnętrzny ar więc oczywiste, że nic nie widać.

w tej co mam to chyba zadnego nie bylo :)

ds square

ale znajomy mial identyczna i po kontakcie ze sciana pojawila mu sie rysa i to calkiem konkretna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca rozumiesz o co chodzi ;) Skoro nie było AR to szkło było czyste, Ty nie zarysowałeś w tagu szkła tylko warstwę AR która się rysuje w każdym zegarku, w jednych mniej w innych więcej.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chyba nie do końca rozumiesz o co chodzi ;) Skoro nie było AR to szkło było czyste, Ty nie zarysowałeś w tagu szkła tylko warstwę AR która się rysuje w każdym zegarku, w jednych mniej w innych więcej.

doskonale rozumiem, ale mam wrazenie ze nie przeczytales uwaznie tego co pisalem ;)

wiem na czym polega zew. ar i tak tez napisalem powyzej

moje przemyslenia dot. braku zarysowac certiny sa wylacznie luznym spostrzezeniem i wnioskiem ze zew. ar poza swoja zaleta ma tez spora wade w postaci latwiego zarysowania ;)

a tak na marginesie, zapytalem kumpla ktory ma takiego taga od 4 lat czy ma jakies ryski, twierdzi ze szklo idealnie czyste... wiec albo ma takiego farta albo chodzi caly czas w dlugim rekawie :D

Edytowane przez PiTT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo niedowidzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorzej jak zacznie sie szukac... wtedy latwo sie doszukac i popsuc humor :)

w serwisie szybka ponad 1400... poczekam raczej jak pojawi sie wiecej rysek albo trafi sie jakis inny fajny zegar na gieldzie :)

widzialem gdzies w tematach jak ktos z omegi po sciagal ar, musze odszukac ten wątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorzej jak zacznie sie szukac... wtedy latwo sie doszukac i popsuc humor :)

w serwisie szybka ponad 1400... poczekam raczej jak pojawi sie wiecej rysek albo trafi sie jakis inny fajny zegar na gieldzie :)

widzialem gdzies w tematach jak ktos z omegi po sciagal ar, musze odszukac ten wątek

Chętnie poczytam bo zakupiłem AT używkę i antyrefleks jest tragicznie porysowany na każdym milimetrze :/


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym polecacie usunąć AR?

czytałem o pastach polerskich typu autosol... jednak obawiam się aby nie potraktować szkła zbyt ostro :)

ktoś próbował np. Displexem do ekranów lcd?

może są jakieś inne sprawdzone i bezpieczne metody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja usuwalem w blancpainie pasta do polerawania felg, wyszlo super.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, po usunięciu AR kupiłeś nowego z AR bo mówiłeś ze nie bardzo Ci pasował bez. Wtedy miałeś tez IWC aqua GST.

Z tym "pamietacie" to troszkę przesadziłeś, to było 9 lat temu...

Poza konkursem - 20 minut capcodem i AR znika, zresztą widać na jakim się jest etapie, niestety w druga stronę się nie da :D

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurczę aż nie wierzę, że polerkę robiliście ręcznie :)

ja siędzę nad tematem od paru dni i tak po 20 min. i jeszcze daleka droga przede mną

mam 2 pasty, klasyczne tempo i do polerowania felg... obie widać że delikatnie ścierają powłokę AR, ale dużo brakuje żeby zeszło do zera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętacie ? kiedyś wstawiałem zdjęcia pokazujące różnicę po usunięciu jednej z dwóch warstw AR. Nie mogę znaleźć na forum , więc jeszcze raz

 

piotrek

Patrząc na to stwierdzam, że wolę przejrzystość zewnętrznego AR pomimo kilku czy kilkunastu małych rysek niż zamglonego kondona.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powoli zaczyna mnie już irytować problem z pozbyciem sie AR  :angry:

zaczelo sie od tego, iz zauwazylem praktycznie min. odprysk na AR po dosłownie kilku dniach użytkowania nowego zegarka...

z tego co skojarzyłem fakty mogłem lekko puknąć w metalowy guzik od kurtki... zdarza się, temat odpuściłem

ale wróciłem ponownie jak powloka wyraźnie zaczeła schodzić wokół tego miejsca + na krawędziach

a to już jest ciekawe bo wyraźnie widać jak od krawędzi schodzi większymi kawałkami.

Skoro AR w tym zegarku schodzi od punknięcia w guzik + od tarcia o sweter to pomyślałem że polerka będzie przyjemną drobnostką... srogo się pomyliłem :D

od kilku dni trę namiętnie po kilkadziesiąt minut pastą lekkościerną tempo + kupiłem pastę do polerowania felg

powloka jest pancerna  :ph34r:

schodzi delikatnie, ale robi się po prostu bardziej wypłowiała powierzchnia

w centralnym miejscu udało mi się zetrzeć AR do zera i jest zupełnie do zaakceptowania jakby tak miało być na całej powierzchni, ale zerknijcie na zdjęcia...

dzisiaj kupiłem takiego elektrycznego dremelka z całym osprzętem  :P

zamontowałem filcową nasadkę i przystąpiłem do prac z pastą tempo... no i guzik to pomogło... powłoka praktycznie nie drgnie.

Z miejsca bym zawiózł zegarek na wymianę szybki na nową - dowiadywałem się o koszt i chcą za to 1.5k pln... mówi się trudno, wymieniamy, ale ale...

nie mam zamiaru płacić takiej kasy za kolejne szkiełko które będzie gubiło AR od guzików  <_<

No i pytanie, czy to normalne czy po prostu wada fabryczna szkła?

wymieniać na nowe czy dalej polerować?

oj mimo dużej sympatii do zegarka praktycznie całkowicie stracił w moich oczach pod względem jakości... 

wiem doskonale że w omegach czy breitlingach ten problem też występuje, ale już tak szczerze pisząc to chyba nikomu jeszcze nie zrobiły się odpryski od zwykłego codziennego używania  :wacko:

polerka polerką, ale zobaczcie jak wyglądają krawędzie szkiełka - tak jest bez żadnej ingerencji w powłokę...

 

IMG_0483.jpg

IMG_0491.jpg

IMG_0494.jpg

IMG_0496.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściereczkami Cape Cod AR schodzi bez problemu, może warto spróbować?


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściereczkami Cape Cod AR schodzi bez problemu, może warto spróbować?

 

musze ich poszukac bo z tego co widzialem jedyny przedstawiciel od jakiegos czasu chyba zawiesil dzialalnosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią nie bez przyczyny: "najciemniej pod latarnią" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krygo masz u mnie piwo.  B)


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisze tak, sciereczki sa niesamowite bo wyczyscilem sobie zlota obraczke i jakies inne metalowe duperele przy okazji i blyszczy sie wszysko jak psu j... :D

ale AR jak byl tak jest... nie mam sily do tego zegarka :D

pomysle czy wymieniac szybke czy wstawic zegarek na bazarek i kupic cos co nie powoduje u mnie irytacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pasta autosol , na allegro do kupienia za 15 zł. Ja nią ładnie ściągnąłem całą powłokę antyrefleksu w 10min a capecod tez nie dawał wcześniej rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.